1st grow // domacica // CFL by Duck

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Veliki pozdrav!
Prvo moram da pohvalim ceo sajt, toliko je dobar da skidam pogled sa njega samo kad radim oko boksa! Hvala na svim informacijama! Da vi niste tu, ja ne bih mogao da probam ovako nesto.
*uzgajam za sopstvenu upotrebu

SEME:
2 unknown semenke (iz paketa)

BOX:
Deo starog radnog stola koji je preradjen, da bi mogao uzgajati biljku/e, prema uputstvima sa foruma.
Dimenzije: 37x51x56 cm
Vec je mat bele boje ali planiram da ubacim mylar foliju u toku procesa.

RASVETA:
Trenutno: CFL 2 x 20w + 1 x 40w (6400k)
Planiram da dodam jos: 3 x 40w (6400k) (u toku vegetacije) i 3 x 36w (2700k) (za cvetanje)
Ukupno 200w za vegetaciju i 228w za cvetanje
*za fazu cvetanja menjam 2x20w i 1x40w (6400k) sa 3x36w (2700k)

ZEMLJA:
Carobna Zemlja koju proizvodi Agro Market
Mesam je sa stiroporom, i verovatno stavljam glinene kuglice za oticanje.
*probao sam da nadjem neku od preporucenih ali mi nije uspelo...jos uvek ;)

POSUDE:
2 od po 5L (zbog velicine boksa)

VENTILACIJA:
2 hladnjaka za kuciste racunara. Izduvni je 120x120 a uduvni(ako mogu tako da kazem uopste) 80x80
Planiram da dodam jos jedan izduvni ventilator 120x120, ako zatreba.

DJUBRENJE:
Plantella list i Plantella cvet

Semenke su na klijanju od juce i cim proklijaju stavljam u box i kacim slike.
Jos uvek nemam higrometar i ph metar, ali kupujem cim legne plata.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brdo420 and 1310

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sretan grow :thumb:. Mozda pc vent bude preslab za ispuh jer mali je box, a dolaze i topliji dani....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Mene bi bilo strah te zemlje. Mogu ti i citirati s foruma jednu rečenicu koja kaže "čarobna zemlja je čarobno sranje".
Kako god, nek je sa srećom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Dobro dosao drug,lijep uvod i cini se sve ok,daj jos neku fotku da upotpunis uvod u dnevnik.. I da ako radis sa regularkama,odma na 12-12 da saznas spol te nakon dva-tri tjedna vratis u vegu na 18/6 rezim.. Pozz i sretno!! ;) :thumb: :puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Mislim da nema smisla vracat na 18/6 s obzirom na 56 cm visinu boxa. Jos kad se od toga oduzme visina posude i razmak izmedju svjetla i biljke... ne ostaje bas puno visine. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@baobab Mislim da ce biti dovoljan za regulisanje temperature jer se boks nalazi u hladnom podrumu, razmisljam cak da dodam grejac za akvarijum jer je trenutno 17 stepeni u boksu.
@No Joke dobro pa si me upozorio, sutra kupujem nesto drugo!
@Mad Rabbit Bolje vas naso! Hvala na savetu, to sam i planirao. Slike kacim cim proklijaju semenke, jer mi je ostalo da sredim neke sitnice oko boksa. Sutra, prekosutra su tu.
@baobab, again :) Mislis da moze da izgura sve na 12/12? Sumnjivo mi je to malo
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sto se tice temp. vidjet ces kakva ce biti tokom growa pa ces se ravnati po tome. Naravno da moze od pocetka do kraja 12/12. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@PowerSeed imam ja jos njih, ali nisam hteo da stavim jer postoji mogucnost da vise od 2 budu zenke, pa ne bi imao mesta za sve. Hvala na pohvalama! :)
@L0oD potrudicu se da tako i uradim, sve zavisi od finansija.
I, da, hvala svima na lepim zeljama!
 
30.01.2013
142
145
43
dobrodošao na forum!
ja sam imao pc box, 1 upuh vent 1 ispuh, oba 12cm. i problem ti nije temperatura dok to sve radi, vec temp mi je bila niska u vrijeme kad su svijetla off. riješio sam to tako da sam kupio grijač za akvarij i tajmer, tako da kada se gase svijetla, pali se grijač i obrnuto..to ti je najjeftinije rjesenje, samo ga učvrsti dobro za box, jer mylar folija ga baš i ne voli :D
svjetla kako si vec cuo, 12/12, decke van i peglaj.
a zemlja, preporucio bi ti da koristis ove vec provjerene, Plantela, teramagma ili composana.:joint2:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
imam ja jos njih, ali nisam hteo da stavim jer postoji mogucnost da vise od 2 budu zenke, pa ne bi imao mesta za sve.
da, isto kao sto postoji mogucnost da manje od 2 budu zenke. kad radis sa regular semenom moras krenuti sa vise komada, pa na 12/12 i za manje od mesec dana znas na cemu si. jesam ti pozeleo dve cure, al lutrija je i mozda za tri sedmice saznas da su dva muska. ako imas dosta semena nema potrebe da stedis, a guzve nece biti u prvih mesec dana. lako je odvojiti dve najbolje a ostalo baciti ili zabiti negde u outdoor. no, radi kako zelis, mozda te slozi pocetnicka sreca pa ipak dobijes dve cure ;) s druge strane, jos nije kasno da zabijes jos jedno tri menke
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
@ChiliHead potrudicu se da nedjem nesto od toga. Trazio sam u 80% poljoprivrednih apoteka u gradu, ali svi imaju samo ove gluposti. Najlakse je da narucim, ali to nije opcija zbog toga sto zivim sa kevom. Malo kasnije idem do grada pa cu, ako ne nadjem neku od tih, uzeti nesto sa pribliznim specifikacijama.
@Binatone to sam i planirao, ukoliko dodje do drasticnijeg pada temperature dok su svetla iskljucena, samo bez tajmera(zasad) iz razloga sto pare koje mi legnu na racun ovih dana moram da ulozim u rasvetu, ph metar, termo/higrometar i tako te stvari, ali ako mi ostane dovoljno za neki pouzdan, kupujem i to.
@PowerSeed ipak si u pravu, trebalo mi je da prespavam da bi shvatio to! :) stavljam jos 3 komada na klijanje danas.
 

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Prve slike:

Semenke su proklijale. Ostavicu ih da jos malo narastu dok resim probleme u boksu i kupim kvalitetniju zemlju.

WP_20160406_10_39_39_Pro.jpg


Nisam imao puno alata i materijala, pa zbog toga boks ne izgleda najbolje, ali mislim da je funkcionalan cim resim problem sa sijalicom. Jedna od "40W" radi kao pola jedne od 2oW, sto znaci da nikad vise necu da kradem sijalice kod kineza! Danas menjam tu sijalicu sa novom, a mozda dodam i jos jednu, zavisi od para. Ne bi dodavao mylar za prvi grow da zidovi boksa nisu izmazani. Ako to nije toliki problem, najradije bi ostavio foliju za kraj, da bi mogo da pokrijem sve troskove na vreme.
WP_20160406_10_55_07_Pro.jpg
Stavio sam 4 fasunga(sijalicnih grla) na koja cu da dodam jos 2 kad budem kupio sijalice za to.
WP_20160406_10_55_16_Pro.jpg

Nevesto sam pricvrstio veci ventilator, ali mi i nije bitan izgled za prvi grow. Ocu da ucim!
WP_20160406_10_55_24_Pro.jpg WP_20160406_10_55_33_Pro.jpg

Kazite ako treba da menjam nesto, da to uradim pre nego ubacim biljke u boks. Hvala svima na cimanju!
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nije bitno kako izgleda,bitno je da završava posao.
Vidim da ti je vent 12v onda mora i punjač/adapter na kojeg si ga nakačio biti 12v inače ti neće raditi punom snagom.
A imaš još 2-3 a maximum 4 dana da rešiš pitanje zemlje jer ti je seme već proklijalo,ako previše poraste u maramici rizikuješ da oštetiš klicu kasnije prilikom presađivanja ili da ti istruli u maramici.