1st Grow Report...Unknown Skunk & Unknown AmsterdamSjemenke...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Uff.. to je vec neki tezi slucaj..
U to ne ulazim..

Samo ne zelim da ljudi steknu dojam kako njihova voda iz pipe ne vrijedi i da moraju kupovat destiliranu vodu.. to nema veze sa stvarnoscu situacije u 90% slucajeva.

Jesi probao filter za vodu?
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
Nisam probao.

Gle onak poruka iz svega toga je kupit PH tester,ja sam ga nasao za 28kn 25komada i radi 3 testa ph kh gh.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
sta se tice ph testera . to sta si kupio pretpostavljem da je lakmusov papir na temelju cijene. nije losa stvar...ali s njim se opet mozes samo orijentirati . sigurno da ce puno pomoci onima kojima je ph puno različit od idealnog . ali kad je u pitanju razlika od 0.1 do 0.9 u ph vrijednosti on ti ne pomaze vise . jer velika je razlika da li je ph 6.1 ili 6.9 a s lakmusovim to ne mozes utvrdit .
nesto preciznija je i tekućina za ph , ali opet to nije to .

uglavnom..najbolje nabavit digitalni ph metar . nesto skuplji ali i daleko precizniji . s njim si barem 100% siguran na cemu si .
pa ako ga je netko uspio nebavit na ovim podrucjima : Hrvatska, BiH , ako moze da mi kaze :)

pozz
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Pa sta si ti *?&"% brainchip ili sta, pa jel sam ja igdje b"%!&o spomenuo da se uzimaju klonovi od mladih biljaka????


Pa zar nisam napravio 2 screenshota od kud sam uzeo tu informaciju????
Pa tu knjigu je napiso frajer koji valjda je imo vise growova od cjelog foruma zajedno...

Pa kaj ti pokusavas dokazat da 1+1 je 3 a ne 2 ??
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Crass ne budi toliko naivan..

Postoje tisuce varijacija kanabisa i uvjeta uzgoja.. nemozes uzimat sve zdravo za gotovo. Ako znas ista o bilju i odrzavanju vrta shvatit ces o cemu pricam.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Gle iskreno sad me i boli briga, istina je da je sve relativno, ali takoder covjek koji je to napiso nije to napiso bezveze, samo brainchip jednostavno voli da me napada, i sad cemi jos ljepo nabit bodova, zbog toga sto sam reko...

A kao drugo sam dobio bodove tako sto mi je balcan smoke nabio ljepih 35 il 20 bodova zbog toga sto sam stavio link erowida, a ja sam njemu ljepo dao quote kak je redsh stavila tu istu stranicu, pa je onda to redsh saznala i ona meni dala opet 20 bodova (zato sto sam dao quote balcan smoke) i tak mi se sve nakupilo...slucajno sam izbriso privatne poruke, pa onda necu govorit o ostalim primjerima...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
A jadan mali Crass, svi ga mrze, šmrc, šmrc, nepravda (osjeti li se doza sarkazma..?)...
Ja sam ti dao bodove jednom u životu i to za ovaj post nedavno;
Crass je napisao(la):
a jeste glupi, imate dosta literatura koja govore u tome, neispada u svim slucajevima ali
Ne znam, meni ovo izgleda kao kršenje pravilnika. Ali tko sam ja da ti sudim, ups jesam, moderator... Uglavnom...
Crass je napisao(la):
Pa sta si ti *?&"% brainchip ili sta
Jesam, to mi je nick na forumu.
Crass je napisao(la):
pa jel sam ja igdje b"%!&o spomenuo da se uzimaju klonovi od mladih biljaka????
Ne, nego si napisao;
torcida je koristio klonove, starijih biljaka pa ti bas ne drzi vodu argument...
Pa sam te ja upitao; nego kakvih biljkaka bi trebao koristiti da bi imalo smisla ono što mi tvrdiš da će postati hermići od 12/12 režima?
Stani, udahni, izdahni... smiri disanje, opusti se, poyebi nešto, oslobodi se napetosti... Pročitaj postove, pozorno (može i više puta, ako ne shvatis odmah). Zatim lagano, opušteno, odgovori smislenim rečenicama.

Razmisli, možda da pišeš smislene postove (na principu 'ispeci pa reci') nebi dolazilo do ovakvih 'problema u komunikaciji'...?
Ispričavam se vlasniku teme na offtopicu koji brišem uskoro, želim da mi Crass nešto usvoji.
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Gle vidim da si ti malo spor, pa ne razumjes i to kuzim:icon_smile:...
nego kakvih biljkaka bi trebao koristiti da bi imalo smisla ono što mi tvrdiš da će postati hermići od 12/12 režima?
Nebi trebo koristit klonove, jel se klonovi uzimaju od biljaka odredene starosti!!
Postoji sansa da ce ispast hermici kod mladih biljaka, koje jos nisu dosle u fazu predcvjetanja...

Ma bas ljepo od tebe meni nabijas bodove za vrijedane a sam radis isto...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
elephant0r je napisao(la):
Ne slazem se sa ovom tvrdnjom.. postoje jednostavne metode stelanja PH uz pomoc par kapi limuna i slicno.. Destilirana voda osirumasuje tlo od potrebnih minerala tipa cink, bakar, zeljezo etc..
Ako imate problema sa PH.. natocite vodu u veliki spremnik, ostavite ga otvorenog, i nakon sta klor ishlapi (2-3 dana) postelajte PH uz pomoc limuna npr.
Provjerite PH opet prije zalijevanja naravno.

Takodjer ne zalijevajte biljke NIKAKO dok se zemlja na vrhu u potpunosti ne osusi na dodir.

Kako bre osiromasije Destilovana voda????
Pa ne ispiras tlo nego sipas toliko vode da ne izlazi kroz drenazni sloj!!! Tj kad krene da izlazi ne zalivas!
Sta oces da kazes da destilovana voda potrosi minerale u zemlji???
Nemoguce sve ostaje u saksiji ako ne ispiras tlo tj supstrat!!!
 
18.11.2007
12
0
0
47
Pitao sam biljku kako je postala hermic, nije mi odgovorila... Mora da je Crass u pravu !
NIJE MI ODGOVORILA ! PISALO JE U KNJIZI ! ZIVEO CRASS ! CRASSE CARE!
( morao sam )
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
U slucaju da ostaje sve u saksiji onda je u redu.

Ja kad zalijem, zalijem obilno dok voda ne procuri potpuno.. a onda ponovno cekam kompletno susenje vrha zemlje.
Trenutno to smatram najboljom metodom radi ravnomjernog rasporedjivanja vlage u citavoj posudi (a time i rast korjena), ispiranja otpadnih tvari koje se gomilaju oko korjenja, i ispiranja ostataka gnojiva koji poremecuju PH..

Moje misljenje zasnovano na nekim cinjenicama i zasad funkcionira savrseno..

Ako sam nesto propustio neka mi netko obrazlozi iz kojih razloga je bolje strogo doziranje vode ?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
@elephatOr Isto tako i ja zalivam,sacekam da se vrh zemlje osusi pa opet zalijem...Takav nacin me nije izneverio...

Destilovana voda je u redu,mnogo je bolje zalivati destilovanom vodom nego nekom sa cesme kojoj ni osobine neznas...
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
gromogrobow je napisao(la):
Pitao sam biljku kako je postala hermic, nije mi odgovorila... Mora da je Crass u pravu !

A da nisi ti malo prolupao??:vb_smash:

( morao sam )
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa strogo doziranje vode nije da je obavezno ali tako znas sta ti je u zemlji! A kada curi voda dole ko zna sta ce ona iz zemlje da ispere od potrebnih elemenata prehrane neophodne za razvoj!
Kada se sipa previse prehrane u zemlju i biljka pocne da pati onda se tako nekako kako ti zalivas radi da bi se ispralo tlo od viska prehrane! (Samo sa mnogo vise vode) Sto znaci da i ti vrsis neku vrstu ispiranja tla i smanjujes biljkama kolicinu nutrienata u zemlji!
Ali nije to bas tako opasno!
Pokazace ona tebi na liscu kada joj i sta fali pa dodaj!

Pozdrav!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
@Doctor Moze se nazvati nekom vrstom ispiranja a ne smeta joj puno(ali joj ipak smeta),promenicu to ubrzo.Mada tako bar znam kad je potrebno sipati vode a dok je vlazan vrh zemljista znam da zemlja nije upila svu vodu pa bih morao da zelevam u odredjenim kolicinama,jer bi se moglo desiti da se listovi osuse zbog previse vode...Zbog toga ja zalevam biljku kad joj se vrh zemljista osusi,jer znam da necu preterati s vodom...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Vidi druze ovako uzmi jednu od tvojih biljaka i polako zalivaj sa tacno litrom vode! Sipnes malo pa sacekas ali svuda po povrsini, pa opet malo sipnes pa sacekas i tako sve dok ti ne krene voda dole! Kada krene pogledaj koliko si vode potrosio od te litre i to ti je kolicina vode potrebna za tvoju biljku tj saksiju! VUALA
To polako sipanje je dobro za to da se zemlja celom povrsinom tj zaprenimom nakvasi! I tako je dobro uvek zalivati! Kada brzo sipnes voda nadje brzo put do rupa na saksijama dole i iscuri a negde se nije dobro nakvasila!
A naravno da zalivas kada je povrsina suva i to par centi u dubinu ali sa istom kolicinom vode!
Nadam se da sam ti olaksao Posao!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Doktore ja radim upravo tako, ali nakon sta voda procuri ja jos dodajem pomalo da nesto tog sadrzaja iscuri vani... i tako barem jednom tjedno.

U prirodi kise ispiru zemlju i po vise sati.. tako da ovo navedeno smatram prirodnim procesom koji je dobar za biljku.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Neka te ne sekira i ako negde zemlja ostane suva nije to nista strasno zato i ima toliki koren da gde god moze upija prehranu tj da nebi zafalilo!:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.