1st Grow // Masna domaja // 250W HPS // Keva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
@Lego_96 Jeste drug, prvi, a moguce i poslednji. Mada serem, navlakusa je ovo :)

Dajte neki savet, sta je lose, sta ne valja, jel trebam nesto da menjam mozda, sta dalje?

Imam jedno pitanje.
Sta biljoza oce da mi kaze ovim mlitavim listovima. Kad se tako omlitavi, polijem i zivnu opet listovi na gore, ali posle polivanja su okej 1-2 dana i opet omlitave.. Sta je problem? Evo slike da bude jasnije na sta mislim.

2.JPG


1.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck and Raconja

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Koliko vode joj daješ? Ja bi rekao da je samo malo više žedna, ali za svaki slučaj neka kaže i netko iskusniji.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Keva

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Jašta da je žedna, zaliješ dignu se listovi, i za 2 dana se opet objese jer se zemlja osuši većinom. Kako biljka raste tako joj i poraste apetit za hranom i vodom, slobodno pojačaj zaljevanje. Neznam kolika ti je vlaga u boxu ni dali mjeriš ali po slikama bi rekao da bi i ona mogla malo da se podigne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Keva

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Trebala mi je potvrda samo, logicno da ce se obesiti kad je zedna... I ja bih... ovako stoje stvari
Vlaga 55-65
Temperatura u ovim lepim i vrelim danima je nesto vise od 30 kad je ON, na OFF 24-27, vlaga se podigne za koj procenat, varira oko 60.
Do sad je polivana sa 2L, voda, gnojenje, voda, gnojenje...... Na svaka 2-3 dana voda, jer je ne gnojim koliko zalivam vodom, ne uspevam ritam da uhvatim za zalivanje pa da u taj ritam ubacim ovo kao sto je pre bilo, voda - gnojenje - voda - gnojenje - na svakih 5 dana , sto u sustini znaci gnojenje svaki 10. dan.
Saksija ( posuda ) je od 13 ili 15l, nmg da podizem saksiju da gledam, 2L gore dole, msm da nece praviti problem.
Tako da ovako cemo sad.
5L na 5 dana. Svaki 10. dan gnojivo. Polivena ce biti 10.7.2016 vodom, sto znaci da gnojenje dobija tek 15.7.16 za cvet, taman do tad da krene u aktivno cvetanje. Jel to okej plan? :whato::
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
nije, zaljevanje i prihrana idu po potrebi biljke a ne po planu i programu. uvjete prilagođavamo a ne obrnuto. promatraj biljku i citaj, bez teorije praksa je kilava. :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Aha, onda cemo tako. Plan gore je osmisljen po potrebama biljke, no dobro. Citam forum 24/7, tu i tamo se okrenem da zabodem glavu u box.

Vi sto dzarate dugmice slazem se i ostale ponudjene, ne serendajte mnogo. Napisite svoje misljenje i iznesite cinjenice, sta se koj moj slazete.. Napisi jbt kao sto je covek napisao.
PS: Nista zlonamerno ne mislim, samo ako vec pratite dnevnik onda i recite nesto pametno, od vaseg slazem se nema leba.
Hvala @1310
Aj pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
UPDATE - 39 DAN
------------------------

Resio sam da napravim update od jucerasnjeg mlitavljenja. Pistili ko besni na sve strane :cool23:
Juce polivena sa "pola doze djubriva za cvet. ( 10ml na 4L ) *Full doza kaze 20ml na 5L, tako da tu smo, zanimalo me kako ce reagovati, evo vi procenite :ajnstajn:

6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG

Kao sto rekoh, sami procenite.. :cool:
Srdacan pozdrav vutropusaci do sledecih novosi, budite dobri, lepi i zdravi!:)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Mislim da si ti to malo pregnojio i lockao zeljezo ak se ne varam. Sa kakvom vodom zaljevas?
Ja bi to flushao i zadnjih par litara bi korigirao ph na 6.5.
Koje gnojivo mislis sad u cvjetanju koristit? (na 12/12 je? )

@1310
Ove zute fleke na vrhovima nisu prva liga :D
 

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Taman vidim ovaj komentar prva liga, i mora tu da umesa prse zli grower Stipe.. eyessss:

Nisam te najbolje razumeo, "lockao zeljezo", izvini drug, ako bi mi mogao reci sta to znaci..?
Voda je sa cesme, obicna. Odstoji otvorena flasa 20-ak min. Ph 6.4 - 6.7
Flush se uklapa se uz plan ( voda - gnojenje - voda... ) Za par dana cu napraviti flush, mada mislim iskreno da nije neophodan, nijanse zelene su dosta tamnije na slikama nego uzivo.
Gnojivo za cvetanje mislim uzeti Hesi Boost ili BioBizz BioBloom posto ne uspevam da nadjem plantelu, bio sam u dosta radnji i nista od toga. Probacu jos, ali cini mi se da cu zavrsiti na navedenom ili na ovom koje vec imam.. FERTICO BLOOM ( Organsko - Neorgansko ) http://ferticogarden.com/bloom.html
Jeste, na 12/12 je fakticki od pocetka.
Mislim da je ova biljoza dozivela prevelike stresove jos od samog pocetka je bila prvo na prozoru, zatim u inprovizovanom boxu jedno 4-5 dana sa jednom led sijalicom, mozete predpostaviti koliko wati...... Necu ni pricati o tome, sramota me. I na kraju mi je bilo toliko zao da sam popizdeo i za 2 nedelje sklopio, dokupio sve sto je potrebno. Zatim je bilo problema sa temperaturom jedno nedelju dana je bila na 20/4 na 45 stepena.... Isto ne zelim da duzim pricu, sve me je vise sramota, ali dobro happy end je svakako. Sad se vidi iz prilozenog sta je i kako stvari stoje. Malo volje, zelje, ljubavi, a i boga mi malo vise novca i eto ga. Sad biljoza uziva. Kao i u zivotu moras da dozivis pad da bi dosao do uspona.
Hvala na savetima i predlozima, slusam te sensej @Stipe ko zaliven! :)
Kao sto je rekao @1310 Prva liga sa zutim flekama, mada bi je stavio u drugu ligu, pa cemo je za 10-ak dana vratiti u prvu. :let:

Pozdrav vutropusaci, budite dobri, zdravi i pametni! Peace! :joint2:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Joj puno je tu teksta za pohvatat :)
Probaj slikat na dnevnom svjetlu bez blica ove vrhove da vidim ponovo.
Fertico gnojivo ne poznajem. Hesi boost je samo booster koji se koristi uz bloom i fosfor+. Uz power zyme i supervit.
Ove temperature .... tjedan dana na 45%? :D wtf.
...ne znam sto rec. Teraj dalje kako je pa ces vidjet
 

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Haha, zbog tebe sam ga ustvari i pisao, no dobro. U svakom slucaju, bilo je toga na pocetku.. Bilo je svacega zanimljivog uglavnom.. :D
Sad je temperatura izmedju 24 i 31 stepen. Mada se vrti oko 29 najvise na ON. Desi mi se cesto da u sobi bude veca temperatura nego u boxu.. Pozelim tako da budem ja na mestu biljke, mozda mi kosa poraste za koj centimetar, :cool23: a vala nebih se ni bunio da budem pod ovako lepom ventilacijom u ovim sparnim danima.. :sun2:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
:D
Duzan sam ti odgovor. Sto je nute-lock. Kad je u zemlji previse nekog elementa, tipa dusik.... onda dolazi do lockanja drugih nutrijenata. Trpas gnojivo i biljka ne stigne to pojest...pa onda nastavis tako gnojit i dolazi do salt buildup iliti nakupljanja soli oko korijena i biljka ne moze unjeti neke od ostalih nutrijenata pa ti pokazuje glad za nekim elementom...a u biti nije gladna nego ne moze usta otvorit :)
Ph lock je kad ti je ph pre visok ili pre nizak pa opet biljka ne moze jest i pokazuje znakove gladi.....a opet nije gladna.
Ovo zutilo ako nije zbog fotica, onda to bas i nije dobro.
Zato da ne nagadjamo sam ti preporucio flush. Vidi na forumu da li se koristilo to tvoje gnojivo i koji mu je npk...jer nisam ziher sto da ti savjetujem nakon flusha. Ili odi bez flusha pa sto bude.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Keva

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hehe burno djetinjstvo, stres probaj izbjec dalje, jer draga pamti pa oce skenjat na kraju. Ako je 50€ prihvatljivo hesi paket i miran si, kad bacis matematiku ispada nešto skuplje od plantele ali se isplati. Ec metar, jos 50€, s tim uređajem doziras pravu dozu prihrane kroz cjeli životni ciklus i za jedan grow postanes mahatma od Vutre. Predlažem slavlje svih praznika u kojim se dobivaju darovi po oba kalendara :zvizd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Keva

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Aha, razumeo sam Stipe sta hoces reci. U sustini manje doze ( bolje manje nego vise svakako ) ako sam fino razumeo. Flush cu napraviti sutra pre paljenja hps-a i to je to.
Po dogovoru, evo ih slike bez blicka. Mislim to zuto sto si ti video su samo novi izdanci..
8.JPG 9.JPG 11.JPG
Jedino mi na ovoj grani lici na pregnojavanje.. Gresim?
10.JPG

@1310 Imas pravo, stvarno burno detinjstvo, ali mislim da sam ispao dobar roditelj na kraju krajeva.. :rolleyes:
Nema vise nikakvog stresa, ne dam da ista lose vise dodje u kontakt sa njom. Vise se ja stresiram nego ona... :razvaljen:: Sigurna je u mojim rukama :cool23: hehe, kako ce samo biti sigurna u tegli.. Jooj kad pomislim samo..... Da ne kenjam ja mnogo ima do tad dosta muke jos, u sustini..
Mislim da cu te poslusati i uzeti nesto od hesija, trenutno imam primarnije stvari za trositi novac, ali zasigurno da cu uzeti nesto u skorije vreme. Bice spremno najbolje za nju cim vidim aktivno cvetanje. Mahatma hahaha, slazem se sa tobom u vezi praznika prijatelju! :D
Pozdrav drustvo! ;)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Tako sam i ja, za vegu je bilo doma nekog Valentina, za cvat sam kupio Bloom, kroz mjesec dana P+ i mali Supervit, itd.
I fakat se ne treba zezati s ph (uvjet je odgovarajuca zemlja, pot H, tera magma, i ostale koje ekipa koristi).
Nek se Stipe ne ljuti ali na fotkama nema znakova pregnojavanja, zdrava i lijepa. Da ne ispadam neznam sad riječ, Stipu zovem u pomoć kad zapne u bilo kojem segmentu uzgoja. :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Keva

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Pusti ti Stipeta, vidis da hoce samo da me muci da slikam za badava.. Evo ga zli stipe :idea:
Dosta slicno, kod mene je bio neki Bio Vital u vege, nasao sam ga na terasi sasvim slucajno dok sam sredjivao nered i ko da je znala da se treba pojaviti u 14. danu zivota biljoze.. Eto, te spontane stvari su mi najmilije. :)
Stipe u svakom slucaju zasluzuje zubatog zelembaca :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Da nema Stipe ovaj forum nebi bio isti.Usput Keva nemaš sta da se sramis jer otvorio di dnevnik,vodis grow,a drugi neka gledaju..he,he...Samo hrabro i sretno naprijed!:thumb:. Tko pita znati će,tko ne pita....
 

Keva

Banned
Banovan
10.03.2016
65
112
33
Ne sramim se, nemam cega, malo sale nije na odmet zar ne? Ne brini drug, sad bih vrlo rado svima pokazao biljozu uzivo da je tako lepa i divna situacija, ali sta da radim kad zivimo tu gde zivimo. Apsolutno isti forum bez Stipeta, lose je samo sto bi pola biljaka pomrlo.:idea: Nista strasno.:rolleyes: