1st time unknown...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.06.2008
35
0
0
44
ne znam bas da bi se ovo moglo nazvati dnevnikom al ajd....

nemam fotkica dok su bile bebice :)

nemam pojma koja je vrsta, ostavila sjemenje od nekog dobrog paketica. zapiknula ih u zemlju, zalijevala vodom, drzala na suncu i kroz par dana su pocele "divljati" :)

ne sjecam se ni tocnog datuma sadjenja, negdje pocetkom sestog mjeseca, dakle, sada su stare otprilike mjesec dana i rastu kao lude :)

vec imaju dosta i jak miris a kojeg su spola - neam pojma. jos nisu pocele pokazivati.

nije indoor - jer nemam box, nije outdoor jer ih unosim navecer u kucu :)

inace rastu na balkonu a kako susjedi po ovim vrucinama sjede na balkonima tokom veceri, bebice se setaju svaki dan. unutra, pa ujutro van na suncanje..... e to ja nazivam high stress lifetime :D i da, to su one sto sam ih razdvajala iz jedne posude pa su mi pale na pod. i nije im korjenje _bas_ tako osjetljivo.
inace ih je pet, tri svaka u svojoj tegli, dve su ostale zajedno jer im se korjenje spetljalo pa cu njih ako budu cura i decko ostaviti za rasplod.....

problema nemam, sve je zdravo, baje ne napadaju list, gnojim kad se sjetim, uskoro bih trebala presaditi pa kada uhvatim vremena....


heh, ovakvim nacinom uzgoja, berba se ocekuje iduce godina na proljece :D

evo fotkica pa vi iskusnjaci probajte po liscu ili kako vec, makar natuknuti koja bi vrsta mogla biti....





druge fotke i nisu nesto, al budem ih opet skoro okinula, kada jos malo porastu pa se pohvalim opet :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
bravo samo guraj i bice dobro biljkice su lepe ...
da ono sto si rekla u prolece nece to tako biti posto ce priroda odraditi svoje ,, ma skontaces sama kad bude vreme... dani ce biti kraci pa ce poceti cvetati...
nemoraju biljke da rastu toliko koliko je predvidjeno za veg i cvetanje...
kad bi posadili u augustu berba bi ponovo bila tad kada treba da bude samo sa manjim prinosom
naprimer posadis u martu i berba je ponovo tad kada ce biti berba i tvoijih biljaka samo sa veceim prinosom nadam se da si me skontala posto davno nisam srpski pricao pa malo neznam da se izrazim... pozdrav
 
05.06.2008
35
0
0
44
Zoki, skontala sam, thnx :) ma to sam se ja salila za berbu s obzirom na druge dnevnike, koliko ljudi ulazu i para i truda i onda znaju tocan datum, a kako ja nemam vremena jedino sto dobivaju na redovnoj bazi je ljubav i voda :) Ostalo, kako stignem :)

Lucid, da, substral za rast, a u pripremi je plantella za cvijetanje, cak razmisljam da izbacim substral i ubacim plantellu. sta mislite, da li bi ranije procvjetala? Je, glupo pitanje, al eto....
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Nebi cekaj plantelu za cvjetanje a do tad supstral. nema to veze sa hormonom za rast... nece ti procvjetat ranije

samo ih njeguj kao :baby: ,slikaj redovno i recemo ti kad treba da koristis plantelu
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma to sam se ja salila za berbu

ja i misleo da is se salila al da kazem ako slucajno neznas

pozzz i pravi put je dobar rast :)
 
05.06.2008
35
0
0
44
thnx komadi na savjetima :)

toliko sam informacija procitala na ovom forumu, da mi se sve zbckalo u glavi, pa cu s vremena na vrijeme morati gnjaviti vas :)

mislim da je jedna pustila dlacice i da je curica, jeij - a za ostalo cemo vidjeti :)
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Kako ce bijke skontati da dan postaje sve kraci,ako pretpostavimo da ih ona unosi u kucu svako vece u razlicito vrijeme? Da nije to malo stresno za biljke? I nije mi bas pametno to na balkonu drzati i onda sakrivati od komsija... koliko imaju direktnog sunca dnevno?
 
05.06.2008
35
0
0
44
GanjaPower je napisao(la):
Kako ce bijke skontati da dan postaje sve kraci,ako pretpostavimo da ih ona unosi u kucu svako vece u razlicito vrijeme? Da nije to malo stresno za biljke? I nije mi bas pametno to na balkonu drzati i onda sakrivati od komsija... koliko imaju direktnog sunca dnevno?


pa pretpostavimo da ona biljke unosi kada padne mrak, poslozi ih na prozor i ujutro oko pol 7 ih opet nosi van :) dakle, one tocno znaju kada pocinje dan (cak i prije mene ne bi vjerovao) i tocno znaju kada pocinje noc, tako da mislim da nisu nesto pretjerano zbunjene....

i zna ona da je to stresno za biljke i zato sam se nasalila kada sam rekla da rastu i high stress programu ili kako vec napisah.....

tocno, nije pametno ih tako nasetavati ali to je jedini nacin da im dam 8-10 sati direktne sunceve svjetlosti i topline a da ne zavrsim u buksi.

i da, znam, mogu napraviti grow box ali toliko struje ostavljati u stanu sa tri macke i nije tako pametna ideja.

ono sto je meni bitno je to da rastu, imaju puno puno jubavi i mazenja, dovoljno vode a za sve ostalo se snalazimo :)

mali apdejt;

od pet, tri su sigurno cure - pocinju pustati dlacice. ostale dvije nemaju jajca tako da ocekujem dlacice i od njih - pa ako bude pet od pet - mogla bi to biti fina berba :)
 
05.06.2008
35
0
0
44
apdejt;

nasla jajasca biljne usi na najvecim donjim listovima. sve sam pokidala jer u ovoj supi od grada nigdje nema spreja protiv lisne usi. ali bitno da gamad uvoze gnojiva za orhideje, gnojiva za grobove, susjedova **** i slicno! aaaaa kako sam ljuta!

uglavnom, sve te usljive listove sam poskidala, nakon sto samo skidanje jajasaca nije uspjelo. kolika je steta ucinjena? osim sto su mi biljke vjerovatno oboljele od posttraumatskog sindroma.....

poslikat cu ih cim mi fotic stigne sa servisa.....