1st indoor; komplet pirate box 80x80x160 HPS 250W; auto mix

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Lampa je 250W HPS. Cijeli set kupjen nov prije 2 mjeseca.
Ma prepoznao sam po posudama i di si kupio sve to i ja tamo uzimam...koja lampa?dualka?za cvat?to te pitam...mada stvarno mislim da nije do lampe nego ovo što ti iskusniji kažu, nešto u toj priči ne štima sa zalijevanjem...istu zemlju na istom mjestu uzimam i nikad mi ne izgleda ko tebi i nikad problema s njom...na par slika baš ko blato izgleda a ta zemlja je stvarno rahla fina rastresita
Evo Panta ti se javio pa probaj po njegovim uputama od početka ne znam kako drugačije ti pomoći nadam se da ćeš spasit bar nešto za u rizlu
 
26.05.2014
79
25
8
Pa da sjetih se da mi je Panta mentor i da stalno prati dnevnik ... previše trave mi spalilo mozak već haha

Lampa je:
Sylvania HPS Grolux 250W žarulja je iznimne kavlitete, koristi se za rast i cvatnju biljke.

Ma cijeli komplet kupljen orginal prema preporuci, ne vjerujem da je sta do toga...

Jedino sto mi sada pada na pamet je da snizavam pH sa limunskom kiselinom... cca 20-30 kapi kupovnog koncentrata za kolace onog stavim na cca 3 litre vode i taman po listicima za pH ispada da padne na oko 6.

Mozda je u tom problem...

Cekam novi ditalni pH metar jos sto sam narucio, a ima li sta pametnije za snizavanje pHa od te limunske kiseline?
pH u orginalu iz pipe je oko 7-7.5
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Jedino sto mi sada pada na pamet je da snizavam pH sa limunskom kiselinom... cca 20-30 kapi kupovnog koncentrata za kolace onog stavim na cca 3 litre vode i taman po listicima za pH ispada da padne na oko 6.
Ak je ovo kak sam skuzio po napisanom meni je cudno da je biljka jos ziva!
Sretno do kraja..
I kupi pH metar ne valjaju ti ti listici baš
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Meni ti je PH oko 8 iz pipe, stara zgrada stare cijevi jbga, ako odstoji dan ide i do skoro 9 i nikad ga ne štelam...ma Panta će te najbolje znat savjetovat samo napravi kako ti kaže ako i ne spasiš ove bar ćeš znat u čemu je problem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tririjeke
26.05.2014
79
25
8
Evo mali pot nije zaliven 2 dana i zemlja je suha kao da je u pustinji, a rezultat je taj da i najnovija mala krpava. Dakle, ona je zaljevana čistom vodom iz pipe odstajalom 1 dan pHa oko 7-8 (po listićima).

Znači ovako, zemlja u tim malim potovima za 1 dan bude suha, a za 2 dana totalno suha i izgleda kao pustinjski pijesak skoro. Na ovim fotkama sam ih zalio sa špricom čisto da se zemlja navlaži malo.

Stavio sam zadnja nova 2 sjemena na klijanje 1 quick one i AK47. Ako i to krepa (a nema razloga da ne krepa kao i 8 prije njih) mislim da se ostavljam indora i krećem ponovo u veliki rizik s outdorom pa kud puklo, jer s tim nikad nikakvih problema nisam imao, od 10 sjemenja dobio 9 biljki full zdravih i zrelih.

Temp u boxu 27 vlaga 45%, min 20 stupnjeva i vlaga 50%.

Lampa sada dignuta na cca 50 cm pa da vidimo kud to ide...

P.S. velika starosti 44 dana ... i dalje žuti.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    141,3 KB · Pregleda: 58
  • 2.jpg
    2.jpg
    96,8 KB · Pregleda: 56
  • 3.jpg
    3.jpg
    197,3 KB · Pregleda: 60
  • 4.jpg
    4.jpg
    316,7 KB · Pregleda: 67
  • 5.jpg
    5.jpg
    213,2 KB · Pregleda: 60
  • 6.jpg
    6.jpg
    177,8 KB · Pregleda: 51

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Ja bi to presadio u drugu zemlju,voda ko voda,pola sata,sat odstoji u otvorenim flasama,izadje hlor i udri,zalivaj sledeci put kada se zemlja osusi,tegla olaksa,ja mislim da nije do vode ovde problem,a ti razmisli.Imas kvalitetno seme,a to kosta zameni to blato sa pravom rastresistom zemljom,mlade male biljke ne davi u vodi nego zalivaj u skladu sa njenim mogucnostima.
 
Poslednja izmena:
26.05.2014
79
25
8
Misliš da bioBiz light i Teramgama ne valjaju?

P.S. jučer posadio dvije isklijale Quick one i AK47 u male potove, pa da vidimo još i to kako će biti.
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Ona mala zuta gore izgleda kao da je previše puta zalivena i korijen ne moze disat zbog vode..zemlja mora bit više suha nego mokra..nemoj gnojit uopce dok ne vidiš da fali biljci jer mi se cini da si pretjerao s ovim biljkama prije ..mozda se ovoj velikoj skupilo mnogo soli od gnojiva i kad je korijen dosao do tamo pocela je žutit..takoder nadma se da imas terramagmu universal..ako je sve u redu a biljke umiru nekaj ti jede korijen u zemlji neki paraziti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tririjeke
26.05.2014
79
25
8
Bit će da sam na početku možda pretjerao s vodom, evo sada stavljam ove nove 2 pa ćemo vidjeti kako će biti.

Inače, po vama je OK ovako isklijavanje i sađenje (prskati nekoliko puta dnevno i staviti sjemensku samo 2-3 mm ispod zemlje)?
 

Prilozi

  • klij.jpg
    klij.jpg
    96,7 KB · Pregleda: 17

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Pretjerujes sa vodom u svakom pogledu.Opusteno,pusti ih nek se rastegnu,uzmu zraka..Zalijes kada osjetis..nadi zlatnu sredinu zaljevanja,gnojenja:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tririjeke
26.05.2014
79
25
8
Slažem se, moguće da je to bio problem.

Strah me jedino ovako kad ih male presadim u posude u zemlju da će im zemlja biti presuha pa da klica ne krene rasti normlano, pa jednom dnevno pošpticam čisto malo po površini da zemlja ostane vlažna. :)
 

Sonic85

Aktivan Član
01.01.2016
97
323
53
38
Nisam rekao da zemlja nevalja,vec da bi ih presadio u malo vecu teglu sa svezom rastresitom zemljom da dodju sebi,ostao sam nedorecen,moja greska,velika kolicina vode moze od svake zemlje da napravi blato.Nisam hteo da spamam nego da se nadje resenje,zabolelo me kako je mala zuta
:) Potrazi mentora objasnice ti ljudi gde gresis,a i netreba ti mentor,udji u uspesne dnevnike i gledaj,neces videti malu biljku udavljenu u vodi,zalivaju oko same stabljike sa malo vode,koliko stane u spric.Sama zemlja koju si ti kupio je vlazna i to lepo,taman.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: tririjeke