2nd Outdoor Grow - Unknown killer weed

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Pozdrav ekipa.. :vb_wave:
Stiglo vrijeme za ovogodišnji pokušaj outdoora i mogu reći da sam za sad zadovoljan kako sve ide..
Četri sjemenke nepoznate vrste koje sam pokupio iz paketa stvarno dobre vutre koju donio frend.
Stavljene su na klijanje 20.4.2013 tako da sam ih preko noći ostavio u čaši vode a zatim u plastičnu kutijicu sa slojem namočene vate,prekrio sam ih slojem toalet papira i sve skupa zamotao u plartičnu vrečicu.Četri dana sam držao iza monitora na toplom i iskljijale su sve bez problema.Klice su se već oslobodile sjemenke i bile su oko 4-5 cmm duge..

25.4 -Na sajtu sam za svaku iskopao rupu od oko 30 cmm dubine i širine koju sam napunio mješavinom zemlje sa sajta i domačeg komposta, zalijao i nestao..
2.05 - Išao sam provjerit na sajt dali su se uhvatile i dali su uopće preživjele. Iznenadio sam se vidjevši da su sve 4 koje sam posadio ljepo napredovale, uhvatile su se u zemlji i počele ljepo rasti, prvi trolist zapažen
28.05 - Provjera sajta i okolne vegetacije..
evo par slika pa vidite što sam zatekao.... Po meni ljepo napreduju, Stabiljke su ljepo zadebljane, mada su malo izdužene prepisujem to okolnoj vegetaciji koja je malo viša od biljki pa su se vjerovatno samo uzdigle da bi dobile dovoljno sunca..
[/URL]">http://

[/URL]">http://

[/URL]">http://

[/URL]">http://

Slike su malo van fokusa ,sorry nisam imao pravi fotoaparat pri ruci..
Pozdrav do Sljedečeg tjedna... :nana:
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
i ja se nadam jer nakon što su mi prošle godine ukrali grow nemam baš velika očekivanja..jedino što sam odlučio što manje oko sajta prčkati i motati se a imam i snonimnu rezervu..hehe


Sretno svim growerima 2013......... :ridinghorse:
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Uh jesu se izdužile kao bagremi :D

Moja preporuka: probaj malo tu vegetaciju okolo raskrčiti. Bar visoko raslinje i grane podreži da dođe više svjetlosti.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
17.06.2013 - Mali foto update..

Na sajt sam krenuo sa ručnom kosom i divljački pokosio okolnu vegetaciju i nadam se da je ovo jako sunce spržilo ostatak bilja dam mi više ne prerasta biljoze.. :p

Zalio sam svaku sa 1,5 l vode u koju sam umješao domačeg gnojiva od kopriva te još malo posipao sa kompostom..

pa evo na početku su se malo izdužile a nadam se da će sad biti ok mada na toj lokaciji mogu one i preko 2m biti,,nema beda.. hehe
17062013311.jpg



EKIPA POZZ I SRETNO.::: :ridinghorse:
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Evo samo sam vidio slike,nista nisam procito ne da mi se,mislim da su to neke domaje ali ima tu i killera cudna genetika,sve neke sativaste,mozes ocekivat malo duzi period cvijetanja.Ne bi skodilo da se popnes po neko drvo po noci i skines koju granu da cise sunca ima.Poskidaj te zute listove i makni tu vegetaciju okolo,okopaj.Tako i ja radim i sad je krenilo kako treba.Mozes ih trenirat,sigurno veci doprinos dobivas.Stvarno su mi ljepe biljke pa eto moje misljenje.
 

