2010 Outdoor Hashberry & Satori Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
evo da i ja malo pokazem zasto volim duge setnje prirodom :sun2:

- Struktura : 3 patcha ( iz sigurnosnih razloga ) na svakom po 5 biljaka, znaci ukupno 15 biljaka
- radi se od mandala seeds Hashberry i Satori, regularne sjemenke

- 14 dana su provele u indoor box-u casama od po pola litre, 15. dan su presadjene u divljinu i trenutacno su u 43. danu vegetiranja ( slike cu staviti nakon teksta )

- tlo je jako glinovito, pa sam prekopao podrucje da ne bude kao kompaktna masa nego da ipak postoji kakav takav odvod vode, a zatim sam iskopao povece rupe u tom prekopanom tlu i napunio ih sa Plantellinom kupovnom zemljom adekvatne kvalitete ( stisnes ju u grudu, taknes prstom i raspadne se - to je moje mjerilo kvalitete osim naravno izgleda i sastava koji pise na vreci :p ) i zatim u to presadio biljke

- posto se ocekuju velike vrucine tokom ljeta vjerujem da ce mi to glinovito tlo ic i u korist jer ce kupovna zemlja dobro zadrzavat vodu, a glina ce djelovat kao veliki spremnik za uzgoj, pa necu morat zalijevat svaki dan, vec svakih recimo 2-3 ili cak 4 dana u vrijeme velikih temperatura. odabrao sam i jedan patch koji je u djelomicnom hladu, da vidim hoce li biljke dobivati dovoljno sunca, a da ih ne przi i da se ne isparuje voda iz tla jako brzo i za sad biljke izgledaju prilicno dobro :pat:

- poceo sam gnojiti kada sam primjetio da listovi lagano gube boju tj da u tlu nema dovoljno hranjivih tvari. uzeo sam Plantella List gnojivo za vege i biljke reagiraju jako dobro, listovi se lagano vracaju u onu lijepu zelenu boju , bili su se objesili malo ali vec sljedeci dan nakon sto sam ih pognojio su ojacali

- jedino sto sam primjetio kod tog patch u hladu je da su se biljke poprilicno izduzile ali sad kad su na visini koja im odgovara su stale tako da im sunce cca 9 sati dnevno pada direktno na listove, a vjetojatno je za izduzivanje krivo i ono oblacno vrijeme koje ih je bacilo u cvat jer su neke i pokazale spol ( za sada 3 zenke i 0 mudonja :pat: )

SLIKE:

http://s972.photobucket.com/albums/ae204/Krejzy/2010%20Grow/

to je taj patch u hladu, ova jedna je iza i cini se kao da je malo krzljava ali ima prilicno lijepo razvijene listove i stabljiku, pa i od nje ocekujem dobre rezultate ( ako ne ispadne da je mudonje :p )

to be continued...
( ne stignem sad ostale slike jer sam u zurbi, update 14. ili 15. jer se ide na NovaRock2010 :sun2: )

pozdrav! :hippy:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura and Z&N

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Uf stari očekuj čudovišta!!! Barem 2.5 ili 3 metra!
Kad krajem 7. i u 8. mjesecu počnu gruvat prema nebu , nebuš mogo vjerovat!
Imam također 5 Satori vani koji rastu, jedna je u boljoj zemlji, ostale četiri u čistoj ilovastoj zemlji među paprati.
Jednostavno nisam mogao bolje pripremit, no nadam se da će bar nešto bit od njih...
Što god da bude, zadovoljan! Neka se snalaze kako znaju, to im je habitat!
Satori ne trebaš zalijevat često, jednom tjedno usred velikih vrućina je sasvim ok ako se baš ful osuše.
Napadalo se kiše tako da vlage ima...
Sretno!
peace boz :sun2:
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Lijepo, lijepo, prekrasno. pratim rast ljepotica, volim ja i outdoor dnevnike. Jedva čekam da vidim Satori u prirodnom okruženju... :))) samo laganini i puno headića želim...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dobar izbor,pohvalno,sučut za mozak:))
Samo naprid,jedva čekam da ih vidim kolike če outdor biti,i roditi(po biljci),i raditi:)
Samo strpljenja i pažnje,nečeš se razočarati,poželjeti češ ponoviti taj isti grow,kao ja.Sretno!+
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
Dobro izgledaju,iako je vrijeme bilo lose zadnji mjesec mislim da ima jos dosta vremena,te da ce dobro narasti.Zelim ti dobar urod
 
03.05.2010
40
9
0
31
dobar patch prijatelju samo nastavi tako i bit ce hedova i to masnih!!! :D
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Zahvaljujem svima na podrci i informacijama :pat:

- danas sam ih obisao i cini se da su ok nakon 5 dana bez moje brige :p
- sutra cu ih opet pognojiti jer su se listovi malo spustili
- ukazalo se jos par zenki i jedan mudonja :/ ( velike, debele pistile... sto drugo reci nego Mandala FTW :sun2: )
- jednu sam stavio bio zasebno medju visoku travu i raste vise u sirinu nego u visinu, pa cu vjetojatno morat ju LST-rat da se ne primjeti kad ce se pocet izduzivat
( zasad je neprimjetna ali bolje sprijeciti nego lijeciti pretpostavljam )

biljke koje su na patchu sa slika su razvile male grmolike grane na dnu stabljike sto izgleda vrlo atraktivno :)

slike sutra ili prekosutra... danas ih nisam stigao naslikavat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
lijepo to izgleda ali moj savjet ti je da malo odrežeš granje iznad biljaka pošto vidim da je jako sjenovito tamo inače če ti biljke jako velike narast i neče imat dobar odnos heda i lišća!to bi ja učinio na tvom mjestu sigurno ali kako god ti želiš...veliki pozz i sretno!
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
4herbs je napisao(la):
lijepo to izgleda ali moj savjet ti je da malo odrežeš granje iznad biljaka pošto vidim da je jako sjenovito tamo inače če ti biljke jako velike narast i neče imat dobar odnos heda i lišća!to bi ja učinio na tvom mjestu sigurno ali kako god ti želiš...veliki pozz i sretno!

ove slike su slikane oko pola 8 ujutro, pa je zato hlad jos. biljke dobivaju cca 11 sati direktnog sunca tj. sad kad su vise gornji dio dobiva cak 13 sati minimalno. racunao sam to i bila mi je velika briga hoce li krosnje drveca ljeti kad lisce izraste previse prekrivati patch tj zakrivati sunce ali za sad je ok, izduzivale su se neko vrijeme ali sada su pocele vise rasti u sirinu sto me jako veseli :pat:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
ma sa Satorijem ne trebaš se brinuti, to raste gdje god !
meni je najveća biljoza Satori i sad već ima oko 1m i glavna stabiljka je tamno tamno crvena!
ostale tek počinju rasti.
ostavio sam ih na milost i nemilost prirode, zalijevat ću ih samo ako bude jako suho jer su fakat u pčiki m.
nekima je dodano bolje zemlje, kokošjeg gnojiva i puno perlita pa bumo vidli.
neke su na ful suncu, neke su hladu dok ne narastu 1m pa će bit na ful suncu...
ugl. kad dođe jesen znat ćemo na čemu smo :)
čudi me da su već pokazale spol?
peace
boz :sun2:
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
Pol je pokazalo vecina outdoor biljaka , zbog oblachnosti .....A plashim se da ce opet da pokazu , jer ovi oblaci prave hlad kao da je 20:30 H .... Tako ce biti do ponedeljka-utorka ....
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
Svima pokazuju pol u 8 mesecu ali ponavljam da su zbog manjka svetlosti pokazale pol , shto je mozda ispalo dobro u mom sluchaju , odstranio sam muzjake i na njihovo mesto posadio nove :) jeste da su dosta manje od ostalih ( mozda imaju 60-70 cm ) ali bolje one nego da zalivam i negujem muzjake :)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
bozga je napisao(la):
meni je najveća biljoza Satori i sad već ima oko 1m i glavna stabiljka je tamno tamno crvena!
:sun2:

tamno crvena stabljika? daj nemoj zezat :p imas di slike?
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se


imam al ovdje još nije pocrvenila jer je slikano prije cca 2 tjedna. vidi se kako počinje tamniti glavna stabiljka.
u sunčana 2 tjedna je poblesavila i narasla puno. ta raste na domaćoj zemlji na jednom spotu koji je prirodno pogodan za travku.
dodano je vrlo malo kupovne zemlje. Trudim se ne dirati okoliš oko vrta i ostavljati čim manje tragova i raditi zbunjujuće tragove za slučaj da netko prođe.
Mikro klima gdje su posađene je ludilo tako da ih neću puno dirati.
malo sam ju prihranio s chickenshitom pa možda ponovo pozeleni.
trenutno nemam fotić, pa kad nabavim...
noć
boz :sun2:

p.s. iza je 8 miles high ili safari mix nisam siguran ;)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
- evo update slika ( znam da kasnim ali imao sam sad ispite zadnje jos, a i vrijeme je bilo usrano -.- )
http://s972.photobucket.com/albums/ae204/Krejzy/2010%20Grow/ -> nisam stigao vise slikati jer sam bio u zurbi ali barem 4 slike nego ni jedna :p

- sve je u redu, biljke su ok koliko vidim, nikakvih bolesti za sad ( nadam se da ni nece biti )

- ali primjetio sam da su na najvecoj biljci dlacice posmjedjile o_O ( nisam mogao to uslikati mobitelom ) ... ako netko zna u cemu je stvar nek da info :pat:
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
super su:)
posmeđile su jer vec su stare za biljka je prešla u vegetaciju ili prelazi
tako i na mojoj pocepanoj isto sam prošli put vidio na vrhovima po koju pistlu a evo sada nema više....
inače ja bi im LST uradio da budu žbunjevi

i nek bude sa srečom
4chsmu1.gif

meatballs.gif
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
da, slutio sam da je tako nesto...

- vec sam poceo razradjivat strategiju LST-a ...
razmisljam da posto ima drveca okolo napravit kao neku LST/SOG mrezu ili ih samo privezat dolje ( if all else fails :p )

ali u svakom slucaju slazem se da trebam maksimizirati raspored svjetla :pat:
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
UPDATE!

- Djevojke(7) su odlicno :pat: ( za dvije jos ne znam kojeg su spola ali se nadam da ce barem jos jedna bit zenska pa da bude paran broj :sun2: )
- Stvaraju se lijepe krošnje
- Kiša mi ide na ruku, pa ne moram zalijevati cesto, vec samo kad gnojim ( svakih 7 dana )
- Jos uvijek nisam krenuo u LST ali mislim da ni necu nego cu ih samo razmaknut jednu od druge tako da u sredini izmedju njih dodje dovoljno svjetla
- I to je to
SLIKE: http://s972.photobucket.com/albums/ae204/Krejzy/2010%20Grow/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.