2x Domaja_prvi grow_212W E27 panel

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BrodićFut

Aktivan Član
07.03.2016
41
279
53
56
Ime vašeg dnevnika: 2x Domaja_prvi grow_212W E27 panel

Datum nicanja sjemenke: 01.07.2019

Početak vegetacije: 01.08.2019

Breeder: /

Strain: /

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 212

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 212

Nutrijenti: Fertico Green i Bloom, Atami PK 20:21, Growth Technology Green Myst Humic

Ostala oprema: Box 100x55x160 ofarban u belo, 120mm cevni vent, 2 PC 90mm za simulaciju vetra, termo-hidro metar

Dodatne informacije: Potovi 2l - finalni 15l i 18l
Zemlja : Florabela, 25% perlit, 10% kokos, 0.5kg na 10l zeolit mikronizirani
Rezim svetla : Prva 2 dana 18/6, nadalje 12/12
Temperatura/vlaga :
25-27°C/30-35% Dan
21-22°C/45-60% Noc
___________________________________________
Pozdrav svima na forumu, odlucio sam se da ipak otvorim dnevnik i ovo mi je prvi grow u zivotu i u njemu zelim da se jos lepse upoznam sa nama svima dobro znanom biljkom i omoguciti sebi malo lepog dima za vecernje opustanje posle posla i u slobodno vreme. Dugo pretrazujem ovaj sajt i napokon sam odlucio da se oprobam u growanju i na samom kraju uzivanju u onome sto ispadne iz skromnog boxa.
Da pocnemo redom....
Semenke su iz jedne fine travice koja je bila po radu bas indica, iako nekako volim sative bas zbog neometanog funkcionisanja tokom dana ova je bas bila fina za uvece kad sam umoran i hocu malo da se ispruzim i odmorim. Nasao sam 5 semenki i sve 5 su proklijale, neke drugi dan a neke treci. Sada su u potovima od oko 2-2 i po litra (osim jedne koja je u potu 1l) i plan mi je da tu i ostanu dok ne pokazu pol. Nakon toga bih 2 najbolje odvojio i one bi isle u 2 kante od15l i 20l.
6.1. su posadjenje a 7.1. izasle na povrsinu
8.1. im racunam prvi dan
Do sada su 2 puta zalevane, prvi put sa vodom odstajalom sat vremena i dodao sam 2ml Humic na 1.5l vode a drugi put danas sa 2l vode odstajale 20min i sa dodatim 60 kapi limontusa i vode (20g limontusa u 200ml demi vode) je stajalo 5min i dodao sam 2.5ml/l Humic (pola doze) i 0.25ml/l Fertico Green (1/8 doze).
Danas im je 13. Dan i sta mislite, jel su dovoljno porasle za skoro 2 nedelje?
Prvi lostovi su od pocetka nekako mlohavi, izuvijani i na par listova se vide neki deficiti u pocetku a to je od kad sam zalivao obicnom vodom bez stelovanja Ph, danas sam prvi put stelovao Ph pa cemo videti kako ide na dalje. I da, vlaga je prvih par dana bila u nekim trenucima i 10% pa sam brze bolje postavljao vlazne peskire, ciniju sa vodom i teglu sa krpom i vodom.
Temperaturu dodrzavam nocu oko 21-22 uz pomoc DIY grejalice od 75w (sijalica ofarbana u crno) jer je temp u sobi oko 16-17°C.
Mislim da sam sve bitno rekao a ako ne pitajte slobodno. Pozdrav svima!

Slike boxa: IMG_20190121_033146.jpg
IMG_20190121_033123.jpg
IMG_20190121_033133.jpg
IMG_20190121_033223.jpg
IMG_20190121_033749.jpg
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Da neznam koliko su ti stare biljke reko bih da imaju oko dva tjedna tako da su na pravom putu i one i ti :thumb:
Sretno dalje i nek te ne zamaraju ti prvi single blade listovi jer nista cudno za njih da ispadnu tako uvrnuti. Glavno da je novi rast OK.
Sretno do kraja!
 

