27.03.2020

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.11.2014
8
27
13
Ime vašeg dnevnika: Datum nicanja sjemenke: 27.03.2020

Početak vegetacije: 02.04.2020

Breeder:

Strain:

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 250

Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 250

Nutrijenti:

Ostala oprema: 2 ventilatora, timer, termostat

Dodatne informacije:

Slike boxa: 20200410_221108.jpg
 
06.11.2014
8
27
13
Čitao sam malo forum i koliko sam vidio ako imam poteškoća ili pitanja da je najbolje dnevnik otvoriti, za sad sve ide dobro. Ovo mi je prvi put da objavljujem ovdje iako duze vrijeme znam za forum. Ako ima kakvih greski slobodno recite.
Trenutno me jedna stvar zanima i vjerujem da ce iskusni clanovi znat dat odgovor.
Krenili su prvi listovi, tj dva para za sad ima. Listovi na biljkama su vise zaobljeni i imaju kao bijelu dlacicu na vrhu listova, pa me zanimalo zna li netko koja je vrsta. Trazio sam po netu ali nisam nista slicno nasao, a djeluje mi jako specificno. Jedino sto sam saznao je da je vjerojatno indica. 20200412_121740.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
i netko koja je vrsta. Trazio sam po netu ali nisam nista slicno nasao, a djeluje mi jako specificno. Jedino sto sam saznao je da je vjerojatno indica.
vrstu ili sortu je tesko znati ako ne znas kako se zove strajn,sto se tice dominatnosti samog strajna dali je sativa ili indika i sta ce tu prevladati to se moze kasnije tek reci sa 20-30 dana,sad dok je beba tu se nista ne zna ali bukvalno.
Sretan grow inace,ne zalivaj tu biljku mnogo dok je beba, vec je bleda od viska vode,moras biti umeren sa vodom,tebi je to random seme jeli iz paketa.
 
Poslednja izmena:
06.11.2014
8
27
13
Hvala puno, ne zelim nikoga zivcirat ovdje sa svojim glupostima, pa sam otvorio posebno dnevnik da ne spamam u druge teme. Nadam se da ce biti opustena atmosfera, uci se dok si ziv, ovo nije nesto o cemu ovisi zivot. Svakako hvala puno, manje cu zaljevati te planiram kupiti mjerac vlage zemlje. A pretpostavljao sam da je tesko sad kao i to jel muska ili zenska posto je od sjemenja koje je bilo skupljeno, ali od boljeg sto je bilo. Naucio sam "dosta" citajuci ovdje i drugdje, ali daled je jos put da bi bio kao neki profi, al nije mi ni to cilj, posto je samo za osobno.
 
06.11.2014
8
27
13
Evo sad sam malo vremena uhvatio pa da napisem malo o uvjetima u box-u i da vidim ima li kakvih preporuka za upgrade.

Box- 40×60×120 oblozen alu folijom, ali manje reflektirajuca strana

Svijetlo - imam hps komplet od 250w sa reflektorom. Sijalica je sylvania hsi-thx 4000k, na njihovim stranicama je navedeno da ima 20000lm. Mjerio sam preko aplikacije na mobitelu (ne uzimati kao tocnu informaciju) 26000lux-a ili ti 26000lm na m2.
Termostat - stc1000 namjesten da odrzava na 28°c, sa +-4°c

Ventilatori - 1x 120mm stavljen pri vrhu kod lampe da ispuhuje zrak, 1x 80mm ventilator dolje da upuhuje svjezi zrak preko biljki da ojaca stabljike i kontrolira temp oko nih. Zamisljeno je tako da zrak cirkulira sa svjezim zrakom od dolje i tjera ga gore a drugi zrak koji se zagrijava preko lampe izvlaci van i tako ju hladi (optimalno bi htio poseban ventilator na reflektoru i zatvoriti lampu staklom te ga van usmjeriti)

Svjetlo je postavljeno na oko 50cm od biljki, senzor za temp je 5cm iznad vrhova biljki. Preko dana kad je suncano temp bude 30-32°c, kada zade malo 28-30°c, a kada je ugaseno 24-26°c.
Takoder sam stavio posudu s vodom pored biljki tako da polako isparava i hladi zrak i tako pomogne pri kontroli temp.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
uglavnom je sve ok,vidise da se teorecki potkovan i da si se edukovao,sto je dobro,sad sve to treba prakticno izvesti,mozda bi trebao da si stavio jos koje seme cisto da bi imao vecu verovatnocu da dobijes curu.
al nije mi ni to cilj, posto je samo za osobno.
I nama je svima ovde druze za osobnu upotrebu.:)
 
06.11.2014
8
27
13
Ima nekoliko pa cemo vidjeti a i ostalo sjemena pored, a razmisljao sam 2 biljke, posto mi je prvi put i htio bi da bude relativno dobro, naravno ima tu puno caki koje treba jos usvojiti, al sad ima vremena i volje uvijek hahaha
Znaci temperature su ok? Razmisljao sam prebaciti u podrum jer je hladnije malo, pa box od stiropora napravit za jos lakse odrzavanje temp. A najveci dobitak bi bio sto nebi điđilo u sobi hahah

P.s. ovo mi je prvi dnevnik pa tko cita kasnije ili nesto zao mi je sto nije bas sve isplanirano sto se sadrzaja tice, bit ce bolje Hhah