3rd grow indoor (CT 600w+vent sistem) - Power Plant :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.359
258
Koliko je taj box visok? Ako imaš još prostora gore nema brige,sve ostalo izgleda cakum pakum! :D :respect:


jX6zLDQ.jpg


Šta je ovo čudo? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Hvala ljudi, a JollyJoker da ti pravo kazem i ja sam se zatekao kad sam ih prvi put vidio prije par dana :D box je visok 2m, bit ce mjesta sto se tice njihove visine, ali isto bi sljedeci grow volio probati nesto drugo sto mozda nebi izraslo u sumu kao ovaj PP :D
Ali moram i MH zarulju kupiti da se biljkice malo vise prorijede sljedeci grow.

Danas se bas radujem lolipopanju :p
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Update

Lolipop :p

Evo cisto onako par slika da vidite kako je sada nakon lolipopa, ja sam prezadovoljan, svjetlo sada dopire svugdje i imam osjecaj kao da je cijela jedna biljka nestala iz satora, znaci sada ima i vise prostora.
Nasjekao sam dosta toga, bilo je grana koje stvarno nemaju smisla da budu tu jer nisu ni 20 cm narasle, o pistilama da ni ne pricam. Malo mi je zao sto sam pocupao dosta zaperaka do kojih je svjetlo odlicno dopiralo, ali sto je tu je, nema velike tragedije :D
Poslije lolipopa sam dao svakoj 1,5L ciste kisnice s balansiranim pH vrijednostima, onako napamet jer nisam znao sto je bolje nakon lolipopanja, hrana ili voda.

Pitanje:

Obratite paznju na slike gdje su pozutjeli listovi, to su listovi koji su 15-ak dana bili nonstop ispod svjetla, ali interesantno je da nisu suhi, dapace jednako su debeli i kožnati kao i svi drugi zeleni listovi ali izgleda da im je svjetlo oduzelo boju, pa vas htjeo pitati dali je to moguce? Stvarno imam premalo znanja o biljkama tako da mi je sve cudno. Inace to je najbolja biljka od svih, najvise razgranata i izgleda kao prava lizalica :D





tmTWHAQ.jpg





0MvExYn.jpg






gLpXokG.jpg






6BIeWiH.jpg







UM9darh.jpg

EsGRgE2.jpg


Evo ovo je moja kruna, najljepsa i najrazvijenija biljka a slike lista povrh nje je to zutilo koje se pojavilo na svim listovima koji su bili blizu svjetla.





8QHv91k.jpg







LUxDiB8.jpg







W7ovkfL.jpg







BlXwjPd.jpg








ysFJOeM.jpg
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Što se boje listova tiče,ne moraš se brinuti,povratit će se za 10-tak dana..
Živ i zdrav bio,i biljke zi dobro rodile :respect:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
izgleda da im je svjetlo oduzelo boju, pa vas htjeo pitati dali je to moguce?
nije zbog svetla pozutelo sigurno, list moze da pozuti kada nema svetla jer nestaje hlorofila, svetlo moze da uzrokuje promenu boje jedino kod "przenja" listova

edit: ajd jos malo o "zelenim" delovima biljke tj. listovima koji su po micurinu samo "2 tjedna funkcionalni za rast biljke"

Fotsinteza je proces nastajanja organskih materija iz vode i karbon-dioksida ovisan o svjetlosti. Fotosinteza je najznacajniji od svih bioloskih i hemijskih procesa, jer o pretvaranju sunceve energije u hemijsku ovisi sav zivot na Zemlji. Ono se odvija u zelenim dijelovima biljke koji sadrze hloroplast. Jedna biljna celija moze imati 40 - 50 hloroplasta. Hloroplasti su sicusna tjelasca koja sadrze zrnaste tvorevine - tilakoide. Tilakoidi sadrze hlorofil. Izmedju tilakoida se nalazi tecna materija - stroma. Hlorofil je odlucujuci pigment za prevodjenje energije sunceve svjetlosti u hemijsku energiju. Postoji vise vrsta hlorofila. To su hlorofil A, B, C i D, a za fotosintezu su najznacajniji A i B hlorofil. Pored hlorofila u tilakoidima se nalaze i druge vrste pigmenata. To su karotin i ksantofil. Karotin prima svjetlosnu energiju i predaje je elektronima hlorofila, koji je pretvaraju u hemijsku energiju. Jedan dio ove energije veze se u ATP- u (adenozin tri-fosfat), dok drugi dio ostaje slobodan u tilakoidu. Energija koja je ostala slobodna u tilakoidu djeluje na molekulu vode koja se nizom procesa raspada na hidrogen i oksigen. Oksigen odlazi u vanjsku sredinu. Ovaj dio fotosinteze naziva se svijetla faza, jer se odvija pod direktnim utjcajem sunceve svjetlosti.
Druga faza fotosinteze naziva se tamna faza, jer tada biljci nije potrebno direktno prisustvo sunceve svjetlosti. Svi produkti svijetle faze iz tilakoida prelaze u stromu. U nizu slozenih koraka iz hidrogena i karbon-dioksida nastaje jednostavni secer. Iz secera, zajedno sa nitrogenom, sumporom i fosforom iz zemljista, zelena biljka proizvodi skrob, masnocu, bjelancevine, vitamine i ostale slozene materije nepohodne za zivot. Te materije, potrebne za ishranu, putem difuzije i osmoze raznose se po cijeloj biljci.
Znacaj fotosinteze je i u tome sto se u ovom procesu proizvodi oksigen koji, ziva bica koriste u procesu disanja. Postoje dvije tacke u 24-satnom periodu kada su fotosinteza i unutrasnje disanje biljke u ravnotezi. Te tacke se zovu kompenzacione tacke i normalno se javljaju u zoru i sumrak. Tada fotosinteza proizvodi tacne kolicine ugljenih hidrata i kisika za unutrasnje disanje, a unutrasnje disanje proizvodi tacne kolicine karbon-dioksida i vode za fotosintezu.

izvini za malo duzi post, ali i sam si napisao
Stvarno imam premalo znanja o biljkama tako da mi je sve cudno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Korisniče opusti se,biljke su ti bombona,biće to sve ok :)
Poslušaj savete samo od ljudi za koje misliš da su u pravu a ostale ignoriši,ima raznih ljudi,samo ne pridaj značaj onim komentarima za koje misliš da su nebitni i to je to.

A za listove ti je Power već rekao,hoće da požute od nedostatka svetlosti a i sasvim je prirodno da biljka kako sve više stari odbacuje najstarije donje listove,isto se dešava i sa čilijima,bez brige :)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
ChiliHead je napisao(la):
Korisniče opusti se,biljke su ti bombona,biće to sve ok :)
Poslušaj savete samo od ljudi za koje misliš da su u pravu a ostale ignoriši,ima raznih ljudi,samo ne pridaj značaj onim komentarima za koje misliš da su nebitni i to je to.

A za listove ti je Power već rekao,hoće da požute od nedostatka svetlosti a i sasvim je prirodno da biljka kako sve više stari odbacuje najstarije donje listove,isto se dešava i sa čilijima,bez brige :)

Imas pravo i hvala sto si spomenuo, ignorirat cu. Ovo sto je Power pisao sam procitao 2 puta, iskreno ne kuzim bas sve ali polako doci cu i dotle :D inace biljka je potpuno zdrava, samo tih par listova blizu lampe su obojani u zuto.
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Moja greška,mislio sam da pominješ listove pri dnu biljke.
Ako nije od lampe može biti da je nedostatak nekog od elemenata,možda N ili S a možda je i sve ok ali sačekaj da se jave iskusni.
Pozdrav :)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Kad sam prije 2 sata isao paliti lampu ovako malo bolje pogledam, mozda sam malo vise posisao neke biljozice, ali zato sada stvarno svjetla imaju na sve strane.. sto se tice fan listova poskidao sam donje, ne zbog toga sto sam negdje procitao nego ono kontao sam donji su, a dole sve sisam pa idem i njih, ali to je samo po 1 par bio. Gornje fan listove naravno nisam dirao.

Sada samo da one krenu naprijed, zute listove sam pregledavao, zasada mi se cini da su samo oni koji su bili blizu svjetlu, biljka inace sise tekucinu kao luda, ona je jedina od svih nakon jucerasnjih 1,5L+ presusila, tako da bih ja sljedece gnojenje probati dignuti i dozu gnojiva na 3,5 ml/L i opet u 1,5L vode, ali nemogu znati dali je u pitanju gnojivo jos pa cu pratiti kao sto power kaze :D


Ali sljedeci grow cu ja malo promijeniti taktiku, bit ce i manje biljaka ali da budu prave, ovako sa 6 je prava patnja kad su izrasle u sumu.
Ionako jos planiram odmah jedan grow poslije ovoga i onda ljetna stanka jer growati ljeti je bas onako pain in the ass :D i zbog fungusa i vlage i temperature... sve skupa. A dotad da se teglice napune.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
New Year Update :D :D :D

53. dan ukupno, 25. dan 12 /12


Ovako stoje stvari :p

1. Žutilo koje se javljalo na srednjoj biljci, na podrucjima gdje je svjetlo jako se ne siri dalje.

2. Lolipop je napravljen 26.12. biljke su pauzirale samo 3 dana, jucer sam primijetio prvu promjenu, ucinilo mi se da su pocele napredovati i to itekako i bio sam u pravu.

3. Danas su se cjvetovi tako reci poduplali :)

Sada kad su prosle period stresa od lolipopa, koji je brzo zavrsio, vise me nista nemoze zabriniti sto se tice samih biljcica, eto samo nedaj boze neka prirodna katastrofa pa da mi unisti struju ili nesto tako slicno, ali valjda nece.

Do kraja mi je ostalo oko 40 dana, a kako vidim da s pocele sada vec napredovati, mislim se da ce u tih 40 dana biti jos cuda :D

Kristali se takoder pune kao ludi, listovi na kojima su kristali mirisu predivno na dodir i lagano se lijepe po prstima.

Evo i slike pa sami prosudite :p

Od srca vam sretna Nova Godina i da vam biljcice daju velike i kvalitetne urode :D


04yr8OL.jpg







qmp2adw.jpg







6AURLs0.jpg







W4IyI1A.jpg







hlPuAvK.jpg







lyzUcbD.jpg





d910VRQ.jpg





ENYRq8R.jpg




DtFHk08.jpg





xxaRdI5.jpg





yHGOkaP.jpg





d924PRT.jpg






rbTk0ER.jpg






sETJx87.jpg






1xW3LTD.jpg






Kb5EbxN.jpg
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Hvala ljudi od srca :D


Update

68. dan ukupno, 40. dan 12/12

Fotke su okinute neposredno prije paljenja lampe tako da su slike mnogo jasnije i vidljivije..

Inače sve je u redu, biljkice super napreduju, neke malo jače neke malo slabije, valjda je to zbog tih vasih fenotipova što ih spominjete a o kojima ja nemam pojma :D

Npr. jedna od biljaka, kad je počela cvjetati je skroz drugačije pistile imala od drugih i najmanja je tako da je vjerovatno druga vrsta powerplanta, ako bi se vi složili, pošto špice nisam nabavio od original breedera.

A i kad sam usporedivao slike prošlog growa, ista stvar je bila sa powerplantovima, izgledali su stvarno jadno za svoju dob (oko 40 dana cvjetanja) a kasnije su izašle u monsteriće :D

Evo i slike:
fQvSnzS.jpg





70Ypq0u.jpg







z6MUyLT.jpg







ZBflmvy.jpg







ChwwDEK.jpg








Ysu4lnG.jpg







o0904K5.jpg








luN6niE.jpg








ZozYU0G.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.