2x400w mh + 2x400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
pozdrav svima evo i ja sam odlućio nakon šta sam pročito brdo toga na ovom forumu da si pokušam uzgoit nešto za zapalit.
otvaram dnevnik

znači svijetlo 2x400w mh za veg
2x400w hps cvatnja
zemlja tera magma
box 2 m2 oblozio emayil foliom
box je kod samog prozora pa kombiniram ventilatore i prozor
temp 25 stalno
sad sjeme -nabavio 10 kom domina blu iz slovenije koje su 8 proklijale .i jos sam dodo 10 domaje nek se nade kad ima mijesta znaci 18kom niknule rastu u vazama 0d 5 lit za sad pred cvatnju presađivanje u dublje,
biljke su u 11 danu veg i za sad ok izgledaju
svijetlo je oko 30 40 cm od biljki
naravno prvo mh igraju
što se tiče reflektora sam sam napravio od lima ,a imo sam sreču pa sam dobio od jednog prijatelja balaste i startere spojene več u svojim nekim limenim kutijama(kučištima).tako da nisam imo neke zajebancije što se tiče toga.platio samo 2 hps philips son t pia plus to jest kupio od janeza.
e sad dnevnik je otvoren jos samo da uslikam malo ,i da skuzim kako stavit slike pa se javim,
pozdrav
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
dobra fora ovo sa isparivacem mislim na onu *****riju sto mjenja boje meni to stoji pod nosom i nisam primjetio hvala na ideji.imam jedno pitanje kako drzis vlaznost pod kontrolom jer znam kada to cudo upalis voda isparava vrlo brzo?
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
gle nemam onaj fucking termometar ,za vegetaciju ga drzim upaljenog nom stop nek pari bitno da ima vlage ne mora bit točno 60 posto moze i više.a za cvijetanje moram sklepat taj termostat jer znamo da bi bilo ok 40 posto vlage.slobodno ti to kresni neka radi kod mene se pokazalo ok.
poz.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
gle, za mjerenje vlage ti treba higrometar, ali neznam odakle ti ideja da vlažnost može biti velika????...cannabis nije močvarna biljka, tako da joj previše vlage može škoditi, sve preko 75% nije dobro...za kišnih dana isključi to, jer u zraku ima preko 90% vlage i tada će ti u boxu vlaga biti nekih 60-ak%....nije mi baš jasno to kombiniranje prozora i ventova....šta, kao kad otvoriš prozor, isključiš ventove?????....inaće, cure ne izgledaju loše za sada, samo rokaj i sretno..
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
ok hvala na savijetu.hidrometar da moja greska. sto se tice prozora tu i tamo ga otvorim da ude malo svijezeg zraka a ventilator jedan velik sta vrti zrak je odma ispod prozora on radi stalno imam jos 3 od kompa dole na boxsu sklepana za ubacivanje zraka nek se nadu pa kombiniram,samo da napomenem da mi box nije zatvoren skroz pustio sam otvor veličine vrata neka izlazi topal zrak sam od sebe jer nisam stavio vent za isis.ok je za sad drzim temp 25 ,dok su mh, poslje kad promijenim na hps bit ce malo toplije ali ce biti vani hladnije pa se nadam da cu moci regulirat toplinu.
evo jedno pitanjce: sto se tiče vodikovog peroksida to jest hidrogena koliko često treba s tim zalit,i 3 posto to je 30 mililitara na 1 litru ako se ne varam molim odgovor ko se kuzi. sliko bi ja prozor i sve da se vidi ali mi nije bas sigurno. poz
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
hidrogen 3%tni mozes dodavat u vodu sa svakim zalijevanjem,
30 ml na litru mi izgleda malo too much ali nisam probao pa nemogu sad kategoricki tvrditi "to ne valja" i sl.
a iz mog iskustva, ja toliko (30 ml 3% tnog) stavim na 4 - 5 litara vode i vidim da im odgovara.
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
to care hvala.vido sam da se trši brzo bočica pa reko pretijerujem ,uplašio sam se da če mi trebat par litra toga.:eek:hno:
kupio 2 deci u apoteki neko njihovo pakiranje home made ,ne piše dali je čist ili da je 3postotnui.
a koliko često da zalim s tim
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
hidrogen koji si kupio je 100% a sada vidim da se pomalo i zbunjuje neko:)
hidrogena ide 3% što znaći 3ml na 1 litar vode i toje to
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
malo da se nadovezem...
hidrogen od 3% (pise ti na bocici,a ako je jaci onda srazmerno ka tome) ide u kolicini 2ml do 4ml na 1l vode. ako ti ne pise od kolko je,bolje ga nemoj koristiti...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Neko je cak uporedio biljke,i ova bez hidrogena je napredovala bolje...iako mislim da povremeno koriscenje godi biljci.

lepo biljcice napreduju...srecno