2nd grow,skunk,indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
I ja bi dodao iako nije ni vrijeme ni mjesto...24/0 je bacanje struje,jednostavno nije prirodno.Prvi sam put na 24/0.Ostala 2 puta 18/6.I nikad više neče iči dalje od 18/6!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
the_growerka je napisao(la):
nemam pristup ovoj stranici :(....
Izgleda da clanak jos nije bacen na glavnu stranicu...
Uglavnom HPS ili kod nas Visokotlacna Natrijeva Zarulja je vecinom u crvenom spektru i kao takva je najbolja za cvijetanje.
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
Odin_of_Asgard je napisao(la):
e za to neznam koliko je dobro, da joj mjenjaš fotoperiod, najbolje je kada se navikne na određeni ritam...meni je već treća tura na 24/0, možda sljedeću prrobam sa malo mraka, onda ću znati...a ti, ako misliš, onda ovu turu stavi odma na jedan omjer i drži tako cijelu vegu...


stvar je u tome da se po noći razvija hormon cvjetanja, koji se po danu pali. ako i je na 20-4 ona jos uvijek zadrzava malo tog hormona za cvjetanje tako da si samo olakša danje cvjetanje, ako ga treba stvarati iz pocetka ona se muči producirati bud. to je teorija. ja osobno drzim 24-0, samo je malo duže prilagodim 20-4 na 18-6 i onda 16-6, kad je stavim na 12-12 spol pokaze za manje od 5 dana, a inace nekad moze joj trebati i 14-15 dana (predcvjetanje) kad ona mjenja svoj rad zapisan u genetici. sta ju vise prilagodis bolja je za u rizlu
 
