1st time skunk#1 + domace

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo da i ja neki dnevnik isfuram.

Zemlja crni treset 40%, zemlja iskopana ispred kuce di mi raste cvijece 45%, stiropor 15% (odokativno sve).

Veg box:
U veg boxu su 4 biljke, od kojih su 3 stare 5 - tjedan dana, razmak dan izmedju svake biljke. Jedna je u box upala jucer, al ta je stajala ispod kreveta nekih 5 dana, skroz sam zaboravio da ju imam, izrasla je mala zuta biljkica koja ima gro dogacaka korjen, al to sam jucer sanirao, pod lampama je i zelena je sad. Biljke su 2x skunk#1 i 2x domace od dobrih vutri sto sam pusio. U boxu je takodjer i mali inkubator di je mokra zemlja sa sjemenkama unutra. U boxu su 2x23w neonke warm white sylvania sa reflektoricem gore.
Slike:





Sutra slike iz boxa di je HPS, di je jedna starija skunk#1 biljka.

Btw sad vidim zakaj ljudi nekad stede na slikama.. Fakat je tlaka to uploadat u velikim kolicinama :(

EDIT
Jao jos sam krive linkove kopiro pa sam moro opet da budu thumbnails.. Stravaaaa!!
EDIT2
Evo smanjeno je sad :D
Sam sto sad vidim da ima i 2 starije slike iz hps boxa.. sutra ce valjda bit nove slike.
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ljepo izgleda....samo daj te slike smanji....tlaka je zesca cekat to sve da se ucita....

zzzzop :b_woot:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Brao brao.. fino to izgleda :)

Lampe su daleko doduse.. cini mi se da mozes to spustit bar upola..
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
elephant0r je napisao(la):
Lampe su daleko doduse.. cini mi se da mozes to spustit bar upola..



He dobro da sam vidio ovaj post, zaboravio ih dici na "pijedestal" od tanjura.. inace stoje blize.. odo to odma narravit :D
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nove slike.




Velka biljka je bila preblizu lamp cini mi se pa se jedan list spalio.. Ili?
Sad sam digo lampu pa cemo vidit za par dana kaj ce bit.
Biljka je LSTirana.

Biljke nisu vise u boxu neg su u prostoriji.. Hladi jedan veeeeliki vent.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Meni izgleda prezaliveno.. Jel pustas zemlju na vrhu da se POTPUNO osusi prije nego je zalijes opet ili kako ti to?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Hmmmm... moze bit da jesam... naime lokacija di je biljka mi je nedostupna pa mogu ic samo svaka
2-3-4 dana tam.. Pa onda kad odem zalijem.. al moram priznat da sam i zaljevo biljku kad ono gore nije bilo skrrrrooooz suho neg ponekad i kad je bilo tek vlazno. A vazno je i za rec da sam biljku presadio prije 2 dana i dao joj malo gnojiva za veg po prvi put (neznam tocno koji je omjer al NPK su u omjeru za veg). I onda sam danas doso i biljka ovakva... zuta i spaljena.. Moze bit prezaljevanje..

E, da biljke su u vegetaciji rezim svjetla 24/0, ova velika mjesec i dva tri dana.

Ugl evo slike od prije 2 dana.



Da, vidis moze bit to jer lampa ne grije previse pa mi cudno bilo kak to da se spalilo. Al moram priznat da mi je i vlaga niska (nemam hidrometar al odokativno bi reko da je nska). Pa ak neko misli da za u cem je problem nek puca!

PEACE

EDIT
E da zaboravih pitat oce li se taj list i biljka oporavit?

EDIT2
Zaboravih skroz na pocetku rec da se suncaju pod hps 400w phillips son t-agro.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ja bi to pod hitno prekinuo zalijevat i skroz malo udaljio lampu dok se ne oporavi.. kad se vrh zemlje na dodir potpuno osusi, podigni pitar i provjeri i dno gdje je drenaza opipaj,. ako je tamo blatnjavo opet pricekaj dok ne bude tek blago vlazno ispod.. i tako svaki put kad zalijevas.. mora da ti je drenaza jako losa. . Cini mi se da si udavio korijen biljke.. jesi koristio peroksid ikako? Ako ne ja bi ga stavio sljedeci put kad budes zalit da malo kisika dobije korjen.

eto neke ideje a ti procjeni sta ima smisla
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Fino si se potrudio, i baš radi toga mi nije jasno što ti je bio problem dati još 30ak kuna za dobru zemlju ? Svi smo (već previše puta) vidili kako završe growovi u zemlji iskopanoj u vrtu ...

