1x domaja , 2x Bubblicious autoflower - Prvi Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.02.2017
29
26
13
26
Zemlja: Koristim obicno zemljiste iz cvecnjaka dok je u saksiji, kasnije kad je premestim na sajt gledacu da zemljiste bude sto plodnije, jer nemam para da kupujem... Dodao sam malo stajskog djubriva. Rece mi jedan lik da mi mozda moze nabaviti prepelicji izmet, ali videcemo, mislim da cu sve prepustiti prirodi

Seme: Domaja je iz paketa random seme, dobra je bila, jaka, cini mi se da vise vuce ka indici. A bubblicius je sa Nirvana sajta autoflower.

Gnojivo: Kasnije cu videti po preporuci clanova koje gnojivo da koristim, jer sam nov u ovome.

E ovako drustvo, pre par nedelja postavim ti ja onako radi reda u saksiji neproklijano seme domace vutre, nisam gledao tu saksiju jer sam mislio da nece nista biti od nje. Zalio sam je jednom samo, cim sam stavio seme u saksiju.. Kad sinoc odem do saksije i imam sta da vidim, biljka je nikla bez vode nedelju/ nedelju i po dana, i cini mi se da se dobro drzi, polio sam je i nadam se da ce se popraviti. Bubblicious sam stavio na klijanje , tako da cu updat-ovati slike cim niknu.
Posto sam ''nov'' u ovome, dobrodosao bi mi svaki komentar, kritika, podrska...

Ovo braon na ovom listu ove domaje je blato, umazana je malo....
 

Prilozi

  • vujaaaa.jpg
    vujaaaa.jpg
    102 KB · Pregleda: 60
  • vujaaaaaa.jpg
    vujaaaaaa.jpg
    100,8 KB · Pregleda: 62
  • klijanje.jpg
    klijanje.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
25.06.2017
38
36
18
27
Kingston, Jamaica
Ova sjemena drzi u sto tamnijem i zalijevaj tek toliko da bude vlazno, ja sam stavio paket od 20 sjemena, uspjelo sve i jedno.. Srecno brate !

Kad dodje vrijeme za presadjivanje, bolje uzmi zemlju za cvijece, 50 litara ti je 5 eura, tebi treba 45 do 60 litara. Imas 3 biljke, bolje daj 5 eura i budi s mirom.
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
Opet ima iskusnijih, meni je isto prvi grow i takve sam savjete dobio, izvini na spamu..
 
Poslednja izmena od urednika:
13.02.2017
29
26
13
26
Stavio sam pre 2 dana na klijanje bubblicious, klice su izasle i mislim da ih odmah prebacim u casice. Nasao sam mineralno djubrivo sa azotom, bele kuglice, kao stiropor... Ima 33% N ''EC FERTILIZER'' pise na dzaku. Izmesacu zemljiste iz cvecnjaka, dodati stajskog djubriva i dodati ovo djubrivo, sta mislite o tome ???

Domaju sam prebacio na sajt, nisam slikao, kad obilazim sledeci put slikacu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Izmesacu zemljiste iz cvecnjaka, dodati stajskog djubriva i dodati ovo djubrivo, sta mislite o tome ???
mislim da malo preterujes u startu, kog ce ti te bele kuglice a biljke nisu ni nikle. to se djubrivo mesa sa vodom a ne sa zemljom :)
"Dosage
- In case of a severe nitrogen deficiency add to a maximum of 10 ml. per 10 litres of nutrient solution.
- As a supplement during the growing period add 2,5-10 ml./10 litres.
- Note that when you are already using one of Bio Nova’s main fertilizers an extra application of nitrogen is not necessary."​
 
13.02.2017
29
26
13
26
Aha, moji rade poljoprivredu ono, za sebe sto bi se reklo, slucajno naleteh na dzak u dvoristu. Mislio sam da se to mesa sa zemljom, ali vidim da gresim...

to je to
 

Prilozi

  • AZOT.png
    AZOT.png
    280 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako nemas osuncanu terasu il dvoriste mora pod lampu. ta je taman za vege samo bi ti trebalo par komada. mada zavisi i kada planiras nositi na sajt
 
13.02.2017
29
26
13
26
Dodjem malopre na sajt da polijem domaju, i da vidim kako napreduje, kad ima sta i da vidim... Stavicu alike ispod. Ne znam da li je ovo nesto pojelo ili je ovo covekovo delo, ako jeste onda da menjam sajt, sta mislite?
Dole skroz do zemlje je nesto izgrizlo ili je neko iskidao
 

Prilozi

  • 20170629_055745.jpg
    20170629_055745.jpg
    353,1 KB · Pregleda: 71
  • 20170629_055748.jpg
    20170629_055748.jpg
    274 KB · Pregleda: 77
  • 20170629_055852.jpg
    20170629_055852.jpg
    143,5 KB · Pregleda: 71

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Možda je životinja neka ležala ili stala na biljku trebao si je odnjegovat kod kuće do 3\4 sprata listova pa na sajt.
Šta je tu je stavi drugu sjemenku na klijanje i u tu rupu..

Čovjek nije 100% jer po listovima i izgledu se ne primjeti da je vutra.


Za takve male biljke trebaš se od puževa zaštiti.

https://www.vutra.org/threads/stop-puŽevima-step-by-step.14137/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Majstor Ugvej
13.02.2017
29
26
13
26
Evo da vidite moj homemade ''box'', ne moze se ni tako nazvati,ovde ce bubblicious biti dok ih ne prebacim na sajt, preko dana ih malo iznosim na sunce kad ukucani nisu kod kuce pa ih iznesem napolje, uvece su unutra pod lampom... Cini mi se da se u jednoj saksiji vidi semenka na povrsini, tako da mislim da je ona pocela da se probija...
 

Prilozi

  • box.jpg
    box.jpg
    52,6 KB · Pregleda: 78
  • boxx.jpg
    boxx.jpg
    76,9 KB · Pregleda: 71
13.02.2017
29
26
13
26
Izvinjavam se sto kasnim sa update-om. Bubblicious ove 2 sto sam stavio bukvalno nista nije izaslo iz saksije. Uzeo sam 4 nove semenke i stavio ponovo u case.
Posto sam sa Nirvane uzimao razne sorte autosa ( Bubblicious, short rider, og kush, blue mystic, blueberry) , pa su se semenke izmesale i ne znam koja je u kojoj saksiji, to ce se videti kasnije...
Uzeo sam neki substrat, zemlju za cvece, neki balticki treset, jebem li ga kako se zove, nagadjam samo.. Slikacu kesu kad budem stigao , stavio sam menke unutra, jedna je vec izasla iz zemlje, nadam se da ce i ostale 3.
Slike ce biti kad biljcice budu malo porasle.
Hvala svima i pozdrav do sledece objave :)
 
13.02.2017
29
26
13
26
Izvinjavam se takodje sto sam u naslovu napisao samo domaja i bubblicious, a stavio sam jos neke sorte, domaja je propala, pa nje vise nema... Tako da ako nekako moze da se izmeni naslov ili tema da ide na yard, pa da otvorim novu ? Zanima me misljenje moderatora oko toga jer je ovo ''malo'' neuredan dnevnik..