LED 3rd with four girls

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav ekipa,

evo otvaram dnevnik za svoj treći grow. :D

Sorte: 2x AK420 auto od seedstockers i 2x trenutno prazno, bude update
Box: stiropor boks 80x80x160
Svjetlo: diy led panel 60x60cm sa 20 grla, trenutno oko 90-100w u vege, maks 200w u cvjetanju
Ventilacija: tt100 vent sa potenciometrom, unutra 2xPC
Prehrana: Organic Nutrients power plant, big start, pk juice
Zemlja: 80% terrabril i 20% lidl
Potovi: 12l
Temperatura: 20-28C, vlaga 27-35%
Režim: 24/0, 20/4

Dakle, boks se nalazi u jednoj mini prostoriji, izoliranoj i improviziranoj. LED panel sam uzeo stari, samo ga produžio, ima 20 grla, i trenutno mi je oko 100w na 50cm visini, a planiram do 200w u cvjetanju.
Ventilacija je TT100 sa regulatorom, i danas sam ga stavio u posebnu kartonsku kutiju van boksa i puno vune stavio, tako da je ventilator sada jako tih, uopće se ne čuje iz prostorije. I radi mi na minimumu i fino vuče, tako da nije preslab za boks.
Unutra mi je jedan PC vent, visi na panelu, to moram složiti da bude na štipaljku i staviti 2 komada.
U panelu je 100w obična žarulja kao grijalica, a u sredini je u glinenom pitaru 60w žarulja koja je spojena na digitalni termostat, i kad temperatura padne ispod 22C, dodato upali tu 60w žarulju da diže temperaturu do 24C.

Zbog hladnoće, ovako mi je najpraktičnije držati ih 24/0 i ne moram grijati prostor. Trenutno mi zrak cirkulira, izlaz iz cijevi ulazi nazad u upuh i tako dobar dio topline kupim nazad u boks. Ovo ću koristiti do cca 4. tjedna starosti, pred cvjetanje, a onda ću odmaknuti te cijevi i složiti grijalicu i 20/4 režim.
Vidjet ćemo kakvo vrijeme bude.
Biljke u lijevom redu su AK420 auto, od zadnjeg growa, jer mi je vutra predobra, baš diže. U desnom redu još nemam ništa, 4 menke od sweet skunk nisu proklijale, samo se otvore i tu stanu. Naručio sam druge, drugi tip, i još ću dobiti nešto kao gift zbog prvih menki. Tako da će desni red kasniti dobrih 13-15 dana za lijevim, ali šta ćeš., barem ću imati dvije berbe hehe.
Zemlja je miksana kako piše gore, zbog nedostatka terrabrilla, a druge nije uopće bilo. Potovi su 12l, cca.
Prva biljka je stara 8 dana, a druga 9 dana.

Ova prva je imala problem sa zaljepljenim kotiledonom i zato je manja jer je pauzirala dok nisam oslobodio.
Druga baš fino napreduje.

Trenutno ih zalijevam svaka 3-4 dana sa 250ml vode, dakle ne natapam ih.
Gnojivo koristim po tablici, big start i power plant, prošli tjedan su dobile oba, a ovaj tjedan samo power plant u propisanim dozama.
Slavol ne koristim, mislim da je ovo dovoljno.

Trenutno još par stvari posložiti, nadam se da će druge menke sutra stići i odmah na klijanje. Još filter moram napraviti i to je to.

sve.jpg
 

Prilozi

  • AK1.jpg
    AK1.jpg
    661,3 KB · Pregleda: 65
  • AK2.jpg
    AK2.jpg
    616 KB · Pregleda: 73
  • boks.jpg
    boks.jpg
    304,6 KB · Pregleda: 77
  • privremeno grijanje.jpg
    privremeno grijanje.jpg
    374,2 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Sretno! Dobro je da je samo 20% Lidl zemlje jer mi se nije pokazala baš najbolja za ovo naše :) Imao sam fail prije nego što sam pročitao forum.

Sretno do masnih headova!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

UPDATE 1.

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1 - 13 dana vegetacije
- biljka 2 - 14 dana vegetacije

Režim: 24/0
Temperatura: 24-30C
Vlaga: 27-45%
Visina panela: 50 cm
LED: cca 100w

Pozdrav sa prvog updatea. Druga cura je napunila 14 dana života. Znači po meni - jako dobro napreduju.
Gnojim po tablici, Power plant svaki tjedan, Big start svaki drugi. Sve u propisanim dozama.
Ne znam jel da podignem još panel, ali možda bih i mogao barem na 60cm, da se što više izduživaju.

