2 pitanja u vezi sa zemljom i hranom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2017
2
5
3
Pozdrav,


Pre 4 dana stavio sam 4 semenke na klijanje, sada su vec proklijale i posadjene u male case 0.3l (3 od 4 je vec izaslo iz zemlje).

Koristim florabela zemlju ali imam problem, nemam perlita. Narucio sam perlit dan pre nego sto sam stavio semenke na klijanje ali na zalost izgleda da sajt preko kog narucujem ne radi, verovatno usled korona virusa.

Da li neko ima iskustva sa uzgojem u cistoj florabela zemlji, znaci bez perlita? Iz Srbije sam i u mom gradu nema perlit nigde da se kupi, a s' obzirom da sam vec proklijao i posadio biljke moracu da nastavim grow.

Imam pola kocke coco, da li mislite da bi nesto znacilo da pomesam to sa florabelom kada budem presadjivao?

I drugo pitanje, takodje sam pokusao naruciti Hesi komplet s' obzirom da mi je ostalo malo i da stoji vec 2 godine otvoreno, ali posto ne radi prodavnica, ni to necu dobiti.Da li neko ima iskustva sa tim, i sta mislite da li mogu da koristim Hesi posle 2 godine od otvaranja? Da li mu slabi efekat vremenom ili moze da steti biljci pa je bolje da potrazim nesto u tempu ili nekom drugom supermarketu?

Takodje ako neko zna neki sajt iz Srbije koji trenutno radi i dostavlja, zamolio bih vas da posaljete.

Btw, ako sam pogresio kategoriju, izvinjavam se, prebacite gde treba.

Hvala