2x50W (30W) full spectrum COB na 220V

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Pošto su stigli novi full spectrum 50W COBovi na 220V, rešio sam da ih stavim u pogon.
Montirano na 50cm profil za gipsane zidove od 7cm širine.
Hlađenje odozgo, jednim PC kulerom - bez problema. Vazduh taman ide kroz "tunel" profila.
Modul se bez problema drži u ruci.
LED1.jpg


LED2.jpg LED3.jpg LED4.jpg LED15.jpg
Videćemo kako će se pokazati, trenutno one "sunčaju" moju blueberricu.
Mereno android LUX-metrom, deluje odlično... 15-25.0000 LUX na 15-20 cm.

EDIT: Mislim da se oko hlađenja LED-a malo previše diže frka. Na ovakvom modulu sam preko 10 dana držao 24/0 upaljeno 3x20W warm white COB-ova bez coolera i nikakav problem nisam imao.
Vidim da ljudi ove COBove montiraju na hladnjake kao za CPU... ma daj...
Da li neko očekuje da nešto što košta 6$ traje 5 godina :crazyd:
Kupiš kao "rezervne delove" par komada, i mirna glava. Sad je to zaista bezobrazno jeftino.
 
Poslednja izmena:
11.01.2017
65
100
18
Teorija se nebi slozila s tobom prijatelju ali ako ti to funkcionira, samo naprijed.
Volio bi vidit kvalitetu buda i gramazu ispod togao_O
"Modul se bez problema drži u ruci." znaci nije kao pečnica na 200°C? :p
 
11.01.2017
65
100
18
Inace je praksa da se cip montira na procesorski hladnjak direktno, sve drugo su malo veci gubitci u efikasnosti zbog vise temp sto si i sam spomenuo.
Aluminij ima dosta vecu vodljivost od cw profila hehe ali postujem dosjetljivost.
Moj prvi led panel je bio na stranici od pc kucista i ljepio sam cipove slikonom za fuge.... trajao je mj dana a nakon toga je samo ljepo svjetlio nisi mogao growat nista ispod toga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and jaksa8

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Inace je praksa da se cip montira na procesorski hladnjak direktno
"Praksa" je samo pravilo za one koji ne žele da eksperimentišu. Verovatno i Tesla delovao kao budala nekome ko nije želeo da sam proba.
Volio bi vidit kvalitetu buda i gramazu ispod togao_O
"Modul se bez problema drži u ruci." znaci nije kao pečnica na 200°C
Do 50C se stvari bez problema drže u ruci, na 60C više ne možeš (tj. možeš par sekundi).
Znači, ako se "bez problema drži u ruci", da je ispod ili oko 50C.
Proizvođač LED-a tvrdi da ukoliko se čip drži na 50C, traje 50.000 radnih sati - meni sasvim dovoljno.

A što se tiče efikasnosti mog panela sa kineskim LEDicama, imaš moje dnevnike...
 
11.01.2017
65
100
18
Japanci vode u LED tehnologiji trenutno (Citizen), Bridgelux (kinezi) nisu daleko.
Nikada nisam rekao nista protiv bilo kojeg naroda ili proizvodaca.
Slazem se za ovo eksperimentiranje.
Ja govorim iz pozicije na koju sam dosao sa mnogo eksperimentiranja i dijelim svoje znanje poput svih ovdje.
U krivu sam? U redu, prihvacam. Objasni mi gdje i sta sam krivo rekao.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
Caka je sto LED ne trpi mnogo visoke temperature , dolazi do raspada tog diodnog mosta na do 100c , jer tada je bas u centru jedno 150c minimum i onda ende
zato hlade