1st grow pc box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.06.2009
32
0
0
36
Pozdrav

Prvo bih htio pohvaliti forum i sve vas ovdje koji se bavite agronomijom..forum je odličan....

Ja sam počeo sa pc box-om prije nego sam saznao za vašu stranicu..nisam baš pisao točne datume kad je priklijalo, nisam slikao i neke stvari uopće ne znam što su i kako se rade, ali evo ukratko ću da počnem pisati o mom poslu, pa bih vas molio da mi pomognete i kažete u ćemu griješim....

Znači radi se o indoor pc box-u mislim standardnih dimenzija

- dimenzija: dužina 43 cm, visina 41 cm a širina 20 cm

- ventilatori: jedan za ispuh (9cm) a 2 za upuh zraka(9cm i 5 cm) (inače to su pc ventilatori dva sa napajanja i jedan sa procesora)

- iznutra je obložen box alu folijom

- rasvjeta: 2 štedne žarule phillips 120 w, 1 štedna žarulja 60 w i jedna neonka od 40 w (moguće da je malo svjetla, ali jbg nisam ništa ulagao nego sam iskoristio sve što sam imao po podrumu, garaži i stanu)



- zemlja je neka jeftina iz interspara

- sjeme, ne znam koje je, vjerovatno neka domaćica


- imam dvije izrasle biljke

datumi su klijanja u vati otprilike 05.06.09 i 10.06.09...nakon vate sam ih odma stavio prvo u ćašicu od jogurta, jedna je još u ćašici a drugu (stariju) sam presadio u malo veći pitar.




14.06.2009

[URL=http://img37.imageshack.us/i/14062009small.jpg/] [/URL]


15.06.2009




17.06.2009




onu mlađu biljku još nisam slikao ali budem tokom dana....



također imam jedno pitanje!!!
Pošto nisam znao koliko treba biti upaljeno svjetlo u box-u, meni je bilo na otprilike 16/8.. sada me zanima hoće li biti problem(stresno) za biljke da ih prebacim an 24/0???

također Vas molim komentare

Hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A zašto ne na 24/0?
Stavi 18/6 ili 24/0 ako očeš da malo bolje raste.Nema smisla puno izmišljati režime jer ima na forumu dosta o tomu i kako je najbolje.
Koliko su litara pitari?Djeluju mi mali.

I jedan problem je kod pc boxeva glede sjemena.Kod tako ograničenog prostora kako kod tebe za 2 biljke sigurnije bi bilo uzeti feminizirano sjeme da bar znaš šta uzgajaš i za šta se brineš.
Ovako kad sadiš nepoznato sjeme može se vrlo lako desiti da ti obe biljke budu muške i onda sav drud i nadanje...sve pada u vodu.
Ali eto,šta je tu je,neka rastu,brini se za njih i naučiti češ sigurno puno i više češ znati za drugi put.
Sretno! :)
 
18.06.2009
32
0
0
36
ma tek sam početnik i učim se, ako bude sreće biti će jedna ženka ;)

a ako ne opet ispočetka....

a ovaj pitar je od oko 1,5 l jeli malen ili da presadim u veći?????
a ova druga je još u ćašici od jogurta, presadit ću je danas/sutra
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Premalo je 1.5...minimum 3-5 odnosno šta veči da stane u box i da ima mista za biljku.Pitanje i koliko visoko raste ta sorta.Od količine zemlje ti ovisi količina uroda pa vidi.
Hm,sad po meni,zapravo ja bi da san na tvom mistu zbog ograničenja visine stavija to od početka na 12/12,jer če do cvitanja još rasti i u cvitanju također..Mislin da nema smisla da je na 24/0 stavljaš da joj dužiš vegetaciju a prostora stvarno baš i nema.
Ima na forumu dnevnika od početka do kraja na 12/12 pa su odlično odrađeni s dobrim urodom.
Ja bi to na 12/12,ali to je samo moje mišljene.
 
18.06.2009
32
0
0
36
19.06.09

starija biljka presađena u veći pitar koji taman stane u box, a mlađa je presađena u pitar u kojem je bila starija....

- temperatura u box-u po danu je oko 30-32 °C, da li je prevelika?





Da li je potrebno jače svijetlo? i da li griješim u čemu?



Sve nade da je bar jedna ženka jaoooo....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sto vise svetla to bolje minimum neki je te cetiri od 23w al ako imas uslova bubni vise ja sam odradio sa cetiri al meni je to bilo onako nedovoljno drugi put idem sigurno sa vise sijalica..
 
18.06.2009
32
0
0
36
Pozdrav hitno imam jedan problem

nisam bio kući 2 dana i ova mlađa biljka mi je došla do svjetla i malo je požutila pri vrhu i jedan list donji je malo požutio na vrhu isto, čim sam to vidio spustio sam je za 4-5 cm. Hoće li se oporaviti biljka tj dobiti boju nazad i hoće li biti problema??


također sam radio lst na obadvije biljke..koliko sam čitao po forumu piše da ako imate mali box da je najbolje odma to raditi, tako sam i napravio...

slike slijede ubrzo...
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
pa,vratit ce se u normalu,naravno... isto kao i ti nakon sto te netko pukne u prsa sakom ; )
moj savjet:veca posuda,bolja zemlja,jos 2 stedne i puno lst i ako mozes scrog.
nadam se da ce ti uspjeti grow,pozz
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
scrog ti je kad stavis jednu mrezu cijelom duzinom izmedju biljaka i lampe...
tako onda biljka popuni cijelu povrsinu s vrhovima i imas maksimalan prinos..ili tako nes,nikad nisam to radio : ) hehe

searchaj malo po vutri,ak te zanima,a mislim da ce ti dobro doci,al ako ne,mozes to i sa LST rijesit..samo svjetlo pod hitno(malo plavog i malo crvenog)
pozdrav
 
18.06.2009
32
0
0
36
je pomalo dolazi k sebi, većeras ih prebacujem u novi box malo veći, još je u izgradnji...

uglavnom visina 55cm, širina 25cm, dužina 43cm

svjetla od ovih što imam dodajem još dvije štedne žarulje od 120w...
većeras ćete vidjeti slike i sve ostalo :)


a što se tiće prebacivanja u cvjetanje ne znam ni sam ali vidjet ćemo ovisi kako budu napredovale... :)
 
18.06.2009
32
0
0
36
Pozdrav

evo napokon mali update

novi box, nove žarulje

gore sam napisao dimenzije a svjetla su štedne žarulje 2 x 120w i 3 x 130w, i ventialcija ostala ista.....

evo slike :) ovu manju nisam još nažalost stigao presaditi u veći pitar...nadam se da ću većeras... ;)

 
18.06.2009
32
0
0
36
pozdrav

evo napokon manja biljka presađena u veći pitar, nadam se da će živnuti

da li preporučavate gnojenje već ili da još pričekam..

također sam napravio lst, da li je u redu ovakav?

evo par slika :)

 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
nemoj jos gnojiti...ima ona sve u zemlji,pogotovo sad kad si stavio jos nove zemlje...