Za vikend napokon vremena za njih, dakle nastupa LST. Preko tjedna zbog obaveza samo navečer pogledam u boks i to je to.
Ovaj put LST ne forsiram, samo ću glavni vrh zategnuti i držati ga dok se bočne grane ne poravnaju sa visinom glavnog vrha. Bočne grane uopće neću dirati, rastezati, natezati, želim da biljka bude veća jer ima prostora.
Zalijevam svaka 3-4 dana sa 250ml vode, vikendom obično dolazi gnojivo, preko tjedna čista voda. PH je oko 7 po papirićima.

Ispuh je odmaknut od upuha jer su vanjske temperature jako dobre, uz LED panel radi 75W sijalica kao dogrijavanje, a ova od 60w u pitaru se i dalje pali kad termostat da naredbu - unazad 2 dana samo kad otvorim boks se upali jer je termostat jako osjetljiv.

Danas sam u preostala dva pota stavio micoryzu, 6g na 12l, to je prah koji sam dobio i piše da poboljšava rast korijena - za ove nove biljke koje dođu. Čisto ću da testiram jel ima razlike.
Dok sam mješao zemlju, primjetio sam kao nekakvu hmm - vinsku mušicu? Ne na biljkama, nego na rubu pota gdje nema biljke. Nemam pojma, možda je uletila u boks pošto imam vodu da diže vlagu, a nisam još mrežicu stavio na upuh.
To ću za vikend riješiti, mrežica i moje standardno špricanje sa otopinom neopitroida u vodi.
Zašto? Jer neopitroid štiti protiv insekata. Uvijek pošpricam rubove vrata (jer diht traka nikad nije 100% na mjestu), ali i upuh i ispuh, tj sve moguće rupe.
To koristim godinama u kući, špricam oko prozora, vrata - pauka i gamadi skoro da i nema.

Malo sam nervozan, u utorak popodne sam u boks u tanjurić stavio na klijanje 2x auto critical, da napokon popunim boks.
Sve isto kao do sada - tanjurić, vata, menke, voda pomješana 1:5 sa terrahoby sredstvom za klijanje i brži rast klice i korijena, tanjur gore.
Nisam od utorka otvarao tanjurić, danas gledam - jedna menka puknuta, druga tek na pola puknuta.
Više sam lud, nadam se da će sutra klica izaći van. Znam da treba strpljenja, ali navikao sam na ove zadnje menke od AK420 da klicu pusti nakon maks 48h, pa me to razmazilo hahaha.

Sve u svemu - pozdrav do danjeg updatea - nadam se sa malim bebama Auto Critical.

Budu razlike minimalno 2 i pol tjedna, ali neće štetiti, barem ću imati više berbe pomalo. (čak mi je plan zadnja 3-4 tjedna cvjetanja staviti još nešto u vegetaciju, čisto ako bude mjesta u boksu pa da obavim barem 5-6 harvesta tamo do svibnja i dosta za ovu godinu)
AK420.1.jpg

AK420.2.jpg

IMG_20210205_055813.jpg
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

UPDATE 2.

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1 - 19 dana vegetacije
- biljka 2 - 20 dana vegetacije

Režim: 24/0
Temperatura: 22-30C
Vlaga: 27-45%
Visina panela: 60 cm
LED: cca 100w

Dakle još malo i cure su stare puna tri tjedna. Prije 4 dana su dobile polugu i batine sa treningom, i evo svaki dan nešto moram petljati, ali grane ne diram - nego samo fan listove spuštam i vežem, i naravno glavni vrh. Ova jača je bila oko 10cm visine kad sam krenuo na LST, sad ćemo vidjeti što će u idućih 10-tak dana u visinu otići. Probudile su se sporedne grane, počele su rasti, a glavni vrh ne puštam gore sve dok se sporedne ne poravnaju sa glavnim, tako nekako.

Temperatura je super, u panelu je danas umjesto 75w - upaljena 100w, jer opet zahladilo. U glinenom pitaru je i dalje 60w koja se pali na termostat, kad očita ispod 20 stupnjeva. Mogu reći da je ovaj termostat prva liga - prije 2 dana dođem doma, vidim 17C. Pregorela je 75w sijalica u panelu, i da nije bilo te dolje u posudi - temperatura bi pala sigurno oko 10C. Tako da imam duplo osiguranje za temperaturu.
Jučer sam opet okrenuo ispuh prema upuhu, da im bude toplo. Nadam se da nakon 2-3 tjedna bude vrijeme bolje i da prebacim na 20/4 režim.

