250W HPS-domačica. By:Tropico

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.07.2009
1.740
2.317
188
Moj 3 grow.

Pokusat cu sto studioznije ;D objasniti di sta kako, pa ako kome zatreba sto da ne mora po 100 put pitati i spamati :vb_whip:

Rasvjeta: 250 W Hps Sylvana SHP-T
Reflektor
2m silikonskog kabela
Produzni kabel
Timer-50 kn


Posude: Za prvih 25-30 dana koristit cu 5L posude (Jana, Bistra itd), a kasnije ih prebacujem u 20 L posude

Zemlja: CompoSana za Ruze 20L, Univerzalna Composana zemlja za cvijece 10 L pijesak i stiropor te glinene kuglice(dno), Z:p:S=75:15:10%


Gnjoiva: Za vegetaciju necu nista koristiti, kad uđu u cvjetanje po potrebi cu im dodavati CompoSanu za cvjetajuce biljke s dodatkom Guana



Ventilacija: Za upuh imam 2 pc venta 12mm , za isis 1 kupaonski cijevni
vent20W, 190,3/h takoder na reflektoru imam 3 pc venta 92 mm (imao ih od prije) koji pusu po zarulji.
Adapter, 1000mA
U skopu Ispuha napravljen je i filter D.I.Y. Ventilacija+filter. By:Tropico

https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/5940-d-i-y-ventilacija-filter-tropico.html
Sjeme: Ovaj grow cu odraditi sa domacim uknow sjemenom a za u buduce cemo vidjet

Veceras stavljene na klijanje

Box je oblozen Termo vrecicama kupljenima u lidla ;D. Povrsine je 0.6m2. Šesterokutni ormar, visine 150 cm s mogucnošću podizanja gornje plohe.



Plan i Program uzgoja: Jos ga nemam. Tu jos kalkuliram. Neznam dal da biljke spicim odmah na 12/12 do pokazivanja spola pa ih vratim u vegetaciju...?...Tu dolazi opet do problema zbog toga sta je sjeme unknow pa vjerojatno sve nece u isto vrijeme pokazat spol...Pa mene zanima ako recimo od pocetka prvog pokazivanja spola do kraja zadnje biljek koja pokaze spol prode recimo 3-5 dana oce li im biti preveliki stres ako se vrate u vegetaciju???
Ako bi isa na ovu gore opciju onda bi kasnijee i SCROG odradija, a ako ne drza bi biljke u vegetaciji recimo 25 dana i u tom periodu i u pocetku cvjetanja bi ih LST-ira!

Sta vi kazete???

Plan mi je na kraju izgurati dvije biljke, 8 cu staviti na klijanje pa ako ispadnu 4 zenske bit ce super,
a od recimo tih 4 dvi najbolje prolaze u zavrsni krug.

-Zarulja Sylvania SHP-T 250w+ prigusnica+ starter 350 kn- Zaruljoteka
-Reflektor-30 kn Kvartovska limarija
-Silikonski kabel-16 kn(1m)
-Produzni kabel 25 kn
-Timer-50 kn Chipoteka
-Zemlja kupljena u baumaxa. Zemlja za ruze 20L-49 kn, zemlja za biljke 10L-27 kn
-Gnjoivo-46 kn
-2 Pc venta 12 cm, Links-svaki 34 kn
-Ventilator 190m3/h, 20 w, Merkur-179 Kn
-Adapter 1000mA, Chipoteka- 65 kn
-Vrecice 10 komada, Lidl-5.99(svaka)

Eto ot je to...javim se sa novim updejtom za koji dan...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
E da ti iskreno kazem neznam kakvo je ovo composanino gnjojivo, ima sam priliku uzeti nju, terino neko gnjoivo ili plantelu ali sam razmislja ako je zemlja jedna od boljih valjda je i gnjoivo...mislim se raditi cak usporedni test da jednu biljku zalivam plantelom a drugu composanom pa da vidim sta ce ispasti

Takoder nevezano ali mozda je ipak dobro znati: Posto mi se box nalazi blizu stola na kojem stoji razno voce itd, oko tog voca se skupljaju musice (nepitajte me u kakvom to stanu zivim ;D), te kad su te musice ugledale svijetlo iz ormara sve su poletile u ormar, valjda zbog svijetla, jer se u boxu nista drugo ni ne nalazi, stoga ako nadete musice ka sta su se neki clanovi bunili na musice mozda je bas zbog toga....

Sry za offtopic...HAHAHA:costumed-smiley-027
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Tropico je napisao(la):
E da ti iskreno kazem neznam kakvo je ovo composanino gnjojivo, ima sam priliku uzeti nju, terino neko gnjoivo ili plantelu ali sam razmislja ako je zemlja jedna od boljih valjda je i gnjoivo...mislim se raditi cak usporedni test da jednu biljku zalivam plantelom a drugu composanom pa da vidim sta ce ispasti

Mislim da bi za takav test trebao skoro identične biljke iz iste sorte jer inače taj test ti ne važi baš,biljke mogu biti sasvim različite po genima pa nije do gnojiva da se sudi po kvaliteti i količini ipak je tu genetika u pitanju, a sam si reko da su različite biljke,sorry što pametujem ali sam se prebio pa mi je palo na pamet,bilo bi bolje da recimo ja u dnevniku stavim dve različite biljke iste vrste,pa da ih zalijevam sa composanom ili recimo plantellom u cvatnji pa da vidimo razliku u kvaliteti i količini,ja sam za,šta kažeš ti hejz da isprobam nešto tako?:icon_lol:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
4herbs je napisao(la):
Mislim da bi za takav test trebao skoro identične biljke iz iste sorte jer inače taj test ti ne važi baš,biljke mogu biti sasvim različite po genima pa nije do gnojiva da se sudi po kvaliteti i količini ipak je tu genetika u pitanju, a sam si reko da su različite biljke,sorry što pametujem ali sam se prebio pa mi je palo na pamet,bilo bi bolje da recimo ja u dnevniku stavim dve različite biljke iste vrste,pa da ih zalijevam sa composanom ili recimo plantellom u cvatnji pa da vidimo razliku u kvaliteti i količini,ja sam za,šta kažeš ti hejz da isprobam nešto tako?:icon_lol:

MA sjeme je iz iste "kese" sad je pitanje dal je u toj kesi bila jedna ili vise vrsta travulje u sta nemogu vise biti skroz siguran...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ma doci ce updejt bez brige prijatelju ali neznam sta da kazem osim da ih picim na 12/12 od pocetka do pokazivanja spola, pa ih bacam nazad u vegetaciju 18/6, te kad se zadovoljim njihovom velicinom stavljam mrezu i drmam scrog...uhhh sta nevolim ovaj "posa" bez slika ;D...ajde ide veceras mali fotosešn!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Evo ga! UpDEJT!

Znaci sinoc su slikane, 10 dan(sinoc) im je, na rezimu 12/12 pa bi valjda kroz 7 dana trebale sve pokazati spol.
Ima ih 8 komada, doduse bilo ih je 9 ali jedna je tako retardirano rasla da je bilo stani pa placi...nju sam itnija ca...
Nalaze se u 1.5 L posudama....nisma ima volje svaku posebno folijom oblagat pa sam ih sibnija zajedno u jedan veliki crni najlon da nebi korjenje najebalo...
Kad Otkrijem spol vracam cure u vegetaciju pa od njih cu izabrati 2 najbolje i picim lst i na kraju SCROG...

Par slija za kraj!


Savjet, kritike bilo sta, bez ustrucavanja! :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Kao savet bi ti samo dao kad ih vratis u vege da nabavis MH biljke ce ti vise bujati i rasti bolje,trebalo bi da i sam to znas...Kritike toga nema,sem tog cvetanja pa vracanje u vege iskreno nisam za to ali sta ces kad se tako mora,prokleto bi lose bilo da ti narastu podosta i na kraju da izvalis da si se cimao ustvari oko mudonja :S ja se toga najvise plasim!!!Probao bi i ja tako,nego trip mi je da se nece vratiti u vege kroz duze vreme i da nece biti to to(a i nemam iskutva sa takvim grow-om pa i ne znam kako ce proci)...ali opet sa ovim postom si me ugurao u trip da probam,mozda i probam.
Box ti je elegantan hehe :D nego gde nabavaljte taj materijal s kojim si oblozio box,video sam jos kod par ljudi.To je neki aluminium sta je to!?
Sry ne citam skoro ni jedan dnevnik unazad :( nisam ni primetio da je napisao sa cime je oblozio!!!:sick:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Da da, oblozija sam ih vrecicama iz lidla, svaka 5.99 kn ;D...a ima bas cisti mylar u kauflanda u obliku vrecica isto...ne bojim se da cu se cimati oko mudonja, mislim da bi sve ok trebalo ispasti, samo polako...vidjet cemo za koji dan...kako biljke postaju vece tako sve brze i brze rastu....bas su me iznenadile
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Proslo je 14-15 dana i jos nista od pokazivanja spola ;(...Prije par dana mi je nestalo struje na jedno 6 sati i sve me strah da se nisu zbunile pa odgodile predcjetanje...sta vi kazete?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Pa ak nisi imao struje onda su imale manje svjetla...
ak ti je crknuo tajmer pa su imale više onda se moraš buniti;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Meni je mandala krenila nakon 10 dana,a sative iz 1growa san čeka više od 3 tjedna!
Sad če to,polako,ovisi malo i od vrste,sad nevidim kad su ti izašle iz zemlje al đaba recimo da su od starta na 12-12 kad im isto prirodno treba da malo narastu...kontam bar 25 dana,tako su mi jedne domaje kad su bile od starta na 12-12.
Teško je čekati regularke :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Aj sad mi je vec lakse, nema nista drugo osim da cekam...tija sam pukniti nove slije ali mi se dig pokvarija ;S...cim ga osposobim ide updejt!
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
pogleč dobro,mozda su vec pokazale spol...
ako ne samo sto nisu....:icon_lol:
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
27.11.2009

20 Dan-12/12 od pocetka, do veceras!
Prebacene na 18/6!

Od 9 biljaka koliko ih je bilo u pocetku jedna je retardirana bila, odmah uklonjena, 5 muskih i 3 ZENE!!!!!!!!!

Ove 3 zenske su mi zapravo kro cilo vime i najbolje rasle, a strahova sam da nebi muske ispale...uglavnom, 2 su presadene u 13L posude jedna u 6.5L posudu...plan mi je ove dvije sta su u 13L posudama LST.rat pa kasnje scrog izvesti...
Ova 3 u 6.5L posudi mi je najveca od svih, za jedno 10 cm s njom neznam sta cu, za mi ju je baciti a scrog od 3 biljke na ovakav prostor mi se cini prenabijeno, tako da cu je mozda topirati ili....
Slike sutra, cim skuzim ovaj blekberi

Pozdrav!
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
imas ti tu prostora za tri zenke bez problema...ja ti preporucujem topping i LST a mreza ti posle toga ne treba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CaNnDza
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.