20.01. 15:45 HRT1 - reportaža o marihuani

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Sutra u subotu 20.01. u 15:45 na HRT1 gledajte emisiju "Reporteri: Marihuana - Što mladi trebaju znati?"

Emisija je vjerojatno namjenjena za dodatno dezinformiranje, dizanje našeg tlaka, i vađenje krivih zaključaka iz statistike o narkomanima. Vidjet ćemo...
 

vec

01.12.2006
49
0
0
jao sad sam se sjetio jedne TV emisije i bila je rijec o uvodjenju testa na droge u srednje skole i fakultete, te su prikazivali reakcije gradjana na to i evo jedne recenice sta je jedna baba rekla i to valjda do smrti necu zaboravit.
recenica glasi: "Ja mislim da je to dobro (testovi na drogu), jer ako se napuše mogu uzeti heroin."
mislim da to dovoljno govori o needuciranosti i zatucanosti ljudi.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
neznanje je grijeh a u neznanju se krije strah. strah da bi im se možda i svidjelo pa razvijaju fobiju prema tome . nemoj suditi ili govoriti o onome što neznaš konkretno to će biti zasigurno primjer u ovakvoj emisiji . neću ni gledati :mad:
 

DD

Aktivan Član
04.12.2006
352
17
18
Dokle god ameri imaju utjecaja na našem području, a imaju ga od početka rata, mi se možemo pozdraviti s nekim idejama...

Njima ove rute apsolutno odgovaraju za tržište gadro...

Švica je ipak bila suzdržana od svih ratova radi pologa investicija money pa ima za pravo držati zakone...

Možemo se mi lagano j.....

Dekriminalizacija je prvotno otvaranje svijesti...

Po meni HSLS na hrv. području ima najistureniji stav po tom pitanju...

Gadna je ovo BITKA...

Degradacija ljudskog uma je prioritet globalne svijetske vlade po tom pitanju...

Čitajte knjige ljudi, nemojte samo duvat...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Reporteri: Marihuana - Što mladi trebaju znati?
trebaju znati puno toga, samo nekako ne vjerujem da ce to nauciti iz takvih emisija... joj vec me mucnina hvata kad se sjetim da jos niti jedna takva nije prosla da nisu kao jedan od jacih argumenata ubacili "marihuana vodi teskim drogama"... pa i djeca osnovnoskolci znaju da je to teska glupost, a zatucane mase konzervativnih seljaka se i dalje "brane" tom nebuloznom gluparijom i mnogim jos gorima...

jadno je i to sto takvu emisiju nece gledati mladi ljudi, nego njihovi paranoicni roditelji koji gutaju svaku glupost sto cuju na DRZAVNOJ jebenoj TELEVIZIJI iz usta ljudi koji nisu kvalificirani voditi "turbo limach show" i sutradan djeci za ruckom puniti glave, ohrabreni svjezim "informacijama" sa SVETE TELEVIZIJE, stvoriti bunt u i onako nestabilnom teenageru, koji si misli; "daj stari di bi ja bio da tebe slusam... jebem te glupa...."
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da danas je uglavnom glavni argument o štetnosti marihuane onaj koji kaže da se s marihuane prelazi na teže droge. Taj je podatak izvađen iz statistike o narkomanima. Borci protiv legalizacije marihuane hvataju se za činjenicu na su većina narkomana, prije nego su poslali ovisnici o teškim drogama, konzumirali marihuanu. I od tuda proizlazi misao, koja bi trebala biti kao logičan zaključak, da se s marihuane prelazi na teže droge i postaje narkoman. NE, to nije pravilo, niti drži vodu sa znanstvenog stajališta. Definitivno ne znači da će konzumenti marihuane prieći na teže droge, već je taj podatak logičan postupak onih koji teže da postanu narkomani, to su ljudi koji traže bijeg od stvarnosti, vjerojatno zbog razočaranja u životu. Narkomanija je društvena bolest. Taj čovjek, ako ima bar malo pameti i ako je bar malo informiran, sigurno da će prvo probati droge za koje zna da su lake, nego odma teške kao što je heroin. Postoji mnogo razloga zbog kojih ljudi postaju narkomani, ali to su sve psihički razlozi koje trebaju proučavati psiholozi. Jer marihuana ne pruža bijeg od stvarnosti koji očekuju ljudi skloni narkomaniji.

Nešto što najviše mrzim na ovom svijetu je GENERALIZIRANJE stvari.

Ako pušimo vutru NISMO NARKOMANI, NITI ĆEMO IKAD BITI!!! fight for truth
 

DD

Aktivan Član
04.12.2006
352
17
18
To ti je ono!