Moram još napraviti OSB kutiju za ventilator i staviti jaču izolaciju da skroz utišam vent (dok dođe vrijeme za pojačati ventilaciju), za vikend radim nosač za ventilatore (ako stignem) i to je to.
Danas su potovi bili skroz suhi, preko tanjura sam zalio svaku sa 500ml čiste vode i FitoFert trip (cca pakovanje na 2l vode) - to je protiv ovih nametnika.
Pisao sam da sam prije 4 dana primjetio mušice, što je pokazalo da bi mogle biti pljesnive mušice. Stavio sam ljepenku za muhe, i gore ih ima 10-tak.
Ali ne primjećujem nove, tako da je možda povezano sa ustajalom vodom koja je bila u posudi sa krpom - koja je služila za podizanje vlage.

No svaki dan našpricam rub potova, i evo danas sam preko tanjura dao vodu i to sredstvo. Sutra bacam ovu ljepenku van, i stavit ću novu da vidim jel bude još šta.

I da - desno u dva pota nikako, ali nikako da izađe van, i to me izluđuje. U prvome potu je Auto Critical, stavljen u zemlju još u nedjelju navečer sa cca 5mm klicom vani - tek danas vidim ljuskicu u ravnini zemlje, nadam se da će sutra izači van. Gledao sam jučer, lagano odmaknuo zemlju - klica bijela i u zemlji, nisam puno petljao, čisto da vidim da nije trula.
A u drugi pot je prije 3 dana stavljen Auto Chocolope (valjda sam dobro napisao), klica je bila vani oko 10mm, isto čekam da izađe. Dakle budu puna 3 tjedna razlike, ali nema veze, bude dupla berba. ::listomahanje::

I to je to - prvo mi je bio čudan ovaj režim 24/0, no vidim da baš ništa ne nedostaje, a pogotovo jer štedim struju, ne mora grijalica raditi.

Zadnja slika je čisto da vidimo kako se svijetlo probija kroz stiropor i foliju hahaha. ::listomahanje::

AK 1 - 19 dana

IMG_20210211_203308.jpg

AK 2 - 20 dana

IMG_20210211_203305.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20210211_203317.jpg
    IMG_20210211_203317.jpg
    610,7 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20210211_203415.jpg
    IMG_20210211_203415.jpg
    285,8 KB · Pregleda: 21

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Usput - kad biljke ulaze u peti tjedan, gnojiva ne bi trebalo biti u zemlji, bude potroseno.

Za PK juice, sto je gnojivo za cvatnju - pise da ide od prvog tjedna cvjetanja, 3ml/l.

Jel to oke? Ili da jos pet tjedan dodam plantellu list?

Stvarno ne kuzim jel ovo od Organic Nutrients gnojivo ili samo stimulator rasta. Mislim na sve proizvode, Big Start, Power Plant i Pk juice.
Ovaj tjedan na iducem zalijevanju dobivaju samo Power plant, po tablici.
 

Prilozi

  • Urnik-gnojenja_HR.jpg
    Urnik-gnojenja_HR.jpg
    91,4 KB · Pregleda: 23

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Pk juice ti je dovoljno stavljat 2ml/l prva dva tjedna pa onda mozes pocet stavljat 3ml, a tam od 5./6. tjedna mozes stavit i 4ml/l.. tak sam ja, također imam iste proizvode..
Sto se tiće plantelle, kad već imas ovaj Power plant a i vidim da ga planiras stavit sljedeće zaljevanje, plantella list ti definitivno ne treba.
Big start ti je stimulator korijena a i rasta, a Power plant i PK su ti gnojiva... :D
Jesi im davao već Big start? ako nisi daj im ga slobodno isto na zaljevanju. :banana123:

a zanima me isto, da li ti sad pitas unaprijed za 5ti tjedan ili? jer kolko sam gore skuzila tek ces sad uci u 4... i kao sta si gore napisao do 5.tjedna im ne treba hrane, pa ako si u 4. tjednu ne moras im jos davat Power plant, daj im samo Big start, jer to ti samo obogacuje zemlju i dobro ce im doci a nemaju se sta sprziti od toga..

