250w vege box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
znaci planiram napraviti vege box od 250w... sadasnji samo box bez opreme sam platio 600kn sto mi je malo puno trenutno te trazim jeftiniji nacin izrade boxa, a za opremu lagano :) gornji ventovi su za ispuh, donji za upuh...
znaci planiram napravit box od letvica i crno bijele folije zakacane na letvice i oblozit ga ko box... razmisljao sam i o postavljanju lampe itd..
s gornje strane bi bile 3 letvice postavljene.. 2 od okvira i 1 u sredini na sta bi bilo okaceno svijetlo s reflektorom...
e sad gledao sam cervantesa kako radi grow box od 2x2 metra tako od letvica... pa sam mislio da mogu i ja sagradit onda 100x40-60 i visina 130-150, jos radim na tocnim velicinama boxa jer mi mora stat lijepo :)

evo neke skice kako sam mislio pa recite mi sta vi mislite je moguce tako od ucvrscenih letvica i te folije napravit box :)

box1cleaned.jpg


ovo je sprijeda skica

boxsprijedacleaned.jpg


a ovo s boka

boxsbokacleaned.jpg


a ovako bi trebalo izgledat kada se zavrsi box i kada je prekriven folijom

boxcleaned.jpg


zanima me je moguca moja ideja i ako tko ima kakve primjedbe/ideje slobodno neka se izjasni :)
i planiram napravit box pa postat slike i zavrsni rad ovdje kad se napravi sve :)
sve u svemu bit cemo u kontaktu :)

peace out !
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sve je super i funkcionirat ce perfektno osim jedne stvari. B/W folija nije dobra za "mrak" biljke, previse propusta svijetlo. Treba ti bar 2 ili cak 3 sloja b/w folije da bi dobio mrak za cvijetanje. To je zajeb zesci s b/w ali se da rijesit :)

No ako ti je prostorija u mraku kad je "mrak" biljkama, onda nemas frke niti malo. :vb_wave:


Ovo je definitivno najeftiniji nacin izrade growboxa, zapravo je cijeli ulog u rasvjetu i ventilaciju a skoro nista u box.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
bas zato planiram takav box napravit jer me prakticki ne dodje nista... mozda 100kn sve ukupno svi dijelovi...
inace je prostorija u mraku ali posto je to samo vege box, morat cu ta 3 sloja, jer isto koliko ne zelim da svjetlo ide unutra, toliko ne zelim da ide ni van, radi sigurnosti i drugih nepozeljnih posljedica... to je to onda, ideja koliko toliko je cista, barem na slici tako... iako tesko je preko slike bilo sta izradjivat, lakse uzivo kad se ima materijal i ti to vidis :) tako da neznam jos tocno kakav ce box bit i di ce ventovi tocno bit, ali sigurno cu ga ovako napravit i postat tu slike izrade i cijenu :)
cujemo se ljudi dok se ne skupe neke pare da se izradi box i tako :)

peace out !