2 autoflower-a, Northern Light i Stress Killer by PuntaTombo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.03.2019
55
123
33
planet earth
Znaci napokon otvaram svoj prvi dnevnik svoj prvcatog (nadam se i uspesnog) grow-a!!

Vrste ... Northern Light (Legendarna Indica) i Stress Killer (Sativa sa snaznijom kolicinom CBD-a) - obe automatici bas kao sto pise u naslovu...
Banka semena ... RQS
Saksija ... obe biljicice imaju svoju smartpot saksiju od 20l
Zemlja ... Potground H pomesana sa glinenim kuglicama za bolju drenazu
Djubrivo ... ovde sam prikupio sledece: Hesi pro line root djubrivo za razvijanje i jacanje korena i stabla; pored toga imam i BIOBIZZ-ov fish mix (NPK: 5 - 1 - 4) i bio grow (NPK: 4 - 3 - 6) za vegetativnu fazu i na kraju (tj fazu cvetanja) sam pripremio holandski APTUS CaMg - BOOST

osecam da sam opremljen u punoj ratnoj opremi :) jedino sto je rat za koji se spremam mirovnog tipa ::volimj:: tako da... no worry no panic... za sad.

jos par informacija... semenke sam stavio u casice sa vlaznom vatom simbolicno (ali i slucajno) 20.4. i proklijale su za dan, dva... treceg dana tek kad je klica vidno izasla stavio sam ih u kocke od kamene vune gde su provele par nedelja. Onda sam ih presadio u male casice sa humusom oko tih kocki... mozda nije trebalo to da uradim ali u tom trenutku nisam imao drugog izbora. postale su prevelike da stoje samo u tim kockama a potground h 20l saksije mi nisu bile dostupne.
Mislim da su u tim casicama provele oko nedelju dana. Onda sam ih presadio u smartpotove i odneo na sajt.

Sada su tamo~negde u svojim dzinovskim saksijama sa potground h zemljom na direktnom suncu od otprilike 9ujutru do 6popodne. Zalivam ih na dva dana - bogato... I dalje koristim hesi pro- line root djubrivo jer sam ih skoro presadio a to sam cuo da je korisno za stresirane biljke. Ne znam do kada bi trebalo to da koristim, koliko cesto i kada uopste da predjem na druga djubriva koja imam... koliko sam razumeo sa ovim automaticima se sve jako brzo dogadja, mada ako se gaje outdoor, koliko sam shvatio mozda se ne dogadja bas toliko brzo?

a sad... fotke! ::listomahanje::

prvo je to sve izgledalo ovako pre sad vec malo vise od mesec dana... 7.jpg
a sada one izgledaju ovako... 3.jpg

mislim da su vec oko nedelju dana na sajtu i pustile su dva nova listica sto bi trebalo da je znak da su se primile?
Jedino sto kad sam ih zagledao su imale neke pegice po listovima 2.jpg 5.jpg , a ovoj sativi je jedan list nekako sprzen? 4!.jpg

Inace deluju zdravo. Jos uvek su bebe... Male ali zilave, prezivele su i grad od pre neko vece, kisa ih svaki dan dozaliva i vetar ih tera da djuskaju.
Drzite mi fige :) i naravno, svaki komentar je dobrodosao!

pooooooooooooooozzzzzzzz:vutra:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    266,8 KB · Pregleda: 135
  • 6.jpg
    6.jpg
    228,2 KB · Pregleda: 124

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave:Sretno do cilja.Po meni za sada ne izgleda ništa zabrinjavajuće.Osim sudeći po datumu malo mi izgledaju male,neznam koja vrsta svjetlosti ih je poticala na rast prije nego si ih iznio vani.U tako velikim posudama su pa mislim da ih prečesto zalijevaš kad kažeš na dva dana i kojom količinom?!Sad je takvo vrijeme da ih nije niti trebalo zalijevat.Probaj nam više detalja dati pa ćemo i mi tebi više moći pomoći...:vutra:
 
04.03.2019
55
123
33
planet earth
cao svima, javljam vam se nakon manje od mesec dana - jebiga - nisam stizao da napravim fotke a biljke napreduju suludom brzinom... barem mi se tako cini.
::kauboj::

281480
Postavka je ostala ista, levo je indica a desno sativa. Sativa je vise izrasla iako obe dobijaju identicnu kolicinu sunca, kapiram da je to tako jer sative same po sebi rastu vise?

