2nd grow,skunk,indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.08.2010
15
1
0
33
Prva generacija sativa je u fazi cvjetanja,a ja se bacam na drugu.Ovaj put je u pitanju skunk :icon_lol: .S obzirm da se radi o indoor,nije bitno koji je mjesec bitni su uslovi,zar ne?box je veci(tacnije jedna sobica) sa strujom vodom i ventilacijom.Imam 8 novih biljcica koje ce nadam se jednog dana izrasti u prekrasne dame :costumed-smiley-027,a ako bude i koji muskic boze moj,to je priroda.Eh,kod prvog growa sam malo zeznula sto se tice perioda vegetacije,dugo sam ih drzala i kasno su pokazale spol.Sad molim za pomoc da mi neko kaze,kolko dana da drzim 24/0,i ostale faze?znaci kad da prebacujem svjetla?Zemlja je klasicna za cvijece,voda prokuhana iz cesme.Zaljevam jednom dnevno a u dva dana dodam cvjetalin za rast(2l 1cep).Prva generacija je u tim uslovima bila uspjesna pa se nadam da ce i druga.
Evo slicica za pocetak,a Vi cete biti svjedoci daljeg rasta....pozz
http://a.imageshack.us/img338/4701/fotografija0091z.jpg
http://a.imageshack.us/img203/3268/fotografija0092.jpg
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pozdrav :costumed-smiley-027

Ako moze napisi tocno koliko i kakvog svijetla imas, W, lumeni, MH/HPS, CFL, udaljenost od biljaka itd...
Zemlja - koja je marka tocno. Composana, Terra Magma, Plantela, iskopana iz vrtla ....
Svejedno mislim da su ti ova gnojenja svaka dva dana suvisna a i zaljevati trebas samo kada se zemlja osusi na dubini od nekih 3cm.
Zabodes prst u zemlju pa vidis, otprilike svaka 3-4 dana zalijes, ovisno kolikom kolicinom vode zaljevas i koliki su pitari.
Samo je bitno da ih ne utopis i napravis blato, bolje da su zedne nego da crknu zbog nedostatka kisika i trulezi korjena.
Bolje je zaljevati svakih par dana nego svaki dan po malo.

Zafrkala si stavivsi ih ovako sve skupa u jednu teglu.
Moja preporuka je da ih oprezno odvojis sada dok su malene i nije im korjenje previse naraslo i spetljalo se.
Lijepo stavis svaku u svoj pitar.
24/0 je nepotrebno, 18/6 je sasvim dovoljno a vegetaciju mozes drzati kolko hoces, ali jedno 20ak dana je ok i onda ih prebacis na 12/12.

Toliko za pocetak, :hippy:
 
10.08.2010
15
1
0
33
zemlja je FLORAHUM standardni supstrat,jedina koja u gradu postoji.Ma to moje zaljevanje je vise spricanje,jer svaki ja to dan pipkam,opsjednuta sam.Hvala na info,necu vise svaki dan :).Svijetlo su neonke.Imam 7 komada po 18W,radi ostalog bilja.Male su odvojene pregradom i iznad njih su dvije udaljene 5-10 cm.
Eh jos nesto,jako mi se svidja purple haze,ali ne smijem da narucim postom.Znal neko imal ga gdje u BiH za nabaviti?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da, netrebas gnojiti uopce za vrijeme vegetacije jer ima sve sto joj je potrebno vec u zemlji.
Vrlo je vjerovatno da im te neonke nece biti dovoljne za kvalitetnu vegetaciju jos posebno ako su samo dvije nad njima,
a za cvijetanje valjda i znas sama da je potreban crveni spektar svijetla ?
Neznam koliko dopustaju financije ali MH/HPS svijetlo je najbolja solucija za biljke. 150 ili 250W


info
FLORAHUM substrat. pH(h2O):5,5-6,5
ukupno otopljene soli (1:2): 1400mg/l
organska tvar (%):65-85
dusik :150-250mg/l
kalij:250-350mg/l
fosfor:150-250 mg/l
magnezij:60-80 mg/l
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Eto te He-man opskbio večinom potrebnih informacija...ja bi se nadodao sa još par...za 1mx1m prostora ti treba HPS 400w...kažeš u sobi su, dali svijetlo osvjetljava cijelu sobu ili si ogradila određeni dio, jer moraš koncentrirat svijetlo samo na biljke, da se nebi Lumeni gubili po sobi bespotrebno...ja imam nešto slično, tj. vege-box za 8 biljki 100x60x130 sa dvije mh 150w + 4 štedne od 20w i flower-box za 4-6 biljki 100x100x250 sa HPS 400w + 4 štedne od 23w...još bih morao napraviti jedan malo manji flower-box za prvu fazu cvijetanja, jer u pravom vege boxu im je dosta mjesec dana i spremne su za cvijetanje, a pošto samo cvijetanje uvijek traje preko mjesec dana ( u prosjeku 2 mj., a Sative i duže), moraš imati dva flower boxa jer cvijetanje neće biti završeno a ti ćeš imati nove biljke spremne za cvijetanje koje nećeš imati kamo staviti....što se tiće fotoperioda, moje su od početka na 24/0 i sasvim im je ljepo, kad vidim da će zamalo prerasti vege-box, stavim ih 3-4 dana na 20/4, još toliko na 16/8, i onda 12/12 dok se ne pokaže spol, muški pod nož, cure pod HPS i to je to...koliko ćeš ih držati u vegetaciji,ovisi od toga kolike biljke ti želiš (ako imaš mjesta da ti narastu 2m, u vegetaciji ih možeš pustiti da narastu 1m, al opet sve zavisi od genetike biljke, Indice neće narasti preko 1,5m ni da ih moliš, dok sative mogu preko 4m...nadam se da nisam zakomplicirao i da sam ti donekle pomogao...samo pitaj ako još što trebaš...pozz i sretno
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
baš, jesi mogla manji filđančić naći... :) ...čaše od jogurta i obavezno porbiti rupe na dnu...nije to močvarna biljka, prije će je ubiti poplava nego suša...kao što rekoh, čaše od jogurta, do vrha zemlje i mislim da će im biti dosta svakih dva-tri dana zaljevanje, dok ne prokapa voda kroz rupe na dnu...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Za optimalan razvoj biljci je potreban period mraka, nevalja na 24/0.
Neznam di sam to citao, neda mi se sada traziti text.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
toliko sam prepirki oko toga čitao da mislim da je nabolje probat pa sam odlučit, ja sam krenuo sa 24/0 i nisam vidio nikakvih naznaka da biljkama smeta, razvijale su se sasvim normalno, tako da mislim da im skroz svijetlo uopće ne škodi...nemoj samo sad da krenemo u još jednu nepotrebnu raspravu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Botaničar VOX
10.08.2010
15
1
0
33
ma nema potrebe da se raspravljate,sto kaze Odin najbolje je probati,sto cu i uciniti.par dana necu gasit nikako,a onda probat sa gasenjem pa cemo vidjeti...
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
e za to neznam koliko je dobro, da joj mjenjaš fotoperiod, najbolje je kada se navikne na određeni ritam...meni je već treća tura na 24/0, možda sljedeću prrobam sa malo mraka, onda ću znati...a ti, ako misliš, onda ovu turu stavi odma na jedan omjer i drži tako cijelu vegu...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ne mijenjati fotoperiod gore dolje, jer je to nepotreban stres.

Odine, biljka ti nece biti nista veca na 24/0 niti nista manja na 18/6, tako da zapravo trosis 6h struje dnevno bespotrebno.
6hx30danax3-4(mjeseca) = muchos dineros ;)