2x200 clf dual elektrox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2010
33
3
0
46
povodom dana zena stavio sam 4.fem.sjemena proklijala u zemlju.ali prije toga:
BOX:60x90x180,2x100mm aksijalni ventilatori,jedan dole da unosi friski zrak,a jedan gore da izvlaci topli zrak
unutra trenutno 2 mala ventilatora od kompa da malo mjesaju.
SVIJETLO:2x200w elektrox dual,svaka 2700/6500k
ZEMLJA:composana za ruze(nista mjesano,samo drenaza u posude i to je to)
SJEME:fem.3x ww,1x lemon skunk,
POSUDE:5L-WW,3L-WW,3L-L.S.,CASICA OD JOGURTA-WW,BILJKE SE NEPRESAĐUJU,osim ove u casici od jogurta
REZIM SVIJETLA:18/6,cim biljke idu odmah na 12/12.(18/6 je zato jer imaju vec tri problematicne biljke od 20 dana unutra al onjima dr.p.)
GNOJIVO:u pripremi-super vit,hesi bloom i fosfor plus isto hesi.mada mislim da nece trebati skoro gnojiti posto bi zemlja trebala biti kvalitetna,vidit cemo
VODA:iz bunara nije mjeren ph,al mislim da bi trebalo biti oko 7,bunar je zidan ciglom
-jos samo da kazem da je box cijeli oblozen reflek.bijelo-crnim najlonom(85% refleksija svijetla).

CILJ OVOG SVEGA je dobiti nesto dima do kraja petog mjeseca(pa makar i za jednu topcinu)i normalno skupiti neko iskustvo posto se radi o skidanju junfa,tj,1.GROW
-cim izvire glavu bit ce i slika,posto je box vec u pogonu neko vrijeme mogu odmah reci da je temperatura preko dana 22-25,noc pada do 18,vlaga je preko dana oko 50-55,noc-do 80
-evo i box,mada je sada skroz druga slika u njemu,al te slike ce kao sto vec rekoh kad izađu nove glave,dotada pozrav(dan dva,tri)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
:clap:
Evo napokon netko sa teoretskim znanjem!
Več sam puko od novih "upomoć" tema
:signs046:
Lampe si preko neta rješio?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sa clf-om obavezno lst i to zatrezanje dokle god moze pa ako moze i u ravan saksije tako ces najbolje proci ,,, a i biljkama ce jednaka kolicina svetla mnogo pomoci. sa tim dobijas ravnomerno razbacivanje svetla po svim vrhovima i granama i listovima kako vec a i lampe ces moci stalno da drziz 5cm od svih delova biljk,e zato baci se na posao rastezanja biljaka...

savet: kad ti ostale biljke niknu ostavi ih bar 20 dana u vege posto neces nista uraditi ako ih prebacis na 12/12 i tako ce one da cvetaju kad se popune koliko im odgovara i naravno sa njimalst odradi ...

inace prelepo je to ,, i probaj razmisljati o hps, mislim da imas idealne uslove pozdrav sve 5
 
08.02.2010
33
3
0
46

-ovako to sada izgleda;lijevo-23 dan,desno-iznikle sinoc,3 jos imaju kapu od sjemenke na glavi ,necu im to dirati neka ih same odbace,neznam jel jos rano da im stavljam glinene kuglice oko njih,ili da ih pustim malo jos po tom pitanju,dok odbace sljemove sa glave planiram ww-5l posuda zaliti sa 100ml(1dl)vode i ostaviti tri dana bez vode,nadam se da nije predugo,ove od 3l zaliti sa 50 ml i isto tako tek treci dan zaliti i to veceras pred spavanje,do sada sam samo spricao da povrsina bude vlazna.
--hm!! -lemon skunk,listovi u banani jucer izmjerio ph zemlje kaze 6,8-znaci odmah je i isprana zemlja kad je islo 2,5l vode na 1l zemlje,tako sam informiran nadam se da je to tako uredu,od gnojiva imam super vit,hesi bloom,ifosfor plus isto hesi,jel im mozda vrijeme za doping,jel moze netko sa iskustvom hesija malo da prokomentira.

-ovo je ww isti problemi,MRZIM ŽUTO U SVAKOM SMISLU, ovo dole ito ww isti problemcici,negdje mi se potkrala neka greskica,bila je voda odstojala sa pipe 2,3,4 dana najvise,nisam uvijek gledao ph,sad ce dobiti snjega topljenog,napunit cu kantu dvije posto ga sad opet ima,
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ok je to ... dosta su ljudi sa limunom imali problema oovde na forumu tj. vieo sam da imaju sa zutililom problema .. nebi ti to mogao reci sta je sa njim al siguran sam da ce se resiti to kad biljke odu na cvetanje ,,, probaj smanjiti zalivanje nije bitno kolicina vode koju si naveo nego probaj zalivati kad se zemlja osusi posto ona jos uvek ima vlage na dnu saksije :),

pohvale za lst, i sada stalno zatezi i igraj se sa njima da dobijes idealno rzvucenu biljku, tako ces i na kolicini dobiti:)
reci mi koliko imas lumena ukupno u boxu?