BrodićFut

Aktivan Član
07.03.2016
41
279
53
56
@Himalaya Gold cevni vent izvlaci u dimnjak i njega stelujem na potenciometar i jos 2 PC venta 90mm na panelu koji imitiraju vetar. Slike su odmah nakon zalivanja zato je zemlja lepo natopljena inace od proslog zalivanja je proslo 4 dana i zemlja se bila skroz suva, listovi poceli da vise.
@Netkotamo krpe skroz iscedim i ostavim malo pa onda ubacujem da ne curi a inace ceo panel nema golu zicu sve je zasticeno.
@jopezg krpe i posude su ru zbog vlage jer kad ih sklonim vlaga se spusti na 10-15%
@.i. video sam post "Ph metar bez Ph metra" i reko da pokusam jer mi se cinilo da ih Ph malo zeza. Videcu da odokativno resavam Ph vrednost jer nemam Ph metar
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Jasno je da je zbog vlage, koliko god ti cjedio to makni,krpu rucnik objesis na nesto ,neku kuku,stavis neku posudu vodom da krpa na pola viri,moze mali vent puhat u to,mokru krpu na panel sa strujom::nono:: ,bez ljutnje
 

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Ja imam i smoke alarm iznad boxa, a pobrinuo sam se za svaku najmanju zicicu da je 100% sigurna i da nista nemoze past i povuc ovo ono...
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@BrodićFut vidjeti ćeš ti još svašta, od gnjojenja mokraćom do flušanja solnom kiselinom

Videcu da odokativno resavam Ph vrednost jer nemam Ph metar
nemoj ako boga znaš, ne ispravljaj ništa dok ne znaš polazne vrijednosti, niski ph je isto njesra kao i visoki, korijen ne može preuzeti hranu iz zemlje i eto ti derneka finog

ps
mango ti već traži veću posudu i više vode, sukulentićima je i ovo previše......
 

BrodićFut

Aktivan Član
07.03.2016
41
279
53
56
@jopezg resicemo nekako ;)
@.i. kod mene nece biti mokrace a ni HCl.
Videcemo na dalje kako ide, zalevacu bez stelovanja Ph vrednosti pa ako nesto pokaze da joj ne prija preduzecemo nesto.
Mislim da je mandarina ako se secam, ona je slucajno zavrsila pod zemljom kao i ovi mali sukulentici ( kod nas cuvar kuce ) su pokusaj ukorenjavanja. Izbacicu ih da ne bodu oci i budu oni u prvom planu a ne moje mezimice :gled:
@Himalaya Gold dali mozes i da li si volja n pre svega da mi budes mentor? Ne znam kako u mentorskom kutku da te pitam. Izvini ako sam pogresno uradio ne znam bas najbolje kako se koristi sajt sem za razgledanje :kafa:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and jopezg

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
zalevacu bez stelovanja Ph
samo polako s vodom da ih ne podaviš, to je najčešća greška koju je u početku teško prepoznati i tu kreće 90% problema.
kod mene nece biti mokrace a ni HCl.
normalno da neće nisi bedast

kod nas cuvar kuce
i kod mene isto, ne bodu oči, neka je veselo u boxu, brate znaš di i kako rastu, lakše ti se ukorijene ako samo par listića otkineš i pobacaš ih po vlažnoj zemlji, slikam ti ako hoćeš imam ih masu na balkonu
prevarilo me na prvu, sad kad veliš odma mi list više na citrus neki vuče....:razvaljen:: presadi ju u bar 2-2,5 L posudu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
sretno kolega, strpljivo i pazljivo, masna hedovina ce doci!
ako tvoja gnojiva imaju odredjeni pH, onda je dovoljno pomijesati gnojiva sa vodom i pH ce se stabilizirat, ne treba se zamarat stelovanjem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
video sam post "Ph metar bez Ph metra" i reko da pokusam jer mi se cinilo da ih Ph malo zeza. Videcu da odokativno resavam Ph vrednost jer nemam Ph metar
Ja sam se bas iznenadio pre neki dan kad sam merio ph cesmovace. U roku od 24h iz slavine je izlazila voda sa ph vrednoscu od 7,2 pa cak do 8,1 sto je ozbiljna razlika. Tako da "ph metar bez ph metra" je praktican samo ako znas da ti je ph cesmovace konstantan, a to ne mozes da znas bez meraca :)