30 dana veg, da li moze na cvetanje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2010
29
0
0
37
i uzeo bih peroxid za zalivanje a nabudzio bi home made co2 , 22. dan su na 12-12 pa dajte neki savet i za peroxid i za co2 koliko cega itd..
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
.ja imam 2 biljke i stavio 2 flase po 2l, po 40g kvasca+2 velike kasike secera........tako izdrzi da radi po 5-6 dana, pa ponovo sve kvasac, secer............znam da radi po mirisu kad udjem u box, jako se oseca, kad se potrosi, znaces....... a peroxid od 0,3% sipam 50 ml na 1l pa svakoj po toliko pred svako drugo zalivanje....i to je to, kod mene radi, sigurno da moze bolje, al to je neki moj recept........vidi malo dnevnike sta profesori rade...pa kombinuj....pozzzz
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
da bi ste produzili proces fermentacije u flasu sa kvascem dodajte voce povrce hljeb i tako to tako vam flasa za co2 moze biti mjesec dana u boxu o proizvoditi co2,kada stavljas peroxid nemoj ubacivati u vodu djubriva,znaci jednom zalijes peroxidom jednom djubrivom pa onda obicnom vodom,normalno podesis ph da bi bijlka mogla unositi hranljive sastojke ako ph nevalja stijenke u stabljici ce blokirati i ona se nece moci hraniti a to znaci samo jedno,ako nemas mjerac za ph kupi lakmus papir bar priblizno izmjeri ph nije skup i onda spusti ph limunom ili octom,eto ukratko...sretno
 
07.04.2010
29
0
0
37
video sam blkarw kako si ti skrpio co2 tako nesto i ja imam u planu znaci svrha toga je da cevcice idu po sred biljke a ne dole pri zemlji ili.. i jel co2 treba da radi 0-24 ili ima veze kad je svetlo ili mrak? a taj ph moze tako lepo da zajebe biljcice dok nisam imao ph merac u pocetku i zalivao obicnom vodom sa cesme koja je oko 8 ph i nije im bilo dobro zuteli listovi dobijale one boginje po listovima itd sad zalivam obicnom vodom a spustam limunom do 6.2-6.5 kao sto rece mesecar , i na kraju sta peroxid znaci za biljku a sta co2 pozz
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
.co2 biljkama treba samo danju, al mozes pustiti da radi i nocu, iako im tad ne treba, nije lose obogacivati box sa co2 i u toku noci...a cevcice izbusi najpre sa strana po nekoliko rupica pa ih stavi blizu vrhova biljki, jer co2 je malo tezi od vazduha pa tezi da pada.......co2 joj je potreban u fazi cvetanja, a peroksid je h2o2 i kad se izmesa sa vodom dobija se neko ne stabilno jedinjenje koje kad dodje u dodir sa bakterijama i mikroorganizmima(zemlja) oslobadja 1 atom kiseonika, koji je potreban korenu, i ostaje voda h2o, takodje potrebna, samo pazi da jednom ide peroxid, pa par dana, pa voda pa par dana, pa djubrenje, pa par dana..............nemoj bas da ti umre od viska hrane.....kod biljki je to moguce........ma rokaj samo....i citaj profesorske dnevnike....kod njih je to razradjeno do detalja.....
 
07.04.2010
29
0
0
37
evo malo slika dajte kom.

hermic 1

hermic 2

hermic 3

hermic 4

devojcica 1

devojcica 2


radjen je LST na obe biljke pa su donje grane izrasle do visine gornjih. blkarw meni je svetlo upaljeno preko noci znaci da mu co2 ukljucujem tih 12 sati preko noci kad su pod svetlom i gde si nabavio te cevcice i jel te mere 40g itd ide na jednu flasu od 2 l? i gde si peroxid nabavio? i ubaci najnovije slike u tvoj dnevnik da vidim kakve su sad,vidim da im nisi radio lst
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
.ma pusti co2 neka ide non stop, sa par vlasa ne mozes preterati. Mere su za jednu vlasu+pored secera i kvasca dodaj i ovo sto kaze mesecar, stari hleb, voce.......peroxid u svakoj apoteci 0,3%, cevcice sam imao nemam pojma odakle, fi 5-6mm....a na mojim biljkama je LST, samo nisi video.......al stizu slike sad.....
 
07.04.2010
29
0
0
37
u pravu si za lst nisam primetio, sad jesam, tvoje bi trebalo da su sad na kraju negde?? koristimo isto djubrivo grogreen 10-10-40 i imamo isto trandzu i jednu devojcicu, meni se pre neki dan pojavile i bananice na njemu a jaja se vise i ne pojavljuju,ti si negde metar dana ispred mene pa cekam da vidim kako ce tvoje da zavrse valjda kako treba ;) dobro ti je islo do sad pratim te.. pozz
 
07.04.2010
29
0
0
37
jedno pitanje jel smem da kratim vrhove gornjih listova jer mi zaklanjaju cvetove skroz i jedva da se i probije nesto svetla do njih, jel ce da steti biljci i jel ce da je stresuje???