1st time DIY grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.04.2015
31
20
8
Zdravo drugaro, otvaram ovu temu cisto iz razloga shto sam reshio da napravim svoj prvi box paaa ko je zainteresovan moze da protumaci ovo kao neki tutorial ali ujedno iskusni groweri da mogu da isprate moj rad i da me savetujukako i shta da uradim! :idea:

ovako: grow box pocinjem praviti u industriskom buretu od neke vrste presovane shperploce
neshto nalik laminatu dimenzije su 40cmx60cm IMG_20151213_130334[1].jpg plan je da napravim ovako neshto: plan za box.jpg
e sad imam jedan problem hteo bih da ubacim tu jednu domacicu ali prblem mi je koje svetlo bi tu dobro doshlo! Mislio sam da ubacim 150w hps tako da gornji vent ujedno bude i cool tube i da sijalica bude fiksna i ne pomera se, isto tako na taj vent bih ubacio i DIY filter od aktivnog uglja koi sam nashao u filteru vojne zashtite maske! jako lagano propushta vazduh a ujedno ga procishcava od svih mirisa... na donji vent sam pripremio opet DIY ventilator od neke igracke helikoptera tj dve elise koje su u precniku 37cm tako da bi odozdo uvlacio svez vazduh i ujedno lagano duvao u biljku... Preko elisa bi doshla zashtitna mrezana na kojoj bi stajala saksija! Cela unutrashnjost bureta oblozena reflektujucom folijom tako da nebih gubio na lumenu

Vec sam danas poceo da radim na tome i nisam mnogo ni uradio, imam i drugih obaveza! IMG_20151213_140920[1].jpg
to shto sam odsekao nemojte me kritikovati ali morao sam jer su ti delovi bili propali i morali su biti dseceni.... tu sam se i zaustavio kao shto rekoh obaveze.....

za dalje cu vas redovno obaveshtavati i postovati slike pa ko hoce da isprati i da neku sugestiju slobodno! samo da napomenem nemam bash mnogo vremena tako da ce sve ovo trajati neko vreme ali meni ce vredeti! inace a ovo sam se odlucio jer ne mogu da docekam maj mesec da krenem ponovo u outdor i daaaaaa proshle godine mojom krivicom u out/u sam upropastio grow i ostao bez icega! :bocni:::(
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ćao, evo ovako ja da dam par predloga možda pomognu možda ne :)
- Za ovako manji box ja mislim da nema potrebe da imaš taj donji ventilator (za uvlačenje vazduha). Posebno u toj varijanti da na njemu stoji saksija. Računaj da će nekad da ti kapne malo vode i da može da ti napravi problem. A i van toga, mislim da bi ti dovoljno bilo pasivno uvlačenje vazduha koje će biti produkt izvlačenja vazduha sa gornje strane.

- Preporučila bih ti da unutrašnjost prefarbaš belom bojom samo, mislim da nema potrebe za folijom.

- Sa ovakvim sistemom sijalica bi morala da ti ide vertikalno. I gubiš na visini. Jer to povlači sa sobom da bi ventilator (u CTu) bi trebao da ti bude pre sijalice sa donje strane (kako većina nije pravljena da podnese veće temperature, mada možda 150W i ne bude pravilo veliku temperaturu). Ali kada sve to sklopiš gubiš jedno 15-20cm na visini.
Dok bi mogao lagano da staviš sijalicu horizontalno i da dobiješ na visini. U tom slučaju morao bi da imaš izlaz sa strane.

Srećno! Baš me zanima kako će ovo da ispadne :) Želim puno uspeha.
 
24.04.2015
31
20
8
Ali kada sve to sklopiš gubiš jedno 15-20cm na visini.
zaista si u pravugubim na dragocenoj visini ako bi VENT IN mogao biti pasivan nebih morao podizati saksiju... a i sijalica bi oduzela isto kad bi bila vertikalno....Bice i za VENT OUT izmena! Jako cenim sugestiju i hvala na tome, ovo je bio prvobitan plan, mada sam bio 100% siguran da ce biti tu nekih korecija jer nisam popio svu pamet ovog sveta i uvek ima neko pametniji ili bar sa boljom idejom! :thumb::respect:
 
13.05.2015
14
5
3
41
Potraži po netu pojam SPACEBUCKET. To je u biti isto što si i ti naumio, čisto da stekneš neki okvir. Uglavnom zanimljiv koncept, možda više za vege fazu...