Tko prevari partnera jednom, što mu znači da to napravi i drugi put??!!

Jebem ti ljude... PARDON!!!!
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
U Srbiji će se ta emisija moći takođe videti u okviru SBB kablovskog (možda i nekog drugog) sistema. Evo šta na sajtu HRT stoji u najavi emisije:

Do svoje 16 godine 38% mladih Britanaca probalo je marihuanu, gotovo jedan od desetero postat će redoviti korisnik! To tvrde statistike, a što kažu stručnjaci? Mladi ne mogu biti sigurni kojem se riziku izlažu pušeći marihuanu. Ako počnu vrlo rano, tvrde britanski liječnici, pogotovo ako se to pretvori u redovito korištenje, posljedice mogu biti vrlo ozbiljne. Koliko su tome krivi i sami roditelji koji su 70-ih prihvatili stav da je to tzv. rekreacijska droga, koja nikome ne može naškoditi i koja je time dobila jedinstveni staus da gotovo uopće i nije droga!

Hm, ne zvuči ohrabrujuće po nas. No, ipak, 'ajmo videti.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Vjerojatno odgovor najgovnarskije TV u HR na onaj report (ima link u forumu Obrazovanje) iz Amsterdama od Hr RTL-a , pa da se ,ono malo, ali ipak istine o vutri prikazane u ovdašnjim medijima zatuče , ne bi me iznenadilo da prikažu onog lika iz RTL-ovog priloga koji u Americi ima i dozvolu za medicinsku upotrbu , i da se izaseru kako je on lažov i šta ti ja znam šta sve ne bi mogli da naseru , mafijaš, zlo čudovište koje radi propagandu za zle vlasnike coffee shopova koji postoje samo u Sotonističkoj Nizozemskoj .

Čuj molim te govana "šta mladi trebaju `znati` o marihuani?". Eto oni će mi kao preko TV nekim čarobnim načinom nešto da dokažu , pa koji su to moroni u pičku materinu . U nešto što se na TV prikaže može se jedino vjerovati a ne znati , ako neko nešto želi da zna morao bi prvo probati pa onda o tome prosuditi da li je dobro ili loše . Doduše i u ono sa RTL-a onaj ko ne zna o vutri može samo vjerovati , ali tamo(RTL) je prikazan razgovor sa stvarnim likom , i sa stvarnom osobom koja radi u shopu i prikazano je par finih cvjetova mada iz nedovoljne blizine ali lijepo se vidi na njima da su bez listova . Ne kao ona govna koja oni prikažu na HRT-u nakon što murija zaplijeni nekoliko kila govna uzgojenog u ko zna gdje , u Pakistanu npr. , i ko zna koliko je ruka već prošlo i voda u kojim je otopljeno ko zna šta "da bolje puca" i nek se truju krišćani , a oni(HRT) prikazuju uvijek samo smeće koje ni ne zaslužuje da se naziva marihuana i uvijek dovedu nekog "zlatnog dečka" koji se kao uspio skinut u komuni i koji obavezno sere kako je počeo još u osnovnoj školi eksperimentirati s marihuanom pa se onda navukao na jače i jače ... znate već te priče da ne idem dalje gade mi se da bih povratio evo sad po monitoru .
Po meni one likove(rijetke koji se skinu) ne treba nikako prikazivat u medijima ,jer su jedino primjer naivnim radoznalim papcima kako se ipak može nekako skinut s heroina,pa onda takvi odluče da i probaju i vide šta će biti , a šanse da prežive su im jednake skoro čistoj nuli . Ako si se skino skino si se ,ajde neka hvala Bogu i razguli kući i ne pucaj se više. Koji ***** treba da ih prikazuju po TV-u ,možda da se ovi naivci koji već nisu navuku i da ovi koji se lagano navlače misle da ipak ima nade za njih , pa im onda uđe ***** do grla , možda zato ?Stvarno nevidim ništa pozitivno u tome.
Oni koji su se navukli dobro znaju da su im jedine šanse komuna , izolacija od svega i rad i disciplina i moli boga po cjeli dan(barem u nekim od takvih ustanova). Mada sumnjam da im molenje boga ne pomaže ni u čemu više osim u samom ubijanju jebenog vremena,koji ***** ima neko tamo da im soli pamet s TV-a samo ih još više jebe. Možda u rjetkim slučajevima ima i od toga nešto u smislu da im uliva neku nadu , šta ja znam , ali najbitnije je provesti pun ***** i još više vremena bez droge i ostalih otrova u njoj , na koje su u stvari bili navučeni, da se tjelo očisti od otrova ali je zajeb u tome što memory remains , psiha im je najgore sjebana i to je ono što samo rjetki uspiju preboliti .

Neću više pisati kritike unaprijed ali čisto sumnjam da oni govnari neće ostati dosljedni u svojim dezinformatorskim sranjima protiv marihuane - stepenice prema jačim drogama , ako su već zabrinuti za nečije zdravlje zašto ne kažu da je trava koja se u nas puši većinom govnave i nikakve kvalitete . Uvijek samo seru li ga seru THC ovo THC ono , vještačenjem dokazana prisutnost THC-a, a niko nikad ne kaže da je roba poprskana i fenciklidinom a puno češće ketaminom koji je kemijski srodan fenciklidinu ali dosta slabiji što se tiče smrtonosne doze . Jebem ja njima vještačku mater evo sad unaprijed . Daj bože da kažu nešto istinito o vutri pa da se ja onda sramim što sam ih tako unaprijed ocrnio , ali čisto sumnjam da će bit nešto od toga .
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Pravo kažeš Canne, ja tu i tamo pogledam HRT (nekad sam mnogo više pratio Nova TV, ali su mi je skinuli iz kablovske ponude) i ne mogu da se načudim nekim tzv. liberalnim likovima iz Srbije kad kažu da je HRT program koji najradije prate. Pa to je jedna ista konzervativna TV kao što je i kod nas RTS.
A najviše mi je sad upalo u oči ono što ide u najavi emisije :

Koliko su tome krivi i sami roditelji koji su 70-ih prihvatili stav da je to tzv. rekreacijska droga, koja nikome ne može naškoditi i koja je time dobila jedinstveni staus da gotovo uopće i nije droga!

E, kamo sreće da su i moji roditelji imali takvo isto shvatanje pa da ja nisam imao muke pre nekih 17-18 godina da im sve objašnjavam.
Pa ljudi, prema tome, Vu je zlo, a samim time i mi smo zli. Evo, ja sam veoma zao, grrrrr, 'ajde, ima li ko jači od mene? 'Ajmo zloće!
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Imam i ja HRT preko kablovske. Obavezno cu gledati ! Mada ce to biti cisto nerviranje sa nekim glupim stat. podacima.

edit: Mi smo svi zli i ujedinjeni smo u zlu korporaciju da zaradimo sto vise novca !!! A sada odoh da sredjujem krevetac za moje buduce dete...
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nisam pročitao Tripcov post prije nego što sam napisao svoj prvi post u ovoj temi ali nema veze neka stoji svejedno . Vidim tu već ima nešto u najavi emisji i dobro kažeš Tripco ne zvuči ohrabrujuće nimalo , sve je to sranje od polovne informacije na osnovu statistika .
Normalno da ne mogu biti svjesni kojem se riziku izlažu ti mladi pogotovo ti balavci i od 16 a i mlađi od toga ,kad se samim lošim načinom konzumacije sjebaju a da ne pričam o tom da u Engleskoj dobar dio robe koja je kao i kod nas dosta puta zajeb ili soap kako oni kažu u slučaju lažnog Hashisha , koji rijetko da ima u sebi više 10 % sastojaka koji su porjeklom iz kvalitetne vutre . Bio sam naišao na podatke na UK420, čini mi se baš u postovima na temi o tome soapu, koliko robe(prema nekim istraživanjima) potiče iz kućne radinosti a koliko je iz pitaj boga odakle i pitaj boga šta sve sadrži.Ne sjećam se detaljno u procentima koliko je bilo koje robe i kojih godina , ako uspijem ponovo pronaći pa ću editovat post .Uglavnom koliko se sjećam situacija kod njih ide na bolje , sve je više , za razliku od ovoga ovdje kod nas , onih koji uzgajaju za sebe i to vidi se iz njihovih postova vrhunske robe. I sve je više onih koji su svjesni da im dileri koji većinom rade s korumpiranim murijašima u talu često prodaju govno , pogotovo kad ovaj drugi dio murije koji nije korumpiran napravi posao pa pojebe dotok kvalitetne robe . Kod nas još uvijek ima puno onih koji misle ," ma pušim kakve ima,..., ne biram ja ,...,bitno je nek puca,...,šta ću ja kad nema bolje robe volio bih ja da ima,..., lako mi je očistit sjeme",a pizu od grama dobije 0.80gr sjemena i nijedan od tih neće kurcom da makne da se nešto odradi pa da ima da puši pravu stvar , takvi me nerviraju više od ovih emisija .Ne mogu da vjerujem koliko ljudi mogu da rade protiv sebe i korist šupaka koji od njih samo beru lovu i kao dobri su s tobom dok uzimaš robu od njih .
Imam nekog posla sutra možda uspijem da stignem pogledat to sranje , ali možda bolje da i ne vidim jer kako reče već brainchip samo me iznerviraju .Ako ne stignem možda me čeka doza živciranja u reprizi ako bude .
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
cannebosanac je napisao(la):
Kod nas još uvijek ima puno onih koji misle ," ma pušim kakve ima,..., ne biram ja ,...,bitno je nek puca,...,šta ću ja kad nema bolje robe volio bih ja da ima,..., lako mi je očistit sjeme",a pizu od grama dobije 0.80gr sjemena i nijedan od tih neće kurcom da makne da se nešto odradi pa da ima da puši pravu stvar

Eee... tu si u pravu. Ako nema nesto domace kvalitetno ili home made nema pusenja. Odavno sam ja zavrsio sa albankama i turcima i Ariel quality vutrama.

JaSamZa: možda svi i nemaju priliku baš sadit doma vlastite biljke....

micro stealth growing? sa 70w HPS-om. Uzmes 2 tower kucista polovna i u jednom vegetacija sa 3-4 neonke a u drugom cvetanje sa 70w hps. Na svaka 2 meseca bi imao 20g ako se potrudis. Kada sam gajio samo sa neonkama niko od ukucana nije znao i nisu provalili za 1.5 god. Jedino sto retko ulaze u par soba u kojima smo ja i verenica. Ali naravno ona zna i cak mi pomaze.

Ne znam kakvi su ti uslovi... ali uvek moze nesto da se smisli ! Posalji mi uslove u kojima zivis na pp i reci cu ti kako i sta...

odosmo u off...
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
ćemo da vidimo:D

a možda će se i držati postulata novinarstva;) :

''Prva i najvažnija obaveza novinara jeste da poštuje istinu i pravo javnosti da zna istinu''

''... Priznavanje različitih stavova. Štampa priznaje i poštuje razlike u stavovima i odobrava objavljivanje drugačijih mišljenja. Štampa se suprotstavlja diskriminaciji po osnovu pola, rase, nacionalnosti, jezika, veroispovesti, ideologije ili ubeđenja.''

i tako dalje,... ako vas zanima:izvor
 
21.09.2006
12
17
0
Kako je jedan nas pametan sociolog rekao: Narkomane rade roditelji kada pred njima puse duhan i piju pivu(alkohol). Svaki trenutni narkoman je prije ovisnosti zapalio cigaretu ili popio pivu


editirano:

A ovo je na HRT-u jer je izborna godina a HRT smece HDZovsko sada prikazuje takve filmove da ispere mozak javnosti koja bi eventualno glasovala za stranke koje imaju liberalniji stav prema lakim drogama. Politika... gade mi se!
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ma strava im je emisija.Kao i uvek jedna strana price.Sranje zivo.Evo nasli coveka kome je sin oboleo od sizofrenije i sad je marihauana kriva.Ocajna propaganda.Evo sta kazu na sajtu centra za psihoedukaciju o tom
#
PREDRASUDA: Shizofrenija se može dobiti od upotrebe droga.
#
REALNOST: Shizofrenija se ne može dobiti od upotrebe droga. Neke droge mogu da prozivedu efekte slične onim kao kod shizofrenije. Mladi ljudi koji osećaju prve simptome shizofrenije mogu posegnuti za drogama kako bi prikrili simptome. Droge, naprotiv, mogu da pogoršaju bolest kod nekoga ko već boluje od nje.

www.cpe.org.yu

Ne mogu da verujem ja ovo vise ne mogu da gledam.Znaci intervjuisu bolesne ljude koji su bolesni od sizofrenije bez obzira sto su koristili marihuanu.Mislim toliko jadno i bedno da nemam reci.Koriste tudju nesrecu.Bruka.
 
21.09.2006
12
17
0
Vec mi se gadi film. Te fore sa maloljetnicima i shizofrenijom. Svi doktori znaju da covjek ili ima podlogu za shizofreniju ili ne i da ju potaknuti moze bilosto a ne samo marihuana..

Prijevod je takodzer krivi. Tip kaze "Cannabis was the trigger" a oni prevedu "Marihuana je kriva za sve!" (sa usklicnikom na kraju). Da ne spominjem prijevode: high - uslagira, smoker - narkic i sl..

Troje klinaca ima problem i sad oni od toga rade slona. A ne spominju onih 800.000 pusaca koji su juuuust fine :)

Editirano:

Kasnije su otisli na pola-pola i govorili vise objektivnije