I sretno ti dalje ! :thumb:
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Sad ce u cetvrti tjedan.

Power plant im dajem svaki tjedan po tablici, ali tako su mi rekli iz prodavaonice da mogu slobodno davati.
Nisam pametan. Ako je gnojivo, onda bi vec trebale biti sprzene hahaha.

Medutim one samo rastu i bujaju.

Neki dan sam sranje napravio, zabunom mi ostao jedan fan list na zemlji nakon zalijevanja, i vrh tog lista je bio na vodi pa je malo nahebao.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

UPDATE 3.

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1, lijevi red - 26 dana vegetacije
- biljka 2, lijevi red - 27 dana vegetacije

Chocodope auto by Victory seeds.

- biljka 2, desni red - 1 dan vegetacije od 19.02.2021.

Režim: 24/0
Temperatura: 22-32C
Vlaga: 27-40%
Visina panela: 60 cm
LED: cca 100w

Pozdrav, obe biljke napreduju skroz u redu. Nema više nikakvih mušica, tako da mislim da je ono bilo iz vode iz posude za vlaženje.Tako da više nisam ništa niti tretirao sa sredstvom.
LST je dao super rezultat, mislim da sam samo 2 grane malo usmjerio ispod fan listova, ostale nisam dirao, nego sam samo fan listove sklanjao, vezao itd. Samo da bude što veća biljka. I slikam svaka 2-3 dana - vidi se jako dobar napredak.
U nedjelju su dobile svaka po litru vode i 5ml power planta, i vidim sutra ide zalijevanje, opet ću sa litrom.
Kako ulazim u peti tjedan i ubrzo već bude prva prihrana za cvat, planiram sutra zaliti samo sa čistom vodom i eventualno slavol. Htio bih pričekati da baš krenu sa pistilicama pa onda obaviti gnojenje, mislim da neće škoditi što ubacim zalijevanje sa čistom vodom.
Inače ona tablica od Organic Nutrientsa je valjda baš rađena za auto biljke, pošto je u tablici 4 tjedna rast i ima 9 tjedana za cvatnju. Ili sam ja lud. ::listomahanje::
No po njoj za prvi tjedan u ovoj fazi ide: BigStart 5ml, PowerPlant 2ml, PK juice 3ml, Mykroriza 1g/l.
Meni je to sad previše gnojiva, taman će u peti tjedan i treba zalijevanje. Zato ostajem na vodi, pa tek onda negdje iduću srijedu bude ovo zalijevanje i gnojivo.

Još nisam složio vent, nemam baš puno vremena. Također moram dodati koju žarulju, te napraviti postolje od stiropora za ispod pota.
Jer sutra pišem prvi dan za Auto Chocodope, dakle točno 28 dana bude kasnio.
Pošto sam pisao kakve sam probleme i pehove imao sa klijanjem.
Također Auto Critical još čekam, to je ona menka koju kad sam primio sa pincetom da presadim iz vate u zemlju - jednostavno ljuska se raspala, i ostao mi samo korijen i bijelozelena kuglica, tj katildeoni.
Stavio sam ju u zemlju prije dan i pol, samo lagano prekrio vrh sa zemljom. Danas sam gledao - vidi se lagano zelena glava ispod zemlje, nadam se da sutra bude izašla ili opet moram novu klijati.

I zato ću dizati ove dvije biljke prema panelu, da ne moram panel spuštati - tako ću ove dvije približiti svijetlu, a nove dvije budu i dalje na 60 cm.

I pod hitno moram napraviti osb kutiju za filter da ga skroz utišam, i filter jer u prostorijici u kojoj je se već osjeti miris. Sve imam, ugljen, mreže, pvc čepovi, ovo ono, a nikako složiti.

IMG_20210218_193950.jpg

IMG_20210218_193947.jpg

IMG_20210218_194000.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20210218_193943.jpg
    IMG_20210218_193943.jpg
    626,1 KB · Pregleda: 9

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

UPDATE 4.

AK420 auto by Seedstocker.

- biljka 1, lijevi red - 32. dan (4 dana cvjetanje, 28 dana vegetacije)
- biljka 2, lijevi red - 33. dan (4 dana cvjetanje, 29 dana vegetacije)

Chocodope auto by Victory seeds.

- biljka 2, desni red - 7. dan vegetacije

Auto Critical by Bulk seed bank.

- biljka 1, desni red - 5. dan vegetacije

Režim: 24/0
Temperatura: 24-30C
Vlaga: 25-35%
Visina panela: 70 cm od malih, 45 cm od velikih
LED: cca 130w

Pozdrav, huh, od kuda početi? Jako puno obaveza, jako malo sa biljkama.

Krenimo od malih - sve štima, probijaju se, start je kao i starije seke, sudeći po slikama.
Critical je napokon vani, nije smetalo što je ljuska ostala u vati kod klijanja.
Dobile su u utorak prvu dozu gnojiva, power plant 1ml/, big start 5ml/l - i to svaka 250ml vode.

A velike bilje? To nije normalno kako to raste! Evo unazad 2 dana, od utorka su preko 5cm u visini.

U utorak su dobile prvu turu gnojiva po uputama - Big Start 5ml, Power Plant 2ml, PK Juice 3ml i Mikroryza po uputama, ne sjećam se.
Također sam skinuo 4-5 fan listova, skroz donje, koji su na zemlji i nema smisla da budu. Također sam prvi put vezao sporedne grane, tj formirao ih u stranu - što se pokazalo jako dobro, jer u 2 dana se sredina jako dobro popunila.
Ono što me jako veseli - bilje su već sad visine 25cm. A prva dva growa su tu visinu imale tek iza 50-tog dana starosti!
AK u zadnjem growu je u cvjetanje ušao sa 10cm, završio oko 40cm. Ove su ušle sa oko 20cm, hrpa grana, možda do kraja i doguraju do 50cm.
Moram paziti jer mislim da će biti velike gužve! Sutra pod hitno vent podići da ne dođu do njega.

U utorak sam napravio filter, ubacio ga unutra, pojačao vent, nova kutija od OSB-a kao prigušivač. Mirisi?
Pa prošli tjedan je prostor fino mirisao. Sad miriši, ali slabo. Očito miriši samo ono što probije kroz boks.

Čekam još 10-tak dana da vidim šta bude sa vremenom, pa idu na 20/4 režim, a kad jako zatopli - ispuh ide van iz prostorije da ne dižem temperaturu (prostor je 3x1m, a boks je 80x80cm).

Neću sad ništa podizati ove dvije veće biljke, sad su na oko 45cm od panela, pustit ću ih do 35-40 i vidjeti što bude. Tek sam u utorak ubacio još 3 žarulje 3000k, sad je oko 130w. Idući tjedan će ići na full snagu (200w), plan je podići panel dosta gore, a visinu ću korigirati sa stiroporom i slično, pošto ipak imam dvije malene.
I na kraju mislim da je super što ove male kasne dobra 4 tjedna, radi prostora.
Odjava!::listomahanje:::banana_rasta:

IMG_20210225_191654.jpg

IMG_20210225_191658.jpg

IMG_20210225_191835.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20210225_191703.jpg
    IMG_20210225_191703.jpg
    539,6 KB · Pregleda: 13
  • IMG_20210225_191708.jpg
    IMG_20210225_191708.jpg
    711,1 KB · Pregleda: 14

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Povećaj vlagu nekako... Kakvim se to gnojivom hrane tek iznikle biljkice? Male zalij za tri dana tom količinom čiste vode ako je moguće sa ph vode 6,5. u krug gdje sada nisi zalijevao.A velikim koliko ide (oko 1,5l)uz prihranu.Ne cvjetaju kolko vidim bez očala, samo pistile više na jednoj. Bar bi ja tako. Sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
A nemam kako, bila je voda i krpa pa su se nakotile neke musice.
Ph korigiram, nije gnojivo nego stimulator od organic nutrientsa.Bar tako kazu.
Isto sam ove velike hranio,nisu se bunile. ::listomahanje::

Ja si pisem cvjetanje od pojave pistilica, mislim tak mi svejedno, vise gledam ukupnu starost.
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Otvori box nek se lufta malo i očisti, pojačaj ventilaciju, smanji temperaturu, riješi se mušica opet kanta vode pored cura sa ručnikom, krpom do pola unutra vrh toga preko kante samo da ti se ne cijedi baš voda na pod što je pogodno stanište za razne probleme.Mijenjaj tu vodu i peri kantu bar svaki dr. dan dok je moguće. Niski je to postotak vlage a već imaš dvije velike.Bilo bi bolje i da je režim 20/04
 
Poslednja izmena: