2xKush,2xHaze & 1xSuper Skunk, 400W MH/HPS prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.12.2012
3
6
0
37
Pozdrav za sve dobre ljude sa foruma. Pratim ovaj forum vec dugo,i zahvaljujuci vama sam se odlucio
da se upustim u gajenje drage nam biljkice. Pocetnik sam,prvi grow je u pitanju,ali dosta sam i citao,tako da nije bilo
potrebe da vam se obracam do sad (voleo bih da je tako i ostalo). Naime,sve je krenulo po propisu,ali sam naisao na
probleme i nadam se da cete mi vi pomoci da ih resim. Pa da krenemo :


Oprema :


Box dimenzija : 1x1x1.8 (SxDxV). Oblozen mylar folijom.
400W MH za vegetaciju, 400W HPS za cvetanje, prigusnica Philips 400W,Cool Tube φ150
Ventilator φ150,Aluflex crevo, Digitalni merač temperature i vlažnosti vazduha,tajmer.


Zemlja : Specifikaciju kacim za par dana,znam da je pogodna za mlade sadnice,sa dobrim NPK odnosom (2-1-1) i Ph=5.5-6. Spremljene saksije od 25L


Semenke : 2x Pure Kush (Green House Seeds) ; 2x Arjan`s Haze 3 (GHS) ; 1x Super Skunk Automatic (White Label Seeds)
Sve su feminizirane.


21.11. stavljene na klijanje (metoda papirne maramice/ubrusa), 22.12. proklijalo svih 5, 23.12. ubacene u case od 2dl
i prebacene u box sa MH 400w,na 45cm od CT-a,svetlo podeseno na tajmeru - 18h svetla i 6h mraka.

Prvobitno stanje boxa (improvizacija : ) -

25.11.


U boxu tad nije radio kucni/rotacioni ventilator da duva po biljkama,niti sam imao vent za ubacivanje vazduha u box.

Prvih 3,4 zalivanja je bila cesmovaca,posle toga kupljen PH merac i zalivano kisnicom sa regulisanim Ph od 5,5 do 6.

29.11.

01.12. Pojavljuju se neke kao algice na biljkama,listovi su spusteni.





2.12. Maksimalna temperatura 33c,minimalna 20c, u proseku se krece od 25 do 28c kada su upaljena,od 20-22c kada je mrak.
Vlaznost je oko 35% po danu i oko 50% po mraku.
Kush - Visina 5.5cm i 4.5cm,udaljen 50cm od CT-a ; Haze - Visina 5cm i 2,7cm udaljenost od CT-a 45cm. S.Skunk - Visina 3cm,
udaljenost od CT-a 47cm.
Krece usporen rast,i polako povijaju listove.


4.12. Kush - Visina 6.1cm i 5cm; Haze - Visina 5.5cm i 3cm, S.Skunk - Visina 4cm

06.12.

07.12.

8.12. Pojavljuju se flekice i savijaju se listovi na dole. Tad sam ubacio improvizovani ventilator od kompa da ubacuje vazduh i ukljucio rotacioni da duva unutar boxa i mesa vazduh. Skinuo auloflex crevo sa CT-a zbog nesto nize temperature,i postavio ga izmedju sijalice i biljki da izvlaci vazduh.

SKICA trenutna postava boxa.



09.12.

10.12. Nesto niza tempreatura,i vlaznost takodje,zbog novih ventova.
Haze PROBLEMI !
Kush PROBLEMI !


12.12. Kush - Visina 9cm i 8.5cm; Haze - Visina 9cm i 5cm; S.Skunk - Visina 5cm
Haze/Kush -
Sve :

13.12.


14.12.
Haze -
Kush -

Kao sto vidite,velike muke me muce. Zamolio bih vas za konkretne savete sta bi moglo da predstavlja problem,i na koji nacin da ga resim. Ja sam se potrudio da sto bolje objasnim probleme,izvinjavam se na eventualnim greskama,ipak je prvi grow u pitanju. Pozdrav ekipo,sve najbolje i hvala unapred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Pratim dnevnik, jako me zanima najvise zato jer i ja imam arjan haze 3, a jos niko ga nije vamo uzgajo.

