2 no name hibrida

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Za pocetak odma da objasnim zasto su biljke slabo razvijene... i neku istoriju jer nisam belezio i pratio grow od pocetka kako valja i trebuje. Znam gde sam sve gresio pocevsi od svetla i velicine saksije ali sad pokusavam da ispostujem biljke.


Pre 2-3 meseca drug mi je iz Bugarske poneo semenki ali ih nije rasporedio po vrsti (kako je sta pusio tako je stavljao semenke u istu kesu) . Kaze da tu ima White Widow, Purple kush, dosta Albanske sative i ko zna cega ne... Ja sam sve to mislio da stavim u out grow ali posto bi mi to bio prvi grow hteo sam da vidim kako se ponasaju biljke (a nisam hteo ni da mi nikne sativcina u sobi) pa sam skupljao semenke od pusenja pa imam dosta raznih ulicnih hibrida koje sam lepo obelezio koji je koji (dobar, los, lepljiv itd...)


Onda sam posadio jedno seme ali nisam imao nikakve uslove. Kad je niklo imao sam lose osvetljenje i drzao sam biljku na polici pored knjiga bez reflektivnih materijala tako da se ona odma izvukla i pocela da pada... kad sam video da sam ispao budala malo sam se uozbiljio i uspeo da je ojacam da ne pada pomocu ventilatora.
Odma je ojacala i ja sam na istu policu stavio foliju i drzao sam je pod lampom sa cfl sijalicom od 11w i ona je lagano rasla.
Tako je proslo nekih 2 meseca od klijanja a ona je bas malo porasla.
Onda sam se jedno vece pusio mnogo dobru travu i odlucio naduvan da seme od te trave stavim na klijanje. Sutra kad sam skontao da nemam uslove za 2 biljke morao sam da napravim kakav takav grow box. Od tada stoje gde su sada na 12/12. Opet je proslo neko vreme pa sam nabasao na vutra.org pa sam odlucio da se jos vise uozbiljim ako hocu nesto da uberem. Jer od pocetka ja nisam razmisljao o yeild-u i uslovima gde se biljke nalaze...

evo kako sad biljke izgledaju

biljkabox003.jpg



biljkabox001.jpg



biljkabox004.jpg


I dalje imam problem u tome sto su saksije premale a kuca mi je puna i nikako da stignem da ih presadim u vece posude (veceras ih prebacujem). Od velike vec pocinje da bude problem i miris ali ne brinem preterano o tome jos, i planiram da uzmem osvezivac vazduha koji neutralise mirise.

Za sad stoje u Mesavini zemlje za cvece peska i pepela. Nisam ih ni jenom previse zalio i zalivam ih na svaka 3-4 dana.
Lampu sam stavio cfl 15w ovih dana ubacujem jos jednu od 15w
Reflektivni materijal u boksu je mylar koji odlicno reflektuje svetlo.
I dalje stoje na 12/12 jer su razlicite starosti pa mi je ovako jednostavnije da ih drzim zajedno.

e sad naj nesrecnije vesti... velikoj je danas 110. dan, a maloj 68.

Znam da cu verovatno jako malo izvuci iz njih ali hocu da izguram do kraja sa njima.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kovac je napisao(la):
Lampu sam stavio cfl 15w ovih dana ubacujem jos jednu od 15w
Reflektivni materijal u boksu je mylar koji odlicno reflektuje svetlo.
I dalje stoje na 12/12 jer su razlicite starosti pa mi je ovako jednostavnije da ih drzim zajedno.

e sad naj nesrecnije vesti... velikoj je danas 110. dan, a maloj 68.

Znam da cu verovatno jako malo izvuci iz njih ali hocu da izguram do kraja sa njima.

sta reci, pohvale za pokusaj i dozu ozbiljnosti koju (pocinjes da) pridajes growanju, al zaboravi to druze pod 15w (ili cak 2x15w)
drzis biljku 68 dana u dva prsta zemlje, drug, ulazis u antologiju uzgajanja
mislim, vazno je da ocekujes da ce procvetati na 12/12 su, belo svetlo od 15w i 110 dana, jer ti tu nesto nije sumnjivo
pa ljudi za 110 dana odrade grow i to popuse...
al ok, nasao si forum, imas volje, citaj, pa ces sa nekim drugim izgurati do kraja, sretno
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ali albanska sativa...EPIC heheh
to jos nisam probao,a verujem i da necu skoro..

neego,lepo ti Power rece,za 110 dana...phew....meni je ceo prosli grow trajao 118...
za'ebano..
tesko ces ti tu ista izvuci..
losa ti je i zemlja,a i svetlo..
neg udri ponovo,kad savladas materiju,a tu smo da pomognemo
ovo bacaj,samo gubis vreme..

ovako kad gledam uslove u kojima su...jbt...KOLIKO je to zilava jedna biljka...
pazi sta je sve prezivela,i smesnu lumenazu,i PREMALO zamlje,pitaj Boga kakv mix/kvalitet...
dzidza je stvarno,stvarno NEUNISTIVA !
osim,kad nabavis neko high class seme,i zelis da ne s'ebes nesto-e tad...:icon_lol:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
potpisujem powera!
neznam sta imas vise ispostovat bilje... ja bi to posjeko i bacio jer nema druge, i krenuo sljedeci s lampom,ventilacijom i ostalim uvjetima potrebnim nasoj biljci za optimalan rast kako treba...
to ti je najbolja opcja, ustedit ces vremena i zivaca i moci krenut ispocetka fino...
glavno da si naucio nesto iz ovoga i da si spreman krenuti dalje...

peace out !
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Ej druze, nemoj muciti biljke, to sa svetlom je zaista mizerno, da se tako moze raditi sa 15w sta mislis zasto bi ljudi kupovali 150, 250, 400 ili 600w, a drzati biljku dva meseca u to malo zemlje, prosto ne mogu da verujem da je ziva. Zasrafi ti u taj box bar 4~5 jacih cfl ili jedan manji hps, pa kreni iz pocetka i da vidis dnevnika onda :)
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
Uuh koliko se izduzila zbog svijetla,šteta što nemas nekog frenda growera da mu malo napraviš gužvu u boxu pa izbacis u 4.mjesecu vanka,ali eto čitaj dalje vec kad si pronasao stranicu i vec kad imas kako kazes dobre sjemenke sacekaj,nauci,posadi i bit ce to dobro :D Sretno!
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
kakvi komentari,ljudovi ne vidim razlog zasto bi bacao biljke ili sekao ili sta vec,covek je izgubio 3 meseca,neka rokne jace osvetljenje bar hps od 70w ako za nesto jace nema love,ili jos cfl-a,neka drzi na 18/6 i ima da raste,kasnije na 12/12 pa makar i hermici bili,kad je biljka u ovakvim uslovima dovde dogurala greh je da se unisti.
i zemlju obavezno promeni
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Evo update. Mala je sklonjena jer sam skontao da iz nje nemogu nista da izvucem ali sam vecu ostavio i presadio i sutra dobija jos jednu sijalicu da bije sa strane.

biljkaboxmalaotisla001.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
e drug, ako planiras da ti procveta probaj da nadjes cfl koji ima 2500~2700K, i uzmi bar od 30w ako vec ne mozes jaci... al i to je slabo na zalost, bar 3~4 cfl od 30 pa i nekako... no ajd, uveri se i sam
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
to sto ti poweS kaze 2700-3000K..to ti je crveni spektar nkoji je potreban biljci za cjetanje...a ti sada imash lampu/sijalicu/zarlju plavog spektra tj. izmedju 4000 i 6500K.
dakle.ako zhelish da ti biljka pochne cvjetati.MORAS nabaviti minimalno 2 sijalice od 2700-3000K ( moze se naci oznaka 827 ili 830 na samoj sijalici-na dolnjem djelu-iznad samog grla )..shto jace dvije takve sijalice nadji ( slabije od 20-23w nema smisla ni uzimat )..
evo link da se malo informirash o rasvjeti...cisto kako bi uopche pocheo razumjevati o chemu mi to laprdamo .
LINK :
Vutra Organizacija | Marihuana i Priroda.
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Kontam ja ljudi sve to za svetla ali nemogu da nadjem jace od 20w. :eek:hno: Moracu da se bacim u potragu posle puta (putujem za vikend pa mozda donesem i neko kvalitetno seme da zasadim pa kad sklepam nesto i uzmem cfl pa da sadim jos...).

PowerSeed je napisao(la):
e drug, ako planiras da ti procveta probaj da nadjes cfl koji ima 2500~2700K, i uzmi bar od 30w ako vec ne mozes jaci... al i to je slabo na zalost, bar 3~4 cfl od 30 pa i nekako... no ajd, uveri se i sam

imam cfl 11w 2700k kad kupim neku jacu i stavim da rade sve 3 valjda ce imati neke uslove...

Opet, razumite ljudi da ja znam kako treba al neke stvari nemogu... kao na primer ventilacija.. to mi je veliki problem zbog mirisa...

P.S.
zlavjestica je napisao(la):
( moze se naci oznaka 827 ili 830 na samoj sijalici-na dolnjem djelu-iznad samog grla )
Ova pod kojom sad stoji je 827.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kovac je napisao(la):
... (putujem za vikend pa mozda donesem i neko kvalitetno seme da zasadim pa kad sklepam nesto i uzmem cfl pa da sadim jos...)...

ti izgleda lakse dolazis do semena nego do kvalitetnijih cfl, pa batali onda indoor, bez dobrog svetla nema dobrog uroda, to bi morao da shvatis... sacekaj onda prolece pa ko covek u outdoor
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
kovac je napisao(la):
Kontam ja ljudi sve to za svetla ali nemogu da nadjem jace od 20w.
ne znam gde zivis, ako si iz srbije pogledaj po vecim marketima, tipa: rodic, metro,... ja sam tamo nasao od 30w-45w i nisu bas jeftine. 30w cfl je oko 1100din (10€), za dve takve mozes da uzmes hps 150w i da cepas, dodas 2 cfl 6500k i to ti je dovoljno..