ajde javi onda kako napreduje za nekih sedem dana moje licno misljenje je da kad pocnes da prihranjujes i kad bacis na cvetanje, da ce se problem resiti ,,

procitaj malo o ph (podizanje, spustanje) mozes i njega regulisati :) podrav i samo hrabro :)
 
08.02.2010
33
3
0
46
hvala na pracenju i na savijetima,sto se tice lumena nemoj mi vjerovati ali mislim da je to 24000,dva puta po 2700/6500K sad koliko sam pratio te clf mislim da je jedna 12 000,nema nigdje na kutiji da pise lumen,a za ove oznake nisam siguran koliko bi to moglo imati lumena,ako se moze izvesti neka racunica iz toga,sta mislis za prehranu sa cime bi bilo najbolje poceti od ovoga sto imam hesija super vit bloom ifosfor,mislim da bi ok bilo poceti sa pola doze super vita kad bude iduce zaljevanje pa onda polako bloom itd...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemoj cak ni pola doze stavi za pocetak trecinu pa konbinuj gnojiva to ti je moj savet al nemoj ih mesati :)

i da one male nemoj da gnojis ni slucajno al verujem da si upucen samo napominjem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
08.02.2010
33
3
0
46
male ce se jos nacekati,za kemiju,a ove cu sa prvim zaljevanjem 1/3super vit za pocetak,onda malo vode pa poslje toga bloom jer ce vec biti na cvijetanju,vrijeme mi je na knap,danas su mi javili da 25.5.moram se javiti na posao (teren)nece me biti nekih 4 mj.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Pitanje iz radoznalosti:
Boks ti je idealan čak za 400w hps...
Što trošiš struju sa cfl-kama?
Nemoj se bojat hps-a! Nisu toliko strašne :p
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
e makni si te hydroton kuglice sa zemlje vjeruj mi ni ti do dobro zadržavaju vlagu bezpotrebno a to bi ti moglo uzrokovati žešce probleme . inace ma samo tako bravo bravo ako je ovo prvi grow samo tim putem nastavi i nećeš se razočarati .
Box ti je ok vidi se da "hoćeš želiš razmišljaš " pa pohvala od mene ! samo ako mogu dati jedan savjet probaj si naci kockaste a ne okrugle tegle jer sa okruglima gubiš na prostoru .
 
08.02.2010
33
3
0
46
#34 je napisao(la):
Pitanje iz radoznalosti:
Boks ti je idealan čak za 400w hps...
Što trošiš struju sa cfl-kama?
Nemoj se bojat hps-a! Nisu toliko strašne :p

za 10 mj.tek bi mogle hps kad bude krenio 2 grow,prije nemogu nikako,a mislim da je 400w previse(60x90xvisina 180),planiro sam neki 250 hps i mozda diamond reflektor,neznam jos nista tocno mozda do 10mj bude neka nova tehnika pa budu rasle pred televizorom kake filmove budu gledale tako ipucaju,malo sale,probat cemo prvi grow ovako,skupit nesto iskustva prije svega,a za drugi malo jos ulaganja i to je to idemo dalje,siroka je ovo znanost

Stoner je napisao(la):
e makni si te hydroton kuglice sa zemlje vjeruj mi ni ti do dobro zadržavaju vlagu bezpotrebno a to bi ti moglo uzrokovati žešce probleme . inace ma samo tako bravo bravo ako je ovo prvi grow samo tim putem nastavi i nećeš se razočarati .
Box ti je ok vidi se da "hoćeš želiš razmišljaš " pa pohvala od mene ! samo ako mogu dati jedan savjet probaj si naci kockaste a ne okrugle tegle jer sa okruglima gubiš na prostoru .

za drugi grow ce sigurno biti kockaste,trbalo je i ovaj al ih nije nigdje bilo,za kuglice cu te poslusati ,pratio sam tvoje radove i cijenim iskustvo i dobar rad,a i nekom logikom je mozda i bolje da se prije susi zemlja a isto tako i zaljeva,bitna je cirkulacija ako me razumijete
 
08.02.2010
33
3
0
46
13.3. mali INFO:biljke su vec drugi dan na rezimu 12-12,2 x ww i 1 x lemon s.stare 26 dana zalivene su sa pola doze super vit,prva gnojidba,vrijeme ce pokazati reakciju,nadam se dobru.inace na sve tri odraden lst,pustaju one grane ajme,,malo mi je sad frka za slikanje jer nemam sa cime a nezelim sa mobom stavit neke bezeveze nije to to,al potrudit cu se sto prije
-za tri ww i jedan lemon opet koji su sad 6.dan(vec)i na 12-12 od starta,tesko je bilo sta jos reci,ugalavnom temp. i vlaga su ok,mislim da sto se tice im uvijeta nemaju se sta buniti,trudim se stvarno max.nadam se da i ne previse iz cega bi mogle izlaziti greske
-napomena mala-male biljke nisu gnojene,da se nebi dizala panika
 
08.02.2010
33
3
0
46

SLIKA 1
Inace su sad tako pomjesane u boxu,mislim da tako dobivaju bolju svijetlost sve zajedno,male biljke nisu slikane posebno jel nema se jos sta vidjezi na njima,male su danas zalivene sa snjegom svakoj pomalo,
SLIKA 2
ww1,danas zaliven sa h2o2 hidrogen peroksid,iduce zaljevanje ide pola doze hesi bloom,stovrijedi i za druge dvije curice.
SLIKA 3
lemon skunk-nekako podvija listove nakon hranjenja super vitom,kao da mu je malo skodilo,takoder danas zaliven sa h2o2,mislim da ce mu biti dobro,vjerujem da ce preskociti H.Bloom i dobiti samo vode.
SLIKA 4
ww2 nekako kao da su stale sve u kompletnom razvju,mozda je to vezano sa promjenom rezima svijetla,ovo im je 4.dan 12-12.
svijetlo im je inace 8-10cm od vrhova,iznad reflektora je vent koji mjesa i odma je i muzika za cure posto od njega plesu lagano 24h,boca sa co2,se mijenja svakih 10 dana,temperatura i vlaga su do 26 dan vlaga 50-60,noc ispod 18-19 neide. vlaga do 75 zadnje vrijeme.eto toliko zasada,nadam se da ce to sve biti kako treba,
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
lepo .. i verujem da ce ti se trud isplatirtit ..

samo ti njih rastezi sto ih vise rastegnes vise vutre ce biti u to sam siguran iili sto vise uspes da ih zadrzis da budu manje to ce biti veci hedovi :)

pozdrav:)
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
svaka cast,tako to ide kad se neko informise pa krene u uzgoj,bit ce tu hedova,i jos da poslusas stonera za hps za sledeci grow i to bi bilo to,uglavnom sretno.......
 
08.02.2010
33
3
0
46
proslo je nekih tjedan dana od zadnjeg videnja pa evo malo novih vijesti:jogurt casa izbacena,biljka je dugo imala kapicu od sjemenke na glavi pa joj je to mozda naskodilo uglavnom nije se nikako razvila a nisam joj htjeo skidati kapicu bas da vidim reakciju,a mozda je i nesto dr.bilo u pitanju,
ww 3litre,stara 13 dana od pocetka na rezimu 12-12
ww 5litara posuda ista starost i rezim kao ww 3 lit.
e sad ove problematicne (nisu one nego ja,al nemojte nikom reci) stare 35 dana od toga 11 dana na 12-12,moram priznati da su biljke kroz sav svoj perid prolazile kroz stresove,kad bi pisao pola bila bi kjiga u tri nastavka,,razlog?=prvi grow,nestrpljenje,,uglavnom sad mislim da bi tebale kreniti u pravom smjeru posto su opet presadene mada su vec na cvijetanju pokusao sam to obaviti sa sto manje stresa.L.S je presaden iz 5 lit.posude u vrecu sa jedno 35lit.zemlje inace njene izvorne u kojoj je od pocetka,nema drenaze pa cemo morati dobro pripaziti sa zaljevanjem,ustvari i ima neke drenaze posto je korijen zahvatio sve kamencice od drenaze koje nisam htjeo skidati da nekompliciram oko korijena jos vise,ww 1 presaden u vrecu composane za ruze od 10 lit.ww 2 malo teze shvatljivo;5 lit composane u posudu i na to stavljena biljka kojoj je virio gornji dio zemlje (nije stala cijela u posudu ) koji je omotan sa crnim najlonom i pricvrscen,nepitajte nista sta kako zbog cega (takav je dim trenutno u diru,dim za radit *****rije).Biljke su bile gnojene sa pola doze hesi bloom,bile su malo u losem stanju koje se nije popravljalo ni neki peti dan od gnojenja,zato su i presadene,i nadam se sad oporavku kroz nekoliko dana,neplaniram ih gnojiti jos neko vrijeme posto bi sad trebale imati svjeze hrane,evo slika malo -lijevo 2 ls-a,jedna mlada a dr.malo starija,desno 2 ww-a
jedna grupna,svijetlo je podignuto za potrebe snimanja,inace je 8-10cm od vrhova
dvije desne su ww,lijevo LS koji je u najlosijem stanju,bit ce mu bolje,
-ls zvani kanđa,neznam sta mu bi,mislim da svijetlo ga nije spalilo,(mozda i je a da ja to neznam) od gnojiva takoder sumnjam jer je do sada gnojeno sa pola doze super vit. poslje h2o2 pa poslje toga pola doze hesi bloom sve to u razmaku od tjedan dana,toliko za sada ako ima pitanja slobodno ,o daljnjim akcijama svi vutroljupci biti ce obavijesteni,
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
super je to... polako sa gnojenjem kad su presadnjene sad si dobio nekoliko dana bez gnojenja... mozda caki dve nedelje..

e sad sto je najvaznije da ti ta sijalica ne moze pokriti sve biljke ,, ja bi ti savetovao da poradis na osvetljenju posto vidim da neces za sada hps uzimati ,onda bar kupi par stednuh pa ubaci jos unutra tamo gde je svetlo potrebno... i usresredi se na cvetanje a ja zelim sve najbolje i bez prblema samo guraj