3 x Damnesia + 2 x The Church = prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2015
136
139
43
Evo da otvorim dnevnik za pet novih devojcica.

3x Damnesia
2x The Church

Trenutno su u saksijicama od treseta (Florabella zemlja) na terasi, cekace nekih 20ak dana pa idu na sajt.
I hidrogel je spreman za dno rupe kad krenu napolje.

Saveti i misljenja vazda dobro dosli! :)

Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganjarolerica
04.05.2012
178
169
43
39
Čitao sam za Damnesiu smoke report, i navodno je odlična , energična i kreativna.
Ne znam kolike su ti posude, ali 20ak dana ako su male posude bi moglo bit premalo, pazi da ti ne popiju sve iz zemlje prije nego si zamislio. Bolje spriječiti nego lječiti, kako kažu :)

Sretno i veselo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stalker
23.04.2015
136
139
43
Čitao sam za Damnesiu smoke report, i navodno je odlična , energična i kreativna.
Ne znam kolike su ti posude, ali 20ak dana ako su male posude bi moglo bit premalo, pazi da ti ne popiju sve iz zemlje prije nego si zamislio. Bolje spriječiti nego lječiti, kako kažu :)

Sretno i veselo :)

Daaa, jako je dobra. Pitam ja tipa u grow shopu:
"Do you have any idea which seed should I take for outdoor?"
"Take Damnesia."
"Is it good?"
"Brother, Daaaamneeeesia."
"Ok, great. How much weed she will give me?"
"Enough brother." i smajli od uva do uva :D

http://www.***********.com/image/cache/data/OSTALO/Saksije/jiffy_pot_8x8_02-500x500.png
8x8 su, jako male. Koliko bi vremena mogle da budu ovako?

Ne ide hidrogel na dno rupe nego ga vec navlazenog mesas sa zemljom.
Srecan grow :)

Cek, cek, cini mi se da je neko pisao ovde na forumu da bi trebao dublje da ide da ne kupi vlagu sa povrsine? Mesam ga sa vodom ili samo navlazim pa onda pomesam sa zemljom?

ako mislis u jiffy posudama to ti nije bas dobar potez, one su za klonove idealne. sretno

Eh bedak, pa ja bas njih uzeo da ih posle zabodem u zemlju komplet sa saksijama, jer nemam bas iskustva sa presadjivanjem pa da ne zajebem koren. Vece su od plasticnih casa od jogurta...

Hvala svima za dobre vibracije, samo da vreme posluzi i drugari u plavom i ostala gamad ne prismrde sajtu. :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Natopis hidrogel vodom maximum kolko moze da popije i onda mesas sa zemljom tako nalvazen,posle samo normalno zalijes i to je to :)
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Eh bedak, pa ja bas njih uzeo da ih posle zabodem u zemlju komplet sa saksijama, jer nemam bas iskustva sa presadjivanjem pa da ne zajebem koren. Vece su od plasticnih casa od jogurta...
plasticne posude su bolje, ovde je prilicno tesko kontrolisati valaznost zemlje, zemlja se brzo isusi pa ces morati cesto zalivati. te posude su dobre kada zabijes klonove da stalno budu mokre, klonove i tako drzis u vlaznom supstratu i na 90ak% vlage. biljku iz menke ne smes stalno drzati valaznom tako da do presadjivanja stalno moras odrzavati neku optimalu. nije da ne moze, ja sam nekako izvukao turu ali sam skontao koliko je zaebanije od obicnih posuda i vise ne zabijam u to nikakvo seme, a ne seme vutre. a zato bodem klonovi i drugih biljaka i super je za to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
23.04.2015
136
139
43
Natopis hidrogel vodom maximum kolko moze da popije i onda mesas sa zemljom tako nalvazen,posle samo normalno zalijes i to je to :)

Koliko gr. hidrogela na nekih 14 l zemlje?

plasticne posude su bolje, ovde je prilicno tesko kontrolisati valaznost zemlje, zemlja se brzo isusi pa ces morati cesto zalivati. te posude su dobre kada zabijes klonove da stalno budu mokre, klonove i tako drzis u vlaznom supstratu i na 90ak% vlage. biljku iz menke ne smes stalno drzati valaznom tako da do presadjivanja stalno moras odrzavati neku optimalu. nije da ne moze, ja sam nekako izvukao turu ali sam skontao koliko je zaebanije od obicnih posuda i vise ne zabijam u to nikakvo seme, a ne seme vutre. a zato bodem klonovi i drugih biljaka i super je za to :)

