2x RQS White Widow - klonovi (250W MH/HPS) by 21 gram

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Nakon silnih muka i nevolja koje su me pratile u zadnjih godinu dana po pitanju growa, mislim da sam na dobrom putu da ipak nešto iščupam na kraju...
Spisak neuspešnih akcija je poveliki, ali se neću posebno osvrtati na to. Na kraju krajeva nisam se ovom hobiju ni pošteno posvetio, pa mi se to možda i obilo o glavu. Šteta samo što sam prošlog leta propustio sjajnu priliku da odradim neki outdoor jer je pitanje kada će mi se sledeći put pružiti prilka da toliko vremena provedem u prirodi...
No... nema vajde od kukanja.
Nakon semena žalfije, preko nekoliko propalih isklijalih fem semenki i uludo utrošenog auto semena, te neuspešnog isklijavanja više od 20 što brendiranih što random semenki... probaću sa klonovima!

Ne, nisam odmah prešao na "napredni nivo" bez da sam utvrdio osnove. Na ovo me je nužda naterala, ali u ovakvim situacijama pomoć prijatelja se ne odbija. Dakle, da ne bih kršio pravila, neka ostane na tome da je pijani Deda Mraz okasnio mesec dana i pošto sam bio dobar i vredan dečak u prošloj godini, doneo mi je dva klona White Widow-a.

Oprema je ista koja je korišćena i u mom prvom (i jedinom uspelom) pokušaju https://www.vutra.org/threads/2x-rqs-special-queen-1-250w-mh-hps-by-21-gram.14679/. Dakle, u pitanju je kupovni box 60x60x160 cm, sa dva ventilatora za izvlačenje vazduha i hlađenje boksa. Lampa je 250W. Zemlja Florabella žuta (u kojoj sam primetio dosta nekih sranja i iz koje mi je pre 10ak dana nikla travka umesto biljke). Dodao sam i kokos i perlit, s tim što sam zgruvao 25 litara zemlje sa 8 litara kokosa i 4 litre perlita. Nije baš 7:2:1, ali tu je negde.
Imam pH metar, praškove, tečnosti, kapi... Vent za mešanje vazduha je isti onaj veliki kalorifer. Mikroskop čeka u fioci. Aktivni ugalj takođe. Za đubrenje tu je Jungle Juice komplet.

Tu su i dva merača vlage (novi i stari) čije su se vrednosti razlikovale za 10%, pa nisam bio lenj da otkrijem koji od njih je u stvari ispravan. Malo sam guglao i na YT našao video koji objašnjava kao odrediti da li je higrometar ispravan. Da skratim priču... U zatvorenu plastičnu posudu nebitne zapremine (kao one za hranu ili sl) ubaciti malu rakijsku čašicu u koju smo do pola nasuli so. Preko te soli naliti vodu, ali ne previše, taman toliko da je so upije, a da ne ostane vode preko. Ako ima viška vode, samo odliti. Ubaciti u istu posudu i higrometar ili njih više, zatvoriti posudu i ostaviti 24h. Otvoriti. Vlaga u posudi biće 75%, ako je više ili manje od toga onda nešto ne valja. Elem, meni je novi merač pokazao 75%, a stari 65%, tako da od sad koristim samo novi. :)

Znam da strejn nije posebno atraktivan i da već svi znaju sve o WW, ali evo nekih zvaničnih podataka sa njihovog sajta:
  • THC: 19%
  • CBD: Medium
  • Yield Indoor : 450 - 500 gr/m2
  • Height Indoor: 60 - 100 cm
  • Flowering: 8 - 9 weeks
  • Type: Sativa 50% Indica 50%
  • Effect: Extremely stoned

A sad dnevnik...
Kao što rekoh, Deda Mraz je klonove doneo u petak 03.02. Sutradan su odmah prebačeni u veće saksije i zaliveni.
07.02. biljke su opet malo zalivene (ovog puta sa vodom čiji je pH regulisan na 6,5), a predveče i nategnute vezicama. Jedna je ranije i topirana, a druga mislim da nije, a tako će verovatno i ostati.

Lampa je na 30ak cm od vrhova (biće spuštena u narednih dan-dva), temperatura je oko 26-27 stepeni, vlaga između 40 i 45%. Probaću vlagu još da podignem pomoću mokrih krpa i sl. ali mislim da se neću previše nervirati, jer mi se čini da će preživeti i ovako. Kad su lampe pogašene vlaga ide i do 75%, a temp pada do 19 stepeni, ali ne niže od toga, što je ok, rekao bih.

Plan je da ih držim u vegetaciji do početka marta, a onda da prebacujem na cvetanje, kako bi glavni deo posla (uključujući i 7-10 dana sušenja) bio gotov u maju. Nadam se da me neće neprijatno iznenaditi nekim tromesečnim cvetanjem.

Nisam stigao da pregledam dnevnike ljudi koji su gajili ovaj strejn (jer ga prvobitno ni sam nisam planirao), a teško da ću pored 12h posla svaki dan uopšte i stići da ih pregledam... tako da će mi svaki savet dobro doći.

Evo za kraj i nekoliko fotki napravljenih pod uključenom lampom, nečim što nije foto-aparat:
2017_0209_155245_001.JPG 2017_0209_155253_002.JPG 2017_0209_155310_003.JPG

Hera je ova levo (topirana) i ona je malo slabija, sa pomalo požutelim listovima. Verovatno je razgrabila sve što je imala iz prethodne male saksije, a Gaja je ova desno što malo bolje izgleda. Imena su dobila juče. :)
Za sva pitanja, tu sam (bar jednom dnevno na 15 minuta), a vi nemojte štedeti sugestije. ;)
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Kad sam pročitao naslov ponadao sam se da će to bit od početka (priprema, uzimanja reznica i sl), kad ono šipak, u svakom slučaju
SRETNO do kraja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Kad sam pročitao naslov ponadao sam se da će to bit od početka (priprema, uzimanja reznica i sl), kad ono šipak, u svakom slučaju
:D Pa morao sam to da stavim u naslov da bih primamio naivčine da bace pogled ovde...:p Pored svih tih novih sorti koga još zanima dnavnik White Widow-a.:(
Hvala na lepim željama, biće valjda nešto od ovoga...:)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Dobra sorta, veliki prinos, svoje sam iz neznanja na žalost kurio na kraju lampom pa kvalitetu nisam postigao ali danas bi drugačije, 200g pod 250w usprkos prejakom osvjetljenju.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sretan grow pre svega,ja eto nisam jos radio WW nikad da stigne na red, tako
da cu tvoj dnevnik ispratiti jer i ja radim sa 250w osvetljenjem...:popcorn:::rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Danas su obe zalivene. Baš su fino ožednile. Prvo sam ih zalio sa po čašom vode sa jako malo đubriva (po 1ml Jungle Juice Grow-a), ali neposredno uz stabljiku, računajući da je ono žutilo verovatno nastalo usled nedostatka azota iscrpljenog iz stare zemlje. Ostatak sam zalio običnom vodom (pH=6,1), međutim kako sam skrkao previše vode, morao sam iz tacni da odlivam. Pade mi na pamet da, kad mi je već pH metar pri ruci, izmerim pH runoff-a te to i učinih, kad ono... 5,3!:eek: Otkud sad to?! pH metar je kalibrisan nedavno. Zemlja je normalna Florabela žuta, zalivena ranije samo malo sa običnom odstajalom česmovačom (pH nešto manji od 8). Otkud tolika kiselost sad?
Nije valjda da ću morati flush već sad na početku? To tako smaaaaara... Uhhh...:objesen:

Inače, obe udovice fino napreduju. Izbijaju novi listići i sve tako... Gaja izgleda bolje, ali se zato na Heri vidi veći napredak. Lampu sam spustio na 20ak cm. Temperatura je ok, vlaga manja no što bi trebalo, ali ništa kritično.

Evo i bednih fotki, bez svetla:
2017_0213_173056_002.JPG 2017_0213_173101_003.JPG 2017_0213_173107_004.JPG 2017_0213_173117_005.JPG
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Isti šok sam i ja imao kada sam prvi put provjeravao run-off , a davao sam im vodu striktno sa pH 6.7. :whato:: Usput, pH vode od 6.1 je već od sebe na donjoj granici..
Pa vjerovatno ti je pH zemlje nizak, a u kombinaciji sa vodom koja je malkice bazična moglo bi to da bude dobro i bez korekcija. Ali opet, ne znam šta tvoje gnojivo radi pH-u...
Ja u svom trenutnom growu po prvi put ne korigujem pH vode ni u fazi vegetacije i sve je prošlo kao po loju... :razvaljen::
Sretno, kao što reče @hazeri, Udovica je evergreen i nikada ne izlazi iz mode... :thumb:
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
U kom su ono danu kazes...;):spliff:
E pa ne znam šta bih ti rekao... Zato ni ne pišem koji je dan vegetacije. Ja računam da su od sredine januara, al' možda su i ranije skinuti na "majke"... Nisam pitao, samo sam ih oberučke prihvatio. :D

@irieman Hvala drug!:thumb: Taj odgovor mi je trebao. Sad se malo umirih. Inače, iz saksija se ocedilo još malo vode, pa sam juče opet izmerio taj pH i ovog puta je 6,0 što je već dosta bolje.
Ne bih se toliko ni tripovao da Hera već ionako nije pomalo žućkasta, pa joj samo još fali neki pH lock sad na početku...

Evo još par fotkica, pre današnjeg dodatnog zatezanja:
WP_20170214_001.jpg WP_20170214_002.jpg WP_20170214_003.jpg
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Evo novog apdejta:

Gospođe jako fino napreduju. Lisna masa se nagomilala, ne deluje kao da im išta fali. Zemlja je malo suvlja, pa ću ih zaliti sutra-prekosutra, nek' dobro ožedne...

Cenim da će gospođe ostati prilično niske. Rekao bih da su trenutno na oko 25cm visine, ako se još malo razrastu pre prebacivanja na 12/12, pa onda nek' odu i duplo (mada čisto sumnjam)... sve to ne verujem da će ići preko 60cm. Grmoliki fenotip, dakle... Malo sam danas lampu udaljio (na nekih 30ak cm), ne bi li ih potakao da se malo izduže u visinu.

CT je sav prljav iznutra, iako sam staklo čistio pre growa. Sačekaću još 7 dana, pa kad budem menjao lampu, tad ću i to da očistim, sad me stvarno mrzi, a i nemam vremena. Biće tad prilika i da se DIY filter nabudži. Za sad sam pripremio gel sa aromom eukaliptusa. Ubija!:thumb:

Vlaga je niska (oko 35, a kad su lampe pogašene i do 80), to malo smara... Temperatura je ok, mada sad kako je otoplilo ode i boksu na 30.

Evo i fotki, prvo Hera, pa onda Gaja:
2017_0223_173139_001.JPG 2017_0223_173158_002.JPG 2017_0223_173228_003.JPG 2017_0223_173243_004.JPG

Jbg, fotke su sranje... znam. Nemam aparat, nemam smartfon... bednik.:(
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Konačno je stigao fotoaparat, pa je red da se objavi i novi apdejt. Gospođe fino napreduju. Gaja je malo jača i veća, ali i Hera izgleda zdravo.

Zalivene se 24.02. običnom vodom (po 3 litre, pH=6,9, pH u tacni 5,9).

Na režim 12/12 prebačene 01.03.

Zalivene 02.03. opet sa po 3 litre vode sa pola doze đubriva preporučenog za fazu "transition to bloom", što će reći sa po 132ml/l bloom, grow i micro kompleksa. Mogle su još malo vode popiti, ali sam bio u žurbi.

Pazi da ne krenu u toksičnost,nekako mi pre tamno djeluju
Danas kad sam ih izneo van boksa i meni deluju potamno, ali mislim da je to u granicama normale. Nisam đubrivo dodavao do pre neki dan, moguće je da je do usranih fotki. Evo dole ispod novih pa procenite. Sledeće zalivanje ide svakako sa čistom vodom.
Uskoro ću ih privezati za konstrukciju i razmaći grane da bolje primaju svetlost, treba ih pripremiti za cvetanje.

Montirao sam DIY filter i odlično radi - mirisa bez. :)

Jedan vent mi se pokvario i delimično istopio! Ne znam šta se prvo desilo, oštećenje od toplote, pa kvar ili obrnuto... u svakom slučaju morao sam da kupim novi vent, a da ne bih rizikovao sa novim topljenjem, iskoristio sam kućište od starog venta i umetnuo ga između novog i lampe, tako da sad imam dugačku cev u boksu i sve to jedva staje po dijagonali.
Zbog HPS-a temperatura je veća (oko 31-32), a ne mogu da ostavim prozor otvoren da ih ne bih previše ohladio za ta prva dva sata dok nisam tu pre nego što počne lampa da radi... Moraću nešto da smislim, pre nego što ih spržim.

Planiram da odradim lollipop, ali to će sačekati bar još 10ak dana.

Evo i fotki:
GAJA
DSC01284.JPG DSC01283.JPG

HERA
DSC01286.JPG DSC01287.JPG DSC01288.JPG

Obe zajedno pod HPS-om (Gaja je ova bliža):
DSC01282.JPG

Obe zajedno bez lampe, posle rotacije (Hera je bliža):
DSC01289.JPG DSC01290.JPG

Toliko za sad... Odoh da spavam, ubi ova treća smena...:objesen: