20m2 soba

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.03.2008
5
5
0
40
imam sobu od 20 kvadrata na raspolaganju u stanu, pa sam je mislia cilu iskoristiti za indoor..
sad sto me zanima je: koliko bi stalo biljaka unutra, koliko bi mi tribalo lampi i koje jacine, te najvise sto me zanima je kolika bi bila potrosnja struje za tu sobu na jedan mjesec?

pozdrav
 

Kushonja O.G

Aktivan Član
09.06.2009
150
4
0
44
care jesi računo na 3-10 god. ?
nemoj se zajebavat i nemoj ni računat ---
Sve sto premasuje uzgoj za osobnu uporabu i ulazi u komercijalu ...NEBU DOBRO !
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
uzmi hps 600w stavi 4 biljke u veeelike tegle i da vidis kak budu vesele...
sam pazi da ti po noci svijetlost ne viri van sobe, tj. kuce da nebi nekom bilo sumnjivo

evo ti primjera sobe
http://www.vutra.tv/sf.html
vise ti ne treba
 
14.03.2008
5
5
0
40
chupo je napisao(la):
uzmi hps 600w stavi 4 biljke u veeelike tegle i da vidis kak budu vesele...
sam pazi da ti po noci svijetlost ne viri van sobe, tj. kuce da nebi nekom bilo sumnjivo

evo ti primjera sobe
http://www.vutra.tv/sf.html
vise ti ne treba


ma nisam ja mislia sad raditi neznam sto, nego imam na raspolaganju cijelu sobu, pa mi je glupo staviti jednu biljku i ostaviti 90% sobe neiskoristeno..
koliko dodje otprilike takva lampa od 600w?
je li dovoljna jedna za 4 biljke?
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
jbg amico, ako ne misliš napunit cijelu prostoriju biljkama (što i ne bi trebo :) ) naravno da glupo stavit par biljaka na 20m2...zato se i rade ormari, kako bi bila najbolja iskoristivost, da se reflektira itd. a i da imaš taman prostora kolko ti treba... napravi onda velik ormar, pa potrpaj unutra manje biljaka a stavi ih duže na vege fazu, pa ćeš dobit i bolje prinose po biljci...
 
14.03.2008
5
5
0
40
doors_of_perception je napisao(la):
jbg amico, ako ne misliš napunit cijelu prostoriju biljkama (što i ne bi trebo :) ) naravno da glupo stavit par biljaka na 20m2...zato se i rade ormari, kako bi bila najbolja iskoristivost, da se reflektira itd. a i da imaš taman prostora kolko ti treba... napravi onda velik ormar, pa potrpaj unutra manje biljaka a stavi ih duže na vege fazu, pa ćeš dobit i bolje prinose po biljci...
tako nesto ce i biti najvjerojatnije