1xBubblelicious auto, 1xWW auto, 1xGirl Scout Cookies auto, 1xNorthern Lights auto (Sunmaster 250w DualSpectrum)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2014
42
78
18
Cao vrtlari, posle toliko vremena uz biljku, zelje za svojim neprskanim proizvodom i ucenja o biljci konacno je sve poprilicno tu i spreman sam za svoj prvi grow!

Pristigle su semenke od Seedsmana, odlucio sam se za automatike i to 4 komada razlicitih vrsta:
1) Bubblelicious (Nirvana)
2) Northern Lights (Nirvana)
3) Girl Scout Cookies (FastBuds Seeds)
4) White Widow (?)

Box je DIY velicine 70x70x180 i koristi se sledeca oprema:
1) Svetlo - Sunmaster 250W DualSpectrum + cool tube sa mini reflektorom
2) Ventilacija:
1x turbina za izvlacenje toplog zraka povezana na cool tube
1x ventilator za uvlacenje svezeg zraka pri dnu
1x ventilator u sredini boxa za biljke i mesanje zraka
3) Ostala oprema (tajmeri, diamond folija, rollers, etc)

Zemlja (ujedno i jedina stvar oko koje se nerviram i brinem), no name, Nemacka je proizvodi a ovo su detalji:
rsz_1rsz_zemlja.jpg

Nisam mogao naci bolju, da li da je koristim ili moram da nadjem novu?

Sto se tice gnojiva tu je BioBizz Starters Pack.
rsz_bio-bizz-starters-pack.jpg
Seme stavljeno pre 24h u natopljenim maramicama na mracnom na 24c da proklija, jos uvek se nista nije desilo pogledao sam.

Jos jedna stvar, nemam Ph metar. Moracu i njega da kupim.

Dakle, cekam klijanje i onda sadim i slikam box i unutrasnjost u narednom update-u dnevnika.
To bi bilo to za sad, prvi grow, prvi dnevnik, prva ljubav.

Pametni komentari i sugestije iskusnijih growera su uvek dobrodosli!
 
28.05.2014
42
78
18
Hvala, trebace mi. :)
Koristicu 4x10L potove, precnika 30cm.
Ph i mene brine.
Zaboravio sam da napomenem, u zemlju bih dodao malo agroperlita i vermikulita.
 

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
sretno s prvim growom, i ja sam jos zelen pa pratim ovo :thumb:
ako ne nabavis odma u startu ph metar imas na internetu kako podic i spustit ph sa kucnim namirnicama, opusteno samo, strpljenja malo i na ljeto pusis fine budove
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Ja ti mogu preporucit da nabavis provjerene stvari, obicno testiranje ispadne lose, posebno prvi put. Svaki dio je bitan, zemlja pogotovo. :D
 

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
I ja bih rekao da je kisela zemlja. Nemoguće da nema neki bolji supstrat. To kao ona što je neko postavljao za četinare .... Sve ostalo može da pije vodu, ali zemlja je osnov svega. Ako stavljaš perlit, ne moraš vermikulit.
Puno sreće. :sun2:
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Vidi da nemas kakve bio zemlje za kaktuse, inace fin substrat kada nemas nista drugo pri ruci.. uz to malo perlita i imas super substrat..
Inače koju ja koristim kada nemam NIŠTA drugo pri ruci, je od compo sane ona njihova kaktus zemlja:

123842_2.jpg
... biljke prije glad pokažu na njoj, isto kao light mix.. ali sa ok dozama đubriva sve udure..
 
Poslednja izmena:

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
39
Dimenzija X
Takođe, iz iskustva drugih ljudi spremi se za taj WW auto da ti bude kao fotoperiodna biljka, jer joj treba isto toliko ..... A i ona će ti sama popuniti pola boxa. Ne bih da budem skeptičan, ali mislim da će biti velika gužva. Meni je ormar 60x80 i uknapio sam jednu od 60 dana vege. I sada mi češe fanovima o 60cm dubine ormara. TI ćeš te automate LST-om da raširiš, veći će ti problem biti širina boxa nego visina. Ja bih još jedom video šta i kako, upašćeš u problem kasnije, a biće ti neizvodlijvo da ga rešiš.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.638
13.725
358
Sretno i procitaj sto ti ostali clanovi pisu i oko zemlje i kolicine biljaka, jos ti je prvi grow bice guzvastoooo jako