Rubinstajn

Aktivan Član
05.06.2013
101
117
0
47
Ne bih se složio za skidanje požutelog lišća jer ipak iako je žut on i dalje obavlja svoju funkciju i sadrži u sebi hranu za biljku.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Lisce koje je suho na dodir i zuto je svakako treba skinit jer nema hranjive vrijednosti.A i da ima biljka vise potrosi hrane na oporavak lisca nego da izvuce hranu iz lisca.Svakako kad skines list ostavi stapku jer u njoj se nalaze hranjive tvari.Ukoliko je jos debela i nije suha,ostat ce tako na biljci i po tjedan dana,a iz stapke ce izvuc puno vise hrane nego sto bi na izvlacenja iz lisca potrosila na sam oporavak.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ako je skroz zuto a pritom i suvo nema nikakvu f-ju, ako ima malo zelenog u njemu ima hrane i ne bi
trebalo da se skida al ovde nije problem zuto lisce tako da...
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
WeeDic je u pravu , ovdje je problem što okolno raslinje preraste biljke i zaklanja sunce a pošto je ovo neki, ajmo reči, gerila grow ne odlazim svaki dan do sajta .. :shit: rastu usred šikare i kopriva koje dosta narastu pa zaklone uljeze al zato evo ovaj put sam dobar dio toga pokosio pa ću i idući,za koji dan.Onda ću vidjet kako i dali uopće dalje. Prošle godine sam na tom sajtu dobio grdosiju od 2 i nešto metara samo ispao hermi,njesra. Pokušat ču sljedeći put prihranit plantellom i naprašit neo-petridom. Nadam se da ću uspjeti dobit barem nešto od ovih četri komada.
Sve stabiljke su dobr i čvrste a dvije biljke su topirane,vidi se na slici a imam u planu supercropati malo jer imam dobra iskustva s tim.Biljka jednostavno eksplodira
Uglavno neznam dal mi ima smisla neki lst, samo mislim si možda samo gornji dio zasad povezat i malo savit dole i to kod ove topirane.. Ma smislit ću nešto do sljedečeg posjeta.
:leafblunt: :snupi: :leafblunt:pOzzDrAV
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja bi ti savetovao da uzmes neku sekiru i sve to rastinje oko biljke unistis
kako bi Sunce moglo da dopre do dama a i mogao bi da ih nahranis,
sto bi reko Venlo Sunce, Sunce i samo Sunce :D
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Evo mene nakon dugo vremena da dam mali update..
Od 4 biljke na lokaciji jedna bila jajan i njega više nema R.I.P. , biljka koja je bila odmah do njega, tolko blizu da su jedna drugoj bili suport, je oprašena, sjemenke po vrhovima sad kad je u cvijetanju. Inače ona je od 2.5m i pravo je čudovište. Počela je s cvijetanjem krajem 7 mjeseca ustvari mislim da je to bio preflowering, sjemenke sam otkrio prošli tjedan pa iz toga zaključujem da je cvijetanje započelo..ispravite me ako griješim.. otkinuo sam jedan vrh i osušio ga. zamotao i odlično djeluje več sada. cijela biljka je jako jako ljepljiva ali nema neki jaki miris..možda jer je outdoor,neznam..

Druge dvije biljke su malo dalje i isto rastu jedna kraj druge oko 30cm.. jedna je 1,7m a druga malo manja, Obje izbacile pistile i počele sa cvijetanjem. dobro sam ih proučio da mi se nebi hermi provukao. uglavnom sve je ok.
Sada namjeravam zalit mješavinom mineralne(negazirane)+melasa+ljuske jaja+drveni pepeo.. koliko sam shvatio takva mješavina bi trebala biljkama pružit dobre uvijete i hranu za cvijetanje.. Htio bih još nešto prirodno što mogu sam smiksat za veće vrhove al neznam točno što da koristim i isto tako neznam u čemu ima dovoljno fosfora pa da i to ubacim u mix..
Ima li neko ideju za flowering mix organske alternative?
Ekipa slike tek na kraju jer sam PARANOIČAN oko toga već sad.

SRETAN ZAVRŠETAK GROWA SVIMA.
POZZ
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Postoji biljka gavez koja ima fosfora i hranjivih tvari u sebi. Gavez je višegodišnja biljka s ljubičastim ili ružičastim cvjetovima. Ostali nazivi ove biljke su crni gavez, kilnjak, konjski rep, veliki gavez, korijen za slomljenu nogu, gabež, opašica, svatovci, vela konsolida, volovi jezik. Cvate od svibnja do kolovoza mjeseca u godini. Nalazi se na vlažnim mjestima, jarcima, uz vode i na vlažnim livadama.

240px-Symphytum_officinale_01.jpg


Tekuće gnojivo od listova gaveza
Gavez sadrži željezo, kalcij, kalij, fosfor i mangan. Sve su to mikroelementi potrebni biljkama za normalan rast i razvoj.
Gnojivo od gaveza jača biljke i obogaćuje ih mineralima. Priprema se na isti način kao i gnojivo od koprive.
Nakon nekoliko dana stajanja, kada se prestane pjeniti, smeđe je boje i neugodnog mirisa koji podsjeća na stajski gnoj.
Razrijedite ga vodom u odnosu 1:10.
Kvalitetno gnojivo dobit ćete miješanjem gnojiva od koprive i gaveza u odnosu 1:1.
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Evo mali foto report biljke u 2 tjednu cvijetenja ,možda dan dva duže.
Biljka pored ispala hermi pa je završila pol metra pod zemljom.. :shit2: al nema veze još je jedna koja je u prvom tjednu cvijetanja i na njoj nema nikakvih naznaka da je bilo šta osim cure(zasad).
POzz

[sharedmedia=gallery:images:656]
[sharedmedia=gallery:images:655]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.