20.01. 15:45 HRT1 - reportaža o marihuani

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Dobra emisija po mom mišljenju
Što s tiče one dokumentarne to zvuči sve jako negativno jer je emisija o onome što je najgore što može biti a to je da neko ko ima predispozicije za shicofreniiu i slično da će mu to na pvršinu isplivati od trave što je očito dokazana istina ali i u emisiji su rekli da je to vrlo malo njih i da bi kod tih svejedno se to prije ilii kasnije desilo jedino što je trava bila taj okidač rekli su isto da je to i mogao biti stres umjesto trave ili slično
Onaj naš što je komentiro svaka mu čast nije konzervativan ni ništa i realan je
 
10.01.2006
34
0
0
www.vutra.org
Nisam nezadovoljan, ali naravno nisam zadovoljan, niti ne mogu biti zadovoljan. Onaj prilog o onom klincu je apsurdan i uopće ga ne želim komentirat, dovoljno je rekao onaj psihijatar, da sve to pada u vodu, kraj priče, o tome je u ovom postu već dovoljno rečeno.

Meni je jako drago što na ovome svijetu na našim malim prostorima ima skupina ljudi koja ZNA nešto o marihuani i ima razumijevanja prema toj biljki, a riječ je naravno o vama! :) Stvarno sam mnogo toga naučio čitajući stranicu i forum, a drago mi je i to što sam znanje sa ove stranice prenio i na svoju staru (koja, dakako, kao svaka ajmo reć normalna majka, bez obzira na sve ne dozvoljava 'droge' svojem sinu, a glavni razlog je ipak ilegalnost, što je kod trave definitivno najopasnije, ali bez obzira na to, moj cilj da dekriminaliziram marihuanu u svojoj kući je uspio, haha), koja je bila educirana po pitanju marihuane kao recimo majka od chemicala, pa čak i gore. Ali, od roditelja jednostavno nikad neću moć očekivat 'potpuno' razumijevanje, to je jednostavno ne moguće i neću se trudit previše, da ne bi bilo... van iz kuće :)

Inače, da se predstavim i kažem koliko sam zapravo mlad...

15 mi je godina, a prvi put u kontakt sa marihuanom stupio sam u 13. godini života. Pušim redovito, što znači vikend-pušač, a moglo bi se reć da je i malo češće, svaka 3-4 dana, otprilike. Na sebi ne vidim nikakve poslijedice (osim ljenosti, a toga je bilo uvijek), naprotiv, od kad sam "svatio" marihuanu i "udubio" se u taj svijet marihuane, na svijet gledam drugačije, imam više razumijevanja, ne znam kako bi se izrazio, više sam osviješten (Ako to znači na ono što ja ciljam hah) i marihuana mi život totalno upotpunjuje, jednostavno ne znam što bi bez nje, makar sam svijestan toga da marihuana ne smije u životu bit prioritet, i na tome moram poradit. Uglavnom, što vi mislite da li je normalno da sam ja sa nekih 13. godina počeo pušit travu? Moje mišljenje je da je to nenormalno i protiv toga sam da klinci poput mene uopće konzumiraju travu, isto ko i alkohol, ali to je gotovo nemoguće. Gledam sedmaše i osmaše (13-14g) kak se svaki petak i subotu razbijaju od žestica i nije mi jasno. Ali kada bolje razmislim, gledam sebe u prošlosti, mislim, ŠTA? :D

Sve je to u biti tako spaljeno... Kada sam imao 13 godina, to je zapravo bila droga za mene i ja sam htio bit kul, uz svu onu znatiželju, ajde da se drogiram malo, valjda neće naškodit... da bi nakraju došlo do toga da se educiram u vezi nje, da ju ne stavljam u isti koš sa zlom drogom, i nakraju da ona upotpunjuje moj život i osvijesti me na neki način.

Ali, onaj ali... bezobzira što je to sve tako lijepo i krasno, svejedno razmišljam o prestanku iz dva razloga:

1. Dileri uvaljuju svakakva sranja.
2. Očigledno je da sam ipak premlad i da to šteti mojem tijelu i mozgu koji su još uvijek u fazi razvoja.

Ovo prvo mi je u biti malo veći problem. Da je dobra roba, sve bi to bilo nekako bolje...

Stoga, moram počet ili s uzgojom (to su za mene neostvarivi snovi... za sada) ili jednog lijepog dana u Amsterdam, do tada ne znam šta ću, stvarno ne znam.

Ako ništa drugo smanjit ću, ali to sam toliko puta rekao da više nemam vjere u sebe :(
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja sam smanji količinu pljuganja jako isto sam tak svaka 3-4 dana u prosjeku ono vikendom sebi sredim i još me preko tjedna legosi zovu zabadžaba sad evo sam svaki drugi vikend počeo i nije mi neki problem.
Prvi sam put u osmom i to neko smeće i par puta tak i onda cijeli prvi skoro uopće nisam i u drugom sam tak počeo vikendom i to i štaćeš brate
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Htio sam se registrirati na HRT forum pa mi ne da, sve sam uradio kao i obično ali očito da im je forum sranje kao i informativni program,napravim user name i sve kao i na normalnim forumima i onda mi neda da se logiram a da bih aktivirao račun trebalo bi kontaktirat administratora. Bljak !Jak im je forum pravo , svaka čast , da se registriraš prvo treba da odeš na kavu ili čak možda da se pojebeš sa administratorom i da ti on objasni šta bi se tamo smjelo pisat a šta ne.Poslali mi mail a nigdje aktivacijskog koda ko na normalnim forumima .A kad sam se probao prijavit izbaci mi da mi je pogrešno ime ili zaporka i onda tražim da mi pošalju pasword na mail ,kao zaboravio sam npr.,i onda mi kaže da mi nije aktivaran račun , pa ko je tu onda lud , ne kontam šta bih trebao možda da im platim pa da mi onda pune glvau glupostima.

Ono tamo su sve KOS ,UDBA i SIS i ostala slična govna,ako nisu onda nesvjesno rade za iste . Mislio sam da im bacim par pravih linkova tamo npr. vutra.org :icon_lol: ,ili par onih sa youtube npr. onaj sa Steve Kubby`s garden , pa nek male očima kolutaju ,zadrti glupani nemam drugog izraza za onakve. Kao njegovi neki prijatelji su pušili velike količini marihuane , pa danas imaju posljedice , ma pušili su oni kitu jedan drugome on i njegovi prijatelji, eto toliko pušili su ***** možda neko ili su se razvaljivali exovima što murija zaplijeni pa onda gura na tržište preko svojih štakora,a prizvedeno sve u garaži Aljemija Kurtonija .

Moj Kane gdje ti živiš ,a i ja jebi mi mater ako mi se sve više ne gadi što sam Hrvat(mada me je ionako bolio qrac šta sam).Gade mi se sve više i ovi prostori , političari su mi se uvijek gadili,stvarno da imam ikakvu priliku razgulio bih odavde što dalje , bar u Vancouver.Lijepa British Columbia , sredim od doktora da me bole leđa kao što i jesu , i onda uzgajam za se ili čak za još nekoliko pacijenata koji nemaju mogućnost ili nisu sposobni za to , a čuva me Kraljevska Policija . Ne može ti niko ništa,radiš svoj posao uživaš svoje , ne diram te ,ne diraj me.***** ti nesreću gdje se sam se ja rodio, ti ***** i Balkan i Iran odakle sam poteko !!!

sa HRT foruma neki papak zvani Lahor
Radi se o opće nacionalnom interesu za koji bi HRT morala imati toliko sluha da za jedan tako važan dokumentarac koji razbija toliko rasprostranjene predrasude o bezopasnosti marihuane, osigura VRHUNSKI TERMIN!

Pazi molim te majmuna rasprostranjene predrasude o bezopasnosti marihuane , gdje su to samo rasprostranjene predrasude , možda ovdje kod nas , koja budala majko mila , možda je jedino(i to tek u novije vrijeme) rasprostranjena istina(ne predrasude) o bezopasnosti marihuane , druga je stvar što su ovi njegovi poznanici pušili qrac Albanski.

A gdje je samo onaj lik što su ga u Jutarnjem jednom prikazali, puši lik ima godina i godina i čovjek još otvoreno kaže da se marihuani zahvaljuje na dobrom zdravlju ,naravno on uzgaja za sebe i ne puši prskalice.

A da je ovaj majmun zvani Lahor uopće gledao ovu emisiju pažljivo i malo bolje otvorio uši da čuje sve, a ne samo ono što ,njegov zaglupljeni mozak , programiran dugogdišnjim dezinformiranjem ovdašnjih medija tako da čuje samo ono što on hoće tj.ono što bi prema ovdašnjoj vlasti trebalo da čuje i shvati. Onda bi gledajući ovu emisiju, skužio da one priče o šizofreniji koja je uzrokovana pušenjem trave ,vrijede samo za one koji su ionako skloni paranojama i kojekakvim psihozama,i to bez trave i sa travom . Pogotovo problem je što su ti koji prolupaju ili vide one kojekakve gluposti na travi obavezno neki koji su počeli pušit s 12 godina,dakle balavurdija,pa imaju problema u obitelji ko zna kakvih. Da ne govorim o tome kakvu sve travu konzumiraju i na koje sve način i otome kako je i u Engleskoj i dan danas dosta robe sumnjivog porjekla i uzgojene ko zna gdje i hašiša koji u sebi ima max 10% sastojaka marihuane a ostalo su često Ketamin, pa još gore PCP ,krema za cipele , pasija govna i pitaj Boga šta sve ostalo stavljaju da dobiju na masi.


Lahore ako i kad ovo pročataš popišam te po glavi,ako mi ne odgovoriš kako to da ja nisam prolupao i podivljao , čak šta više vutra koju sam ja uzgoio za sebe rješila me je od govana i posljedica(koje više nikad nemam od kad pušim samo provjerenu robu),a koje sam imao ,ali davno nekad prije nekih 10 godina kad sam ,vjerojatno kao i ovi tvoji poznanici,pušio tzv.marijuanu koja da ima ikakve vlasti i pravde na ovim prostorima ne bi ovdje postojala nego bi se kao i u Holandiji prodavala u Apotekama,i za to posebno namjenjenim mjestima i ne balavurdiji ispod 18 godina ,osim u Apotekama ako im je doktor to propisao i bila bi kontrolirana prizvodnja,kvaliteta i prodaja od strane države.I ne bi se prodavala Albanska i ko zna čija sve smeća, u svakoj državi ima onih koji namjerno prave ***** da bi zaradili , nisu samo ni Albanci uvijek u pitanju,i to prodaju ih dsobro se zna ko i kakav ološ od ljudi i to u saradnji s murijom.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ja sam bio isto popizdio kad sam pročito i probo sam otvorit s 3 nicka i nisam uspio...
meni se čini da smo mi isti znak u horoskopu imenjače (iako ne pratim horos) posljednjih dana meni isto ide strašno na qrc cijeli ovaj sistem.....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da bar sva omladina razmišlja kao naš 2finga, respect!

Cannebosanac djelim iste frustracije s tobom...
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Big up 2finga, svaka cast... Pohvaljujem tvoj post, i moram da kazem da sam u slicnoj situaciji kao i ti, tj. veoma slicnoj. Ja sada imam 15 godina, uskoro punim 16, i krenuo sam sa pusenjem sa 14god. Covece, koliko na zelenolisnu biljku drugacije gledam sada nego tada... Elem, da krenem.
Zivim u Beogradu, i za pocetak, marihuana kod mene nije izazvala nikakve poremecaje, ni nista slicno... Ucenje, pamcenje i ostale mozdane aktivnosti mi sasvim dobro rade. Malo posto sam krenuo da travarim sam polagao prijemni za upis u srednju skolu. *Nemojte ovo da shvatite kao neko hvalisanje ili sta vec, samo hocu da prinesem neke argumente u vezi sa onim sto su rekli na onoj emisiji na HRT-u*. Upisao sam jednu od najboljih gimnazija u gradu sa mogucih 98.5 poena od 100. I kada sam krenuo u srednju, i dalje sam pusio. Ocene su mi bile super, ne toliko koliko sam ja hteo da one budu, ali na polugodistu sam prosao sa uspehom 4.33, i ja sam sa time zadovoljan. Moja keva zna da ja varim, barem mislim da zna, jer sam joj za rodjendan poklonio jednu perfektno smotanu frulicu :D. Sve u svemu, do skoro mi je trajao period kada sam pusio marihuanu skoro svaki dan. Primetio sam da to ne valja... Kao sto je 2finga rekao, odnosno napisao, necu da mi to postane primarna stvar u zivotu.
Citajuci ove postove, shvatio sam koliko sam u stvari pogresio. Svakakva sranja sam pusio, nisam ni bio svestan da to radim. Ali pazite, nisam ja to radio da bih bio "in" ili "cool", vec zato sto mi je (gore pomenuta) biljka pruzila neke uvide u neke stvari, i tako to, ali... Pojedes jednu stanglu cokolade i super ti je. Pojedes 2kg i smuci ti se zivot.
To mi je keva stalno pricala, za sta god... Sve sve, ali umereno. Sva mudrost je u tome. Zao mi je sto nemam uslove da uzgajam, a stvarno bih.

Prokomentarisite slobodno... :)

Irie...