Sve mi se cini ok, ono sto mogu da vam kazem jeste da ih do sada ni jednom nisam zalio gnojivom do sinoc.
Tek sinoc sam im sipao po litar FISH MIX biobizz-ovog gnojiva.

One su trenutno u sredini drugog meseca zivota tako da ne znam dokle jos planiraju da rastu. Ako je istina da automatici rastu i cvetaju kroz 3 meseca onda mi se cini da je to to od visine? Ali s obzirom da ih gajim outdoor, pod suncem, deluje mi kao da ce ceo proces duze trajati ... mozda gresim.

281481
Jedan od listova je ostecen, kao da ga je neko noktima zarezao... cudno... ali ne verujem da je izazvano ljudskim prisustvom...

281482
Snimio sam da im mnogi listovi imaju i dalje one pege sa pocetka. Ne znam stvarno sta to moze da bude? Ako je uopste lose? Biljke inace deluju jako zdravo, po ceo dan se suncaju tako da su uvece jako umorne... :sun2:

Inace, snimio sam i jednog ortaka koji se izgleda naselio na sativi :) 281483 Nadam se da nece praviti rusvaj, jer samo mi jos fali da mi biljke postanu utociste za pauke. Ako nisu stetni za biljku, ne bih ih ni dirao... ipak nikad se ne zna, mozda postoji mogucnost da se pretvorim u spajdermena nakon duvanja ovakve vutre :crazyd:


Tako da to bi bilo to... Kao sto vidite, ne uticem puno na njihov rast... nikakav trening nisam upotrebio do sad, ne znam da li je kasno za bilo kakav? Razmisljam da ih stricnem makazama na vrhu... postaju visoke a samim tim i manje diskretne... ali nemam hrabrosti da to uradim...
Kako se vama ovo cini?
Neki savet, komentar, ili bilo sta?

Svako misljenje je dobrodoslo

::listomahanje::
 
20.04.2015
19
29
13
37
Stari cure su bas ljepotice :) izgledaju zdravo..Daj mi reci kad ti je NL procvjetala??Pitam jer imam dva NL-a auto od RQS-a pa da usporedim..
 
04.03.2019
55
123
33
planet earth
hej, hvala! Nisam znao da su vec procvetale :eek: Mislim da su procvetale tokom ove nedelje...
Znaci li to da sam promasio vreme VEGE gnojenja i da bi trebalo odmah da predjem na gnojivo za CVETANJE ?
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Slike su da tako kažem slabe ali koliko vidim da krenule su cvjetat.Nisi fulao sa prihranom,sa gnojivom za cvijet se kreće otprilike 2 tj.u indoru od promjene režima a tako bi mislim trebalo i u autdoru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PuntaTombo

oOGreenWorldOo

Aktivan Član
23.04.2011
138
930
93
U zemlji imas dovoljno nutrijenata za cca 30 dana , eventualno dodas nesto za korjen i to je to..Biljke su ti procvale i mozes im dati dozu za cvijet, nemoj pretjerat.Neznam na sta mislis pod fleke, ako je to ono bijelo sto si zaokruzio na prvom postu to su spider mitesi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PuntaTombo

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
heh, to ti nije djubrivo, kupi neko npk i p+


 
04.03.2019
55
123
33
planet earth
CAO VUTRASI!
moje biljcice su super, a kako ste vi???

:let::sun2::cool23:
Cvetovi su se definitivno pojavili, sada mogu da ih vidim a bogami i omirisem. Predivno mirisu, samo se plasim da ne pocnu da smrde okolo...:murija:
:confused:
Poceo sam sa djubrivom za cvet - BIOBIZZ BIO BLOOM koristim iz flase od 2,5 l (u kojoj ima 4ml djub) za obe biljke svako 2-3 zalivanje... I onaj APTUS CaMg BOOST...
I dobro izgledaju ! DSC00017.JPG :banana123:

Evo i cvetova ... DSC00021.JPG DSC00022.JPG ::volimj::

