1st Grow Report...Unknown Skunk & Unknown AmsterdamSjemenke...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nekuzim zasto si topirao?
TOPIRANJEM NE DOBIVAS 4 NOVA VRHA, NEGO GUBIS GLAVNI VRH.

Po meni osobno to opcija ne postoji jer je glupost. Radije odradim lst ili pinching (blago stiskanje stabljike na kljucnom mjestu da unutrasnjost smeksa, i onda uvijanje biljke kuda vam pase).

Evo kako sam rjesio problem rasta u visinu koristeci samo lst.. Top koji ide na lijevo je glavni top. Slikano na dan sjeche.
10ak dana vege na 16/8
48 dana cvjetanja
4L posuda
sjeme od ulicne vutre (moguce da je neki citrus strain al tko ce znat)

http://www.imagesforme.com/out.php/i15846_Clipboard06.jpg
http://www.imagesforme.com/out.php/i15843_Clipboard08.jpg
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Nemoj ih stavljat pod 12 / 12 dok su jos tak mlade, najbolje je cekat fazu predcvjetanja jel dok su tak mlade navedes na cvjetanje mogu dozivit sok i ispast ce ti hermici...dok tako mjenjas fotoperiod dok je biljka jos mlada ona misli da njezine sanse za opstanak su vrlo male pa zato stvara muske i zenske cvjetove...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
posto si je vec lst-ao , ja bi je tako pustio jos jedan tjedan . . .ako je dobila malo stresa da se oporavi i jos malo razvije, onda bi je drmnuo na 12/12 .

nije tocno da kad je biljka tako mlada i ti je stavis u cvjetanje , da ce ispast hermic !!!

ljudi drze u vegu na 2 tjedna i stave u cvjetanje. cirka kad je bijka na 30 cm visine !

i to je metoda koja je opcepoznata svima i sljaka .
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
a jeste glupi, imate dosta literatura koja govore u tome, neispada u svim slucajevima ali povecava se sansa...





i sad je brainship pametan, pa voli da me zjbva
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
evo hvala sto si podijelio i sa mnom knjigu koju sam vec procitao ....:))...sala

to je moguce , ali to su jako rijetki slucajevi . kad sam prvi put to vidio shvatio sam to cisto kao upozorenje a ne kao nesto sta nebi trebao radit u praksi .

stvarno nisam cuo , NIKAD , da je netko dignuo biljke u vegu na 30 cm, prebacio na 12/12 i da su mu biljke ispali hermici.

a to je opet tema .. . ko ce nek izvoli, ko nece ne mora :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Crass dobio si bodove za vrijeđanje drugih korisnika i iskreno mi je drago da imam tu čast da ti ih spičim. Pročitaj još jednom tu svoju knjigu i probaj bolje shvatiti tekst odnosno usvojiti ga. Remećenje fotoperioda izaziva stres kod biljke, da, istina je i tu nema rasprave. Stavljanje fotoperioda na 12/12 nije nikakav stres, nego poticanje na razvoj cvijeta, i nista vise. Pogledaj torcin grow 12/12 od sjemena, po tvojim teorijama (i tvome prijevodu knjige koji je površniji nego oni prijevodi na HRT 'motherfucker' - 'gade') nema šanse da taj grow ikako uspije, kad ono, ispao je odličan bez i jednog hemafrodita.
PS
Blamiraš se bezveze i svakim novim postom pokazuješ svoje neiskusvo i loše manire, veselim se danu kada će tvoje ime biti prekriženo sa foruma i tvoje gluposti otići u zaborav.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
ne citiraj bez potrebe

Ja trebam usvojit tekst i bolje ga procitat ah??
Ajd ak ti imas tako odlicno poznavanje engleskog jezika prevedi mi "if you switch to 12/12 before pre-flowers..."
Sad znam da sumnjas u moje prevodnje ali ovdje se ne spominje nikakvo remecenje fotoperioda...
Reko sam vec da se povecavaju sanse da ispadne hermic, ne da ce 100% ispast hermic...
Naravno imas i primjera nakojim ljudi dobivaju hermice zbog tog razloga, pogledaj PC grow reportove...

EDIT: torcida je koristio klonove, starijih biljaka pa ti bas ne drzi vodu argument...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
nisam siguran da li pod "PC grow reportima " smatras uzgajanje u pc kucistu ali ako da ...

znas kolika je visina pc towera ?

u ovom slucaju je jebeno jer nemas mjesta za vegat biljku do lijepe visine za cvjetanje i onda to moras da napravis mnogo ranije ! u ovako ranom cvjetanju , istina je, povećavaju se sanse za hermi ali u normalnom boxu ne vidim razlog zasto bi netko cvjetao tako rano .

ne dobije se nista jer ako je vegas 2 tjedna u floweringu biljka ce se minimalno udvostruciti.

a sve je pocelo od zadnjih postanih slika growa. tom covjeku npr su dovoljno velike biljke za cvjetanje bez ikakvih problema, ali on je lst-ao pa ja bi ipak pricekao .
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
torcida je koristio klonove, starijih biljaka pa ti bas ne drzi vodu argument...
A ti bi koristio klonove, mladih biljaka... od... klice? Ne razumijem te. Daj složi normalnu rečenicu.

BTW neću ti ja bit profesor engleskoga (a i onaj hrvatskog ti nebi naškodio, bez uvrede), niti mama da te učim kulturi (lol). Pročitaj 'knjigu' a ne dvije rečenice pa vadit iz konteksta, uostalom koja mi je svrha uvjeravanja tebe u nešto... bezveze trošim energiju. Samo želim da ne zbunjuješ početnike, koji će jednom čitati ove postove, svojim nebuloznim ispadima, i zato uskoro brišem ovaj OFFTOPIC (radi se o nečijem dnevniku uzgoja).
Kad smo već kod dnevnika di je tvoj, dnevnik i plodovi tvoga vrhunskog znanja koje nam poklanjaš.
PS
Rado bi te stavio na ignore, ali mod sam, pa moram brisati tvoje gluposti.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
PA REKO SAM DA KOD MLADIH BILJAKA KAD IH SE STAVLJA U CVJETANJE DOK SU JOS MLADE VECE SU SANSE DA SE DOBIJE HEMOFRODIT, KLONOVI SE UZIMAJU OD STARIJIH BILJAKA, PA ZATO NIJE DOBIO HEMOFRODITE...
KAKO IZVADIT IZ KONTEKSTA RECENICU: AKO STAVLJATE BILJKU U FOTOPERIOD 12 /12 DOK JE JOS MLADA MOZE DOC KOD PROBLEMA SA SPOLOM (HERMICI)...

Procito sam knjigu, i sta bi se ja sad trebo uvjerit po tvome, da to nije istina sto je frajer napiso???

Pa kakve si to ti knjige cito da imas takve zakljucke???


MA sam ti to brisi meni nesmeta, poslo bi ti na pm da mogu ovo ali nemogu kak mi je iskljucen pm...
 
18.11.2007
12
0
0
47
Tuca ! Tuca ! Lucija i Snupi se tuku ! Fight je za 5 zvezdica ! Nemojte brisati , neko bi rekao da je potrebno imati i ovakvih diskusija . Daje dinamiku...:vomitwar:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
KLONOVI SE UZIMAJU OD STARIJIH BILJAKA, PA ZATO NIJE DOBIO HEMOFRODITE...
To je kao da si rekao da se voda pije dok je u tekućem stanju. Kako bi uopće uzeo klona od mlade biljke, od čega bi otkinuo, jedan od ona dva zaobljena lista..? Normalno da se uzimaju od starije biljke, shvacas li sad da to tvoje sranje o klonovima hemafroditima zbog 12/12 nema previše smisla. Jel ti trebalo ovoliko blamiranje? (uživam)
Pa kakve si to ti knjige cito da imas takve zakljucke???
Praksa > Teorija
Kako bi dragi prijatelj balcan_smoke rekao; Ako znas teoriju, teoretski znaš i praksu, a ako ne znaš praksu zaqrac ti teorija.

Lucy_KOs_Linus.jpg
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
klonovi su garancija da nece dobit muske, a ne da nece
dobit hermica. ja mislim da ti i to pise negdje...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ma vidiš ti da lik nema veze o čemu govori ... večeras brišem sve šta nema veze sa mozgom i dnevnikom.

over & out
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Fotoperiod premjesten na 12/12 .

Jedna od njih je flushana sa 5 l vode,zbog pregnojenja.
Pa eto ,osim sto sam imao 1001 problem sa ph-om koji je bio 9.0 mozda cak i vise...zato su cure tako nezdrave i deformirane.Mislim jbg da sam bio pametan pa odma uzeo ph tester pa to provjerio,nebi bilo problema...

A ovako od sad zalijevam sa destiliranom vodom.Neutralnih 7.0 je bolje od vodovoda.

Ovaj grow cu gurat kako god uspije ,neocekujem previse bas zbog svojih gresaka.
Drugi put cu pametnije.


Vodu iz vodovoda sam pokusavao samanjiti ph ,al je gotovo nemoguce jer ima nestabilan ph zbog KH koji je daleko ispod 0.

Da negovorim da je puno teze skuziti biljku sto njoj treba ako nije poznat ph,
remeti se njezin rast i nepravilno raste, recimo zuti listovi kad su se pojavili ja sam odma pomislio da treba gnojiiti ,pa gnojenjem napravis jos veci problem.

U glavnom LJUDI KORISTITE SAMO DESTILIRANU VODU!
Nije da se pametujem,nego kazem za dobrobit svih 1st time growera....da nepogrijese na mjestu gdje sam ja.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Delboy...opet mislim da je bolje zalijevat s onim što sam napiso,ako nisi vidio pogledaj tamo u Oprema Za Unutrašnji Uzgoj,mislim da je brain il neko od modova stavio kao u novu temu,kažem ti opet idealno je,mjerio sam par puta ph vode koju sam pročistio s tim,kažem ti ph 6,5 ne može bolje....
Mislim da za 150 kuna nije puno,probaj,ovo želim čisto savjetovat svima jer je lako i korisno,probajte pa recite,mislim da je s tim puno lakše....
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Evo ga jedan mudonja nakon samo 1 dan 12/12
odma iscupan van...ove ostale
cine mi se 2 zenske siguran 85%
i jos tri mudonje ali nisam 100% siguran...sutra cu vidit dali ce izvadit mudo.
mislim vidi se mala kuglica ali ko zrno secera...

btw choki 150kn nije puno?

u trgovini ti je 1l destilirane vode 3.80 kn

nemoze bit jeftinije...bar mislim.


a za 150kn uzmes 40litara destilirane,i znas da joj je ph ispod 7.0 cca 6.8 ...nebih znao tocno jer mjerim sa papiricima....
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
delboy je napisao(la):
U glavnom LJUDI KORISTITE SAMO DESTILIRANU VODU!
Nije da se pametujem,nego kazem za dobrobit svih 1st time growera....da nepogrijese na mjestu gdje sam ja.


Ne slazem se sa ovom tvrdnjom.. postoje jednostavne metode stelanja PH uz pomoc par kapi limuna i slicno.. Destilirana voda osirumasuje tlo od potrebnih minerala tipa cink, bakar, zeljezo etc..
Ako imate problema sa PH.. natocite vodu u veliki spremnik, ostavite ga otvorenog, i nakon sta klor ishlapi (2-3 dana) postelajte PH uz pomoc limuna npr.
Provjerite PH opet prije zalijevanja naravno.

Takodjer ne zalijevajte biljke NIKAKO dok se zemlja na vrhu u potpunosti ne osusi na dodir.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
gle elephantor po pitanju vode svi imaju svoje misljenje sto se tice destilirane vode.

evo recimo procitaj ovo (ako vec nisi)

http://www.weedfarmer.com/growing_guide/distilled_water.php - ovi kazu da je dobra destilirana jer nedize ph zemlje

http://www.snow-white.nl/engeland/h37DISTILLEDWATER.htm -ovi kazu da je to bacanje novca

http://www.bcseeds.com/seed_germination.htm -ovaj recimo kaze da valja samo sjeme drzati u destiliranoj vodi ...

jos nekoliko foruma preporucuje destiliranu vodu,drugi kazu drugacije...



A ovo sto kazes da mozes nastimat ph kapanjem limuna u vodu.istina mozes kod neke vode koja ima KH 0 ili iznad 0 ,al meni je voda KH i vise ispod nule...A GH takodjer.
Probao sam cijediti limun u vodu ali nije se apsolutno nista dogodilo .Vjeruj mi jer sam pola limuna iscjedio u 1 litru vode i dalje je bila crveni rezultat znaci oko 8.0-9.0 ph


kako god ja se nevracam na vodu iz pipe.
:p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.