1st grow by zlo&naopako

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:wave:
Pozdrav svima,kol'ko vas ima :icon_lol:
Evo,da i ja napokon kažem nešto o svom prvom grow-u ikad.
Kako je ponuda takva kakva je,a moje financije ne mogu pratit tržišnu cijenu,odlučio sam pokušati i za sada sam zadovoljan.
Pa da krenem prvo sa sjmenom:
Radi se o vrsti meni nepoznatog podrijetla-tzv. domačica.Dim nije bio nešto impresivan,ali to je jedina od 3 zasijane koja je iznikla.
Zemlja:
Uh...tu je bilo problema...Prvo sam koristio ovu:

E to je bio fail :eek:hno:
Prije cvjetanja,presađena u ovu:

I od tada sve 5 :b_hop:
Rasvjeta je trenutno 6x23W cfl-3xTež,2700K,lm? (pretpostavka je da su barem oko 1200lm svaka),1xPhilips2700k,1550lm i 2xPhilips6500K,1450lm.Vegetacija je odrađena sa 3x23W(2 plave,1 žuta) u mini boxu koji me sramota i pokazat :icon_lol:
Posude su bile 3 čaše od 2 dl,jedina koja je preživjela onaj užas od zemlje je presađena u posudu od cca 2l (opet ona zemja),a sada uživa u posudi od 9.5l.
Za prvu zemlju neču ništa posebno pisati.Mix je bio sa pijeskom i glinenim granulama

Mix za cvjetanje sam napravio manje/više odokativno,ali prateći upute iz teme o pripremi zemlje.Pomješao sam mrvljeni stiropor i glineni granulat sa plantella zemljom.
Sa zaljevanjem sam u početku pretjerao-naravno,a sada zalijevam po potrebi,znaći ne vodim računa o tome koliko dana i koliko ču sipat.Za sada je dobro :sun2:
Gnojiti nisam počeo još jer je tek 13 dana od presađivanja prošlo,pa nije potrebno.Gnojivo u pripravnosti je neko composanino sa guanom,ne da mi se sad ić' gledat koje je točno.
Vegetacija je bila duga i sje... i pojma više nemam kada sam zasadio...Početkom 1.mj :icon_confused:
Na svjetlosnom režimu 12/12 je od presađivanja-dakle 13 dana,a isti dan je i LST pao.

E,sad da malo box predstavim.Naravno,pre mali je...
46x36x75 (š,d,v)
Več spomenuta rasvjeta je 6x23W cfl,a za ventilaciju sam stavio 3 pc venta 80mm i sva 3 vuku zrak van iz boxa.Princip je takav da su na jednom otvoru 2 venta-jedan unutar boxa,a drugi vani.Još moram i drugi otvor na taj način riješiti.Evo slike kako izgleda moje rješenje protiv prodiranja svijetla u box kroz ventilaciju

Ovo sam znaći stavio s vanjske strane,a unutra je ovako

Box

Na dnu boxa su otvori za ulaz zraka,nisam stavljao vent,ovako je za sada dobro.
Obložen je celofanom za umatanje poklona.Malo nezgodno za rukovanje,ali ima odličnu refleksiju :sun2:
Biljčica sada izgleda ovako
I da,onaj vent što se u pozadini vidi je isto 80mm i piri u biljke.
U zadnje vrijeme je vlaga malo niska,dok je temperatura u prosjeku 28 stupnjeva dan/17 stupnjeva noć.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
....impresivno izgleda.....ova sto kazes da je domaca....jesi bas siguran da nije neki skunk ili tako nesto? u svakom slucaju svaka cast, sve pohvale....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ne znam.Zaključio sam da je sativa.Malo je sporo napredovala u poćetku,ali je opasno krenula u visinu.Nije ni važno,učim :vb_kez:
Evo malo sličica od početka do sada...
Podizanje vlage Presađena Prve naznake problema sa zemljom Tu se još nisam zabrinjavao,ali već sam tražio razlog smeđim rubovima evo još :eek:hno: kad usporedim nove fotke s ovom i ovom ... ovo su listovi koji su najviše nastradali!Skinuo sam ih kad se malo oporavila
Bendanje :bp4l:
Svi komentari su dobro došli,posebno oni vezani za problem sa listovima.Zaista me zanimaju stručna mišljenja1
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale ova zemlja koju si reko da sad koristiš je Ok siguran budi ima u sebi već svosjtva koja treba biljki da razvije korjen pa i dalje naravno...
Ovo što vidim na slikama stabljika reko bi de previže vlage kod te biljke jer je cjela sparena...
Sad jeli prezalivena ili je granule malo prevše vlaže to ti znaš najbolje jer nisam vidio da si opisao išta o režimu zaljevanja ili đubrenja.
Ovi listovi što su izgorili su opet što si neko đubrivo stavljao tim biljkama izgleda i previše + vlaga koje po meni ima isto previše...
Reko bi da si granula stavio previše opet jer kako misliš da ti biljke dišu kroz zemlju sa njima kad ih one duše....
Pitaš do čega je koji je točan razlog lišću heeheh po svemu bi rekao da ih ima par što je sve tako i kažem da je šteta radi tog truda si dosta uložio već....
Ajde budi iskren pa reci šta i kako si dodavo kroz zalivanje onda dobiješ odgovor za problem siguran budi od nekog ima ovde znalaca pravih ...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma da,previše sam u poćetku zalijevao,to sam napisao_Od gnojiva ništa,ali prva zemlja je bila composana za palme-fail:eek:hno: po mom mišljenju jer se upravo kod drugog presađivanja poćela oporavljati i sada više ne vidim na novim listovima smeđe rubove,a i lijepše izgledaju.
Evo kako sada izgleda
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
jako lijepo...go zlo ;-)
btw. nismo koristili istu zemlju, je composana al tvoja je za palme a moja za cvjetajuce biljke sa potpuno drugacijim sastavom
svidja mi se reflektor od red bulla, razmisljam da i sebi to stavim
inace sve 5, dobro napreduju...prorijedi malo kuglice
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
16. dan 12/12

Na 4. slici se vidi lišće koje se,čini mi se,lijepo razvija i ne primječujem više nikakve promjene,a može se i vidjeti da kuglice prekrivaju samo površinu zemlje,pa mislim da je to ok.Ne bih sada ništa dirao dok je ok.Mislim,nije od jučer tako-više od 2 tjedna je prošlo.
Ps.
Ajde ljudi,recite šta mislite!Osjećam se izolirano ovdje :sadbanana:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Mali update...
Jučer zaljevanje i još malo vezanja.

Ovo raste ko luuuudo!Ne mogu ju obuzdati...
Danas-20 dana 12/12

Jel mi može neko please reći kad bi ovo čudo trebalo usporit s rastom-ono,odokativna procjena?
Čini mi se da su listovi malo požutili.Nisam još gnojio!Jel možda vrijeme? Za cca 3 dana zalijevanje,pa možda onda prva doza?
Imam gnojivo Composana tekuće gnojivo s guanom,4%N-5%P-6%K,mikrohranjiva:Mn,Zn,Cu,B,Fe,Mo.
 
08.02.2010
33
3
0
46
nece ti jos dugo rasti,koji dan mozda,tako bi trebalo biti,3-4tijedna u rezimu 12-12 jos raste a onda bi se tebalo raditi na cvijetu,sa gnojivom nemam iskustva,moje su 25 dana i sad ih ceka prvo gnojenje,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Da,da,samo što je vutra iz koje je ovo ispalo neke blesave brije radila,a ne smirivala :icon_lol:
Mislim da ču pola doze gnojiva stavit u slijedeće zaljevanje.Do sada je dosta narasla,a i cvjetići su se lijepo formirali,pa vjerujem da je iscrpila zemlju u ovih 20 dana.
Ovo je i onako edukativni grow,a da budem iskren,nisam očekivao ni upola ovako da će bit :sun2:
Kako god,još par dana je do zaljevanja,pošto sam jućer zalio,pa još koja preporuka nije na odmet.
Hvala svima na komentarima :thumb:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ako nisi zađubrio onda šta čekaš.....
Ljepo si ti nju razapeo LST svaka čast koliko ja mogu to ocjenit.....
Drago mi je što kažeš kako je edukativni a ne kao neki ja bi odma pola kg....
Daj joj đubre slobodno zemlje ima koliko vidim i približi lampu koliko možeš i uperi ventove između vrhova i lampe...

Nećeš požalit treba sad ti cvjetovi da krenu sa punjenjem.....

:icon_question::icon_question::icon_question:
:nana:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ne vidi se na slikama,pazio sam na to,lampe su na 5-10 cm od vrhova.glavni vrh mi zadaje muke.Malo sam se preračuno kod savijanja,pošto do presađivanja slabo napredovala,pa mi je sad pobjegao previše.Još kemijam šta ću.Moram pazit jer je sada malo otvrdnula stabljika,pa bi mogla puknit,a onda ću ja kabum :kenny_revenge:
Za koji dan dobija papicu-odluka je pala :icon_lol:
Naravno da je edukativni-pa ko bi normalan očekivao nešto konkretno iz ovoga :rofl:
Da je bilo financija,krenulo bi to puno ozbiljnije.Več imam neke šeme,samo...prvo posao treba naći :eek:hno: ,a ako opet zaglavim na terenu-ništa od svega...
 
08.02.2010
33
3
0
46
e moj zloinopakoTEREN me jebe vec godinama,imo sam 6-7 zapocetih outova,svaki put sam morao otici i normalno sve propade,proslo ljeto na terenu ja i kolega napravimo mjesto u vukojebini ajme majko i sve super sve pet do samog kraja,trebalo se brati al padala ogromna kisa i reko koji dan da se malo prosusi zemlja,neko nam provali mjesto i mazne 6 biljki prekrasnih,sad sam se odlucio za prvi indoor idem na teren kraj 5.mj,nadam se da ce mi grow biti gotov,samo napred doci cemo i mi terenci na svoje
 
S

silikolor banda

Guest
care ako se ja imalo razumem u vuju ovo mi lici na skankaru neku. bas dobru.
inace svaka cast biljka je prelepa drzim ti palceve!!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:teethysmile:
Evo,poputo sam ju ko cigan prase :rofl:


Raširila se ko đubre po njivi,pa sam morao nešto skemijat,i došao na ajdija tu mejk frejm od žica :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: - ne,nisam napušen,ako to mislite:nana:
Stvar je u tome da sam donekle zadovoljan s učinjenim,a još sam i novi box počeo radit :facesjump:
Danas sam i prvu dozu gnojiva stavio,pa ćemo vidjeti rezultate toga kroz koji dan.
A evo i reflektora :sun2: za novi box:

To je prerađeni halogeni reflektor od 1000W! Sada je unutra HPS 150W! Koštao je 120kn iliti cca 16.5 eura.
Slike govore same za sebe,a funkcionalnost ispitujem kad kupim ventilator.Malo je kriza s parama,ali valjda ću nešto skemijat.
Box predstavljam uskoro.To je to narode za danas :wave:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
27 dana 12/12


Jučer je zaljevano sa čistom vodom,prvu dozu gnojiva je dobro podnijela,tako da slijedeći puta ide full doza.
Mislim da više ne raste,tako da nemam više problema sa visinom,ali to nije ni važno,jer uskoro ide u novi box pod 150W HPS,samo da još ventilaciju riješim.
Kad to napravim,stavljam nove na klijanje i nadam se da će ovaj put više njih niknuti :icon_lol:
Pozdrav :wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.