3rd grow indoor (CT 600w+vent sistem) - Power Plant :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Evo kao sto sam rekao, kupio sam CT + ventove i sve potrebno da ovaj put napravim kompletno drugaciji grow, sa potpunom kontrolom temperature i vlage :D
Odlucio sam se da u satoru bude samo power plant, jer me biljka odusevila, ali nazalost nisam njene slike stavio u post od proslog growa.

Ispalo je puno puno bolje nego sto sam se nadao, ali sam se posteno namucio da napravim ovaj setup, uvijek neke pizdarije, pa kupi ovo, kupi ono :p

Znaci ovako stoje stvari:

SunMaster 600w dual spectrum + Photonic u CoolTubeu, kojeg hladi centrifugalni ventilator sa potenciometrom i termostatom u slucaju ako temperatura poraste, pojacava se i njegova snaga automatski, te usput izbacuje zrak van satora i van cijelog prostora.

Drugi vent snage 190 m3h koji ubacuje zrak u sator takoder izvana.

Grijalica koja se uklopila SAVRSENO jer grije snagom od 750w i zahvaljujuci njoj temperatura je savrsena za zimsko vrijeme :)

Zemlja naravno Substral Terramagma, Sensi kit gnojiva, + dodaci Bud Ignitor, Bud Candy i Overdrive, sve od Advanced Nutrientsa.

Spice su stavljene prije 2 dana na klijanje, izbilo je njih 5 samo, jer su stajale na hladnijem mjestu ali kad sam ih danas ubacio u sator, odmah je jedna izbila vani, druge ce nadam se kroz par sati :DD
Zahvaljujuci vrhunskom transformatoru Nanolux, stavio sam svjetlo na 50% snage da im ne bude prejako posto tek izbijaju vani.

Karbonski filter nisam stavio jer mi ne treba, pogotovo sada :p

Evo i slike:



pazKBNN.jpg



aaVc4ik.jpg


Outtake



PiPsXhB.jpg


Intake



45zukT6.jpg


Intake fan se ni ne vidi, s obe strane sam stavio foliju :D



xK8UwJX.jpg



dQjaUAj.jpg



Hr1AFL5.jpg



aFp0BBM.jpg



CrTpOUX.jpg



BxVh9Hw.jpg



5OiFhAI.jpg
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Pa uglavnom grijalicom, sad sam je ubacio unutra posto spicama treba toplo i vlazno mjesto i jos sam ubacio kantu vode da je grijalica grije i tako podize vlagu isparavanjem. Inace, kad bude hladnije onda uc grijalicu prebaciti na 1500w ali izvan satora a s aluminijskom cijevi cu regulirati koliko ce topline ulaziti u sator. Jos imam opciju da maknem intake fan sa prozora pa da uzima zrak iz prostorije sto bi trebalo ublaziti nagli pad vlage kad bude burno i suho vrijeme.

Hvala Bass :D
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
IxyzZz je napisao(la):
Brutalno... Koliko si ulozio sve skupa?... ako nije tajna :D
Naravno da nije tajna, ulagao sam polako iz growa u grow, prvi je bio katastrofa, drugi sam dodao neke stvari, i sada sam jos samo dodao ct i ventove :p

Ct je oko 300kn, vent je jedini skup u cijeloj prici, 950 kn, aluminijske cijevi oko 500kn, hps-ica 250 kn. Ma nije to nikakav problem ako se stedi lagano, a ja uvijek idem na ulaganje i nije mi nikad zao kupiti prave stvari tako da uistinu uzivam u svome produktu.


Big L je napisao(la):
to je setup, svaka čast, još kad powerplant počme pumpat ogromne vrhove pod 600w ćemo svi slinit...

good luck
Hvala BigL, nadam se i ja da ce biti sve ok :D


Happy rabbit je napisao(la):
Lijepo složeno. Sretno. :hippy:
Hvala, takodjer :p
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
4. dan od kad su stavljene u sator, ukupno 6. dan od kad su stavljene u posudice :)

Stavio sam ih 8, samo zbog sigurnosti ali mi treba 6.
Odlucio sam ako sedma spica uspije, stavit cu je sa ostalih 6 ali ce oni biti u posudama od 18 L a sedmu cu staviti u 8 L zbog prostora.

