1st grow // Special Kush #1 // 150W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2017
59
202
33
Pozdrav svima!
Dugo vas pratim i dosta toga sam naučio na ovom forumu, pa mislim da je vreme da se i ja oprobam u uzgoju!

BOX : 40x40x80 cm (DIY Ormarić) / Diamond folija

SVETLO : 150W HPS

VENTILACIJA : Izlaz - 150 m3/h / Ulaz - pasivan

SEME : Special Kush #1

SAKSIJA : 7,5L

ZEMLJA : Substral Univerzalna

ĐUBRIVO : Vegetacija - ništa / Cvetanje - Hesi Bloom Complex

TRENING : LST

pH metar nemam, ali nadam se da će proći bez problema do cvetanja, tada u igru ulazi Hesi, a negde sam pročitao da reguliše pH vode na 6.5.

Trenutna temperatura u box-u je uvek izmedju 24 i 27 stepeni, a vlažnost varira od 36% do 44%.
Pokušao sam da podignem vlagu mokrim krpama i posudama sa vodom, ali nije uspevalo.

Trenutni svetlosni režim je 24/0 dok ne izbaci četvrti par listova, a onda ide na cvetanje jer nemam prostor za dužu vegetaciju, a i malo bih da ubrzam ceo proces.Plan mi je da od nje uzmem klonove pa onda u outdoor.

Da li je problem ako fotoperiodnu biljku držim pod 24/0 ?

Inače biljci je danas 10. dan života.

Da li sporo napreduje za 10. dan ili mi se samo čini? Prvi par listova je malo povijen ka dole.

Pozdrav ;)

PS.
Izvinjavam se zbog kvaliteta slika.Nadam se da će uskoro biti bolje.

1.jpg 2.jpg
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretno!! Ja bi rekao dva tjedna vege pa klik na 12.. ;)!! dobro ti kaze kolega iznad 150 je malo cudoviste,grije dost,al 18000lm je cudo u malom prostoru.. lst do poda ne daj joj da ide u vis..pogledaj moj dnevnik pa prouci detaljnije oko 150-tke.. :D :respect:!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GhettoGrower420
01.03.2017
59
202
33
UPDATE

Poz ljudi!
Došlo je vreme za update, mada nisam baš zadovoljan trenutnim stanjem u box-u.

Dva dana pošto sam otvorio dnevnik odlučio sam da biljku prebacim na 12/12.
Biljka se fino razvila, polako je krenuo i četvrti par listova. Ali.....

Glavni problem je temperatura i vlaga kada je svetlo ugašeno.
Temperatura padne na 12 stepeni, a vlaga ide i do 81% iako ventilacija radi non - stop.
Pokušao sam da ugrejem box sa običnom sijalicom ubačenom u limenku, ali previše se zagreje i crkne isti dan.
Inače, prostorija u kojoj je box je takodje vlažna (podrum), a nemam uslove da premestim na neko bolje mesto.
Temperatura i vlaga dok svetlo radi je ok (24 C, 40-50%).

Znam da visoka vlaga smeta u cvetanju, ali biljka još nije pokazala pol pa me interesuje da li joj trenutno stanje može naštetiti?A dok krene cvetanje valjda ćemo nešto smisliti;)

Takodje, vrhovi listova se savijaju ka dole.
Još uvek joj nisam davao prihranu.

Ako proverim biljku dok je svetlo u box-u isključeno, a pritom uključim sijalicu u prostoriji da li je to stres za biljku (dopire svetlo do nje, a treba da je mrak - toga u prirodi nema)?

Kada bih mogao da krenem LST?
Pokušao sam da je savijem ali ne može.Trenutna visina joj je oko 12 cm.

19. dan života
7. dan na 12/12


1.JPG 2.JPG 3.jpg 4.jpg 5.JPG 7.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Vlaga te nebi trebala sad toliko smetati ali u cvjetanju ne smije biti ni priblizno tolika ( zbog plijesni) što manja to bolje..Cuo sam da u vegetaciji ne registriraju svjetlo u nekom kratkom periodu pa nebi tu trebalo biti problema ali u cvjetanju potpuni mrak mora biti obavezno kad spava ,iako ja bi i u vegetaciji pustio da mirno spava za svaki slucaj..
Ovu nisku temperaturu moras nekako rijesiti jer je preniska,preveliki joj je šok sa 25 na 12..nece se bas dobro razvijati s tolikom promjenom..ako je na podu podigni ju ili stavi neki stiropor dolje
Ako temperaturu neces moc rijesiti uvijek mozes automata staviti (24/0)...A ovu sacuvas za out ili tako nesto
I haha tak je blizu ruba pazi da ti ne ispadne van :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GhettoGrower420

Astral Projection

Aktivan Član
07.02.2017
164
872
93
Uh stari;) 12 C je puno premalo. Razumijem problem buduci da sam se i ja prije borio sa temperaturom..Vidi da nekako dignesh nocnu sto blize 20- tki. (Zarulja za reptile ili ce ti iskusni stovani clanovi preporuciti nesto bolje)
Razmisli o autosima preko zime. 24/0 i nema zime..
Sretno i pratim:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GhettoGrower420

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Kada bih mogao da krenem LST?
Kolege su ti rekle gore bitno sta da uradis, temp.dok biozice spavaju sto pre resavaj makar digni na 18-19 stepeni,hoce cak i da poherme od velike razlike noc i dan to je opasan stres korenu je hladno.LST kreci odmah ,rastezi ih posle zalivanja lakse se razvlace i slobodno malo zesce ih rastezi.Trebo si mozda da topiras prvo jbg pa da prebacis na 12/12 da dobijes jos koju granu ali sad sta je tu je.Ta konzerva sto kazes da ti sluzi kao grejac i to sto ti crkava u istom danu resices tako sto ces staviti slabiju sijalicu od 40w ili 60w i zice koje ulaze u grlo nek budu 2,5preseka i pun bakar znaci ne licne,neki se nece sloziti mozda ali na taj nacin radi posao.Ja sam do skoro radio zagrejavanje na taj nacin sa dva grejaca u konzervi od nesa 250g.Ali sam batalio tu vrstu grejana i presao na mali kalorifer 0d 1500w ima dve brzine i termostat stavio na tajmer i banja Koviljaca.:popcorn:::spliff:
4765999.jpg
Mala je i prakticna isusuje vazduh ali ja sam ispred nje stavio peskire i spuzve i odlicno,bar meni radi posao a kosta 13e.
E sad vidoh,moji su grijaci bili u konzervi od nesa ali u 250g+50g gratisa...:joint2::lol:
 
Poslednja izmena:

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
ne znam koliko ti je udaljena biljka od lampe? meni je 100w hps na 15cm malo sprzio listove na tako maloj biljci kao sto je tvoja.ne izgleda kao da imas taj problem,al pripazi, hps je ipak hps ;)
a sto se tice grijanja,tu sijalicu ubaci u keramicku saksiju neku,bolje drzi toplotu nego limenka.
aj sa srecom:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GhettoGrower420
01.03.2017
59
202
33
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener