2nd Grow - A.M.S + White Rhino

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.12.2009
31
3
0
40
Dobar dan il veče dobri ljudi!!
pa da počnem..
A.M.S+White Rhino
Box- širina 78cm dubina 90 cm visina 110, napravljen od šperploče letvica i elova. na podu tvrdi čisti najlon,box ce biti otvoren sa jedne strane (najvjerovatnije)
Ventilacija – za sada 5x pc vent, jedan od 140mm,dva dovode zrak,duvaju po biljkama,dva po HPS-u 1 ispuh
Sunce – sve ukupno 7x štedne žarulje od toga 5 od 20-21W 6500k, 2 od 20-21W 2700k, i HPS 150W
na samom početku ču koristit samo 3x štedne od 6500k,kasnije cu dodavati po potrebi.
Ugl. HPS ide kasnije na vrhu sa napravljenim reflektorom od bivše krletke prekrivena folijom za auto,a sa strane za sporedne hedove cu stavljat štedne žarulje
udaljenost štednih od biljke 5-6 cm na početku, a kasnije ide hps udaljenost ce biti 12-17 cm
pošto ne mogu pomicat svjetlo, pomičem posude prema svjetlu po potrebi..
Zemlja - humokompovit sadrži hranjive elemente i mikroelemente,da sad ne nabrajam koje. ph 6.50,zemlja mi se pokazala sasvim ok.+ brdo stiropora,sve zajedno izmješano..
Posude - 8l od samog početka
Hrana -Compo NPK: 3+6+6,imam i Plantela cvet 6-8-8, Flora vita 10:6:8 ali koristit cu samo COMPO u cvjetanju koji mi se pokazao odlicnim
Voda - Prokuhana, procjeđena česmovača + sarajevski kiseljak ili donat mix, tu i tamo peroksid 3%..
Ostala oprema – Mehanički timer,termometar digitalni i živin, trenutno nemam para za nista vise,al ako se zaposlim ubrzo nadam se, kupujem definitivno ph metar,ppm metar imam,pa ako netko ima savjete za njega koristit dobro bi mi došlo(ugl znam da voda za piće ne bi smjela imat preko 40-50 ppm-a)..a ne znam kako paše biljci..
temperatura u boxu sad na pocetku je 26 C kasnije kad spojim sva svjetla cemo vidjet,nadam se da nece prelazit ovu vrijednost..kad prebacim na 12/12 svjetlo ce raditi po noci tako da se nadam da ce biti ok..
Plan – 15-ak dana vegetacija ne vise, ovisi o veličini.ne smijem pustiti da idu pre vise u visinu
režim svjetlosti 24/0 pa 18/6 i onda cvjetanje 12/12,radit cu LST sigurno,u cvjetanju cu flushati jednom tjedno,opet po potrebi.. ja mislim da je to-to za sad ..biti ce sigurno nekih promjena,nadam se samo pozitivnih J
biljke trenutno u prvom danu nakon izbacivanja prvih listića u improvizejšn boxu ,a slike cu staviti kad sve operem poslozim i pripremim za korištenje večeg box-a..savjeti svakako dobro dosli..


55624465aa2738de098367691bf150e529f5ef7.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
jel ti to biljka izgleda kao da ima flekove po sebi?

i mislim da ti je dobro prvo imat biljku u maloj casici pa onda preselit u veliku teglu.

ako je u maloj casici imat ce malo nutrijenata na pocetku i bit ce manjih sansi da se potruje kao u tvojem slucaju, poslije kad ce biti jaka onda ju lako preselis u veliku teglu.

aj slikaj i nemoj resizat, daj da vidimo closeup lisca, jer ko da izgleda bolesno...ili mozda ja krivo vidim

AMS bi se cini, onak osrednje ali Beli nosorog ce bit ziher dobar. pratim!
 
09.06.2009
18
0
0
35
ova dva obla listića su identično izgledala i meni i sasušila se već kad je biljka proizvela prvi par listova.sada normalno raste
 
28.12.2009
31
3
0
40
oj,da se javim malo,bio sam presadio u manje posude,al imam nekih problema sa A.M.S kao da blijedi il nesto ne znam,vidio sam tu i tamo neku mušicu al mislim da je do PH a ne znam koj je, posto nemam ph metar..moze help?



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Tu i tamo neka mušica može značit da imaš Fungus Gnat-ove. Gamad se koti na vlažnoj zemlji i njhove gliste (larve) se hrane korjenjem tvoje biljke. Ako ih ščepaju dok su ovolko male onda doviđenja ako ih ne riješiš. Ja sam ih nedavno baš u sredini cjetanja bio terminirao. Ako se muvaju po zemlji onda definitivno imaš gnatove, a to možeš skužit tako da lagano prstom gornji sloj zemlje oko stabljike i okolo malo razdrmaš, ili pak protreseš cijelu saksiju i gledaj zemlji dali kakve mušice briju iz nje. Ja sam ih uspio riješit tako da sam pustio da se zemlja skroz osuši (jako bitno jer se gamad koti na vlažnoj zemlji), i zaljevao neko vrijeme svaki dan pomalo odozdola biljke, tako da sam održavao gornji sloj potpuno suh. i između biljke stavio posudice sa jabučnim octom za odrasle mušice koje se utope zalječuči se unutra (vole žutu boju i privlači ih miris fermentacije), ali to je jedan od načina.

ovako izgledaju

Odrasli Fungus Gnat
269069d1235323042-systemic-houseplant-insect-control-bonide-gnats-fgnat.jpg


Ciklus razvijanja
gnatlife.gif


Stadij između larve (gliste) i odraslog, ne lete.
fungus-gnat.jpg
 
28.12.2009
31
3
0
40
upravo procackao po zemlji i izletila jedna mala musica,mamicu im,nista stavljam ocat pored,jel ima jos neka caka? uf i u zemlji od white rhina isto,jel se moze pospricati sa necim zemlja ili biljke?
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Probaj prvo sa ovim šta piše i čekaj par dana. Treba neko vrijeme da se ciklus prekine, ako ne onda možeš i zatrpat na vrhu saksije (preko zemlje) jedno 1-2cm jako fino usitnjenog pjeska. tako neće imat gdje nest jaja a zaljevat ćeš morat isto odispod. možeš probat pošpricat ako možeš nabavit neem azal iliti neem oil, ista stvar, šprica se po zemlji, po biljci ne treba (ako su u slučaju gnatovi).
 
28.12.2009
31
3
0
40
tnx spawn ..jel tjera te musice luk il nesto slicno da stavim na zemlju oko biljke?pocet cu zaljevat odispod,danas sam bas naspricao zemlju jbg,sad cu cekat da se osusi..
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
Samo drži sve čisto uredno koliko ti god to mogučnosti dopuštaju, mrtve listove sa zemlje isto ukloni (jer što je više smeča i trulog sadržaja to je milina za gnatove) tako i oko saksija. Luk ne pomaže. Peroxid razrijeđen s vodom (prskaš po zemlji prskalicom) če ubiti larve i jajašca ali ne i leteće koji če opet doć na zemlju i nakotit se. Navodno ih ubija čaj od duhana tj otopina vode i duhana aka tobacco juice, ali to nisam probao pa ne mogu potvrdit dali šljaka. Bitno je prekinu ciklus kad shvatiš kako se gamad razmnožava. Evo ti jedan članak o gnatovima s dobrim opisom i rješenjima. http://forum.sensiseeds.com/forum_posts.asp?TID=5879

Sretno. :spliff:
 
28.12.2009
31
3
0
40
e Spawn hvala ti, biljka mi vec ozbiljno pati od tih malih gadova,članak je odlican,pokusat cu tako pa javim sta je bilo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.