One ce biti neko vreme na terasi i moci cu redovno da pratim vlaznost zemlje, plase me samo dve stvari.
1. Posudice su 8x8 cm pa ne znam koliko da je pustim da raste a da koren ne krene da izbija kroz zidove saksije.
2. Da l' ce izbiti klica iz zemlje, ovo vreme nigde sunca, a i pohladno je (u nekom uputstvu sam procitao da treba da budu na sobnoj temperaturi).

Ako sve prodje kako treba, one posle idu na sajt u zemlju sa hidrogelom, onda vec saksije ne bi trebalo da predstavljaju problem?
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nemam pojma stvarno koliko grama,nemoj da se opterecujes time,samo nemoj da stavis previse pa da napravis kaljugu.
Nikad ne merim,ja i za cilije i vutru sipam nekih 0.5l vode u serpu onda dodajem hidrogel dok se ne napravi onako zelatinasta smesa,e onda to mesam sa zemljom :)
 
23.04.2015
136
139
43
Vrh, snaci cu se, ima hidrogela vazda. :) Tnx.
Btw, ocekujem da izbiju na povrsinu zemlje, ali je napolju nekih 15-16 stepeni pa ne znam da li da ih unesem u sobu (mada nema sunceve svetlosti unutra). Plasim se da ih ne zajebe hladnoca pa da uopste i ne provire napolje.. :\
 
23.04.2015
136
139
43
S obzirom da je juce i danas oblacno i da ce tako biti naredna 2-3 dana (a i pohladno, 12 stepeni po danu), odlucio sam ih pomeriti sa terase u sobu i brzinski napraviti privremen box za narednih par dana kako bi normalno izasle iz semlje.

Uzeo sam 2 stedljive sijalice koje emituju dnevnu belu svetlost.
Jedna sijalica trosi 20w (sija 100w), ima 1180lm i 6400k.
To mu dodje nekih 200w skupa, 2000+ lm i 12800k. Ako se to tako uopste racuna.

Hoce li ovo biti dovoljno da izbiju na povrsinu kako treba?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
gle, ne računaš wate koji zamjenjuju znači to mu nedođe kako ti kažeš 200w skupa nego dođe 40w skupa. Čemu računati koliko wati mjenja kod obične žarulje kad na običnu žarulju nemožeš ni grah uzgojiti. Znači koliko wati piše toliko wati računaš, ako je cfl 20w onda je cfl 20w i to je to. Bit će dosta tih 40w ako box nije velik. Kelvini se ne zbrajaju, haha, to ti je najače :) Nebi škodilo malo naučiti šta koja jedinica predstavlja.
 
23.04.2015
136
139
43
Ma zato sam i odlucio za out, ko ce se mlatiti sa lampama i bakracima. :)

Uzeo sam kartonsku kutiju 50x50x50, iznutra je oblozio alu folijom i sijalice cu na vrh kutije da okacim, znaci 30-40 cm iznad saksijica.

Dakle tih real 40W daylighta ce biti dovoljno za njih 5. Vrh.

Sve sam to na brzinu uradio u strahu da mi devojke ne provire jer nigde zraka sunca, juce sam ih zabo i jos ih nema. :'(
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Bit će dovoljno samo drži razmak između vrhova bilja i sijalica oko 2 centimetra, ne više jer ćeš gubiti dosta lumena. Nadam se da imaš neki ispuh inače ti temperatura bude išla preko 40.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stalker and L0oD
23.04.2015
136
139
43
2015-05-27-111908.jpg


Evo kako to trenutno izgleda.

Sve je to uredu,al cuvaj se ti devojke...

Ma ja njih cuvam, vidis koliko brinem. xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Žarulje ti trebaju biti u drugom položaju, horizontalnom točnije. To na slici izgleda kao udaljenost od biljaka oko 20 centimetara, a trebalo bi biti oko 2 centimetra. Bojim se da gubiš previše lumena, dio zbog položaja žarulja dio zbog prevelike udaljenosti. Ak nešt ne poduzmeš budu ti ko žirafe. I taj jiffy nije baš pametan izbor, al šta je tu je.