Kažem ti, šteta, aj za sljedeći put kupi neku zemlju za koju znaš da nije kontaminirana, koliki je ph, kakav je sastav ...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Lik KUPIO sam zemlju, jedan dio sam nakopo, i drobio sam stiropor satima i danima u onom sugavom multipraktiku.. tak da nije da se nisam potrudio, ili da sam bio skrt dat pare za madrfakin zemlju!
Kupio sam 20 l zemlje za 70 kn, vec sam je opisivo negdje, crni humus, ima nekih gnojiva i mikroelemenata u sebi (malo ne previse, tek tolko).. zato je i jesam kupio.. A zemlju iz vrta sam iskopo zato jer znam da je kvalitetna za bilje, tocnije cvijece jer mi stara vec godinama na tome drzi jako lijep cvijecnjak ispred kuce koji je godinama odrzavan.
S time sam ziher da stavljam minimum kemikalija sto moram, valjda je to obiteljska crta jer mi starci poljoprivrednici nikad nisu kuoristili kemiju za povrce, tj jesu al su koristili MINIMUM sto su morali. I znas sto.. vele svi da je moja salata najfinija (ne hvalim se neg sam docaravam cjelokupnu filozofiju..).
Tak da mislim da nije zemlja u pitanju neg moje neiskustvo i frendovi uleti: "E buraz daj ti to zali malo".. i te spike.
Jbg.. bar cu naucit peroksid koristit :D
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
a mogo si fino kupit za 70kn 40L terra magme u peveca i bit miran. cak tramvaj pegla tamo.. ta. zemlja je stvarno izvrsna.. drago mi je da sam poslusao bongasha kad sam je uzimao \o/
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Update

Evo slika od danas




Nego ova biljka s kojom imam problem me i dalje muci.. al eto vidit cemo za par dana kad ih opet posjetim jel ovak peroksid kaj pomogo, danas sam prvi put zalio od onda.. Ak i dalje nastavi ovak uvijat listove po rubovima onda je problem u necem drugom.. al vidicemo.. ak ko zna kaj bi moglo bit neg puca.

Svi komentari i kritike su dobrodosli.

PEACE
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
To cu znat kroz par dana... al sumnjam.. ph zemlje bio 5.5-6.5
kolko se to moglo uzjebat kroz mjesec i tjedan dana zaljevanja s vodom nemam pojma.. vidlibumo.
 

nocna_ptica

Aktivan Član
20.01.2008
78
1
0
31
lijepo to ide...svaka cast, drzi se i neka te biljke budu snazne....xD

samo tako, zelim ti svu srecu i neka se oporavi ^^samo naprijed
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo sam da velim da je biljka sad ok, dva dana nakon peroksidiranja buja i sretna je.. znaci bio je u prezalivanju bio problem, sad sam obogacen za jedan experience.
Btw napravio sam experiment.. od ove cetri srednje biljke dvije sam zalio s peroksidom a dvije nisam uopce zalio... rezultati su vidljivi naocigled.. naime ove dvije kaj su dobile peroksid su gro vise narasle od ovih kaj nisu i to samo u dva dana.. neam slika sad al bit ce kroz koji dan. ajd peace.

EDIT
Ma peroksid razvaljuje brate.. najbolja stvar koju je ljudski rod izmislio, odma poslje grudnjaka na cicak!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo neki update...

Prostor za uzgoj je dozivio neke promjene, jos je potrebno sam obljepiti prostoriju s bijelim papirom i tojeto.. biljke su takodjer dobile nove stanove u novoj zemlji.. Istina sto ste baye govorili - ova zmlja koju sam prije imo je masu loshija u usporedbi s ovom koju sam sad kupio.. zaboravio kak se zove, al na oko i po nacinu na koji srche vodu zakljucujem da je top!

Slike:



Lol slika, ovakvu biljku jos nisam vidio, ovo mi dao frend u cije intelektualne i growerske sposobnosti duboko sumnjam.. Jel ko zna sta bi to moglo bit, jel to neka specificna vrsta il kaj... Il je ovaj mutav (bice da je to :D



Btw vec sad brijem da ce mi guzva bit.. jel zna ko kak bi to mogo rijesit, ima 18 biljaka.. Htio bi ih sve zadrzat unutra 3 tjedna na 24/0, pa jos 2 tjedna na 18/6 i onda bacit na 12/12, odredit spol i pobacat visak (ak ga bude) van. Posto nemam iskustva u indooru, da pitam jel to moguce uopce ucinit sa setupom od 400w HPS?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.