LED 1st grow mars hydro toping auto lemon haze, critical mass, northern light

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Veliki pozdrav za sve dobre ljude.
Uzivam marihuanu 15 godina, zadnjih 2 i po mjeseca sam prestao, ne zbog novca nego ne zelim da vise pusim koje kakve otrove, i jos stim da dajem pare, tako da sam se odlucio zza svoj prvi grow pa pozelite mi srecu.

E sad da nabrojim sta sve imam od opreme:
box 60x60x160
svjetlo:
mars hydro ts 1000 150w 22000 lumena
ventilacija:
ispuh silent fan 100mm 100cm3/h i
za posle prima klima 100mm 160/280cm3 oba dva sa filterima
unutrasnja monkey fan 20w 20cm posle cu jos nabaviti jedan ili razmisljam da stavim cetiri kompjuterska venta od 14cm sa potenciometrom zbog buke.
gnojivo:
hesi starter mix
potovi:
15l 26x24cm 4 komada
zemlja:
canna profesional plus i biobizz allmix
dva pota cisto kanna a dva pola pola mix malo eksperiment, canna je puno prozracnija pa cemo vidjeti.
sjemenke: weedseeds auto flower
2kom lemon haze
1kom northern light
1 kom ctitikal mass
na zalost nisam ih obiljezio.
Na zalost vec su mi propale 4 sjemenke citical mass-a, dva dana u hladnijoj vodi, i ubacene u zemlju bez klijanja posle su proklijale ali nikad nisu izbile da li je temperatura ili, jeste bila niza 22 stepena, pocetnicka greska, zato i pravim dnevnik u nadi da cu dobiti koji savjet i zato sam unapred zahvalan.


23.01.2021 sjemenke stavljene u vlaznu maramicu, i na toplo
24.01.2021 sjeme proklijalo i odma u potove zaliveno mozda sam ga preduboko ubacio 1cm-1.5cm
25.01. 2021 jos nisu nikle uspjevam odrzati temoeraturu na 23-25 stepeni i danas sam malo zalio i sad ne diram, veltilatore sam namjestio na 15-15min on-off zbog temperature da je dignem jos jedno dva stepena, vlaga 60-70%, svjetlo je je 24h on, zbog temperature samo dok isklijaju, ako neko ima neki savjet, cim stignem idu slike. pozdrav jos jednom svim clanovima.
 
Poslednja izmena:

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Mene je @VenloNL naučio da one mogu i sa običnom LED 100w sijalicom u vegetaciju do 3sedmice a onda ide przenje.Tako malo uštediš na struji. Ovo nabavi i osjeci kapice sa sijalice: savjet od @tiki
2242_XXX_v1.jpg

Sad za sad pici tako. Ako nemaš ovo gore sa slike. One su sad bebe ne treba njima odmah pakao. Više im odgovara ta tvoja vlaga od 60% i iznad.
Primjer: Screenshot_20210125-211238_Chrome.jpg
 
Poslednja izmena:

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Mene je @VenloNL naučio da one mogu i sa običnom LED 100w sijalicom (samo odrežeš kapicu sa sijalice) u vegetaciju do 3sedmice a onda ide przenje.Tako malo uštediš na struji. Ovo nabavi:
Pogledajte prilog 383844

Sad za sad pici tako. Ako nemaš ovo gore sa slike. One su sad bebe ne treba njima odmah pakao. Više im odgovara ta tvoja vlaga od 60% i iznad.
Zato sam i pitao ako neko zna koliko je luxa dovoljno jer na marsu ima dimer na 100% je 150w, znaci 50% 75w.
Samo sam sad stavio na 75% zbog temperature, mada nema potrebe inace, sad na 80 cm ima 35000 luxa.
 

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Lagano sad i zalijevaj ih stajacom vodom svaki 2.-3.dan po 2 čepa od flaše pa postepeno povecavas.

P.S.
Drugi grow bih savjetovao te da radiš 3pota. 4 pota će biti ludilo u satoru
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: HARD SOLUTION

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
GoLee, sad sam i ja shvatio da ce biti ludilo kad sam odgledao sta ljudi prave od jedne biljke, mada ne planiram vegetaciju dugo raditi, da sto prije odradim grow, a posle lagano, dok vidimo sta ce biti svaki savjet je dobro dosao, iako se solidno razumijem, teoretski, vise, vi ste ipak iskusni groweri.
 
B

BabaBuds

Guest
Ima tehnika koju mozes primjeniti sto istovremeno donosi veliku prednost bljki ,pustis da raste u krug na vise katova to mozes cinit vezanjem ili jos i bambus stapovima. Prva prednost da ce sva svjetlost padat tacno onde dje treba na cvat. Al prije toga uradi topiranje LST i scrog i onda ju pocni tako u krug vezati da na kraju izgleda kao pot s tim ces ako svi ostali uslovi budu dobri, dobiti maximun. Barem sam tako shvatio al ja bi to na jednoj biljci uradio koja je genetikom takva da daje mnogo buds. Tako ces dobit izmedju 600 do 700g mozda i vise sa boost za buds. A istovremeno ne zauzima prostor sto je druga prednost..Zelim sretan grow.. Ps pokusajbna tim vaznama izbusiti uokolo rupe tako ce Korijen se bolje siriti i druge korisne prednosti donosi.
 
Poslednja izmena od urednika:

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Hvala, puno.
A dali ce se stici sve odraditi sobzirom su auto floweri, sta ti je iskustvo, vidio si da imam 4 pota, i da ce to lisce sve zakloniti i normalno mali i prinos, bravo, jos se razmisljam, a to u krug sam gledao jos prije oko 12 godina bas na ovom forumu dok sam radio out door u pokusaju,
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
sobzirom da su automati, da mi je prvi grow, i da mi treba za tri mjeseca max da bude gotovo, najradije isao scrog on mi ne oduzima vreme.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: GoLee

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Ima tehnika koju mozes primjeniti sto istovremeno donosi veliku prednost bljki ,pustis da raste u krug na vise katova to mozes cinit vezanjem ili jos i bambus stapovima. Prva prednost da ce sva svjetlost padat tacno onde dje treba na cvat. Al prije toga uradi topiranje LST i scrog i onda ju pocni tako u krug vezati da na kraju izgleda kao pot s tim ces ako svi ostali uslovi budu dobri, dobiti maximun. Barem sam tako shvatio al ja bi to na jednoj biljci uradio koja je genetikom takva da daje mnogo buds. Tako ces dobit izmedju 600 do 700g mozda i vise sa boost za buds. A istovremeno ne zauzima prostor sto je druga prednost..Zelim sretan grow.. Ps pokusajbna tim vaznama izbusiti uokolo rupe tako ce Korijen se bolje siriti i druge korisne prednosti donosi.

Kakve su to tehnike molim te?? Jos takve informacije da ce s time dobit toliku i toliku gramazu na kraju!?...na prostor 60x60??!!

U koliko nisi siguran u to sto pricas, molim te da se suzdrzis dezinformiranja ljudi na forumu.



EDIT: @imam lud da sam papir ma pusti baljezganja....ugl. nisu bitni nikakvi ''rekordi'', nit sam cuo za ''knjigu rekorda'' u usjevima u ovakvom hobiju... Pobrini se da budu zdrave i da nesmetano rastu, a dalje lako
 
Poslednja izmena: