250W HPS Amnesia Lemon

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Dakle,nova zima,novi box,novo svijetlo,sada još više volje kada imam lijepi boxić :D

Krenimo redom.Također,napisati ću i cijenu na šta sam koliko para potrošio,tak da ljudi znaju koliko bi ih otprilike koštalo.

Box: 120x50x50 iverica+šarafi i sve ostale gluposti za složit ga: 200kn
Ventilatori: 2 ispuh (gore i malo niže lijevo) 1 upuh(gore desno) 150kn
HPS 250W+prigušnica+starter+grlo+utikač+10m kabla 400kn
Reflektor+šarafi da ga se pričvrsi 110kn
Adapter za struju s promjenjivom voltažom(2 ventilatora) 60kn
Staklo -u mom slučaju besplatno(trenutačno ga nema na slici)
Zemlja Terramagma 60L 85kn
Timer 60kn
cca 955 kn.Stime da moram uzeti još jedan adapter(60kn) tako da računica ide do soma kuna.

Još neki detalji u vezi growa(cijena zaboravljena):
Gnojivo:planetalla List i Cvijet
Sjemenka:Amnesia Lemon fem
Tegla:još nije odlučeno (mješavina zemlje i malo stiropora)
Trening: LST
Upuh zraka u box gdje je biljka će biti pasivan,dok tamo gdje je lampa zrak će cirkulirati sve dok lampa radi.
slikica:


Eh sada moja priča,te par pitanja...Planirao sam odradit 2 biljke u boxu,jednu amnesiu i jednu C99,obje fem. Razmišljao sam,ali sam odustao od toga plana jer sam dobio neki drugi plan,a drugi plan mi je bio da posadim jednu Amnesiu,te kloniram jedan vrh,koji bi kasnije zalijevao koloidnim srebrom,te kasnije oprašio majku. Čitajući temu o koloidnom srebru,pročitao sam da nije pametno oploditi majku klonom(tako napiše Powerseed),tako da se sada dvoumim. Razmišljao sam da uzmem 2 klona,te onda oprašim jednoga s drugim,tako da dobijem još sjemenki amnesie (koja mi je bolja od C99). Ako bi radio s 2 klona,onda bih sadio 2 biljke u box,jednu amnesiu te jednu C99.Amnesiu nebi oplodio,dok bi C99 oplodio s prahom klona,tako da dobijem neki mix između C99 i klona Amnesie(sjemenke).

Zanimaju me mišljenja i prijedlozi.
Amnesiu sam mislio staviti klijati sutra,ako dobijem neke odgovore i smijernice ovdje...
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Sretni detox...eh da sam ja na tvom mjestu ja bi odradio običan normalan grow sa 2 topiranja jer su dimenzije boxa 50x50. nebi se baš zbog toga zezao s klonovima i oprašivanjem. Ali, tvoj grow, tvoj trud i šta god odlučiš sretno.
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
ma imam stari mali box koji bio služio za klonove.

Da,sjebao sam box,napravio ga preplitkog... -.-
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Nije preplitak nego 50x50 je idealno za jednu biljku,moj box je 55x55 i sve preko jedne biljke je prevelika gužva. Mislim da (što se tiče i kvaliteta i kvantiteta) možeš više da dobiješ s jednom biljkom nego s dvije na tom prostoru,. Sretan grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and Smak420

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Prije svega sretan grow.
...evo par savijeta od outdoor growera :D

TM je super zemlja i dovoljno prozracna i nema smisla stavljat stiropor. Ako vec zelis nesto stavit, stavi perlit, makar mislim da kod Tm-a ne treba dodavat apsolutno nista.
Jos nesto...provjeri temperaturu u boxu prije nego ti biljka krene, da vidis dal ta pc venta mogu ohladit taj box. Mislim da Kirje ima iste dimenzije boxa i isto 250W ali sa 2 kupaonska venta i sad ima problem sa hladjenjem......ne mora bit slucaj kod tebe, ali cisto da imas na umu :)

Jedna biljka u ovom boxu bi bila super...eventualno neki scrog napravit i izvuc maximum :) A za sexing bi ja radije iso na c99 x amnesia nego inbreeding klonova...iz vise razloga....ali to je samo moje skromno misljenje :)
stay high ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kirje

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Stavio bih malo stiropora. Primjetio sam da kada radim flush,puno brže ide sa stiroporom nego bez njega.
Hvala na savjetu za temp,sada baš testiram... ne čini se dobro ,sada je 32° nakon 1h rada,temp sobe 22°. Nadam se da će biti bolje kada stavim staklo,tako da se toplina zadržava samo u gornjem dijelu boxa...također će upuh i ispuh na lampi biti na posebnim adapterima,tako da će raditi punom parom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Stipe

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Neznaci da ako ide voda brze da je to i nuzno bolje....stiroporom ces samo upropastiti vec dovoljno losu TM ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and CilI

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
slike 27.10.

Amnesia

C99

C99

slike 3.11


lijeva i desna C99 sjemenke dobivene pretvaranjem ženske biljke u hermija,u sredini Amnesia,koja se je nekako malo izdužila.


Razlika 7 dana.Nekako mi se čine male za 7 dana razlike.
Mišljenja?
Temp je od 18 kada je svjetlo ugašeno(40-60%vlaga),do 29 kada radi(27% vlaga)
Zemlja terramagma,nije gnojeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Stipe

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Pronašao problem.Kao što sam i mislio,zemlja je puna tripsa(vjerujem da su tripsi,bijela gamad). Vjerojatno je takva od kada sam je kupio. Amnesiu sam probao spasiti tako što sam je izvadio iz zemlje te sam oprao cijeli korijen,te je presadio u zemlju Florabella. Vidit ću dali će se primit i nasataviti rasti. Korijen sam probao što više oprati i nedirati,da ga ne potrgam u prevelikoj mjeri,a opet probati očistit od tripsa i njihovih jajašaca.(ako je to uopće moguće).Prao sam biljku u kanti,te sam onda vidio tu bijelu gamad kako pliva po površini kada sam zemlju stavio u vodu da mi bude lakše oprat amnesiu.
Druge 2 C99 sam bacio,jer imam dosta sjemenki za pokušati ponovno,dok Amnesiu imam samo jednu i to feminiziranu,zato sam se i snjom zajebavao te pokušavao spasiti.
Nadam se da će se primiti.

Jebemti bauhaus,nikad više tamo zemlju kupovat,još si gledam to njihovo skladište gdje drže zemlju,poluotvoreno je te kiša taman pada po zemlji. :icon_mad: :angry:
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Ako su malecke bele bubice koje skakucu to su springtails-i, oni nisu stetocine, oni razlazu organski materijal u zemljistu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
ne znam, ja sam uzo jednom zemlju koja je takodje bila na otvorenom, kisla i sta sve ne, i nikakvih problema nisam imao i bila je Florabella a za bubice se slazem, ako se dobro sjecam u mom growu sam ih vidjeo ali nisam dirao nista par dana da vidim hoce li biti problema i nista nije bilo
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
ChiliHead je napisao(la):
Ako su malecke bele bubice koje skakucu to su springtails-i, oni nisu stetocine, oni razlazu organski materijal u zemljistu.

Imao si prvao,malu bubice su springtails-i.

Malu update:

5.11.
Amnesia Lemon presađena,te ostale C99 uklonjene(stavljena nova tura)



8.11.
Oporavljanje Amnesie te nova 4 stanara C99.



16.11.



17.11.
12 dana nakon presađivanja Amnesia raste,te također nove C99.Amnesia presađena u 30x30 posudu(na njoj piše 19 litara),dodano 3.5L perlita.C99 će se sunčati još nekih 2 tjedna onda idu na cvijetanje.



Problem lošeg rasta u početku je vjerojatno bilo pretjerano(prečesto) zalijevanje.Cheers.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
prika reci ti meni jel ti stvarno uspijevas da ohladis 250w hps u boksu tih dimenzija bez cool tubea i nekih jacih ventilatora ?


kako jebote ????? kolika ti je temperatura sobe u kojoj je boks ?


inace sve 5, samo tjeraj i btw, nemoj zaljevat cesto dok su male, imaces kad zaljevat svaki dan kad budu u "cvetu mladosti" :)
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Preterano zalivanje može da dovede do toga da ti koren bioze istruli, zalivaj kad vidiš da je zemlja u potpunosti suha i nema greške! Uživaj u biozama srećno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
BoRaiCho je napisao(la):
prika reci ti meni jel ti stvarno uspijevas da ohladis 250w hps u boksu tih dimenzija bez cool tubea i nekih jacih ventilatora ?


kako jebote ????? kolika ti je temperatura sobe u kojoj je boks ?


inace sve 5, samo tjeraj i btw, nemoj zaljevat cesto dok su male, imaces kad zaljevat svaki dan kad budu u "cvetu mladosti" :)
Hladim tako što imam staklo između lampe,a razmak između stijenki zidova i stakla je skoro pa 0. Tako da mi je gornji dio boxa,gdje je lampa,svojevrsni cooltube,samo većih dimenzija,a hlade ih 2 pc venta koji imaju svaki svoj adapter.

Temp ispod stakla je 30° na 23°temp sobe,dok je na polovici boxa temp 27°,tamo gdje su mi biljoze.Svakim stupnjem u sobi temp u boxu raste za toliko(ili se spušta).

Jest da je box bučan zbog ventova,al bar mi griju sobu :D A i ovo je winter box,nevjerujem da će šljakat po ljeti bez cooltubea...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.