3 way box - pitanje oko ventilacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.01.2014
2
0
1
Pozdrav.
Čitam, čitam, učim, zapisujem i pogledam u novčanik i vidim da bi si mogao složiti jedan box. Dozvoljene dimenzije (approved by wife) su 100x30x100.
Trebam napraviti 3 boxa u toliko prostora jer želim brzo učiti kroz praksu. svaki box je 30x30x70
U svaki box ide cfl od 125w.
Na svaku gornju rupu sam mislio staviti 12cm PC ventilator pa iz te zajedničke komore ulaz u ventilacijsku cijev od 10cm u koju bi stavio filter i jedan cijevni ventilator. Ono što me muči i što ne znam je da li je to ok setup za ventilaciju.
ovako nekako bi to trebalo izgledati.
2.png 1.png
Kako će se ponašati ta ventilacija kada iz 3 boxa sav zrak dođe u ovaj "zajednički" prostor i hoće li cijevni ventilator uspjeti sve to protjerati kroz filter van?
Da li su mi potrebni ventilatori za usis?

Hvala
 
03.12.2014
3
0
1
56
ovaj projekat zaboravi! Sto se tiče ventilatora , potrebno je pogledati na koliki protok zraka je deklariran ...
 
Poslednja izmena od urednika:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Obrati pažnju na to da je regan jučer i odmah pametuje po forumu.
Btw, box je pre mali. Nije da se ne može u malom uzgajati, ali zapitaj se koliko to ima smisla. Probaj izmolit za još barem 15-20 cm dubine :D i podijeli ga na 2 umjesto na 3 dijela, ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ja ne vidim zasto nebi ovo funkcioniralo. Uz dovoljno jak vent ili turbinu ovo bi trebalo radit. Jedino razmisljam dal zrak jednako izlazit iz prvog i zadnjeg boxa. Mozda se poigrat malo sa cijevima i stavit neki zajednicki kolektor ili nesto slicno da zrak iz sve 3 komore jednako izvlaci.
...makar 3 boxa po meni nemaju smisla, al ako oces...mislim da bi moglo to radit. Upuh ti ne treba, Ove rupe na dnu ce bit dovoljne.
aha aha sad citam...3 venta pa onda tek zajednicki vent. Pazi da ti turbina nebi vukla jace nego sto ce ti 120mm ventovi moc puhat. Ja bi radije isao samo na 1x turbinu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Nemoj zaboravljat projekt nego ga malo modificiraj..
Neznam koliko puta ti treba biti jaci vent iz zajednickog prostora..
Jer su 3 venta za upuh u taj prostor pa bi trebao biti jaci barem 3 puta ako ne i vise zbog filtera..
Taj zajednicki prostor ti treba zbog filtera jeli?
A da ides bez filtera mozda jel ti problem to? Nek ti filter bude u boxu za cvijetanje ova dva bez filtera, ili si mislio sve pogonit u isto vrijeme..
Upuh ti moze biti pasivan..
Edit: sto kaze stipe da stavis samo jednu turbinu da uce iz sva 3 boxa, ali ravnomjerno da vuce..
 
03.12.2014
3
0
1
56
Poštovana gospodo, za razliku od experimentalaca i početnika , sam u hobiju preko 20 godina, tako da poznajem svaki detalj kultivisanja ove lijepe biljke! Ja ne pametujem , ali vam pokušavam dati savijet koji će vas poštediti trošenja novaca i vremena ! Svako dodatno objašnjenje, koje je vezano za ovaj projekat je suvišno! Na vama je da li savijet prihvatite ili ne! Želim vam uspjeh u radu
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ne kuzim zasto si kopmliciras zivot,box je i ovako malen a ti hoces od malog boxa napraviti jos tri manja boxa?!Zajebavati se ventilacijom i kupovati tri zarulje,oprosti ali ne kuzim smisao ovoga
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nije ni meni bas jasno, to nije za foru mama, klonovi, cvetanje... 30 je relativno malo, al bolje sav prostor iskoristiti bez pregrada i staviti 3 automatika posto je i visina mala, nego to malo jos pregradjivati, ajd sretno u naumu :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Poštovana gospodo, za razliku od experimentalaca i početnika , sam u hobiju preko 20 godina, tako da poznajem svaki detalj kultivisanja ove lijepe biljke! Ja ne pametujem , ali vam pokušavam dati savijet koji će vas poštediti trošenja novaca i vremena ! Svako dodatno objašnjenje, koje je vezano za ovaj projekat je suvišno! Na vama je da li savijet prihvatite ili ne! Želim vam uspjeh u radu
Ne, ne pametuješ, istina. Isprike s moje strane. Tvoje ponašanje se može opisati sa drugom riječi-preseravanje!

On topic!
Ja ga kužim. Pročito je dosta, vidi se da je, pa bi sad sve to isprobao u praksi :)
Korak po korak frende! Radije jedan "kulturan" box, nego 3 gotovo beskorisna ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and CilI