Neki listovi i dalje deluju cudno... onih pegica vise i nema toliko ali su sada ZUTE MRLJE nastupile na scenu ... DSC00018.JPG DSC00019.JPG
I nesto ih izjeda i sakati po listovima stvarno ne znam sta moze da bude, mislio sam da je onaj pauk bezopasan i njega sam zaduzio da ih cuva ali ocito da marihuanu ne moze niko da sacuva od prirode... DSC00023.JPG DSC00020.JPG



Sve u svemu ljudi cini mi se da ce mi prvi grow biti uspesan - u smislu - rodice neki cvet :) trenutno mi deluje kao da ih uopste nece biti mnogo, ali boze moj... bolje je ista nego nista :)

U glavnom, cini mi se da iako sam dosta toga propustio, konkretno mislim na treninge, mislim da cu biti zadovoljan sa bilo cim sto dobijem, makar bilo 5g.
Ono cemu se radujem ali malo i brinem jeste ukus i samo DEJSTVO psihoaktivne supstance s obzirom da sam napravio pauzu od duvanja, od prosle godine :fuck:

Trebalo bi da krenem polako da se pripremam (intelektualno teoretski ali i psihicki zbog prakse) za momenat harvesta koji kada dodje (a ja ga ocekujem za mesec dana) da se ne zaje*em!
Citao sam da postoji taj neki PEAK TIME kada ima najvise THC-a u cvetovima i da taj deo ako se preskoci biljka moze da precveta i posle da bude slabija, ruznijeg ukusa .. ? Kako mogu da prepoznam taj period??

Procitacu u prirucniku ali ne bi bilo lose da mi neko napise i neko iskustvo :)

pozdrav svima i prijatan dan uz vutru :wave:

 
04.03.2019
55
123
33
planet earth
dobardan vutrasi:spliff:

Nisam se javljao, imao se neke probleme tehnicke - prakticne prirode. Nije me policija provalila niti komsije ali uspeo da odgajim svoj prvi grow!!!
U medjuvremenu sam izgubio fotke izraslih biljaka, ali sam ih posekao, iseckao i spakovao hedove u tegle.
Dobio sam tacno onoliko koliko sam ocekivao da cu dobiti:) i prezadovoljan sam.

Kacim fotke ovog Northern Light automatica, Stress Killer mi sad nije tu ali njega ima duplo vise... ovo je tegla od 1,5 L i kao sto vidite maltene je puna mirisnog cveca.
Vutra ko vutra je lepljiva, potentnog mirisa a ima izrazen rad (barem za moj dozivljaj nakon godinu dana pauze) i dopada mi se.

Nisam imao problema sa gajenjem, tacnije uradio sam sve kako sam se pripremio uz vasu pomoc! I mnogo sam vam zahvalan svima.
Nadam se da cu sledece godine uraditi bolji posao ali kazem vam i da sam sa ovim vrlo jako zadovoljan :D

grow je bio gotov 20 i nekog jula... izmedju 20-30 jula sam posekao obe biljke, ne u isto vreme. Znaci posadjene 20. aprila, posecene negde oko 20. jula ispadne tacno 3 meseca koliko sam i ocekivao za autoflowering biljku. Nakon toga su stajale obesene 20ak dana u mraku podruma i sada su na rehabilitaciji (kjuringu) u hermetickim teglama.

Eto ga i moj prvi grow dnevnik, nadam se da ce sledeci da bude mnogo bolji i zabavniji...

:respect: zivela vutra.org i svi rastafarijanci, ljubitelji i fanatici koji se ovde nalaze

::listomahanje::
:gled::joint2:::volimj:::banana_rasta:
 

Prilozi

  • DSC00010.JPG
    DSC00010.JPG
    247,8 KB · Pregleda: 230
  • DSC00012.JPG
    DSC00012.JPG
    149,4 KB · Pregleda: 233
  • DSC00018.JPG
    DSC00018.JPG
    186,1 KB · Pregleda: 231

jingjang

Aktivan Član
06.06.2019
61
393
53
Svaka cast drug, to se i trazilo :) Nego, jel taj NL smijuljica? ja sinoc pusio sa drustvom pa smo se samo smijali i provaljivali :) Svidja mi se NL strasno :) nego, do godine sam siguran da ces ti to jos bolje, kao i ja sam uostalom :) do godine onda :)