I evo cini se da sam dobro napravio sto sam ih stavio 8 jer jedna vec nije uspjela :D a sedma onako napreduje, ali glavnih 6 su perfektni :D

Vlaga u satoru je vrlo mala, 30% ali im dajem vode i odozdo i odozgo tako da su navlazene stalno i svjetlo sam pojacao na 100% jer me strah ako ostavim na 50% da ne bi isle samo u visinu :D

Evo i slikice :p

zjpzH7M.jpg


6 sigurno uspjelih :D
NQt0hPW.jpg



tKiq11a.jpg

Sedma koja ce najvjerojatnije uspjeti :)

07pf61Z.jpg

Ova nije ni klicu jos pustila.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Big L je napisao(la):
da nije to prenatopljeno malo?
Dok su biljcice male, ne smeta im visak vode i to sam se uvjerio nakon sto mi je covjek rekao da ih uvijek drzim vlazne i mokre i da im nikad nije previse dok su u vegetaciji :D. Ali uglavnom ne dajem im previse, gledam da u posudi gdje su one uvijek ima vode a gore im ulijem dovoljno vode da malo navlazi zemlju i prosli grow se pokazalo odlicno.

Evo usput i nove slike :p

8. dan je vegetacije, mozda se cini da sporije napreduju za 8 dana ali su prva 2 dana tako reci jos klijale i to su donesene iz hladnijeg prostora gdje nisu napredovale, pa bi im ovo zapravo bio 6. dan.

Zao mi je sto ih nisam odmah stavio u zemlju i pod svjetlo :)

09NZCAT.jpg



nMFLKAi.jpg



mpiFqtl.jpg
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
KorisnikVutre je napisao(la):
Vlaga u satoru je vrlo mala, 30% ali im dajem vode i odozdo i odozgo tako da su navlazene stalno i svjetlo sam pojacao na 100% jer me strah ako ostavim na 50% da ne bi isle samo u visinu :D
slobodno ih stavi na 50% kroz vegetaciju jer nemas potrebe za svih 600W u ovom trenutku a i problem sa vlagom ce ti biti manji sa manjom jacinom svijetla a urod ce biti isti sa manjim racunom za struju...

nisam stari grower al nemoram ni biti da vidim da nema razlike izmedju prvog growa sa vegetacijom na 600w i ostala dva sa 400W...

Odlican slozen box samo naprijed :thumb:
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
mario339 je napisao(la):
slobodno ih stavi na 50% kroz vegetaciju jer nemas potrebe za svih 600W u ovom trenutku a i problem sa vlagom ce ti biti manji sa manjom jacinom svijetla a urod ce biti isti sa manjim racunom za struju...

nisam stari grower al nemoram ni biti da vidim da nema razlike izmedju prvog growa sa vegetacijom na 600w i ostala dva sa 400W...

Odlican slozen box samo naprijed :thumb:
a frende vec sam ja to testirao, sve isto, razlika par %... ali ok bitno da mi ta mala vlaga ne skodi, a opet gledam bolje i da mi je tokom cijelog growa manja, pa da tako bude manja i kad budu budovi :D, jer me spizdila malo ta vlaga prosli grow, bila je preelika i na kraju su mi u srcu banane bili neki pljesnivi budovi.



Crazy Smoke, Powerplant je ime biljke :D
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
E ljudi moji ovo nisam dozivio u zadnja 2 growa. Dodem ujutro do curica, bezveze podignem jednu od njih kad ono hrpa korijenja van posude lijepo se natapa u vodi. Ovo jos nisam dozivio da u par dana bace toliko korijenja a oprije 3 dana sam ih gledao kako razvijaju tek svoje prvo lisce.

Da ih ja sada presadim u velike posude? Inace sam to htjeo napraviti za 4 dana, ali izgleda da je sada pravo vrijeme xD a besmisleno mi se cin i da ih sada presadim u malo vece posude nego sto su u ovima jer bi korijenje i tu probilo za 3 dana.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa presadi u mnogo vecu posudu tj. u finalnu, sta imas cekati kada je situacija takva da zahteva akciju ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.