1st Grow // Masna domaja // 250W HPS // Keva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Ide to samo probaj temp držati ispod 30, ja bi rekao da pokazuje da joj je malo vruće. Nek me ispravi netko ak griješim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Keva

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
@Raconja Eh, prijatelju, koliko je njoj vruce toliko je i meni veruj mi .. Obostrana vrucincina! :sun2:

Mislim da sljaka fino i bez toga temp 28.6, ali svidja mi se kako mislis.. :clap:: Slicno tome cu uraditi, posuda od 15l u zamrzivac pa na upuh, prosli put je pala temp za 6 stepeni na 5-6 sati. ;) Dobra stvarcica.. Pozdrav srdacan, srdacan pozdrav.. :razvaljen:: A joj.. :fuck: Pozdrav :bocni::
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Kod mene je preko dana u hladu 38, pa ti vidi :D Zato meni lampa radi nocu, a sumnjam da ti je, ako nemas klimu u prostoriji gdje grovas, temperatura u box-u 28.6 :D I ne moras bas posudu od 15 litara :D Ja stavim dvije flase od po litar ipo-dva i ujutru kada otvorim box jos je voda pohladna u njima a one okolo porosile :) Taman malo i digne vlagu, ako ti je potrebno :D Sretno do kraja :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Keva

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Pozdrav vutrasi, nadolaze veliki problemi..
Stipe mi kaze da je okej dupli super croping ako mora, a okej je i "moze" se razlikuje u milion svera..

1. Kao prvo, cudoviste raste kao ludo. Ne znam sta da radim. Jos jedan dan i udarace u sijalicu..

18.JPG 17.JPG 21.JPG

2. Zatim, malo sam je pregnojio.. Nista strasno, ali bespotrebno..

16.JPG

3. Donji listovi zute i otpadaju sami, dok drugi je dovoljan samo dodir da bi otpali..

19.JPG 20.JPG

Pomoc..
@No Joke
@PowerSeed
@CilI
@Stipe
@L0oD
@Zelenko63
I svi ostali ko ima iskustva sa velikom biljozom a malim boxom.. Svaka pomoc je dobrodosla. sad vec stvarno ne znam sta da radim.. Jutros kad sam ustao hteo sam celu da je posecem i a u djavola.... Bilo mi previse zao :fuck:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Urke, najbolje ti je uradi LST. Najmanje stresa, a i koliko vidim vrlo lako ta glavna dva vrha mozes saviti prema dole i u stranu. Pogledaj kako kod mene ide u dnevniku, bukvalno svaka grana savijena je kao bumerang, u neki C polozaj, i ne zale se ni jedna :D Ja sam mislio manjkace mi prostora, kad ono ostade jos 30cm visine zbog LST-a sto sam radio, po preporuci @Mad Rabbit -a cini mi se :D
I samo pazi da je ne slomis, znaci fino polako savijaj, danas savi do kad mislis da je dosta i da je nece ostetiti, a sutra pritegni jos i to je to, opusteno. Ionako su ti ta glavna dva vrha mnogo visociji nego ostali, tako da poravnaj to. A i ako ti se grana malo prelomi nista strasno, docice joj kao croping :D Eto, to je to, najprostije, probaj pa vidi i malo udalji lampu od biljke pa vidi hoce li malo smanjiti sa rastom, jer procitah negdje na forumu da Sativama treba manje svijetla.
Eto, pa sacekaj jos neciji odgovor. Pozdrav!

Edit: I to sto mislis da je pregnojavanje, prije bih rekao da je neki lock u zemlji i da biljka ne uzima hranu kako treba. Opet tu su iskusniji, pa neka pricaju, zato nam i sluzi forum a i dnevnici :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Drug savijaj i veži iliti lomi tj. cropaj. Jeste pregnojavanje je u pitanju, ako nisi flush odradio onda se primi toga da spereš višak nutrijenata iz zemlje ;)
Sorta ti je sativčuga neka i brijem da će još rasti i bujati. Ić će to i preko 100 dana cvijetanja čini mi se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Keva

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Najoptornija sativcuga koju sam video.. Mesto gde je cropana samo se uzdigla kao da nije ni lomljena.. A nisam video jos biljku koja je toliko halapljiva, prozdrljiva i zedna kao ova.. Svaki drugi dan 4-5 l vode ili padaju listovi dok ne dodje nova tura vode.. Kad sipam 4l odjednom, malo ode na dno saksije u ono postolje, i bas gledam jedan dan za manje od minut je nestalo sve sa dna i jos 1 l u saksiju i to je isisala za manje od 10 sekundi..

Flush sam radio pre oko 7 dana kad mi je to Stipe predlozio. Stavio sam dozu ipo da vidim sta ce da uradi posto se na 20ml + 5l vode nije bunila ni malo, a 30ml je ovako uticalo na nju.. Tako da je necu gojiti najverovatnije jedno 2-3 polivanja..
Gde bi bilo najbolje da je cropujem? 1 do 4?
@No Joke
aaaaaaaaaaaa.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85 and Duck

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Probaj da je vezes ovako. Crvena ti je za konopac kojim vezujes, a zelena oznacava gde otprilike da zavrsi taj vrh kad ga vezes. Gledaj da ga gurnes iza ovih malih hedova, upotrebi jos konopaca/zica ako ti treba.
Brzinski sam ovo nacrtao, ali nadam se da ce ti pomoci nekako :D

2111111.jpg

EDIT: tako bi trebali da ti se izdignu ovi obelezeni vrhici, i izravnaju se sa ovim nizim.
21111112.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Keva

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Aha, razumeo sam. To cu odmah da uradim samo mi reci.: Vezujem za drugu stabljiku biljke ili za ove bele ( pomocne sipke ) sto drze box?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Inače,kad se cropa... priveže se da se ne ispravlja. Jer džaba lomljenja :)
A i sativčuga u boxu ... to zna živce pokidat dok završi :D
Guraj dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Vezi ili za pomocne sipke, ili za saksiju, ako imas izbusene rupe. A mozes i oko saksije vezati neki jaci konopac, pa za njega vezes ove kojima vezujes biljku
 

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
@VenloNL Od svih zivaca ce jedino ona ostati pokidana :udarac:
Bila je vezana prvih par dana ali sam je opustio posle nekog vremena.. Znam za ubuduce. :rolleyes: