1st Grow-Outdoor-Domaćica(amaterski grow)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.04.2012
28
0
0
34
Pozdrav ekipa nedavno sam se pridruzio forumu evo kreno ja da otvorim dnevnik.Biljke su stare 3 tjedna prije 4 sam stavio sjemenke klijat(stavio sam sjemenke izmedu dvije papirnate marmice bez aditiva,navlazio papir,zatim sam uzeo plasticnu kutijicu oblozio je alu folijom iznutra i stavio svoje sjeme unutra zaklopio kutiju i izbusio rupe za zrak).Nakon 3-4 dana su sjmenke proklijale stavio sam sve klicu u jednu veliku posudu sa zemljom(crnicom).Tjedan dana su stajale na prozoru i zatim sam ih prebacio na sajt.Trenutno imam 8 ljubimica.

SLIKE!

Slika 1
Slika 2
Slika 3
Slika 4
 
14.04.2012
28
0
0
34
E da imam par pitanja nadam se da mi neko moze pomoci..ispod jedne biljke mi je mravinjak dali to moze sta nasteti ako da kako da ubim te mrave,
drugo imam tekuce gnojivo vita NPK 6-7-8 sad dali je to gnoji za vegetaciju ili cvijetanje ako je slucajno za cvjetanje hoce li naskoditi ako ga koristim za vegetaciju posto nemam drugo?

---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

E da još dali fazani jedu čibu jel ih vidio par komda pored sajat pa ako da da ih potamanim pa mozda i neka vecera padne
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
neznam jel škodi, al lakše ti je tu jednu malo presadit dalje nego potamanit cjeli mravinjak. A i mislim da se mnogima ovdje ne bi svidjelo da potamanis cjeli mravinjak, jer mravi su jedan od temelja našeg ekosustava, a svaikm danom ih je sve manje, a to će naša djeca sigurno osjetit ako ne i mi...
gnojivo mislim da bi moglo i bolje, al to nek se javi neko ko zna bolje
fazani?mislim da ne, al de ti svejedno prikolji jednog pa nas zovi..

sretno...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Definitivno se slazem da nema potrebe ugrozavati ekosustav radi biljaka. Tu kaj si posadio kraj mravinjaka (lol) presadi, cas posla. Za fazane bogami ne znam, ukradi susjedu macku i ostavi je na sajtu :D

Ja bi na tvom mjestu prekrio biljke sa prozirnim flasama, ovo vrijeme je malo rigorozno za outdoor.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
sa gnojivom cekaj jos da malo porastu bar tridesetak cm. gnojivo je ok, makar bi trebalo malo vise dusika, al bit ce dobro.
i da to sa flasama napravi kak ti je rekla napusena vjeverica i rupice nemoj zaboravit po flasama napravit. Sretno!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
I da, zaboravio sam ti reci. Posto je tu negdje mravinjak, znaci ima tu i ostalih kukaca, vjeruj meni, to je neka prasuma di si ti napravio grow.
Ako hoces zastiti korijen biljke bez puno komplikacija, iskopaj dublju rupu, recimo 50*50*70 (70 je dubina). E sad znam da je malo duboko, mozda ti se nece dati kopati, al ak to napravis, rupu omotaj sa folijom, tj. sa velikom vrecom za smece, tako da neki kukci ne mobu probiti foliju i doprijeti do korijena. Dubina mora biti bar 70cm jer kada stavis foliju, prakticki si prekinuo drenazu(odvod vode) jer je folija na dnu i voda nema kamo otici.


Ovo je malo funky pristup, sta ja znam, ali ja bi tako sigurno napravio... osim ako ne guram biljku skupa s teglama u zemlju. Kolko puta sam vidio da su voluharice, krtice i bog te pitaj kakva stvorenja pojela korjenje. Folija nece pomoci protiv vecih zivotinja nego samo protiv manjih kukaca ali ipak zastita je zastita. Ko kondom covjece, bolje da ga imas i ne zatrebas nego da ga nemas a zatrebas. Ma ustvari, oboje je dobro :D
 
14.04.2012
28
0
0
34
Ma rado bi je ja prebacio ali trenutno neam alat imo sam jednu motiku i sjebo sam ju dok sam kopo rupe a živim inače u stambenoj zgradi tako da mi takav alat netreba.

---------- Post added at 15:41 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

Šta se tiče sklepat ću prvog kojeg budem mogao,nadam se da su ukusni.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
User420 je napisao(la):
... (stavio sam sjemenke izmedu dvije papirnate marmice bez aditiva,navlazio papir,zatim sam uzeo plasticnu kutijicu oblozio je alu folijom iznutra i stavio svoje sjeme unutra zaklopio kutiju i izbusio rupe za zrak)...

da, moglo je to i jednostavnije, al sve 5, samo teraj, al u mravinjaku ti biljka nece rasti, preseli ti to negde
 
14.04.2012
28
0
0
34
U kojoj trgovini u HR mogu kupit tako nesto?

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

Evo dam vam malo predočim kako sve to skupa izgleda i postavim pitanje.Trenutno imam 8 biljaka računao sam da će mi barem 4 ženke bit,radi toga mislim da bi dobro dosla jos koja biljka pa bi želio zant dali neko ima iskustva sa rašćišćavanjem guste šikare(Slika:prostor unutar crvenog kvadrata) i koliko bi mi vremena bilo potrebno za tako nešto?Kao alat bi koristio jako oštar nož za klanje 40 cm oštrica,težina 700-1000g.Zahvaljujem se svima na podršci.


SLIKA!
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
u startu da ti kazem nemam pojma, u zivotu tako nesto nisam radio nozem, al' pomoglo bi drugima da si dao dimenzije tog crvenog kvadrata
 
14.04.2012
28
0
0
34
Napisao sam ali se dobro nevide pre mali je font 3 sa 4 metra.

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

Ma krivo ste vi shvatili taj nož to više ko mačeta samo što je nož ako me razumijete.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.318
27.232
1.098
Trøndelag
doci cu ti ja to potarupirat za cas :D (sala),najbolje uzmi manju ostru sjekiru ili macetu ako je to granje tipa glog i slicno,ako je deblji tu nemas sta traziti sa macetom,nego lagano sa sjekiricom sijeces jednu po jednu,za 1h cisto ko suza ako si das truda.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nece maceta puno pomoci, samo skida gornje lisce i stabiljke. Mozes prvo s macetom, ali nema kruha bez motike. Culi kada? :D
Tlo sikare je puno korijenja i korova, to moras s motikom ili stihacom prekopat NEMA DRUGE

I obrisi sliku tlocrta, mozda netko s foruma skuzi di je to pa ti pobere pred nosom.
 
14.04.2012
28
0
0
34
Ma dobro nije problem sat vremena meni.

---------- Post added at 05:11 ---------- Previous post was at 05:09 ----------

Ma nebrini se za sajt 75% siguran(realno),što si tiče tlocrta da sam stavio gegrafsku širinu teško i dalje neko našo put.