24/0 ili 18/6

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Dragi moji, tražih po forumu i ne mogu vjerovat da nema tema o ovome (ili ju barem ne mogu naći), ako je nekome ovo zamaranje sa glupostima neka dalje ne čita. Vi koje ovo zanima mi odgovorite iz vlastitog iskustva koji režim svijetla koristite od početka vegetacije do kada odlučite da biljke idu u cvat? Ima li razlike u prinosu od režima 18/6, koji su konkretni razlozi da ekipa stavlja i mračni period ako znamo da je marihuana C3 biljka. Da li je razlog štednja energije ili što?

Moje najlogičnije prikupljene informacije do sada su te da je biljka u biti 2 tjedna u prednosti po rastu ako je od starta na 24/0 što bi značilo da 2 tjedna uzgoja pod konstatnim "Suncem" zapravo znači kao 4 tjedna na režimu 18/6... Moja iskustva do sada su samo od 12-12 i to po 2 biljke nepoznate sorte pa nemam na temelju čega baš i imat mišljenje, ali da li je netko možda ovdje probao uzgoj jednake sorte na režimu 24/0 full vege i 18/6 isto pa zabilježio nekakve promjene? Cheers :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Prvi put sam na 24/0 i recimo da je išlo ok.Drugi put 18/6 ali druge sorte,i po meni to raste skoro pa isto kad malo oduzmem,zbrojim,skontam koju sortu imam...
!8/6 zvuči puno prirodnije,mislim da je dobro dati biljci malo odmora,usput i manje struje ide iako iskreno na potrošnju se ne obazirem,iako je 600 u pitanju.
Ubuduče če sve iči(ako se bude šta:) na 18/16,vege bar 20-30 dana ali od starta hps,jer sa neonkama to jedva lize po meni.
Nisu baš odgovori ali ja to ovako,i tako če do daljnjega,meni logično nekako,najsličnije se imitira prirodni proces.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
24/0, znamo dobro da pod HPS bude dosta veliki račun za struju pa ti objašnjavaj zašto ti je račun za 400 i više kn veći, a ono proljeće je ili ljeto. mislim da treba čim bolje oponašat prirodu i dati par sati tame, bar zbog poštovanja prema prirodi. Ono good karma..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: finestBLkush

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
takodjer pokusavao ali osobno uvijek idem na 18/6 zbog donekle tog oponasanja dana/noci. biljci ipak treba mrak i odmor. osim autoflowering sorti,njih sam drzao na 24/0 i primjeti se razlika,pogotovo u cvijetanju.
 
06.02.2010
17
1
0
35
ja sam isto nedavno razmisljao o ovome... ako od pocetka stavis 24/0 biljka od kako nikne, znaci od pocetka zivota ne vidi noc, i onda ti hoces da pocne cvijeta i stavis joj odjednom 12h mraka. mora da dozivi stres... a kod autoflowering sorti to nije bitno, netreba joj uopce noc :)
tako da mislim da je 18/6 ili cak 20/4 puno bolje od 24/0. ali to je moje misljenje