1st Grow ~ CFL ~ Indoor ~ Stek na tavanu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.06.2010
19
0
0
32
Imam 60cm na prednjoj i 40 cm na zadnjoj strani, ako iskljucim sijalice koje zauzimaju min 5 cm u visinu, ali svaku od njih ceka lst....
 
04.06.2010
19
0
0
32
Update:

9. Dan
Oko 30 stepeni u satima kad je najjace sunce.
Nocu nisam merio.
Vlaznost oko 60 u satima kad je najjace sunce.
Zalivam prokuvanom, odstajalom i cedjenom cesmovacom. Po malo svako jutro.

Bilo je posla juce oko boxa, izvadio sam stiropor i alu foliju, i ubacio gips ploce. Vratanca nisam jos napravio (trenutno je stiropor umesto vrata), ali bice i toga.
Posto sam sekao te ploce i radio sa njima, tek pod blicem od telefona sam video ove male cestice prasine. Ne brinite nisu bube ocistio sam sad (bilo je i na ivicama saksija). Lepo napreduju. Isto tako na nekim biljcicama video sam da su malo zagoreli krajevi, ali to nista nisam mogao da vidim golim okom, tako da su te biljcice malo pomerene od svetla.
Neke same stoje, a neke imaju ortopedsko pomagalo - cackalicu :D

Inace sve imaju jako jako podignuto listove, sto mislim da im odgovaraju uslovi, i voda.
Samo imam problem oko temperature...

Evo par slika:

Box, preradjen ali ne i zavrsen.


Na okupu.


Od gore.


Anja


Anita, malo zakrzljala. Genetka ili? A ona je druga proklijala a najbrze izrasla.


Anastasija


Anamarija


Anabela


Ana


Aleksandra
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
¸aj usmjeri ventilatore da pusu svi u istom smjeru...ovak nemas protok zraka nego ti se zrak sabija u sredini.

ako imas i onda imas problema sa temp. makni 1 ili 2 lampe...ja imam 2 lampe 4 tjedna pa tek onda dodajem jos 2 ( ulupo 4 za veg) ovo ti je puno previse za sad.

kako ce rasti tako dodavaj...zasad izgleda dobro
 
04.06.2010
19
0
0
32
Sta da vam kazem?! Nisam odustao, nema govora o tome. Nego mi je komp otisao u tuki pa se snalazim. Eo me u igraoni loma...
Posto ne mogu slike da stavljam, za sad cu vam pisati malo, a posle cu sve da vam nadoknadim.

Keva je uzela dve nedelje odmora, taman sam pomislio zatvaraj stek i bacaj sve, jer nema sanse da ne provali stek jer ide veliko spremanje. Ali sam samo ugasio svetlo dok nisam tu tako da taj jedan dan je bilo malo vise u mraku ali bolje i to nego da bacam. Kasnijih dana je bilo problema sa strujom, oluja i tako, pa je rokalo svetlo malo se palilo, gasilo i tako, pa sad ne znam koja je verovatnoca za hermice, ali sta god da rodi bicu srecan da i to dobijem, bolje ista nego nista.
Posto je tavan, kao sto znate kada je 30 stepeni napolju na tavanu je sigurno 5 do 10 stepeni vise, pa je bilo jako tesko biljkama, a i primetio sam da su jako jako slabo rasle. Sad je fala bogu sve extra osvezila ih je ova kisa i rastu jeko lepo. Juce sam uradio LST na svim biljkama, uradio sam malo rano, ali imao sam tad vremena jer sam bio sam kuci, pa sam danas samo zategao jos malo zicice sto ih drze da se nakrivi jos malo, pa cu i sutra skroz da bude ugao od 90 stepeni.
Sredio sam i sijalice vise nisu onako nakrivljene nego sam dve sijalice stavio na jednu a dve na drugu stranu a i biljcice su sad razmaknutije. Tacno se vidi, posto su sijelaice bile nakrivljene, da su biljcice koje su bile normalne na sijalice da su vece posto tako sijalice daju vise svetla. Zato su sad 3 biljcice vece od ostalih (Ana, Anamarija i Aleksandra(najveca)).
Posto je Ana bila bas u centru svih sijalica ona je malo spalila prvi red lisca. Ali oporavlja se polako. Anita koja je zakrzljala, fala bogu pa nisu svi listovi takvi, nego samo prvi red.
Sim dobijem na vremenu treba da presadim biljcice u vece saksije, sa tacnicama. Zalivam ih odstajalom vodom, posto ne mogu da zagrevam dok su moji tu da ne bi bilo previse pitanja.
Jos malo pa zavrsavam skolu, tako da cu posvetiti punu paznju devojcicama.

Bice slika samo da popravim komp, a ne mogu ovde u igraoni bice previse providno. Cujemo se momci.
 
04.06.2010
19
0
0
32
Evo ovako slike,
Kao sto vidite bilo je sredjivenja sijalica, i malo lstiranja, na slikama se ne vidi poptun lst, nego sve po malo, sada je skroz lst odradjen na svakoj biljci ali bice kasnije slika od danas.

Za sad evo ovako slika a sutra cu edit kad budem imao vremena da vam bolje uradim da bude preglednije.

http://img139.imageshack.us/g/sijalice.jpg/