20 domaja (9 Cvetajucih), 400w HPS, moja prva dzungla

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
28.01.2016
18
98
13
Pozdrav i dobro dosli!

Nisam bila sigurna da li da otvaram dnevnik ali posto imam problema u grow-u...

BOX - 90x110x200
LIGHT - 400w MH/HPS
SOIL - Coco + 1 DWC bucket
SEED - domaja 20 komada
NUTRITION - AN SENSI GROW/BLOOM, AN CALMAG, VOODOJUICE, B52, HESI POWER zyme, OVERDRIVE,AN BLOOM BOOSTER

Posto pocinjem dnevnik od pola growa uploadovacu nekoliko postova, pokusacu da sto bolje opisem sta se dogodilo u to vreme.

OP
OP
Drvenko.Rasti.Trava
28.01.2016
18
98
13
U kratkim crtama vegetacija:
-30-40dana (nisam sigurna kad sam ih tacno postavila)
-400w MH 20/4
-usput mozete videti i kako se BOX pravio ^_^

problemi:
1.Hidropnika- uspesno presadjen iz coca-u u DWC ali nakon toga javlja se PH problemi kako je biljka bila 2-5 dana na 6.8PH
2.***********- Otkinuta jedna od 3 main kole

Ime slike je otprilike redni broj dana od kada su izasle iz zemlje :)

Biljka sam pokusavala sto je vise moguce da vezujem i spustam glavne kole kako bih postakla zbunast rast.

Prilozi

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
562
1.656
163
31
Sretan grow , mislim da si pretjerala sa brojem biljaka , nadam se da radis selekciju odnosno da nece sve bit zenske pa ces neke maknut ca , ali i da ti ih pola uspje definitivno je previse za taj prostor , mislim da bi max islo 4 komada . Vise komada ne znaci veci urod .

• Sviđa mi se
Reactions: Nfra
OP
OP
Drvenko.Rasti.Trava
28.01.2016
18
98
13
15-i dan 12/12, djungla se malo rascistila. 9 pripadnika ruznijeg pola sam izbacila na dekapitaciju, jos je jedna je ostala neizjasnjena. Odkako su na 12/12 zalivam ih sa po pola litra vode (sa polovinom preporucene doze AN Sensi Bloom, pola doze CalMaga, cela doza B-52 i cela doza Power Zyme-a). Voda je na oko 6.0 PH, i oko 900/1000ppm-a (sa gnojivom).

Prilozi

OP
OP
Drvenko.Rasti.Trava
28.01.2016
18
98
13
MedicalProof ja sam potpuni pocetnik to je nesto sto sam ja skupljala godinama. Pa sta mislis sada da izbacim ove sto su manje i sto su losije? A da ostavim 4-5 najdominantnijih?
HVALA!

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.382
3.045
188
Već si to trebala od početka staviti na 12/12 i izvojiti 3 - 4 ženkice, presaditi ih u veće posude i vratiti još malo u vege. Greška u samom startu. Svejedno, sretan grow!;)

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
528
648
113
Na prvu sam mislio da radis SoG..ali svejedno mislim da ti je to previse posla...jos kažeš da ih potices na rast u sirinu,a prostora nema na vidiku..

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
562
1.656
163
31
Ja sam takoder pocetnik , malo stariji od tebe hahaha :) Bolje pricekaj savjet nekoga iskusnijeg nebih se htjeo previse praviti pametan , kazem samo ono za sta sam siguran , a definitivno bi isao sa 4 komada max , e sad ti vidi kako ces to selektirat ali ovako ces imati problema sigurno , nemas niti dovoljno prostora , niti dovoljno svjetla za sve te biljke . Najveca greska je sto ljudi misle da ce sa vise biljaka , brati vise sto je netocno , uz dobar trening sa 2 komada mozes brati vise nego sa 20 u takvom prostoru. Uglavnom ne brini se nista , forum je super , tu ces nauciti jako puno toga , ekipa je zakon , puno ljudi ce ti pomoci to je i cilj foruma, slusaj sta ti savjetuju iskusni clanovi i sa sigurnoscu ces privest dnevnik kraju :) Procitaj si i malo dnevnika u unutrasnjem uzgajanju , imas vjerovatno dosta dnevnika sa takvim slicnim prostorom i rasvjetom , imas i vodic unutrasnjeg uzgajanja koji je napisao MarcoPolo , tamo ces naci u startu dosta odgovora :)

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.112
16.859
398
38
Tacna
Pa ako još sve nisu pokazale spol onda čekaj, uskoro budu, riješiš se muškića i bude bilo više mjesta. Ako su ostale sve ženskice onda izbaci sve kržljavije i ostavi 4-5 najjačih.

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
528
648
113
Ali pod uvjetom da ih presadis u min 15-20l tegle...u malim teglama nece bas narasti..

• Sviđa mi se
Reactions: Sonic85
OP
OP
Drvenko.Rasti.Trava
28.01.2016
18
98
13
@fulldedarak
Pa u jedno 12-13l su u kesama... Imam i vece kese od jedno 16-18l ali ne znam kako bih ih sada presadila i koliki im je to stres. A i poteske su mada verujem kad bih pustila da se malo osusi da bi islo lakse... Jel potrebno da ih presadjujem u te vece i ako je neko nekad to radio sa kesama ne bi bilo lose da mi da neki savet. :p

E sad dobri coveci sa foruma ovoga, posavetuj te me da li da bacim ovu dwc devojcicu ili da je uguram sa sestricama?
Meni nekako zao, a opet prezivela je svasta. Otkinula sam joj jednu kolu, i bila je 2-5 dana na ph 6.8 (pokvario mi se merac i nisam mogla da izmerim :S) okacila sam dole slike da vidite koliko otprilike ima prostora u boxu (na slikama deluje malo manje) i kako ona otprilike izgleda (na slikama izgleda malo bolje) :) HVALA :-*

Prilozi

• Sviđa mi se
Reactions: PoluAmater

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.382
3.045
188
Izaberi 4 najbolje i najjače i presadi ih u te veće posude. Te kuglice ti ne trebaju.;)

OP
OP
Drvenko.Rasti.Trava
28.01.2016
18
98
13
Pa te kuglice su čoveče u DWC-u... Ne vidim šta bih drugo stavila umesto njih eventualno perlit. Ali mislim da su kuglice bolje... Lepše su u svakom slučaju i manje ispadju iz hidroponskih saksija nego perlit. Napisala sam lepo izabrala sam 4 možeš ih videti u boxu na poslednjim slikama samo ne znam da li i ovu da sačuvam ili ne. Ako imaš savet za to to bi pomoglo. :p

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
562
1.656
163
31
E ako izgledas tako ko sa slike docu ti ja sve napravit sta god treba , da se ne moras mucit hahahaha :)