1st time indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.06.2012
11
0
0
36
Pozdrav ljudi :)

Čitam forum već nekih 2 mjeseca,pa evo da i ja doprinesem malo nešto.
Forum je veoma poučan i svakakve sitnice se mogu naučiti samo treba čitati:)
Prije nekih 5 godina sam napravio jedan outdoor grow,dosta neozbiljan iz čiste radoznalosti,od 2 biljke jedna je bila cura i na kraju sam dobio nekih 15ak grama suhoga,i bio sam očaran:)
O indoor grow se "educiram" več dosta,čitam učim gledam, i napokon došlo vrijeme da i ja posadim malo omiljene nam biljke:)
Evo da vas prvo obavjestim o tehnikalijama i svemu što čini moj kutak radosnim:))

Box - dužina 50cm, širina 60cm, visina 100cm (trenutno kombinacija malog ormarića za dno+kartonske ljepenke okolo)
Rasvjeta - 3 x CFL Osram duluxstar 24w cool-white 840
Zemlja - Terra Magma sa dodatkom izmrvljenog stiropora
Ventilacija - 3 pc ventilatatora 12v 2.3w (trenutno nisu instalirani-provjetravam box nekoliko puta na dan)
Sjemenke - 2 x od neke vrlo fine fruity domacice, 1 x neki high grade iz stasha sjemenki od pred 5 godina:))
Termometar i vlagometar
Reflektivna folija za auto
Gnojivo Profissimo iz Dm-a za vegetaciju,NPK 7-3-6

2 domaćice su proklijale iz zemlje 23.04., a grmasta indica,čije je sjeme staro nekih 5 godina,je proklijala 28.04.

Stavit ću u slijedećem postu par slika da vidite kako to izgleda,i da bacite koji komentar:)
Hvala svima, lijep pozdrav sa mora:)
 
04.06.2012
11
0
0
36
ovako je to izgledalo u startu:)

http://imageshack.us/photo/my-images/651/img0171em.jpg/


a sada ovako.. Lijeva je ta indica čije sjeme je bilo staro cca 5 godina,a ove dve su od neke domacice fine.

http://imageshack.us/photo/my-images/832/img0245eg.jpg/


indijanka omiljena:) jako bi volio znati koji je strain,ali je jedan od finijih,jer sam ta sjemena stavljao u posebnu epruvetu.

http://imageshack.us/photo/my-images/580/img0246xi.jpg/


domaja #1

http://imageshack.us/photo/my-images/38/img0252cm.jpg/


domaja #2 - topirana nakon 3 internode,sad je pustila 2 grane gore,i pocela se razvijati.

http://imageshack.us/photo/my-images/822/img0253ud.jpg/

 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Moze to lepo da bude na kraju. Na kolikom razmaku su sijalice od biljki? Mogao bi ako nisi da ih priblizis na 3-5cm da se ne izduzuju. Vidim imao si na pocetku manjih problema sa nedostatkom azota. Koristis punu dozu djubriva?

Svidja mi se sto si topirao ovu jednu ili je bilo slucajno ili samo testiras ali mogao bi ih sve. Primace vise svetlosti i bice generalno bolje.
samo napred i sretno;)
 
04.06.2012
11
0
0
36
Topirao sam je sa namjerom, da vidim kako će to izgledati, a ove druge nisam jer nisam htjeo jednostavno,hehe.
Mozda bi i bilo ok da topiram i ovu drugu domaju...
Sijalice su na nekih 4-5cm od biljki.
Gnojio sam ih prvi put pred 2 dana, tj. samo domaje, malo manje od pola čepa na 1l,da vidim kako reagiraju.

Ne znam dali da pocnem gnojit i ovu grmastu, da nije prerano za to?
Nebi je htjeo ugroziti jer izgleda najbolje od sve tri,pa da ne propadne:)
 
04.06.2012
11
0
0
36
Zanima me koliko dugo bi ih još trebao držat pod CFL-kama?
Tj. koliko bi dugo još trebale biti pod fazom vegetacije?
otpočetka su na 18/6.

Imam HPS 400w sa svom potrebnom opremom,samo moram malo modificirati box da to namjestim,pa bi to instalirao kad ih stavim na 12/12.
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Pa ovisno koliko u boxu imas prostora, npr, ako imas 150 cm, drzi ih do nekih 100 cm da narastu, a onda prebaci na cvjetanje, taman da narastu jos 20-30 cm i stanu... ako imas 100 cm, onda ih drzi do 60-70 cm... (racunajuci teglu)

Smisljaj dobru ventilaciju za HPS 400, ljeto dolazi, biti ce to tesko hladiti ;)

Samo naprijed i drz se ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
duzinu vegetacije moras prilagoditi prostoru u boxu i tome da li primenjujes neki trening ili ne, ti imas metar visine sto bas nije tesno kao pc-box, opusteno, mogu jos da rastu, videces i sam kako se popunjava box
edit:
eto, u minut razlike isto ti kazali ;)
 
04.06.2012
11
0
0
36
hvala na savjetima:)

Mislio sam mozda neki trening, nisam nikad to radio, pa možda na jednoj da to primjenim?
ne znam dali je kasno za to,pošto su već očvrsnule,pa da im nebi bilokakva vrsta "savijanja" smetala.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Vegu stavi 4 tjedna znaci 28 dana i po tome se prilagodi.To svijetlo za vegu sto imas je zaista malo vidis kako su izduzene.Nikad nisam cuo za to gnojivio koje koristis i trebo si saksije napunit do kraja sa zemljom.Jako su ljiepe biljke a posebno ta indika,kad to bacis pod taj hps ima da se omastis,Ja bi na tvom mjestu sve 3 biljke topiro i cropo,nikakav lst a mozes i njega i to je isto fantasticno,ali izgledom ovako mislim da ces topanjem izvuc najvecu korist.
 
04.06.2012
11
0
0
36
Da, izdužile su se pošto su bile prvi tjedan dosta daleko od svjetla (nisam išao za tim u početku,tek sam poslije skužio da trebaju biti što bliže)

Kako misliš topirao i cropao? taj drugi termin mi nije baš jasan:)
Što se tiče LST-a, kao što sam i rekao, nisam siguran dali je sad baš pametno im radit taj trening,pošto me strah savijanja sad kad je stabljika več dosta očvrsnula za razliku od prije nekih tjedan i pol..