2x RQS White Widow - klonovi (250W MH/HPS) by 21 gram

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ma malo su tamne na zadnjoj slici!:lol: Izgleda da me pljuga bila zeznula:razvaljen:: sad mi izgledaj ok! Sorry na halovima!:zvezda::;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
1. dan cvetanja!
Računaću da na današnji dan, praznik žena (koji btw svim damama čestitam), ove moje dve gospođe krenule u cvetanje. Pokušao sam da napravim neke dobre fotke ne bi li se videli ženski začeci cvetova, al' nešto nisam siguran da se to vidi...
Saksije su dobile novi raspored, grane su malo razmaknute i fiksirane za zidove... Probaću da ih ne vadim iz boksa sve do flusha, ali videćemo... Možda će za potrebe lolipopa morati napolje.
Obe biljke izgledaju dobro, Gaja je očigledno veća, ali to ne znači da će na kraju i urod biti veći (u šta sam se uverio na svom prvom growu).
Pre dva dana su dobile po 3,5 litra obične vode, pH tek malo snižen, na 7,4, sa namerom da se malo podigne pH runoff-a (koji na kraju nisam ni izmerio:razvaljen::).
Sledeće zalivanje ide sa pola doze đubriva i onda ću na smenu sa čistom vodom, polako povećavam... :)
Temperatura je malo viša nego što bih voleo da bude, ali sam lampu malo podigao, a i vrhove rastegao, tako da cenim da neće biti problema. Vlaga je oko 40-45%. Filter šljaka kao satić, ništa se ne oseća. :)
DSC01295.JPG DSC01296.JPG
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
4. dan cvetanja

Nisam bio dva dana na gajbi i već su se opasno primakle lampi! :)
Temperatura ide i do 33, a "noću" padne na 19, ali za sad ne deluje kao da im smeta. Vlaga od 33 do 88, široko...
@bigeskalibur Rekao bih da je strech još u toku, pa ću sačekati da vidim koliko će i kako popuniti boks. Sutra ujutru ću ih pre nego što se lampe pogase, malo rastegnuti, verovatno i zaliti, pa ću sačekati još koji dan i onda... cap-cap!:makaze:

Evo i par foki:

DSC01306.JPG DSC01307.JPG DSC01309.JPG DSC01312.JPG
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Da, da... dobro veliš, nisam svoju konstrukciju prikazao.
Filter je najobičnija cev prečnika 120mm, preko koje je sa jedne strane navučena najlon čarapa, a preko toga neka plastična mrežica. Sve fiksirano vezicama i lepljivom trakom. Nasuto oko 5cm aktivnog uglja prethodno ispranog u vodi. Čarapu zavezao i sa druge strane da mi sitno trunje ne sjebe vent (što mi se prošle godine desilo). Vent nabio odozgo u plastično proširenje (125mm) od iste cevi samo odrezano i okrenuto naopako (ako si ovo razumeo svaka čast! :D). Sve opet zalepljeno i fiksirano. Ništa se ne oseća. Dva venta rade na istoj cevi, jedan na početku ispred lampe i ovaj drugi na kraju.
Evo fotki (spolja i iznutra):
DSC01313.JPG DSC01314.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
7. dan cvetanja

Strechanje u toku! Rastu, popunjavaju boks... Rešio sam da ih sutra ošišam malo. Ima dosta grančica koje se neće probiti do svetla kako treba. Ima i nekih malih koje će naći svoje mesto, ali ne znam ni njih da li da ostavljam jer tu neće biti bogzna kakvih cvetova... Možda je bolje da sve lepo očistim, a ovo što ostane nek' se deblja. Nisam iskusan, saveti su dobrodošli. :)

Inače, u nedelju su i zalivene sa full dozom, po Jungle Juice tablici. pH runoff-a 6,4, sve se vratilo u normalu, peglam dalje...

Evo fotki:
DSC01316.JPG DSC01317.JPG DSC01318.JPG DSC01319.JPG
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
@predragvuk : Vlaga je sad ok, a temperatura je već posebna priča... Kako radijatori slabo nešto greju preko dana, padne na 21 stepen na gajbi, a u boksu i do 17, tako da sam počeo da se dogrevam klima uređajem, da bar pokušam da podignem tu minimalnu na 20ak stepeni. Valjda neće od tih oscilacija, ne daj Bože, pohermiti...

9. dan cvetanja (ono juče je zapravo bio osmi! :D)

Upravo sam odradio lolipop! Moguće da sam se malo zaneo... Tj. sa Herom sam se sigurno zaneo.:fuck: Biljne mase i dalje ima dosta, al' se malo brinem kako će podneti toliku defolijaciju. Čak sam i neke grančice poštedeo sa idejom da će možda ipak biti nešto od njih, mada kad sam ih vratio u boks, kontam da sam i njih mogao da capnem, samo ne znam šta bi onda ostalo.:) Jutros sam im i dan produžio za 45 minuta, mada mislim da im je to sad najmanji problem. Sad kreće paranoja od bananica...

Evo fotki, pa procenite...
Hera pre: DSC01325.JPG Hera posle: DSC01326.JPG

Gaja pre: DSC01327.JPG Gaja posle: DSC01328.JPG

I na kraju zajedno u boksu, posle operacije: DSC01330.JPG DSC01331.JPG DSC01332.JPG
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pokazace vreme mada mislim da je to ok i nema beda za hermice.Ja sam inace poceo da praktikujem vec poslednjih par grovowa da recimo kad radim lolipop taj dan prehranim biozicu sa rootom i bloom i onda kad se upali svetlo uradim lolipop.Mada moram reci da mi je u zadnjem grovu limun kush od femali seeds pohermio posle lol.popa a imao sam i purpul pored nega i njoj nista ,pa sam zakljucio gledajuci i druge dnevnike gde je recimo Stipe skoro isto radio LK isto mu je pohermio cinime se ali to je izgleda do strajna.Mislim da ce ovo kod tebe biti ok...:popcorn:::thumb:;)
 
24.05.2015
45
27
18
nije lose uradjeno ostavi ih tako nemoj vise da im dajes povoda da od stresa postanu hemi vec imas dovoljno problema sa temperaturom ako ponovo skines jos koji list imas stvarno velike sanse da dobijes hemice ili u najmanju ruku bitno usporis razvoj biljke jer ce te i onako ovo sto si uradio kostati bar nedelju dana vise nego sto bi trebalo do kraja cvetanja sobzirom da ti uslovi nisu bas sjajni, daj im malo vremena i videces da ce za par dana da krenu dalje sa rastom i cvetanjem, proveravaj redovno PH
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
17. dan cvetanja

Danas su primile po 3 litra vode sa full dozom đubriva, a pre 6 dana po 4,5 litre čiste vode. Ovo me je malo zbunilo, ali dešavaju se ponekad neobjašnjive stvari. Možda zemlja nije bila baš, baš suva... Kako god, za sad deluju zadovoljno.

Pojavilo se žutilo po vrhovima i obodu gornjih listova, uglavnom ispod same lampe, tako da sam posumnjao na light burn. Temperatura je zadnjih nedelja išla prilično visoko, a i lampa je u par navrata bila na oko 20cm.

Sada je to izregulisano. Lampa je opet malo podignuta, a problem sa temperaturom je morao nekako biti rešen, a kako nisam želeo da dajem još 10 evra na ono sranje od ventilatora (toliko sam para potrošio na te buđave ventove, da sam do sad mogao uzeti neku profi turbinu) morao sam da smislim nešto drugo... Na kraju se setih da u kupatilu imam isti takav vent, tako da sam ga razmontirao i ubacio da izvlači vazduh 24h dnevno iz boksa. Na ovaj vent nije prikačen filter (to ću ovih dana napraviti, ne oseća se previše miris). Temperatura se smanjila, minimalne temp su se povećale zbog lepog vremena, tako da su te oscilacije sada znatno manje.

Moguće da problem sa listovima i nije light burn, već neki nedostatak elemenata, ali sad već polako ulazim u jači ritam đubrenja, pa će to biti regulisano...

Evo fotki na kojima možete videti stanje u boksu. Jaja za sad ne vidim, izgleda da su fino podnele čerupanje. :)

DSC01334.JPG DSC01335.JPG DSC01337.JPG DSC01338.JPG DSC01339.JPG DSC01340.JPG DSC01341.JPG DSC01342.JPG DSC01343.JPG DSC01346.JPG DSC01347.JPG DSC01349.JPG
 
24.05.2015
45
27
18
stvar je u tome da ih zalijes jedom nedeljno sa kolicinom koju ce potrositi za nedelju dana, hocu da kazem da je pravilnije da dobiju klopu svakih sedam dana jer se tako isprave eventualni nedostaci i cesce promeni voda i hrana u saksiji tabele za prehranu su uvek podeljene po nedeljama i fazi u kojoj je biljka i to bi trebalo da pratis ako hoces da izbegnes eventualne probleme ADV nutrients je dobra prehrana ispostuj tabelu i to je to. Overdrive ce ti dobro doci u zadnjih dve - tri nedelje a ne sada jer ce naterati biljku da ubrza proces zrenja a tebi su cvetovi jos u razvoju dodaj ga u zadnje tri nedelje da zatvori ciklus sazrevanja cvetova i popravi prinos i kvalitet
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
25. dan cvetanja!

Juče su zalivene sa po 3 litre čiste vode i sa po 1,5 litre "začinjene" vode što mi je ostalo od prošlog zalivanja. Primetio sam žutilo i na donjim listovima koje bih pripisao nedostatku azota, pa sam rešio da malo pojačam... Videću kako će Hera i Gaja reagovati, pa ću dalje u skladu sa tim. S obzirom da pet dana nisam privirio u boks, meni ovo izgleda super. :)

Temperatura i vlaga su ok. Cvetići rastu, jutros sam počupkao one dole što rastu pri dnu stabljike. Uklonio sam suve listove i manje-više to sve ide svojim tokom.

Na fotkama možete videti kako sve to izgleda (na drugoj slici je pomenuto žutilo):
DSC01357.JPG DSC01359.JPG DSC01360.JPG DSC01361.JPG

I jedna veća fotka:
DSC01363.JPG
 

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Guzva ali lijepa gizva :) sretno do kraja :thumb: Tu i tamo koj zuti list nista strasno baci oko na moj dnevnik da vidis kaj je zuto lisce hahahaah :D Samo pozitivno brate nista nije nerjesivo:rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 21 gram