10.08.2010
15
1
0
33
ej narode pomozite,jel ova moja ljepotica spremna za susenje...?
fotografija0216.jpg
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Nije definitivno,nemogu ti reci koliko jos otprilike treba cekati,ali najmanje jos 2 tjedan :) neznam mozda grijesim
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Evo da se i ja malo nadovežem na ove rasprave o fotoperiodu.
Kako što su več rekle moje cjenjene kolega to je stvar samo ličnog odabira i novčanika.Ko prvo istina je što kolega Odin kaže da je bolje za rizlu u malim nijansama.To je samo zato što je on i njegov model bliži prirodnom.Moje mišljenje je sljedeče.Onaj ko se odluči na indor gleda da napravi što više i što bolje u što kračem vremenu.A oni koji žele simulirat prirodu u indor uvjetima može.Al je razlika dal imaš biljku u boxu od 2m ili od metra.Razlika je u tome što če veča biljka trebat više lumena,to jest puno jaču lanpu da je svu obasija.A uz to i sam proces duže treaje puno duže.Indorci mogu imat zrelu biljku za nekih 90 dana da je velika oko metra.Mislim da je to sasvim dovoljno.Još k tome kad se dobje malo ruka može se ljepo izračunat da to sve ljepo ide u krug po boxuvima.Tako da se dobje kostanta.
A sad šta se tiče fotoperioda!24/o je dobro za germinaciju.To jest od sjemenke dok bilka ne napravi dva para listova.18/6 je vegetacija,i zbog potrošnje a najviše zbog toga što biljki treba i faza odmora.Probaj te vi radit 24h!!
U fazi vegetacije biljka radi i raste po danu a odmara i sprema hormon cvjetanja(ko što su gore naveli).Ja kad sam radio autdor bilke su mi bile u boxu prije izbacivanja na 24/0.znale su bit i do metra u tom boxua pred cvjetanje niodkud.Dok nisam negdje pročitao da 24/0 nije optimalno za vege mada se može.Zadnja godina autdora bile su na 18/6 i sve su pokazale dlačice za malo više od mjesec dana i ni meta visine.Pa ko kako voli i kako si organizira cjelu stvar.A šta se cvjetanja tiče to svi znamo 12/12 je majka.Al neznam dali znate da je kod cvjetanja proces obrnut.Biljka za vrjeme svjetla skuplja i akumulira energiju a za vrijeme mraka raste i formira hormon cvatnje.Zato bilku se za vrjeme mraka nesmje ometati ni sa najmanjim svjetlom jer se može poremetiti upravo taj hormon.
Šta se tiče simulacije prirodnih uvjeta u indoru!Može se i to,al to je onda proces od 6,7mj.Neznam dal se isplati tolko čekat i potrošit tolko energije za neznatno bolji dim.Šta se količine tiče isto mislim da če normalni indor od 90ak dana napravit više u tih 6,7mj. od simulacije prirodnog fotoperioda.Ja sam upoznat da oni koji simuliraju prirodni fotoperiod trebaju i više lampi.Bilka koja je velika 2m ili više treba puno više svjetla.Tako da oni stave jednu lampu između 4 bilke ili ako vam je ovako lakše 4 lampe na jednu biljku i tako sve u krug.Neznam dal sam se dobro izjasnijo.Rasporedi se po prostoriji biljke i između svakih 4 spusti se lampa,tako da je svaka bilka obasjana sa 4 strane.Osim onih zadnjih na rubu koje se svakodnevno vrte.Normalno to bi bili kao neki idealni uvjeti.
Bitno je da ljudi znaju šta bilka treba i šta oni žele.Pa si svako može sebi neku dragu varijaciju složit.
Osobno mislim da netreba izmišljat toplu vodu jer je sve več izmišljeno.Samo treba to primjenit i prilagodit svojim potrebama.Ti kolko vidim imaš 2 boxa?Jedan vege a drugi fower.Moje mišljenje je da se dobro proračunaš al po meni možeš ovako.Kad prebaciš bole na cvatnju znaš odprilike kolko joj treba,ovisno o genetici.Vidiš kolko imaš vremena da napuniš vege box.Računaš na 15ak dana germinacije i na oko mjesec dana vegetacije(3,4 tjedna) a ostatk vremena ti je za sitne popravke u boxu ako ih ima i za higijeni boxa.Tako češ spriječiti neželjene stanare u boxu.I na kraju krajeva imat češ ljepu biljku sigurno oko metra ljepo razvijenu.
Evo tolko od mene,nadam se da sam ti malo dočarao svjet indora i da češ nači nešto u mom takstu korisnog za tebe.
Ljep pozdrav dobri ljudi :spliff:
 

Bob.Marley

Banned
Banovan
17.09.2010
12
0
0
33
ja isto mislim da treba jos jedno tjedan i pol mozda dva dok jos listovi potjeraju THC u hedove i dok listovi se krenu onako susist ili kao da ce uvenut
 
10.08.2010
15
1
0
33
evo da dodam i ja kakvih novih slikica.
Ovo su moje stare koke :)
http://img716.imageshack.us/img716/472/fotografija0218.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/1267/fotografija0219.jpg
http://img826.imageshack.us/img826/2426/fotografija0220.jpg
Ova je najstarija i nju za koji dan kratim :) http://img827.imageshack.us/img827/5673/fotografija0223u.jpg
A ovo je podmladak,ne znam zasto su mi ove dvije napredovale u visinu vise od ostalih,a nalaze se u identicnim uvijetima,bit ce da je genetika...http://img85.imageshack.us/img85/493/fotografija0222.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
1 mesec??? jel mislimo na istu sliku? znaci mislio sam na onu zadnju sliku koju si postavila.. i ako ti nije problem jos da mi kazes koliko su viseke??
hvala unapred!
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
ali nemožeš ih tjerati da rastu u tako malim čašicama. pogotovo prozirnim i bijelim, em korijen nema kamo, rast je usporen, em svijetlost kroz tu plastiku ubija korijen.
odmah ih presadi u velike. četverokutne posude sa dobrom mješavinom zemlje, primjetit ces promjenu za samo 5 dana.
ako trebas kakvu pomoc pitaj, sestro :D