Izgleda lose, nisam siguran sta je.
Gnojivo nabavi, vrlo moguce da im fali nesto.
I pol metra od biljki mi se cini dost visoko, mogo bi spustit na nekih 20tak cm.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Arjans haze 1 sam ja imao u proslom growu...jako je osjetljiv na ph.tako da obrati paznju na to i nekako izbaci kisnicu iz price jer se nije pokazala kao neko rjesenje ...prokuhaj vodu ostavi 48h........ prije upotrebe reguliuras ph.i to je to..kod tebe je ph problem...neznam koliko cesto zaljevas ali i to bi moglo biti.:(
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.156
233
Evo ti moje mišljenje,nikakvo gnojenje ne dolazi u obzir,zaboravi to dok se ne oporave jer ćeš ih dodatno još uništit,ovo nije mali problem ali moguće da se vrate koliko toliko u normalu..Po meni je ova zemlja katastrofa i sigurno je jedan od glavnih problema..Kupi kvalitetnu zemlju (terra magma ili composana) i presadi to u veće posude,naštimaj si ph vode (kupiš u zoo shopovima) i zaljevaj tek kad zemlja bude SKROZ suha,znači ne pretjeruj sa zaljevanjem,gurni prst u zemlju i vidi jel vlažna,ako je i najmanje vlažna ne zaljevaj još..Kupi si peroksid u ljekarni (za ispiranje rana) to ti je dobro za korijen da ojača u tvom slučaju to bi savršeno pasalo,kolika ti je temperatura po noći kad lampe ne rade?Odmakni taj veliki ventilator od njih jer su male još,osjetljive su..
Znači po meni glavni problem zemlja(katastrofalno izgleda) i ph vode,a peroksid će ti pomoći sigurno,ne košta puno nekih 20-ak kn ako ne i manje..Ojačat će ti korijen sa time i cijelu biljku..Pozdrav i sretno ti bilo ;)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
da,da presaduj to odma i vidim da je stalno mokra zemlja netreba tako pusti nek se prosusi 2 dana,uzmi kvalitetnu zemlju neki mix za cvetajuce biljke.

isto tako sam popusio ja kad sam stavio jeck herer u neku humus smece izgorele jedva se izvukle kad sam presadio.

steta za te biljone vidis sta radi neznanje i neinformisanost.treba ciitati forum danima sve pise!!!!!!!

pozz
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ja kolko vidim biljke su prerasle casu i traze hranu, nedostatak N i onda vuku iz listova istu, ko sto rece Creative presadi,
mozes kupovnu vodu u prvom vremenu da koristis i bice to dobro...

edit. sto ce tice pegica koje sam primetio na jednoj tako se i meni u pocetku na 2 lista javljalo i
posle je proslo, isto je seme iz GHS, mozda je genetika, mozda im zemlja prejaka u svakom slucaju
ne brini i ko sto rekose kolege forumasi priblizi svetlo sto si tolko udaljio kad imas CT.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Super si se opremio, lijep box - biljčice su se malo patile, al biće one ok.... Super je kad se lijepo dokumentira kao što si ti napravio pa se moze analizirat i lakše doć do rješenja. Dakle rečeno je od većine, zemlja ti je osnovni problem, al vjerojatno ne kvalitet već kvantitet. Trebalo je to presadit već 01.12., plus te male plastične i praktično prozirne čašice 400w lampa ko od šale probija i korijen jadan nema gdje sve mu blješti -) Još se biljke dobro i drže - al biće one tek ljepotice... Samo ti njih presadi fino i daj korijenu prostora. :) pozz
 
15.12.2012
3
6
0
37
Kao prvo,pozdrav svima. Zahvaljujem se na savetima i podrsci. E sad,dosao sam do zakljucka da je problem u zemlji,ali kao sto neko rece,ne u kvalitetu,vec u kvantitetu (debelo sam zakasnio sa presadjivanjem). Naime,zemlja je sledeca :
-Organica Hobby 40l
-Terracult Blue 70l
-Fino usitnjeni stiropor 25l
Poslusao sam vas savet i 17.12. sam ih presadio u saksije od 25l sa gore spomenutom mesavinom.

17.12.



Kao sto se savetovali,CT sam spustio na nekih 25-30cm iznad vrhova biljki,kupio sam 3% peroksid i posle presadjivanja ih dobro zalio sa dodatkom peroksida u odnosu 5ml po litru vode. Videlo se da im prija,kako peroksid,tako i presadjivanje. Temperatura danju se krece oko 25,nocu oko 20 stepeni. Vlasnost vazduha se krece od 40% do 50%,sa varijacijama od 30% do 60%. Zalivam kupovnom vodom koja ima PH od 6.5 do 7.

22.12.





24.12.




25.12.





28.12.








E sad,trebaju mi konkretni saveti oko djubrenja i treninga. Naime,kada je pravo vreme da se krene sa djubrenjem sa djubrivom za vege fazu (koje biste mi vi preporucili da potrazim?) ,i koja bi trebala da bude pocetna doza (cetvrtina,sestina,osimina doze?). Takodje,da li je kombinacija topinga i lst-a okej za ove moje biljcice,i kada bih trebao da odradim toping (planiram sto pre,koliko vec sutra?).

P.s. Neko rece da je ovo prvi indo AH#3 na forumu,mala ispravka,i ovaj lik se namucio sa njim https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9786-arjans-haze-3-indoor.html
Hvala jos jednom svima koji su nasli vremena da udele savet,i na podrsci koju mi pruzate,ne sumnjam da cemo uspeti da izguramo ovo :dada Do sledeceg kuckanja,srecni vam Nova godina i one love people
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Slicna situacija kod mene. iste imlekove case,iste pegice. temperatira mi dosta varira i prejako mi je svetlo. Mislim da je temperatura kod tebe glavni problem...a jedan problem povlaci druge. Tu lako mozes da se pogubis.
Srecno
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Biljčice su ti izrazito male za mjesec dana rasta. Ali pozitivno je što su žive. Nadam se da je ta zemlja koju koristiš dokazano dobra za našu biljku. Not smoke te već upozorio - moraš uhvatit ruku pravilnog zalijevanja. Sad su ti malene biljke u relativno velikim posudama - dovoljno je jednom tjedno. Što se tiče gnojiva i treninga, već će ti neko detaljnije savjetovati ako je uzgajao te vrste. Općenito mislim da nećeš trebat gnojit u vegetaciji, eventualno u cvjetanju i to haze duplo blaže od ostalih. Također, s obzirom da ipak malo kasne sa razvojem, pričekao bi s toppiranjem još par dana neka krenu (ionako ti visine ne fali -180cm). Naravno sretno dalje...i tebi i svim dragim vutrašima u 2013. :)
 
15.12.2012
3
6
0
37
Veliki pozdrav za celu ekipu,jos veci za one koji prate i bodre ovaj grow :vb_wave:. Kao sto se moze primetiti,nije me bilo neki period. Za to vreme sam se ja bavio citanjem,ucenjem,planiranjem i ovo sto sledi vam je produkt toga :


Kratka retrospektiva : 21.11.2012 stavljene na klijanje, 22. proklijale svih 5, 23.prebacene u casice od 2dl i stavljene u box. Zbog greske sa presadjivanjem (zakasnio cirka 2 i po nedelje), stale sa rastom,listovi poceli da zute i opadaju. 17.12. ih presadio u saksije od 25l,dodao 3% peroksid kod prvog zalivanja,i one su zivnule.
E sad,negde usput meni padne napamet da radim SCROG,velike zasluge za to ima Opa Cupa -sve pohvale za tebe man,bio si prava inspiracija. Pa mi zato i SCROG deluje kao najbolje resenje po pitanju kvaliteta i kvantiteta :icon_wink:. Tako da sam 11.01. uzeo i sklopio drveni ram,velicine 0.9 m x 0.9m (taman da mogu da ga namontiram na konstrukciju od boxa) na njemu izbusio rupe i kroz njih zicom za ves ispleo mrezu koja ima 18x18 kvadrata velicine 5cm x 5cm. Mrezu sam postavio na 35cm od vrhova saksija,a CT se nalazi na 30cm od vrhova biljcica.


E sad,sa leve strane su 2x Arjan`s Haze #3 , u sredini Super Skunk Automatic , i sa desne 2x Pure Kush.
Na Super Skunk ne obracajte mnogo paznje,on je "odradio" svoj vege u casi od 2dl (tamo je proveo 25. dana i mojom greskom porastao 15ak centimetra) , krenuo da cveta odmah nakon presadjivanja (17.12.) tako da je on blizu kraja i bice solidna podrska za period koji predstoji,makar dao i 1 gram :ludak
Vegetacija kod ostalih mi traje malo duze,ali s` obzirom na probleme koje sam imao i uzeci u obzir da je prvi grow u pitanju,ja sam sasvim zadovoljan trenutnim izgledom i napretkom mojih mezimica (sta cini ljubav :).
Kao sto rekoh CT na 30cm , temperatura danju 25-30c , temperatura noc 19-20c , vlaznost od 25% do 50% u proseku. Zalivam ih jednom nedeljno,sa regulisanim pH izmedju 6 i 6.5.
15.01. sam prvi put dodao djubrivo za veg,propisanu dozu proizvodjaca,3ml na 1l vode (ukupno 18ml na 6l vode) , koristim Floraline Blumen dunger , NPK 8:7:7.


Posle toga im ponovo dao dozu 22.01. , sada 36 ml na 12l vode. Sutra planiram samo vodu,zato sto ne pokazuju nikakvih nedostataka trenutno,a i blizu su prebacivanja na 12/12 (oko toga bi mi dobro dosli saveti jer imam nedoumice kad tacno)


Danas nabavio Salvol , i njega planiram da ubacim kao dodatak svakom zalivanju u odnosu 10ml na 1l vode (dosta ljudi ga hvale,mada bih voleo da cujem i vase misljenje) . Uskoro stize i Hesi Bloom Complex i Hesi Phosphorus+ za fazu cvetanja. Kupio sam i jos jedan vent f150 za upuh vazduha,tako da sad imam f150 za izduv na vrhu boxa,2xPC vent u donjem levom i 1xf150 u donjem desnom za upuh,i 1 rotacioni unutar boxa da mesa i duva po biljkama.

Evo hronologije slika :

30.12.



01.01.


05.01.


08.01.


11.01.


15.01.


19.01.


23.01.


26.01.


27.01.


28.01.




To bi bilo to ekipa,za sad. Molba za moderatore : sredite mi temu :icon_lol: Mislim na duplirane postove,jer iz nekog razloga vise nema opciju za edit svoje teme. Svaki dobar savet je dobrodosao,puno pozdrava and have a nice 3p people :leafblunt: