2x Red Poison from Sweet Seeds, HPS 400W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
Bok ekipa! :cool23:

U box-u koji imam za sad se nalaze 3 Moby dick-a i jedna nepoznata (Lucky) [o njima vodim poseban dnevnik]. Otvaram novi dnevnik jer sam odlucio posaditi jos dvije nove biljčice pa da ne trpam sve u jedan dnevnik a i zato što mi se ovaj put u growanju pridružila cura. Ona zadnjih 6 mjeseci promatra kako growam pa smo odlučili ovaj put zasaditi 2 Red poison-a (automatika), svatko svog. Pa cemo vas u ovom dnevniku obaviještavati kako nam ide a cilj nam je dobiti sto crvenije i ljepse vrhice tako da ako netko ima iskustva kako dobiti sto crvenije hedove bilo bi super da objasni kako to postici :mario::


STRAIN INFO
  • 100% Autoflowering
  • Roditelji: Green poison i Hindu Kush
  • Indoor: 400-550gr/m2
  • Indoor Harvest: nakon 8 tjedana
  • Visina: 60-120cm

Strain Atributes.PNG
Strain Atributes_medical.PNG

Više informacija na:
1. https://www.leafly.com/hybrid/red-poison
2. http://en.seedfinder.eu/strain-info/Red_Poison_Auto/Sweet_Seeds/


SET UP

  • Veličina box-a: 2,5m x 1m x 2m
  • Svjetlo: 2x HPS 400W na cijeli box (6 biljaka)
  • Režim svjetla: 12/12 (drugačije ne može jer je Moby u cjetanju, bit će zadnjih 2,3 tjedna na 18/6)
  • Ventilacija:Ventilator za mješanje zraka (promjer 50cm) i ventilator za izvlačenje zraka (250m^3/h)
  • Tegle:
    • Red Poison 1. (moj): 19,6L
    • Red Poison 2. (curin): 26L
  • Zemlja:
    • Red Poison 1. (moj): Plantela
    • .Red Poison 2. (curin): Blumenerde
  • Dodatno:
    • Cvjetanje: Cvetal
    • Kao insekticid: Neem
    • Kao gnojivo: Melasa

RED POISON 1. (MOJ)

DAN 25.
Izašla je 2.12. Plan za moju biljcicu je bio topiranje ali nisam stigao jer su već krenule prve pistilice. Tako da sam ju odlucio pustit da raste i lagano radit LST na njoj. Do sad je bila zaljevana 3 puta sa po 1,5L vode. Za sada joj dobro ide. Evo par sličica da i sami vidite :banana123:


update1_RP1_1.jpg update1_RP1_2.jpg update1_RP1_3.jpg

RED POISON 2. (CURIN)


DAN 19.
Desio nam se peh sa jednom sjemenkom red poisona tako da je ova posađen par dana kasnije. Na svijet je provirila 8.12. i danas joj je 19. dan i super napreduje. Plan za ovu biljku je lagani LST. Do sada je zaljevana 2 puta. Prvi put sa 4L vode a drugi put sa 1,5L. Evo par slikica i od ove curke :banana123:


update1_RP2_1.jpg update1_RP2_6.jpg

To je to od nas za ovaj update. Javimo se uskoro :spliff::let::vozdra:
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
Sada bi ti dao pet lajkova za otvaranje dnevnika.Svaka cast:respect:
Nisam imao prilike probati Red poison..Malo mi je krivo sto od pocetka nece biti na "jacem" rezimu svijetlosti ali nije bed..
Hehe.. hvala, za to je vise zasluzna moja growerica :oops:
A i nama je isto krivo ali imamo jos jednu menkicu koja ce ic kad moby bude gotov tako da cemo vidjet razliku automata na rezimu 12/12 od pocetka i 18/6 od pocetka do kraja.

Dali namjeravas kroz cijeli grow melasu?
Ne, samo 2 puta. Planiram 1. put kroz 2 tjedna i 2. put 10 dana prije skidanja. Svaki put 2 velike zlice u 5L vode. Kosistis li ti melasu? Mi smo ju sad prvi puta kupili da isprobamo. Svaka dodatna informacija je dobrodosla ;):puuuh::
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Da koristim u kombinaciji sa Bio tabsima tako da tamo drugog,treceg tjedna vege ubacim,jednom u vec kasnijem cvijetanju i naravno na finalnom flushu.Vidi..melasu ubacim kada primjetim da tabsi nisu dovoljni,a to je u kasnijem cvijetanju pa bubnem melasu da nadoknadim ostale nutrijente.Iako tabsi i jesu dijelom melasa i vinasa ali cista melasa je ipak jaca..Bitno je ne pretjerati.Jedna cajna zlicica na litru mlake vode,dobro izmjesati da se otopi i to je to.Za jednu biljku:)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Sve 5,ali ajmo izbaciti growericu iz price ;) jer se protivi pravilniku foruma.
Znaci ti growas..jednina !! Mnozina se kaznjava !!
Growerica neka kuha kavu ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Joe1234

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Nek je sretno sa Crvenim u novoj godini ;)
Spusti temperaturu nocnu da dobiju doticnu boju flowera u slucaju da krenu cvjetati "normalnom" bojom :D
Vole šarene sorte plantellu bude ona to odradila rutinski,crveno i masno do kraja! ;)
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63

IZVANREDNI UPDATE!!



Bok ljudi. Ne pise vam vas kolega nego njegova bolja polovica pa cisto da znate hehe


Imam problem sa svojim red poisonom. Prije 3 dana listici su joj se okrenuli prema dolje i doljnji listići su lagano poceli zutjeti. Zemlja je bila dosta suha pa sam ju zalila sa 1,5L vode (do run off-a) ali to ocito nije bio problem jer se stanje nije popravilo nego su doljni listici jos vise zuti nego ranije. Sad kad ju pogledam primjecujem da su joj gornji listovi malo vise zeleni nego su bili prije 2 dana ali su doljni zuci. Ne znam sto joj ne pase ali pretpostavka je da joj ne pase zemlja. Zemlja je ujedino i jedina razlika u uvijetima koje imaju red poisoni. Ispod cu stavit slike da vidite kako to izgleda i molim vas recite mi sto mislite od cega je. Mislite li da je dobar potez promijeniti joj zemlju ili da probam nekako drugacije spasit svoju tuznu curicu? Plizz help..

update_2_RP2_1.jpg update_2_RP2_2.jpg update_2_RP2_3.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Pa ja bi reko na izgled da je problem u zaljevanju i nedostatku dušika,al pričekaj još koji iskusniji :djede:odgovor! Baš ti je krenula 2017.:( Nek je sa srećom!;)
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Sve 5,ali ajmo izbaciti growericu iz price ;) jer se protivi pravilniku foruma.
Znaci ti growas..jednina !! Mnozina se kaznjava !!
  • Nemojte pisati u množini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naše, smo... dobio od drugara...), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe. Ne prikazujte na forumu fotke tuđih biljaka već samo svojih. Ne postavljajte pitanja u ime "drugara" - iz pravilnika

    Brzo brzo po provjerenu zemlju i presaditi - https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/ , isto tako malo je sad prezalivena vidis po ovim listovima prema dolje kako idu al samo ti to presadi i biti će dobro

    edit.zanemari za zemlju
 
Poslednja izmena:

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
Sto mislis da sam u zaljvanju pogrijesila? Od kad sam ju presadila u veliku tegli (prije 2 tjedna) prvi put sam ju obilnije zalila sa 4L u tegli od 26L i onda ju nisam zaljevala oko 10 dana sve dok nije zemlja bila suha i tad sam ju zalila sa 1,5L do run off-a.. to je bilo na dan update-a. dan poslje je klonul.. to sam malo krivo napisala kod ovog izvanrednog update-a jer sam zabrijala da sam ju zaljevala poslje updata-a odnosno da u 1. nisam napisala da je zaljevana 2 puta.. prokopala sam joj jos malo zemlju po povrsini da ju prozracim ali ni to nije pomoglo.


I isprike svim članovima. Pratim vas redovno ali nisam htjela otvarati jos jedan racun s obzirom da su biljke u istom box-u a s obzirom da ja trebam pomoc htjela sam se osobno obratit citateljima. Od sad ce dnevnik bit pisan u jednini da ne krsimo pravilnik :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Pot od 26l...ako ga pravilno zalijevas moze progutati 10l vode ;) a da u podmetac ne iscuri ni kap.
Ti kazes da je procurilo nakon 1,5l vode!!
Zna zalijevanje biti problem.
Kolicina vode ovisi o velicini biljke ,a ne o velicini posude u kojoj se nalazi.
Mala biljka treba malo vode.Kada to shvatis onda je sve lakse.
Velika treba puno .....u cvjetanju jos vise :)bla bla
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Neznam kak možeš usipat u teglu od 26l 1,5 l vode i da procuri! Imam sad neku biljozu (pomiješale su mi se menke) u 25l i kod presađivanja u trenutni pot je bila zalivena sa 5l vode i nisam je zaljevo jedno 15 dana dok nije postala skroz lagana i do sad sam je uvijek zalijevo sa 5l s tim da nikad nije bila baš procurila u tanjurić,tek prošlo zaljevanje je popila 7l al je bilo procurilo tak da će sad do kraja pit 7l!Ja bi reko da nisi pričekala dovoljno da se osuši zemlja zagušio se korijen i nemre iz zemlje uzimat dušik i listovi poćnu žutit! Baš sad gledam u problemima tokom uzgoja i čine mi se isti simptomi!Al pričekaj još nekog da se javi od ovih veterana!

već se javio jedan od :djede:!

Edit:I meni je biljoza kod presađivanja bila 30 dana u vegetaciji u 12l zemlje!
 

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Neznam kak možeš usipat u teglu od 26l 1,5 l vode i da procuri!

I moguce je lauba,osobno u potove od 20l koje oduvijek koristim najcesce zalijem sa 2,3l vode i dole ne da procuri nego bas propiša,zalijevam polako u krug od kantuna do same stabljike u sredini,suhe nakon 3,4 dana,nikad pozutile i nikad problema sa zalijevanjem..sad mozda je i do potova i do pravilnosti zalijevanja kako je gore opa spomenio,dosta faktora ovisi u zalijevanju isto tako svako u ovom slucaju svako nadje svoj nacin koji mu odgovara :)
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Al izgleda da ga ona nije našla pa pokušavamo sa nekim vlastitim iskustvima doć do odgovarajućeg! ;)
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
@kappkillero187 na isti nacin zaljevam druge biljke i vec sa 1.5 l vode propisa da napuni tanjeuric i vec za 20 minuta sve povuce natrag.
Nego, vratimo se mi problemu. Uvjeren sam da je problem u zemlji.
Red poison je zaljevan kad je tegla bila ful lagana i zemlja ful suha. I nakon 1.5 l propisa i napuni tanjuric i treba joj 1 dan da povuce natrag, i samo odjednom je krenulo zucenje listova. E sad mislim da je presađivanje cak i veceras jer drugi Red poison je zasaden u Plantelinu zemlju i super napreduje (sto cu i objavit kasnije u redovnom updateu).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kappkillero187

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
REDOVNI UPDATE

Bok ljudi. Evo nas u drugom redovnom update-u. Uvijeti u box-u su ne promijenjeni od zadnji put. Pa evo po redu promjene za svaku biljcicu :)

RED POISON 1 (33. DAN)

Od zadnjeg puta zaljevana je jednom sa 1,5L vode i napravio sam LST. Za sad odlicno napreduje. Evo par slikica da i sami vidite.

update2_RP1_1.jpg update2_RP1_2.jpg

RED POISON 2 (27. DAN)

Kao sto ste mogli vidjet u izvanrednom update-u ovaj otrov bas i nije dobro. Ni sam ne znam sta napravit. Dosta se izduzila ali listov i dalje zute, polako prelazi i na listice kat iznad. Budem probao flushat i dat joj listala pa ako bude sta od nje dobro ako ne hebat ga. Slika ce bit u sljedecem redovnom update-u ako uspije prezivjeti.

To je to do sljedeceg update-a :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
REDOVNI UPDATE

Uvijeti u box-u promijenili su se. Temperatura je danju 28-30 stupnjeva dok je noću 19-21 stupnjeva. Zbog vremenskih uvijeta mi vlaga stvara problem jer je danju 50-60% a noću 70-80%.

RED POISON 1 (DAN 43.)

Od zadnjeg puta zaljevana je 2 puta. 1. puta sa 1,5L vode i melasom a 2. put sa 1,5L vode. Super napreduje. Cvjetici okrecu na tamnocrveno :gled:
Evo slikice pa sami procijenite :spliff:

update3_RP1_4.jpg update3_RP1_3.jpg update3_RP1_2.jpg update3_RP1_1.jpg

RED POISON 2 (DAN 37.)


Ova curka se bori vec neko vrijeme. Kao sto sam u zadnjem update-u spomenuo da cu ju flushat, to sam i napravio. Flushana je sa 50L vode. Nakon sta se ocijedila u zadnju litru sam dodao listala. Rezultat flushanja bio je vidljiv odmah drugi dan. Listici su prestali zutiti i narasla je 20-ak cm. Kako je krenula rast svinuo sam ju da ne ode previse u zrak. Na to je dobro reagirala i lagano napreduje ali i dalje jako sporo. Vidjet cemo sto ce na kraju od nje biti. Evo par slikica da vidite kako izgleda nakon 2 tjedna od izvanrednog update-a.


update3_RP2_4.jpg update3_RP2_3.jpg update3_RP2_2.jpg update3_RP2_1.jpg

I za kraj jedna slikica moje cijele đungle (zaboravio sam poslikat posebno otrove pa ce bit jedna posebna zajednicka u iducem uprade-u) :razvaljen::

update9_box.jpg

:vozdra::spliff:
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
REDOVNI UPDATE

Pozdrav vutroline i vutraši :joint2:
Evo došlo je i vrijeme za neki update, pa krenimo.
Temperatura:
Dan: 28-30 stupnjeva
Noć: 23 stupnjeva
Vlaga:
Dan: 45-50%
Noć: 55-60%
(Posudice s rižom dosta su smanjile vlagu. Trebalo bi to još ali ja sam i sa ovim vec zadovoljan :))

RED POISON 1 (51. DAN)
Od zadnjeg puta zaljevana je 2 puta. 1. put sa 1,5L vode i full doza cvetala a 2. put sa 1,5L vode. Kod prvog zaljevanja sam u runoff-u primjetio larve :eek: Gledam i ne vjerujem. Kad ono, one se kupaju i uzivaju na suncu. E reko necete razbojnici :udarac:
pa sam ih zasipo neemom. Kod drugog zaljevanja bilo ih je puno manje i nadam se da cu se rijesit gamadi do sljedeceg zaljevanja.
Sve u svemu, raste lijepo, vrhici se lagano debljaju i ne pokazuje da joj je lose. Da ne pricam previse, evo slika.


update4_RP1_3.jpg update4_RP1_2.jpg update4_RP1_1.jpg update4_RP1_4.jpg update4_RP1_5.jpg update4_RP1_6.jpg update4_RP1_7.jpg update4_RP1_8.jpg update4_RP1_9.jpg update4_RP1_10.jpg

RED POISON 2 (45. DAN)

Srednja zalost :bocni::
Ova mala svasta je prosla, ali nikako da krene normalno rasti. Drzim ju na zivotu zbog predivne boje vrha koji se pomalo "deblja". Ako nista drugo bit ce za koju finu frulicu :puuuh::
Evo i tog lijepog cvijeta ovog "otrovanog" otrova

update4_RP2_1.jpg update4_RP2_2.jpg

Do sljedeceg citanja budite zdravi, veseli i debeli :razvaljen::
 

danchyblazenko

Aktivan Član
15.08.2015
171
470
63
REDOVNI UPDATE

Helou groweri i growerke evo nas u jos jednom update-u :spliff:

Uvijeti u box-u:
Temperatura: DAN -> 28-30 stupnjeva / NOC-> 21-23 stupnjeva
Vlaga: DAN -> 40-50 % / NOC -> 55-60%


RED POISON 1 (62. DAN)

Od zadnjeg puta zaljevan je 2 puta. Jednom sa 2L vode i dozom cvetala a drugi put sa 2L vode. Raste bez problema pa sam joj savinuo jedan vrhic da vidim kako ce reagirati na cropanje pa da znam za ubuduce.

update5_RP1_1.jpg update5_RP1_2.jpg update5_RP1_3.jpg update5_RP1_5.jpg update5_RP1_6.jpg update5_RP1_7.jpg update5_RP1_8.jpg update5_RP1_9.jpg update5_RP1_10.jpg update5_RP1_11.jpg

RED POISON 2 (56. DAN)

Mali borac ne odustaje i lagano se grana. Proslih par puta zaljevan je cistom vodom jer sam vidio da mu odgovara a zadnji put je uz vodu dobio i melasu. Za sad dobro reagira na nju i ide pomalo.

update5_RP2_1.jpg update5_RP2_2.jpg update5_RP2_3.jpg update5_RP2_4.jpg update5_RP2_5.jpg

Eto to je to. Do sljedeceg :idea: ostanite:razvaljen::
:wave: