1st Grow // Masna domaja // 250W HPS // Keva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Veliki Pozdrav svima!

I posle 30+ dana cekanja videti spol biljke dosao je taj dan kad se pokazala da je curka. Imao sam tu srecu da od jednog semena dobijem tu jednu curku.. Zanimljivo. A i bilo bi glupo da mi se ne posreci za prvi grow. :p
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Odmah na pocetku se zelim zahvaliti dvojci prijatelja sa foruma koji su sa mnom bukvalno od pocetka, da nije njih nebi bilo ni ovog dnevnika ni mog trenutnog, tj prethodnog iskustva uz pomoc njih.
- Mentor: @CilI
- I veliki respect i hvala coveku koj mi je uvek izasao u susret i saslusao do kraja @No Joke

# Dimenzije i aparatura:

- Box ---> 60x60x120 *( SxDxV ).
- Seme
---> Domaja iz paketa. ( Jedno seme jedna curka ) :makaze:
- Rasveta ---> HPS Super Boom 250W.
- Ventilacija --- > 1 vent za mesanje i 2 venta za izbacivanje, pasivan ulaz.
- Zemlja ---> Florabela zuta.
- Saksija i mesavina ---> Flora, mrvljeni stiropor, na dnu cca 1l glinenih kuglica,
- Gnojivo ---> List - Bio Vital - Cvet ( Fertico ) Bloom organsko - neogransko gnojivo.

-
Evo je biljoza prvi dan nakon izlaska iz zemlje.
20160514_182635.jpg

- Dan 7. ( + toping sl 2. ) - 3. dan od topinga. ( 10. dan sl 2. )

20160601_124059.jpg
1.jpg

- Dan 14. ( Veliki napredak od 7. dana ) - Uz 14 dan je prvi put pognojena sa gnovjicom za list ( Po cillovoj preporuci )

20160611_181132.jpg

- Dan 21. ( lep i zdrav napredak od gnojenja 14. dana ) Uz 21 dan je dozivela prvi stres - seckanje listova. ( sl 2. )

Nap 1.jpg
List 2.jpg

- Dan 28. sl 1. i dan 30 sl 2. ( Prvi lst u 28. danu, ujedno i po meni najveci napredak biljoze od prvog dana )

1.jpg 20160623_232758.jpg

- Dan 34 ( bas danas je 34 dan, u 33. je pokazala pol a ovako izlgeda sad.

IMG_7434.JPG
IMG_7435.JPG

IMG_7437.JPG

Sledeci UPDATE ce biti za 6-10 dana, jer je tek izbacila prve pistile pa dok krene u aktivno cvetanje tad cu postati nove slike.

*Pistil ( 33. dan pokazan )
IMG_7436.JPG

Pozdrav svima, i do sledeceg update pisite lose i dobre komentare sve mi znaci, Svaka pohvala i kritika mi znaci dosta. Zajedno smo jaci. Poz! :mario::
 
Poslednja izmena:

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Hvala svima, drago mi je da vidim ovako ozbiljne growere u mom dnevniku, stvarno mi znaci. Hvala prijatelji od srca.
Zaboravio sam napisati rezim svetla, prvih 7 dana je bila na 18/6, zatim prebacena na 12/12 i do kraja ce terati na tom rezimu. Ogranicen sam prostorom u boxu 120cm je visina, zato je ne smem prebaciti na tipa 16/8 ili 20/4, taman ce popuniti prostor boxa sa ovim rezimom. Poz, i jos jednom da se zahvalim svima na lepim zeljama, srdacan pozdrav! :p
 

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
@budalin Veruj mi i ja isto, trenutak neizmerne srece i flash back da nije sve bilo za dzabe.
@Patka Cim zavrsim grow mozemo i na mars da idemo, nije problem, vrlo rado. :thumb:
 

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Pozdrav svima prijatelji!
Evo nekih pocetnickig gresaka, pitanja i jos svasta nesto nista.

Ajde da pocnem od niceg, tako je uglavnom najbolje. Nesto sam cackao po garazi, nasao sam neke delove, zice. malo maste u glavi, i sijalicu sa odgovarajucim grlom. Napravio mali balast od 125W za sijalicu iste jacine balasta. Spojio zice, malo izolir trake, nesto gvozdja i eto ga za 2-3h sklopio sve u jedno. Ne prepoznajem sijalicu samo, ne znam kako bi reagovala na grow i biljozu? Evo slike inprovizovanog balasta i sijalice, ako moze neko da mi kaze odgovor na prethodno pitanje, kako bi reagovala na grow i biljozu. Radi po istom principu MH/HPS. Greje se oko 5 min do svoje maximalne upotrebljivost.

Inprovizacija Balasta 1.JPG
InprovizacijaBalasta 2.JPG
- Da predjemo na greske, postepeno do uspeha.

Rani toping, sad se odrazava na lomljenje biljke, otezavanje lst-a skroz dole. kod korena. Slike ce reci sve sto ja ne umem objasniti..

Top 1.JPG
Top 2.JPG
Top 3.JPG

- Pred kraj bilo bi glupo bez i jednog pitanja. Dakle, ovi svetli, tek razvijeni vrhovi otkriva cvetanje ili je problem PH ( 6.5 - 6.7 ) 20 min odstoji od sipanja sa cesme, gresim negde?

LST svih grancica.JPG

I za kraj, kakav bi to bio dnevnik da podelim svoju srecu sa vama. Malo edita slike, kontrast i jos ponesto, nista spec. Srdacan pozdrav!


Pokaz.JPG
1 vent koj duva izmedju biljke i HPS-a je iskljucen trenutno, nesto testiram, pa cu ga vratiti.

Pod HPS.JPG

Pozdrav svima do sledeceg updatea. Budite veseli. :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Raconja

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin and hazeri

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Da je tako napravio bih i za hps. Nasao sam neke delove balasta, s krivljenjem gvozdja ocvrstio, zatim povezao sve to zicama prespojio i povezao na grlo E27.

Hvala ti u svakom slucaj. Srdacan pozdrav prijatelju. :)
 
08.03.2015
149
125
43
33
250w za jednu curu je sasvim dovoljno,ja nebih ništa dodavao i eksperimentirao bar ne dok nebih imao zalihe materijala.Sretno do cilja.:vozdra:
 

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Ne znam odakle ti informacija da cu ista dodavati i esperimentisati, ali dobro.. U svakom slucaju, hvala na podrsci.